V tom víně zas něco plave

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

V tom víně zas něco plave

Příspěvek od Honza »

Dnes se na stránkách městyse objevil (a některým v e-mailu přistál) Čachrovský občasník, jehož nepřehlédnutelným cílem je podpořit agitku současné vrchnosti, opírající se o údržbu obce za končící volební období a v samotném závěru zdůrazňující zůstatek finančních prostředků oproti nižší částce za léta předchozí. http://www.mestyscachrov.sumava.net/mes ... k%2039.pdf

Jednotlivé akce pominu, protože řada z nich má své místo na tomto fóru a tedy jen obecně.
Jejich "růžová" barva poněkud ztrácí svoji sytost tu pro kvalitu provedení, tu pro obcházení usnesení zastupitelstva, účelnost atp. Přesto všechno se ale kousnu do jazyka a budu souhlasit s tím, že za použití pouze černo-bílého vnímání, tu převážily klady nad zápory. Bohužel, drtivá část je pouze údržbou stávajícího stavu a tu měla mít obec za sebou již dávno tak, aby se mohla v letech bohatých na dotace věnovat rozvoji a investicím směřujícím k budoucí prosperitě městyse, k tvorbě pracovních míst atd. To se ale nestalo a vlaku, který ujel se přibližujeme jen velmi málo.

Nebyla by to ale naše vrchnost, kdyby nám v tom čistém víně nenechala cosi plavat.
1. Z čísel uvedených v občasníku nelze částku 13 466 972,- Kč nijak ověřit, neboť k tomu potřebné údaje jaksi chybí. Jedná se tedy o informaci přinejmenším účelovou a neobjektivní, zveřejněnou bez odpovídajících souvislostí.
2. A to je věc zásadní - došlo v tomto volebním období k novelizaci zákona o rozpočtovém určení daní. Jinými slovy změnila se největší část ročních příjmů obecních peněz směrem nahoru a to bez jakékoli zásluhy vedení městyse. To znamená, že ono srovnání s částkou 4 732 500,49,- Kč je tak trochu mimo mísu a jeho vypovídající hodnota nulová.

Jako děti jsme chvilku věřili, že se dá uvařit výborná polévka ze sekyrky a naše vrchnost si asi myslí, že nás s tím ošulí i dnes.
Honza Bejvl
Odpovědět