Křišťálově čistí... zloději a jejich nohsledi

Moderátor: Honza

Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Křišťálově čistí... zloději a jejich nohsledi

Příspěvek od Honza »

Přesunuto z informačního vlákna SNK Šumaváci.

Tento příběh doufám bude vysvětlením všem, kteří po kauze "busík" nerozuměli mému označení „obecní zloději“.

Abychom to celé pochopili, musíme se vrátit o několik měsíců zpět, kdy bylo veřejnosti předvedeno okázalé gesto odstoupení starostky, jehož dozvuky můžeme nalézt mmj. v čerstvém předvolebním plátku zdejšího KDU-ČSL, který jsem se pokusil přeložit do srozumitelné řeči zde...

http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewt ... 5&start=10

Že to bylo pouze na oko, se ukázalo už o měsíc později, kdy se ujala funkce pověřeného člena zastupitelstva přes to, že v den odstoupení rázně prohlásila, že tuto funkci rozhodně zastávat nebude. Jinými slovy starostuje dál, jen se to jinak jmenuje.
Mezi tím začala veřejná masáž místních i přespolních o tom, jak byla uštvána, jak se obětovala atd. Celé to bědování vyvrcholilo na zasedání zastupitelstva dne 9. 2. 2017, kde se do funkce zástupce pověřeného člena ZM nominoval pan Karel Randák a vzápětí přiznal sobě i zastupující ex starostce (za vydatné pomoci dvou odborníků na komunální problematiku) denní odměnu v celkové výši 900,- Kč. Tato odměna měla být původně vyplácena včetně sobot a nedělí, ale vzhledem k intervenci přihlížející veřejnosti se cuklo na pracovní dny.

Ono usnesení zde…
usneseni 1-2017 z 09 02 2017_000001.jpg
Hlavním důvodem pro výplatu bylo, že není možné odvádět práci zadarmo. To se sice dá pochopit, ale ne až tak v tomto případě. Všichni dobře víme, že každému zastupiteli náleží měsíční odměna, kterou pobírají po celou dobu výkonu mandátu tedy i nyní, kdy jejich počet klesl na čtyři. Dále má starosta i po odstoupení z funkce nárok na plné tři měsíční platy a upřímně si nedovedu představit, že by se jich naše ex.. vzdala.

Podtrženo sečteno. Navenek brečící vrchnost, majíc při tom hubu plnou morálky a demokratických hodnot si (rádoby v blahé nevědomosti všech) plní kapsy, seč jí síly stačí. Nelze se tedy divit, že jí tento stav naprosto vyhovuje obzvláště, když se zbavila té otravné opozice a může si opět dělat, co si zamane. Na venek je ale potřeba vypouštět masážní vlny o tom, jak se ti odstupivší zastupitelé a potencionální náhradníci odmítli podílet na řešení krize.

Důkazem budiž to, že je ono počínání v přímém rozporu se zákony a aktérům to zcela evidentně nevadí. Jeden z nich už nám tu hrdě mává před nosem letákem s hesly, jež mají zajistit jeho znovu-přisátí k obecnímu struku a další se zatím převlékají do jiného kabátu.
S takovým materiálem má obec opravdu nakročeno k lepším zítřkům. Jsem velmi zvědav, kolik podpory tito obecní zloději seberou a jak to zdůvodní svým parťákům, kteří doposud asi úplně netušili s kým se drží za ruku. Nebo možná tušili a už se třesou na to, jak se přisají také.

Kolik si za ty tři měsíce nakutáleli do kapes si už určitě dokáže spočítat každý sám.

Případní pochybovači nechť nahlédnou do § 90 a následně § 84, odst. 2, písm. n) zák. č. 128/2000 Sb. o obcích.

Pamatujete? Byl to panečku jekot, histerie a trestní oznámení, když p. Zahrádka orazil hlavičkovým razítkem zdejšího úřadu žádost o nahlédnutí do materiálů uložených v Klatovském archyvu. A teď, když se upouští žilou obecní kase do vlastních kapsiček, tak všichni řvouni a moralisti pššššš... mlčí. Tak co pane Siksta? Nemyslíte, že tohle by si zasloužilo stejně emocionálně vypjatý a přesvědčivý výkon??
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Křišťálově čistí... zloději

Příspěvek od Zírající Josef »

Protože to nemohu upřesnit na Šumaváky, upřesňuji zde...
Tenkrát jsem začal na manželku kvůli razítku ječet a ona mi to razítko ukázala = šlo o "razítko", které se používá prakticky hlavně, aby se nemusela psát zpětná adresa... Bez jakýchkoliv důležitých údajů !!! Zdravím p. Sikstu i jeho aktivní choť...
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Křišťálově čistí... zloději

Příspěvek od Honza »

Dnešní článek a žádosti některých čtenářů mne inspirovali k tomu, abych založil toto speciální vlákno. Mají pravdu v tom, že nejde jen o pár desítek tisíc, ale především o budoucnost a další směřování obce.

http://klatovsky.denik.cz/zlociny-a-sou ... 70512.html
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Křišťálově čistí... zloději

Příspěvek od Zírající Josef »

Tak tady máme první (ale historicky už vlastně další...) odpověď na naše otázky - Honza mne seznámil s obsahem !!! VELMI PROZATIMNÍHO !!! :twisted: vyrozumění ve věci "odměn pověřencům"... AAAAA

...VYPLÁCENÍ ODMĚN JANĚ KOCUROVÉ A KARLU RANDÁKOVI BYLO NEZÁKONNÉ...(nic jiného nikdo ani čekat nemohl, žžže... :lol: )
+ dále tam najdeme:...došlo k porušení zákona..., nabízí se skutečnost...úmyslně zastřít nepřípustné poskytnutí odměny..., ...postup je nezákonný a nepřípustný..., ...formálně by byly všechny znaky trestného činu naplněny...

= TAKŽE TIHLE DVA SI NEZÁKONNĚ NAVZÁJEM VYPLATILI (jak jinde přibližně vypočítávám...) KOLEM 60 000,- Kč ČISTÉHO, ČÍMŽ ZPŮSOBILI OBCI ŠKODU MOŽNÁ 100 000,- HRUBÉHO !!!

Doufám, že se tohle zítra bude řešit na schůzi, TAKŽE PŘIJĎTE VŠICHNI NEBOŤ BYTOSTNÝ (dokonce křesťanský) DEMOKRAT KAREL RANDÁK BUDE :lol: URRRČITĚ :lol: ODSTUPOVAT (A SLIBOVAT, ŽE ZA TĚCH 1? MĚSÍCŮ URČITĚ KANDIDOVAT NEBUDE, PO TĚCH :twisted: ZATÍM :twisted: DOKÁZANÝCH SELHÁNÍCH = škola, busík, nezákonné odměny...), JINÉ ŘEŠENÍ TOTIŽ NENÍ... :wave:
P.S. ale spíš uvidíte, že Karel :angel: ho najde... :crazy: :clap: Rozhodně by ale tato schůze neměla být nezáživná... :lol: :twisted:
Naposledy upravil(a) Zírající Josef dne stř 13. pro 2017 11:26:11, celkem upraveno 1 x.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Křišťálově čistí... zloději

Příspěvek od Honza »

Policejní vyšetřování přineslo první výsledky, a máme černé na bílém, že obci vznikla škoda jak v případu „busík“, tak v případu „odměny“. :twisted: :twisted:
Dostupné materiály budeme postupně zveřejňovat, ale z toho, co již nyní máme je jasné, že počínání dua Randák + Kocurová v těchto kauzách bylo v rozporu se zákony. :roll:
Z materiálů také jasně vyplývá, jak se vzájemně kryli, zpětně a narychlo podepisovali dokumenty, aby se nepřišlo na to, jak si mastili kapsy atd. Není pochyb o tom, že něco se jim sprovodit ze světa podařilo. Nicméně i to co zůstalo nám stačí k tomu, abychom si udělali obrázek o charakteru tohoto párečku kázajícího morálku. :thumbdown: :thumbdown:

A v souvislosti s tím by se měli voliči začít ptát svých zástupců, kterým dali hlas, jak se ti k tomu postaví, neb tím to rozhodně nekončí. Nyní se totiž začne „lámat chléb“ morální. :think: Bude nutné veřejně říci, zda zastupitelé takové postupy odsuzují a požadují, aby vzniklá škoda byla do obecní kasy navrácena, nebo naopak schvalují a tedy, že by jim vůbec nevadilo, pokud by si také přišli na své. :shh: Bedlivě tedy své favority sledujme a nezapomínejme, že i mlčení má svoji vypovídací hodnotu. :idea: :silent:

Mě osobně např. velmi zajímá, zdali předvolební heslo „…nepodporujeme zadlužování obce…“ koresponduje s myšlenkou …nepodporujeme rozkrádání obce…, a jak se to promítne do myšlenky tvůrců o stabilitě hospodaření se svěřenými prostředky. :idea:

Neméně důležitá je i otázka, kdo z aktérů své břímě odpovědnosti neunese a začne hrát známé hry na schovávanou a mrtvého brouka. :angel:
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Křišťálově čistí... zloději a jejich nohsledi

Příspěvek od Honza »

Tak chlapci se nám vybarvili. :twisted: :twisted:

Další důkaz o propojení pod heslem „koho chleba jíš, toho píseň zpívej“ je na světě. Reprezentanti SNK jedna, kteří se 14. 12. 2017 účastnili zasedání ZM v čele s místostarostou, dali svým hlasováním jasně najevo, že podporují rozkrádání obecního majetku. :shh:
Podle nich tedy stabilita hospodaření se svěřenými prostředky zahrnuje také jejich řízené rozkrádání. :clap: :clap: Nebo mne prosím opravte až si přečtete zejména závěrečnou část jejich předvolebního plátku.
vol prog SNK 1_000001.jpg
Pokud k tomu připočteme tu "férovou" povolební akcičku s pokusem o podražení nohou současnému starostovi, nezbývá než zvolat BRAVO CHLAPCI!!! :clap: :clap:
Jak se s tím asi ztotožňuje zbytek kandidátní listiny?? :roll:
A na závěr jen taková myšlenka... Co se z SNK jedna přejmenovat na SZK??? Sdružení závislých k....ů. Konečně byste byli originální a upřímní. :idea:
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Křišťálově čistí... zloději a jejich nohsledi

Příspěvek od Zírající Josef »

No, i projednávání tak jasné věci, jako (zjednoduším...) jestli chce obec zpět svých asi 18 000,- (vyčíslená = ovšem není jisté, že nebyla větší..., škoda u Akce busík...) + asi 112 000,- (celková škoda vzniklá neoprávněným vyplacením "odměn pověřencům"...), to byla ale zase TRAGIKOMEDIE (a tentokrát i na v tomto ohledu špičkový Čachrov...!!!). :roll:

Karel jako vždy nezklamal :lol: :clap: - kam se na něj v kroucení se hrabe sir Humphrey Appelby z Jistě, pane... díl Kostlivec ve skříni = bylo tam úplně všechno (dojímání, ... a nakonec i ta omluva, že byli pod tlakem... :lol: )...
Kdo asi ledaskoho zklamal, byl p. místostarosta (Zahrádkovci s úžasem zírali, že prý i přes předchozí předdohodu OPĚT hlasoval opačně...). Chlapci, cožpak nevíte - jak mi řekl zkušený a zklamaný místní občan (dá se to tady snadno najít...) hned po volbách, že Karel má v zastupitelstvu (i se svým...) MINIMÁLNĚ tři hlasy se kterými může v těžších chvílích kdykoliv počítat...?!!!
"Vrchní roztleskávačka týmu R + K", p. místní neobčanka a nevolička Vítovcová, se také opět činila seč mohla. Když začala svoji řeč, sázeli jsme se, zda bude vyhrožovat nebo dojímat. Nakonec velmi správně zvolila kombinaci = citové vydírání... A vůbec celá "Karlova klaka" plnila svoji roli ze všech (poněkud chabých... :roll: ) sil...

Takže na závěr...
P. exstarostce chci touto formou poděkovat za to, že obec tak dlouho zachraňovala od žízně, zimy, tmy, chudoby apod***. Dřív jsem nechápal, proč jste se tak dlouho držela v čele obce jako starostka (vždyť nové volby mohly být hned poté, co se Vám v létě 2015 zcela rozpadla Vaše "fingovaná" kandidátka...) a proč jste, proboha, chtěla být ještě alespoň "pověřenec", ale proslovy Vašich fanoušků a spolupachatele mi otevřely oči (někdo tam sice naznačoval, že starostku jste nechtěla pustit proto, že to byl naprostý vrchol Vašeho života a "pověřencem" že jste vůbec být nemusela, že by nám sem někoho okamžitě poslali*** a vše by šlo dále bez problémů, naopak, že jste jím spolu s Karlem byla hlavně proto, abyste získali čas na úklid místa činu, ale... Ale vždyť to znáte = psi štěkají, ale prachy tečou dál, že... :thumbup: )
P. místostarostovi si dovolím připomenout, že pokud se vyskytne nějaký fakt, který by na poslední chvíli měnil jeho názor, slušné je říci ho veřejně, aby třeba na Karlovu stranu mohli přejít i ostatní (kdybyste ho byl řekl, už mohl být kamarád Kája :angel: v klidu...) :lol: , naopak, pokud je to tajné (nebo jen sviňárna jako obvykle...), bylo by asi dobré ZDRŽET SE HLASOVÁNÍ...

Všem ostatním (zastupitelům...) bych rád poněkud vytknul, že pokud se na schůzi říkají evidentní nesmysly nebo dokonce lži***, je třeba se k nim okamžitě vyjádřit, aby se časem nestaly "pravdami". A nezlobte se, od toho tam jste a tuhle práci za Vás nemáme dělat my "diváci" (Honzové, já apod.). A že toho tam zaznělo... Vaši protivníci jsou zcela bezskrupulózní, splachovací apod. a mlčením je rozhodně neporazíte !!! I když se dá říci, že v Čachrově mlčení nosí rozhodně opakovaný mandát (koho tím myslím, si doplňte sami, ale pozor, není to tak lehké, jak se na první pohled zdá = myslím, že přijdete na víc možností... :roll: ).
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Křišťálově čistí... zloději a jejich nohsledi

Příspěvek od Zírající Josef »

Ještě 2 poznámky Zírajícího...
Všiml jsem si, jak mnozí zírali, když jsem na schůzi řekl, že zastupitelé jsou "vlastně moji/naši/Vaši zaměstnanci"... Jestli tohle v sobě nemáte zakódované, tak se nedivte, jak je s Vámi zacházeno na všech úrovních, ob/včané !!! Po "89" se o tom hodně mluvilo, ale teď se to nějak vytratilo (asi podle vzoru Důstojník je člověk, kterého v době míru dobře živíme, aby nás za války poslal padnout...) :twisted: . Takže, na tom trvám = najděte si to = začněte heslem demokracie, přidávejte zastupitelská apod.!!! Všichni naši "představitelé" v zastupitelské demokracii, od prezidenta (o to víc, že je teď přímo volen...) až po posledního zastupitele, jsou námi (občany-voliči...) voleni, nám odpovědní, námi, z našich "velmi různých" :twisted: daní, placeni (od "základních", ze kterých se časem vyklube daleko víc..., statisíců až po těch smutných 511,- "řadového zastupitele"), také za určitých podmínek námi odvolatelní atd. atd. atd. Tedy, je jen naší chybou, když nejen "papaláši", ale i "papalášíci" získávají pocit, že nám (mimo krátkých období před volbami... :angel: ) nějak neomezeně vládnou bez zpětné vazby... A má to i jiné zajímavosti = "neobčan, nevolič a nemajitel nějakého majetku na našem území" na našich schůzích nemůže mít práva místního občana a voliče apod. (a vzpomeňte p. Jansy, jak se "pokoušel pracovat" s našimi zastupiteli = dokonce jeho zřizovateli nebo Karlovu klaku, alespoň částečně složenou z podobných případů...= ŠKODA, ŽE TADY NEJSOU POSLEDNÍ VIDEA :clap: ).
Nejdřív jsem ovšem zíral já... Z Karlovy řeči vyplynulo, že PO TÉ DOBĚ, CO JE V ZASTUPITELSTVU A ZAJÍMAL SE O MÍSTNÍ POLITIKU (= myslím, že jde už o desítky let...), NEVĚDĚL, ŽE "poklesne-li počet členů zastupitelstva o více než polovinu, popřípadně pod 5...nemůže zastupitelstvo obce rozhodovat.... :lol: !!! Takovovej nesmysl (a to jsem ještě velmi korektní... :roll: :crazy: !!! aaaaa...celkem se nic nedělo... Zrovna tak ty kecy, že oni museli, protože jen oni mohli... Existovalo dokonce víc jiných řešení !!! A zase se ti, kdo ho měli ihned zarazit, jen potichu smáli a šeptem bavili... Takže mnohý posluchač mohl nabýt dojmu, že Karel říká pravdu a celá věc se tedy logicky má jinak, aneb opakovaná (a nevyvracená...) lež se pomalu stává pravdou... :evil:
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Křišťálově čistí... zloději a jejich nohsledi

Příspěvek od Kynčl »

Video z 14.12. a 17.10. a 7.9. konečně na stránkách www.cachrov.cz

Omlouvám se za zpoždění.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Křišťálově čistí... zloději a jejich nohsledi

Příspěvek od Honza »

Tak ještě já trochou…
Jestlipak také „vrchní roztleskávačka“ zmínila, že v tom zápalu sebeobětování si ex-starostka vyplatila jednorázově plné tři měsíční platy, sotva položila svoji funkci. To asi ne, že?? Ony by pak ty odměny získaly daleko větší šmrnc, že? Tedy že měla tři měsíce výkonu pověřené členky zastupitelstva pokryté plným starostovským platem (kdyby zas někdo vykřikoval, že to dělala zadarmo), ale přesto si neváhala přikutálet další korunky. A za zmínku stojí rovněž informace MV, které mimo jiné uvádí…: „Dne 15. května 2017 přitom náš odbor obdržel vyjádření podepsané pověřenou členkou zastupitelstva paní Kocurovou, která uvedla, že obec si je vědoma toho, že čtyřčlenné zastupitelstvo nemá pravomoc rozhodovat o odměnách pro své členy a proto nejsou i přes usnesení přijaté dne 9. února 2017 žádné odměny vypláceny.“ :P
A byla si toho tak moc vědoma, že pro jistotu toto nezákonné usnesení nikdy nezrušila. :clap:

Tak nám ten Karlův hyenismus někam vyprchal. Pravda se, i přes veškerou hysterii, ukázala a od ramenatých řečí „profesionála“ jsme se dostali k trapným výmluvám amatéra. A teď si zkusme představit, kdyby něco podobného měl na svědomí zastupitel druhé, neřkuli třetí kategorie. :idea:
Pokusme se vyvolat představu všeobjímajícího pochopení, hřejivých pohledů a odpuštění ve tvářích p. R+K+S+V….. a dalších „moralistů“. Po všech těch místních zážitcích si dokáži představit už hodně věcí z oblasti science fiction, ale tahle scénka se mi nějak nedaří. Co si ale dokáži představit bez větší námahy je procítěné vystoupení těchto „kapacit“a kázání o děsivém morálním úpadku takového jedince a požadavku na okamžité odstoupení, potrestání a… možná kdyby byla okna zdejšího úřadu o kousek výš, byla by i defenestrace. :crazy:

Myslím, že je na místě poděkovat současnému starostovi a dalším čtyřem zastupitelům za to, že nepodlehli tlaku roztleskávačů, nohsledů, bubáků a korporátních psychopatů a odhlasovali vymáhání způsobené škody, kterou výše zmínění tuneláři obecního majetku naakumulovali. :thumbup: Že vyslali veřejnosti signál o nepřijatelnosti jednání, jehož cílem je nezákonné obohacování a tunelování obecní kasy.
Je to sice jen kousek z toho, o co obec připravili, ale kousek důležitý pro celek.

Zároveň souhlasím s Josefem, že jejich přístup by mohl být mnohem ráznější a odvážnější, neboť zdejší zlo bylo pouze dílčím způsobem poraženo, avšak nikoli eliminováno, a bude se bezesporu znovu a znovu pokoušet o obnovu „půlnočního království“ a natahovat své neomalené pařáty po obecním struku. Už nyní se ukazují jeho nové tváře. :roll:

A protože se blíží konec roku napadá mne myšlenka, zda bude o této události zmínka v kronice?? Asi těžko, když ji má pod svými křídly paní „pravdomluvná“ ex-… Takové záznamy historie pro ni nejsou pochopitelně žádoucí :shh: :silent: a jak píše Karel, minulost je potřeba hodit za hlavu a soustředit se výhradně na budoucnost. Proč asi?? :idea:

Já tak trochu doufám, že i o letošních Vánocích si nakonec Dorotu odnese čert… :twisted: :twisted:
Honza Bejvl
Odpovědět