Zasedání ZM 16.4.2015

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 601
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasedání ZM 16.4.2015

Příspěvek od Honza »

Na rozdíl od p. Karla (viz. zde http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewt ... ?f=12&t=85), jsem zaznamenal na tomto zasedání pozitivní věci dvě.
Krom připomenutí si 70-té výročí osvobození, také první vlaštovku náznaku zapojení veřejnosti do rozhodování obce. Je sice otázkou, jak tato vlaštovka dopadne, neb zadání řešení otázky zdejší ZŠ proběhlo no… poněkud zvláštně. Očekával bych, že když už nic, tak bude zadání obsahovat alespoň kritérium na využití komerční, či naopak. Ale pokud to má být světélko v tunelu, které se nám podařilo po čtyřech a půl letech vykřesat, tak jsem za něj rád.

Na druhé straně jsme se dočkali také dalšího smutného odhalení osobní povahy, jež učinila sama pí. starostka. Není to tak dávno, co jsme si na zrušeném zasedání ZM na Javorné vyslechli emotivní výklad morálních zásad, jenž povyšují slušné chování nad zákon. A hle…, uplynulo pár měsíců a vše je jinak. Když se hlasuje o prodeji pozemku její sestře, je vše právě naopak a k dovtípení se nepomohlo ani napomenutí jednoho ze zastupitelů. Nejbizarnější na tom celém je skutečnost, že na záměru prodeje onoho pozemku se shodli všichni zastupitelé a tedy pokud by se pí. starostka hlasování zdržela a dodržela i ostatní právní aspekty (nejen prosazení svého hlasovacího práva) vyšla by z toho bez ztráty květinky. Ale skutečnost byl jiná a tak jsme se opět stali svědky známého rčení o kázání vody a popíjení vína.
Od slavného hlasování při prodeji lyžařského vleku se sice již zastupitelé přiznávají k (do té doby některým zcela neznámému) střetu zájmů, ale jak vidno, k pochopení výkladu zákona je ještě cesta dlouhá.

Pak mne nemohou překvapit ani vyhýbavé manévry a povídačky pí. starostky o nesmyslnosti vychovávat řidiče. Při projednávání otázky bezpečnosti silničního provozu na Javorné, tyto názory nadzvedly obočí nejednoho oka z řad veřejnosti. Nelze se přece divit odporu k výchově tam, kde má nepřehlédnutelný dluh.
Honza Bejvl

Karel
Příspěvky: 221
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 16.4.2015

Příspěvek od Karel »

Největší pozitivum už jsem zmínil tak tedy k dalšímu průběhu zastupitelstva:
Honzíka jsem za správné nasměrování kamer pochválil už na místě samém, jen mám pochybnosti bude-li vůbec možné pořízený materiál i po náležitém zpracování zveřejnit. Připouštím i jistý přínos záznamů. Už mě požádalo několik jedinců, trvale žijících docela daleko, o vysvětlení co se s tím panem Z stalo, že ve škole býval docela normální. Já neumím odpovědět, sám s tím mám jisté potíže.
Zadání úkolu o řešení školy považuji za úplný nesmysl, tady už dávno měla probíhat projektová příprava, aby nás případná výzva k podání žádosti o dotace nezaskočila. Tady jde vyloženě o zdržování. Zajímavou perličkou je snaha zastupitelky o přenesení odpovědvosti na lid, ten by se měl vyjádřit, asi už zapoměla, koho že si to ten lid zvolil k zastupování. Pro paní Alenku bych měl zajímavý podnět k angažování: Na Javorná se prodává pošta - což v ní takhle zřídit prodejnu, když už se ta minulá tak promrhala! Pro inspiraci je možné zajet do Dlažova, tam věděli jak na to! Určitě by to bylo zajímavější než snaha o výchovu neukázněných řidičů.
Další pozoruhodností jednání byla oprava můstku "Buchar". Je zajímavé srovnání ceny můstku u Zejbišského dvora, kde za téměř milion nikdo statický posudek nepožadoval a ejhle, když jej opravíme z vlastních zdrojů a se svými zaměstnanci vynoří se tolik znalců. Chtěl bych vidět toho siláka, kterému by se můstek podařilo prolomit.
Ale to už se zase dostáváme k obstrukcím a o ty nám jde především.

Karel
Příspěvky: 221
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 16.4.2015

Příspěvek od Karel »

Tak co chlapci už bylo pořádku, řádu a transparentnosti dosaženo?
Pokud se máme o své věci postarat sami, tak nestačí jen rozesílat udavačské dopisy institucím, o jejichž smysluplnosti se dá s úspěchem pochybovat. Možná by stačilo tady opravdu bydlet a strasti regionu se pokusit alespoň sdílet.Také poslední zasedání se nás snažilo přesvědčit o kvalitách jedinců se zkušenostmi nejméně evropskými. Už nedokážeme pochopit ani financování MASky a když ji zastupuje alespoň jeden slušný člověk, tak proč do ní ty peníze nedat. Třeba by jsme za ně mohli pořídit něco potřebnějšího, třeba statický posudek bucharského můstku , ale o to nám vůbec nejde. Nám jde přeci jen o destrukci!
A co video?
Už bych chtěl konečně zhlédnout jak on se pořád ptá a odpovědi se stejně nedočká (a chce-li jí vůbec slyšet?) Také vstup pamětníka bude jistě zajímavý a osobní data, to bude teprve bomba!

Kynčl
Příspěvky: 264
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání ZM 16.4.2015

Příspěvek od Kynčl »

Tak teď udělám radost javorenskému Trollovi :) Karle VIDEO je na stránkách, jen malá změna už to není na hlavní stránce kde se momentálně propaguje slavnost osvobození , ale zde http://cachrov.cz/index.html?page=video ... itle=Videa raději ti sem dávám celý protože mám strach abys o něco nepřišel a navíc nechci být obviňován, že za zmar mohou agenti Prahy :D
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50

Honza
Administrátor
Příspěvky: 601
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 16.4.2015

Příspěvek od Honza »

Vaše pochybnosti jsou opravdu zásadní Karle. :) Mohl bych tu popisovat, kolik oněch jedinců žijících daleko i blízko kroutí hlavou nad Vaším počínáním, ale trochu mi uniká vypovídací hodnota takového tvrzení obzvláště, když několik jsou třeba dva a kdo ví, zda jejich existence není pouze virtuální.
Jedno slovo však za zamyšlení stojí. Je to slůvko "normální", jinými slovy běžný obvyklý… A i když to tak mnohdy nevypadá, zatím zde není považováno za normální nerespektovat zákony jak na běžícím pásu, nebo se dokonce stavět nad ně. Tedy pokud tu někdo není normální, tak je to především pí. starostka. Je to právě ta pí. starostka, která se oháněla výchovou řidičů a nikoli pí. Augustínová. Taková starostka opravdu vychovávat nemůže. Co myslíte (vzhledem k jejímu morálnímu kreditu), zaplatí pokutu za porušení tiskového zákona ze svého, nebo si to vezme z obecní kasy?

Paní Augustínová s p. Zahrádkou byli zřejmě jediní, kteří vyslyšeli připomínky občanů z Javorné ohledně řešení dopravní situace. A dokonce oni občané seděli hned vedle Vás, Karle, když vyzvali pí. starostku, aby nemlátila prázdnou slámu a řešila bezpečnost v dané lokalitě. A v té chvíli jsem si všiml, že Vy jako byste tam ani nebyl. Javorenští (a nejen oni) musí zkrátka pochopit, že má-li jejich požadavek nalézt pozitivní odezvu, musí vyjít z těch správných hlav. V opačném případě je potřeba z toho udělat frašku obzvláště, když jste onu zastupitelku draftoval do svého předvolebního klání a ona Vám dala košem. Tak Vám opět vyplavala trocha té pověstné žluči a další špína je na světě. Jakkoli to vypadalo složitě, je to nakonec prosté... Pro dokreslení celé situace, by bylo možná dobré si připomenout Vaše výroky o nerespektování požadavků občanů Javorné na úkor těch Čachrovských. Dokonce snahy o zřízení tzv. osadního výboru Javorná. A sotva je noví zastupitelé (nikoli z Vašeho týmu) hodlají vyslyšet - vše je jinak. A podobně je tomu i v případě čerpání dotací. Kde jsou ty silné řeči o tom, že dotace čerpají jen ekonomičtí slaboši?? Najednou by se nemělo otálet a projektovat, aby případná výzva k podání žádosti o dotace někoho nezaskočila. Kéž byste byl schopen tak hbitě měnit své uvažování i v případech jiných.

A co se transparentnosti týká, tak jste opět pí. starostku mylně poučil. Transparentností rozhodně není zveřejňování osobních dat občanů. Ale lze pochopit, že zveřejňovat o druhých je mnohem snazší, než zveřejňovat o sobě, potažmo o úřadu. Příkladem budiž např. čerstvá smlouva s ŘSD, která se začala projednávat, aniž by byla jakákoli zmínka v programu zasedání, natož aby byla zveřejněna na stránkách městyse stejně, jako řada dalších informací. Hlavně že se pí. starostka ohání tím, jak mohou občané získávat informace na úřadě. Jak by asi občané mohli, když o žádné smlouvě neví a dozví se o ní až na zasedání samém. Tady je cesta k transparentnosti ještě daleká.
Honza Bejvl

Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. led 2015 14:00:58

Re: Zasedání ZM 16.4.2015 Věcné břemeno

Příspěvek od Pavel »

Zdravím, omlouvám se za delší nepřítomnost byl jsem mimo Evropu, nicméně - materiál - věcné břemeno bez výměr zatížení ??? předkládaný paní starostkou ..hezká práce. Pokud pí. starostka napadá opozičního zastupitele, že si má ověřit skutečnosti, které v materiálu chybí a který předkládá jako předkladatel dokonce přímo ona...no to už je trošku silné kafe...Pan opoziční zastupitel má pravdu a to zcela, že přímo za předložený materiál zodpovídá předkladatel. A plky o tom, když nejste ani ochoten si ověřit co předkládám, v čem tedy spočívá Vaše práce v zastupitelstvu ?? Pí. starostka, předkládá a zodpovídá ..... otázka nestojí proč si pan opoziční zastupitel neověřil výměru parcel...otázka stojí proč není výměra uvedená v materiálu, který předkládá ? Potom je tento materiál neúplný a má být stažen, stejně jako prodej - pronájem pozemků tuším Rendlům. Jak může vůbec obviňovat opozici, že její materiál není úplný ? A ty ..plky to je Váš názor, ale já říkám :-) to tady bylo za bolševika. Ono to začalo slibem zastupitele a koukám, že to jede dál. Opravdu se v celé volební oblasti nenajde ( za koalici podotýkám ) někdo, kdo by byl schopen vést obec lépe ? Celé to opoziční zastupitel hodil do jedné správné věty..."Nebudu se s Váma hádat o věcech, které jsou z jednacího řádu jasný. Tečka." Koaliční zastupitelé schvalují materiál o věcném břemeni bez výměry? A když pí. starostka sama tuší, že jí teče do bot tak použije její oblíbenou taktiku..." jakou to hraje roli "...no velkou, velkou...zcela zásadní ..On ten pozemek jde tržně dolů s věcným břemenem a když se neví jaká je výměra zatížení věcným břemenem tak nevíme ani skutečnou hodnotu pro případný další prodej nebo pronájem.... Nedělám si už žádné iluze již od slibu zastupitele a toho nádherného zápisu, ale tohle ?
Oprávněný z věcného břemene (žadatel) je povinen do 90 dnů od nabytí právní moci kolaudačního rozhodnutí nebo do 90 dnů od dokončení stavby, která nevyžaduje kolaudační rozhodnutí, musí předložit:
- 3x originál geometrického plánu s vyznačením plochy věcného břemene v m2 na jednotlivých pozemcích v tištěné podobě
- kopii kolaudačního rozhodnutí s vyznačenou doložkou o nabytí právní moci, nebo jiné rozhodnutí o dokončení stavby
- správní poplatek za vklad smlouvy do KN (kolek).

Co se tedy bude předkládat, když ani zastupitelstvo neví kolik m/2 vlastně schválilo jako věcné břemeno ?
Ten schválený materiál je podle mne paskvil.....

Odpovědět