SNK

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

SNK

Příspěvek od Honza »

Dnes se na stránkách městyse objevil volební program dalšího uskupení, jehož lídrem je současná pí. starostka. Volební program je v tomto případě dosti silné slovo. Tenhle výtvor si zde ani nezaslouží místo. Naleznete jej na domovské stránce městyse http://www.mestyscachrov.sumava.net/mestyscachrov/
Tedy trochu z blízka:
- Hned na začátku se lže až praští. Když se totiž podívám na předvolební plátek tohoto uskupení na minulé volební období viz. zde http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewt ... p?f=5&t=17
marně hledám něco o opravách a pokládání nových povrchů místních komunikací. Stejně tak nevím o tom, že by některý ze zastupitelů tohoto uskupení přišel s návrhem na tyto práce a opravy. Tato idea vzešla od zcela jiného zastupitele že Karle?

- Fabulace pokračuje i v druhém bodě, kdy jedinou evropskou dotaci, jenž byla Čachrovu na blízku, toto uskupení spoluzazdilo hlasováním proti přijetí, byť v minulém předvolebním plátku se chvástalo maximálním využitím finančních prostředků z evropských fondů. Navíc musela být odepsána částka přesahující 400 000,- Kč z obecního rozpočtu za projekt což opravdu dokazuje, jak silná je ona maximalizace obecního prospěchu. Jediné dotace na které si tedy obec sáhla jsou ty regionální. V průměru jedné dotace na rok to musela být fakt "obrovitá fuška."
- V oblasti sociální nejen že pečovatelská služba zůstala jen na papíře, neboť ten jak známo snese všechno, ale navíc je zde nepřehlédnutelná zásluha na zrušení ordinace praktického lékaře. Na obědy pro důchodce nebyla nikdy předložena položková kalkulace - jejich cena byla stanovena od oka. Odvoz obecním autobusem si senioři platí, tak že opravdu sociální program z říše snů.
- Poslední bod „zářné“ minulosti se snaží opět vzbudit dojem obdivu a uznání, jenže ouha. Zaklínadlem nevědomých je výraz „investice“. Za investice se rádoby považují běžné výdaje na údržbu a opravy. Jenže investice vyžadují vlastní peníze a jasnou představu návratnosti. Je tedy nad slunce jasné, že jsme za celé čtyři roky nebyli svědky jediné investice. Šlo tedy pouze o rozdělení objemu peněz z obecního rozpočtu na hromádky s různými názvy, mnohdy s mnohem větším cílem zalíbit se, než využít peníze efektivně.
Toliko k smutné minulosti, ve které postrádám jeden veledůležitý bod. Ten se totiž zatím neobjevil ani v jednom předvolebním plátku současných členů zastupitelstva městyse. Prodej a handl s obecním majetkem byl přece na programu téměř každého zasedání ZM. Proč tedy v předvolebních lákadlech chybí?? Nejspíš proto, že to celé pěkně smrdí lumpárnou a našim lídrům se to do předvolebního klání moc nehodí.
A co nám tedy nabízí tahle parta za světlé zítřky?? Zejména udržení… už asi jen chybí udržení moči, což by se k problému ČOV docela hodilo. Stav, který se dal nazvat standardem možná v poválečném období a víra, že receptem na snadný život jsou udržované silnice.
V skutku síla. Doporučuji volit všem, kteří chtějí zpět na stromy.
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: SNK

Příspěvek od Karel »

Bohužel, ověřené praktiky pokračují, stokrát opakované bludy se nakonec stanou pravdou! Pokouším se příčiny tohoto "evolučního vývoje" pochopit a dospěl jsem k tomuto závěru: Za vše mohou pouhé komplexy méněcenosti! I když jejich nositel na to přichází někdy jako poslední, někdy vůbec.
Nabízím své vysvětlení: Dva vrstevníci ONA a ON ročník 1971.
ONA - celý dosavadní život strávený v obci, standartní vzdělání, klasický profesní postup. Letité angažování v komunální sféře vrcholí funkcí starostky.
ON - perfektní nomenklaturní zázemí, nenaplněné sportovní ambice, přes různé služby státu vyvrcholení funkcí "poradce jednatele". Přesto, že se označuje za čachrovského patriota, tvrdošíjmě vzdoruje možnosti získání vlastního bytu a je"perfektně" seznámen s děním v obci a rád do všeho zasvěceně promlouvá, byť někdy jen pomocí smajlíků. Také by se rád angažoval, ovšem s podmínlou, že nebude muset nic dělat.
To musí být strašná zátěž na hlavu!
Naposledy upravil(a) Karel dne pon 06. říj 2014 16:11:16, celkem upraveno 1 x.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: SNK

Příspěvek od Honza »

Děkuji Karle za pěkný příklad toho, jak dovedete účelově zapomínat. Chápu, že pravda bolí a o to víc, když je věcně podložena. Nechám Vám trochu času, abyste si to po sobě přečetl, zkusil nekopat nožičkami jak děcko, kterému se někdo snaží vzít lízátko a zamyslet se. Třeba se Vám podaří něco... ehm vlastně téměř vše uvést na pravou míru. Věřte, že bych zde rád napsal něco pozitivního, ale žel bohu není co. Abyste se udrželi u korýtek, profitovali na prodeji obecního majetku a rozdávali si odměny z obecní kasy jste ochotni lidem bezostyšně lhát a plácat se po ramenou jak hezky jste utratili roční příděl peněz. Tohle odkývat po mě opravdu nechtějte. Ve skutečnosti mrháte obecním majetkem, děláte jen nejnutnější údržbu a obec se nikam neposouvá, ba naopak. Zkuste třeba začít Vaší nedávnou větou : Předpokládám, že tohle vlákno je stále ještě o volebních programech. a bezevšeho tu vedle založte nové vlákno, kde rozebereme osobnostní a morální profily. Vaše sebereflexe bude určitě populární čtivo. :) -ten je jen pro Vás Karle.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: SNK

Příspěvek od Honza »

Kde nic tu nic. Jako obvykle řečí spousta a skutek utek. Tak nám Karle alespoň objasněte Vaše kritéria. Proč ten, kdo podle Vás nevytáhl paty za ceduli Čachrov je lepší než ten, kdo se vydal dál? Co je a není standardní vzdělání? Co se skrývá pod letitým angažováním v komunální sféře? Proč je k Čachrovskému patriotismu zapotřebí vlastnit místní nemovitost? A kromě toho, jaké jsou ty mé nenaplněné sportovní ambice? Rád se nechám zaplavit věcnými argumenty.
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: SNK

Příspěvek od Karel »

Necítím potřebu dalšího rozpitvávání na frustraci trvám!
A k hodnocení samotného programu?
Jednotlivé kladné kroky popsány, celkové působení je ještě v živé paměti. Já bych považoval za potřebné upozornit na dvě akce, kterým se podařilo zabránit. Těmi jsou enviromentální "řešení" staré školní budovy a ČOV v Čachrově. Je s podivem, že mnohým stále nedochází na jaké problémy by v budoucnosti obce bylo zaděláno.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: SNK

Příspěvek od Honza »

Chápu, argumenty došly. Oni vlastně ani niky nikdy nebyly - jen účelové plky.
Píšete to naprosto přesně. Živou pamětí zastínit vše ostatní. Už jen abyste si otevřeli předvolební stánek s buřty a bude to celé. Nikde jsem netvrdil, že údržba a oprava silnic je špatně, ale rozhodně je to velmi málo na to, aby se z toho dělalo nosné téma navíc prezentované pokrouceně a lživě s cílem přihřát si polívčičku. Jenže když nic jiného v rukávu není, hodí se všechno a musí se to odpovídajícím způsobem nafouknout.
A čemu se zabránilo? Environmenální centrum s výtahem a veškerým zázemím se nehodilo a teď se starostka snaží přestěhovat úřad a knihovnu do budovy školy včetně vybudování výtahu a to vše na náklady obce. Viz. zde http://www.mestyscachrov.sumava.net/mes ... c%2033.pdf
To jsou ty její plány s využitím školy, které by měly voliče přesvědčit? Proč tedy nenapíše do volebního programu rovnou "kašlu na děti a jejich rodiče, kašlu na to že žáci ze zdejší ZŠ nejsou schopni zvládat výuku na středních školách". Sice by za to moc hlasů nebylo, ale byla by to alespoň pravda. Možná by se byla ochotna zamyslel v době, kdy tam docházeli její děti. Další možností je prostě uznat chybu, ale to (jak jsem se mohl osobně přesvědčit) je pro ni téměř věc nemožná a tak nezbývá než lidem lhát o podpoře mladých rodin s dětmi.
Zlobte se na mne jak chcete, ale proti téhle křivárně jsou i naše dálnice rovné jak pravítko.
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: SNK

Příspěvek od Karel »

Nehodlám se vracet k předchozí vývržkům. Pro mě určité překvapení vzhledem k dalším konkurentům, ale zřejmě se ukázalo, že voliči zas tak špatnou paměť nemají a za poslední období toho zvládli docela dost. Asi ani ta vrhaná žlučovitá slina nenašla uplatnění. Překvapení docela příjemné.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: SNK

Příspěvek od Honza »

Nepamatuji se, že byste se kdy vracel k pasážím, kde nejste schopen věcně argumentovat.
... zřejmě se ukázalo, že nemalou část zdejších lidí lze poměrně snadno obelhat mnohamiliónovými úsporami. Zneužití občasníku pro osobní volební kampaň také o něčem vypovídá, tak že to zas takové překvapení není. Ostatně už první zasedání ukázalo co lze očekávat. Ale když si to tak lidé přejí, nechť je jim dopřáno plnými doušky...
Honza Bejvl
Odpovědět