Zasdání ZM 20.8.2015

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasdání ZM 20.8.2015

Příspěvek od Honza »

Toto zasedání bylo velmi poučné od samého začátku. Paní starostka opět ukázala, jak zná a ctí platnou legislativu a to téměř v každém tématu této schůze. Dle jejího výkladu má např. osoba dokazovat, že se nedopustila protiprávního jednání a tedy jsme všichni něčím vinni (myšleno cokoli, co si pí. starostující vycucá z prstu) do té doby, než prokážeme opak. Jak si pak ale vysvětlit jednu ze stěžejních zásad trestního práva obsaženou v Listině základních práv a svobod týkající se presumpce neviny? Na základě tohoto principu je každý považován za nevinného, dokud nebyla pravomocným rozsudkem soudu jeho vina vyslovena. To ale naši vrchnost nezajímá a má v tom (jak říká) jasno. Škoda, že tak jasno už nemá v pořizování zápisů, jejich ověřování a doplňování. To nám zas předvedla v plné kráse svoji nabubřelou aroganci moci, neb když je předsedou kontrolního výboru upozorněna na pochybení v pořizování zápisu, reakcí bylo… „No a co….“ Inu Karle v tom s vámi opět souhlasím, je to materiál kvalitní.

Tím ale divadlo neskončilo. To, co předvedla v průběhu jednání ve věci žádosti o povolení provozování baru s výherními automaty, mi připomnělo legendární větu filmové postavy MUDr. Štrosmajera. Pravdou ale je, že ta holubička by se v tomto případě mohla cítit právem uražena. Urputnost, s jakou se snažila přesvědčit všechny přítomné (samozřejmě za podpory p. Karla) o prospěšnosti gamblerského baru pro naši obec, lze zdravým rozumem vysvětlit jen velmi obtížně. Leda, že by se snad pár penízků zakutálelo někomu do kapsy jako odměna za to, že….

Podívejme se na několik základních faktů. Člověk, který žádost podal, nepředložil jediný doklad, jenž by jej opravňoval za subjekt (který údajně zastupuje) jednat. Žádost nesplňovala jedinou podmínku, které je potřeba splnit při žádání o svolení k provozování výherních automatů. Zcela logicky by se tedy zastupitelstvo takovou žádostí nemělo vůbec zabývat, ba co víc, pí. starostka by takovou žádost měla automaticky smést ze stolu. Ne tak u nás. Nejen, že se nesmetlo, nejen že se hlasovalo, ale dokonce jsem byl označen za viníka těchto nedostatků, protože jsem včas zastupitele neinformoval a zároveň jsem si dovolil mít informace o tom, jaké nedostatky tato žádost vykazuje. Jaký zákon jsem tím porušil, už ale pí. starostka (ve svém nepřehlédnutelném návalu zlosti) vysvětlit nedokázala. Poháněna výkřiky p. Karla „nikoho se na nic neptejte a hlasujte“ dovedla dílo k dokonalosti.

Inu není to tak složité. Zdejší vrchnost se usilovně snaží ututlat všechny informace, smlouvy apod. tak, aby občané nevěděli, oč běží. Pak už jen stačí, aby se to na schůzi zastupitelstva hezky zaobalilo do prospěšnosti pro obec a odhlasovalo za podpory spojenců. Škoda asi, že nejde lidi umlčet obecně závaznou vyhláškou, ale nepřekvapilo by mne, kdybychom se zde takového návrhu dočkali, neb to, že existuje něco jako zákon o svobodném přístupu k informacím, je naší vrchnosti úplně jedno.

Ano, chápu poznámku majitelů nemovitosti o problematické realizaci pronájmu oněch prostor, ale nutno podotknout, že nebýt tragického vedení městyse a v důsledku toho celkového úpadku kvality zdejšího žití, mohly být jejich příležitosti zcela jiné.

Zajímavá by mohla být i reakce Trolla na jeden z „vznešených“ argumentů pí. starostky, že v Praze jsou také herny. On, takový odpůrce Pražských manýrů by se rovnal s tím, že význačný člen jeho týmu se dovolává právě Prahy. To musí asi bolet… :)

Ale perlami byly i argumenty další. Např. v obci Borovi jsou s provozováním obdobného podniku prý velmi spokojeni, neb jim zmizel problém s „podvratnými živly“, které se v onom domu na údajném „okraji obce“ scházely. Na poznámku, že u nás se nic takového neděje padla osvícená odpověď „až se to dít bude, tak už bude pozdě“. A ten údajný okraj obce?? Je okrajem katastrálního území mimo jakoukoli zástavbu. My však tyto nesporné přínosy máme okusit v samém centru obce. Co takhle otevřít tenhle podnik na Pohádce? Na okraji obce to je a nějaký ten živel se tam určitě také najde. :idea:
Část koaličních zastupitelů ovládaná zdravím rozumem, leč na druhé straně bojující se stranickou příslušností se tohoto hlasování zdržela a tak půlnoční království tento drápek zatím nezatne. Nedělám si ale iluze o tom, že jen do příštího ZM.
Zakončil bych to asi takhle...
https://www.youtube.com/watch?v=vzBgFgCJSoM
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasdání ZM 20.8.2015

Příspěvek od Karel »

Jak vidno lze provést kvalitní rozbor zasedání i bez možnosti prostudování aktuálního videa. Zvláště ta pasáž o presumpci neviny je skvělá - ještě tak ji umět aplikovat opačným směrem.
Nabízím k nahlédnutí svůj úhel pohledu:
Mám radost z toho, jak nám pan Z. předvedl, že umí také číst - zvláště na videu to bude impozantní! Předmětem našeho sporu snad nebylo ani tak znění vyhlášky jako upozornění na možnosti kontroly plnění povinností poskytovatelů ubytovacích služeb a kdo by v tom měl být zainteresován víc než předseda kontrolního výboru. Osobně je mě líto, že se panu Z. nepodařilo za léta nabízení služeb (dnes už jejich prezentace smazána) ulovit jediného zákazníka. To zklamání musí být strašné!
Jinak to byla celkem nuda, ale nemohu se nezastavit u bodu, kdy byla projednávána možnost využití opravené budovy čp 45. Domnívám se, že obec by měla respektovat právo investora naložit si s vlastním majetkem jak sám uzná za vhodné. Snad jen místní vyhláška (kdyby existovala) by mohla vytvořit přiměřené mantinely. A obavy ze získání závislosti a ze zvýšeného rizika kriminality? Stačí jeden pohled na Honzíka operujícího v čase jednání s ručním počítačem. Mně ale daleko víc vadí jiný postřeh a tím je snaha o zastrašování zastupitelů před hlasováním. Proč je nutné vyřvávat jak je důležitý (a samozřejmě ten nejsprávnější) jen názor můj? Tady stále více chybí možnost hlasování tajného, ale to už jsme přeci uzavřeli dávno! A tak dojde k tonu, že ustrašení zastupitelé raději nehlasují vůbec, nebo raději znechuceně ze zastupitelstva odstoupí. Zdá se, chlapci a děvče, že destrukci přivádíte k dokonalosti.
O tom, co bude se školou (téma se zřejmě vyčerpalo minule - nápad na zrušení nebyl debilní, ale téměř geniální) nebo které části místních komunikací se opraví - ani zmínka. Důležité je, že se čas jednání scvrkl proti minulému téměř na polovinu!
A ještě odlehčující perlička:
Kdysi střídal vedoucího na Javorné kvalitní nomenklaturní kádr. Předcházela mu vynikající pověst o kvalitním vzdělání (nechodil do čachrovské školy), Mimo jiné psal "Klatovi" (také "Borovi") s měkkým i. Že bychom se pokoušeli otočit kolem dějin nazpátek?
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasdání ZM 20.8.2015

Příspěvek od Honza »

Karle, ve vašem příspěvku vidím zas spoustu slámy, ale věcné argumenty opět chybí. Z předposledního zasedání zastupitelstva je zjevné, že poukazujete na porušování vyhlášky. A když se to (díky neschopnosti si ji alespoň nastudovat) nedaří, tak je na pořadu dne kontrola plnění onoho předpisu ze strany poskytovatelů těchto služeb. Když pominu nepřehlédnutelné okolnosti, které Vás k této myšlence vedly, nemohu se pozastavit nad její realizací. Pokud si u své chráněnky vyžádáte zápisy ze zasedání kontrolního výboru, možná zjistíte, že je tam celá řada (podstatně důležitějších) návrhů a opatření, které tento orgán předložil ublížené pí. starostce a na které ona z vysoka kašle v jejím tradičním pojetí „no a co“. Kde tedy berete jistotu, že právě tento návrh by dopadl jinak? Nebo to mám chápat tak, že v tomto případě jste jí naordinoval jiný přístup? :shock:
Dovolím si zde také citovat z Vašeho příspěvku: „Domnívám se, že obec by měla respektovat právo investora naložit si s vlastním majetkem, jak sám uzná za vhodné.“ Jenže jak se zdá, ne práva všech investorů jsou u nás stejná. V případě p. Zahrádky je obec velmi nerada cokoli respektovat přesto, že orgán kontroly v provozování jeho živnosti neshledal žádné pochybení. Naproti tomu žádost pochybné osoby na provozování pochybného baru, nerespektující ani základní atributy požadované příslušnými předpisy, je bez mrknutí oka vydávána za plnohodnotný dokument hodný podpory zastupitelů. Nepřekvapuje mne, že tohle je už silná káva i na koaliční zastupitele (pardon, mimo pana místostarosty, který se dost možná cítí povinován…) a upřímně řečeno bych se jim velmi divil, kdyby do tohoto marasmu chtěli zabřednout s tou vaší partou. :idea:
A dle Vašeho výkladu vidím, že do toho nechtěla zabřednout ani pí. Hanžlíková a celý zbytek kandidátní listiny pí. starostky. Upřímně, on asi málokdo věřil té pohádce o rezignaci šesti lídrů její kandidátky z pracovních důvodů. Možná ten Váš úhel pohledu trpí zásadními nedostatky, protože je evidentní, že si ty zastupitele zastrašujete svým chováním sami. :)

Co říci závěrem. Jsem rád, že jste alespoň pochopil (byť nevím, kolikrát jste si ta videa musel přehrát), že chlastání a vyřvávání na schůzi je nevhodné a ve svém věku jste se dokázal přihlásit o slovo. Třeba pochopíte také to, že ono neustále omílané tajné hlasování je podobným přežitkem.

P.S. Opravil jsem Vám v té citaci pravopisnou chybku, ale nemusíte se bát, já se na to skrze nomenklaturní kádrování nedívám. Člověk může mít morální a odborné kvality, i když napíše „Klatovi“ a stejně tak naopak že??
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasdání ZM 20.8.2015

Příspěvek od Kynčl »

Konečně jsem měl čas dát na stránky nahrávku, podařilo se mi ztratit flashku s nahrávkou a teprve teď jsem ji našel.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Odpovědět