Čachry s územními plány a pozemky

...aneb nědy se nás mohou více či méně dotýkat i události odehrávající se "za cedulí Čachrov".

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Čachry s územními plány a pozemky

Příspěvek od Honza »

Není to tak dávno, co jeden pán z fanclubu zdejší kolalice(tuším jménem p. Chvojka, či tak nějak), přesvědčoval zdejší zastupitele k odsouhlasení vyjímky z územního plánu městyse Čachrova. Nevím sice, jak dopadly jeho silácké řeči o tom, jak si to s úředníky na stavebním odboru v Klatovech vyřeší (neb správným postupem by měla být změna územního plánu), ale tento dokument ČT velmi názorně ukazuje, jaké následky mohou podobné manipulace mít. Máme to jen přes kopec...

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1078 ... 033-zhuri/
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Čachry s územními plány a pozemky

Příspěvek od Karel »

Honzíku, letíš světem moc vysoko, není to přes kopec, ale přes kopců několik.
Očekával bych od Tebe spíš zájem o územní plán obce naší, tam je totiž problematika katastru Zhůří vyřešena. Bohužel, je to asi jediné jeho pozitivum. Dneska nemá cenu pátrat jakým způsobem byl vytvářen a kolikrát byl zaplacen - to už je minulost. Daleko zajímavější je ale skutečnost, že za jeho téměř desetiletou platnost ještě nedošlo k tomu (snad s vyjímkou "osidlování" Svinné - tam jsou jen investoři, co si ji pletou s Javornou), aby nebylo nutné jej při jakémkoliv investičním záměru měnit. Pro investory je to značně otravné a pan Chvojka (jde o toho, co má zkušenosti s estébáckými postupy?) se jim alespoň trochu snaží jejich situaci usnadnit. Opravdu nechápu, co by na této činnosti mohlo komukoliv vadit, ale hledání hole je někdy těžké.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Čachry s územními plány a pozemky

Příspěvek od Honza »

...tak třeba zastupitelům by mělo vadit postupovat v rozporu s platnými předpisy. Tedy alespoň těm, kteří zákony ctí. Nic pro Vás Karle...
Co kdyby pan Chvojka, ve své snaze pomáhat, nejprve obešel všechny dotčené instituce, vyžádal písemná stanoviska, za jakých okolností lze investorovi vyjít vstříc a tyto pak předložil zastupitelům s návrhem možných řešení. Rozhodně by to vypadalo věrohodněji, než ten jeho styl "všude byl, všechno znal a z prstu si to vycucal"... :idea:
Jenže z toho co a halvně jak píšete se trochu obávám, že by ta písemná stanoviska onu odhlasovanou vyjímku neobsahovala a tak se zvolila taktika udělat ze zastupitelů hloupé a z hloupých snaživé pomocníky. Asi ne všichni na to ale skočili.
Honza Bejvl
Odpovědět