Zasedání ZM 21.4. 2016 - Kam až se dá klesnout

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 599
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasedání ZM 21.4. 2016 - Kam až se dá klesnout

Příspěvek od Honza »

Toto ZM mělo dva hlavní body. Volbu místostarosty a onu spornou revokaci usnesení 1/2016, jehož platnost starostka neoprávněně pozastavila tímto paskvilem.
Zastupitelstvo_zákaz_000001.jpg
Abych navázal na předchozí téma, začnu tím druhým. Rozhodujícím podkladem mělo být (jak víme) stanovisko krajského úřadu. Tak se na něj podívejme…
scan 00021 260416091331_000001.jpg
scan 00021 260416091331_000002.jpg
Již v úvodu je pí. starostce naznačeno, že brečí na „špatném hrobě“ a krajský úřad není tím, na koho by se se svým trápením měla obrátit. Konec konců mohla by si to najít v tom samém zákoně, který sama opakovaně porušila a marně hledá někoho, kdo by jí posvětil pravý opak. Aby té své „pravdě“ napomohla, neváhala dokonce krajskému úřadu zamlčet informace týkající se poskytnutí příspěvku spolku Čachrovské zemské dráhy, na konání oslav při příležitosti 71. výročí osvobození Čachrova armádou USA. Na místo řádně předloženého návrhu smlouvy zaslala krajskému úřadu pouze tuto pozvánku.
Pozvánka_71výročí_IMGa_000001.jpg
Není tedy divu, že KÚ shledal v tomto bodě pochybení. Zamlčené dokumenty včetně razítka s datem převzetí úřadem městyse zde.
Podání_návrhu_na_městys_22_3_2016_000001.jpg
Podání_návrhu_na_městys_22_3_2016_000002.jpg
Vážení, tak asi takto se na zdejším úřadu vyrábí "pravda".

Vraťme se ale ještě k názoru krajského úřadu. Bod dva jasně dokazuje, že ono nařízení pro zaměstnance úřadu, kterým starostka zakazuje poskytování informací zastupitelům (a na jehož protiprávnost poukazujeme od je ho vydání) viz. zde http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewt ... ?f=17&t=98, je naprosto nezákonné. Přesto dosud nedošlo k jeho zrušení, starostka nadále ignoruje zákony, šikanuje zaměstnance a snaží se veškerými prostředky zabránit opozičním zastupitelům v jejich práci.

Na to navazuje také bod tři, který mluví o nadbytečnosti, nikoli však o protiprávnosti této části pozastaveného usnesení. Jenže když se tady zákon ignoruje, není divu, že se zastupitelé odhodlali si svá práva zakotvit do usnesení.

Bod čtyři snad ani komentář nepotřebuje. Naše starostka si totiž myslí, že do toho, jak hospodařil úřad v minulém volebním období, nikomu nic není a obzvláště pak členům finančního výboru. Tak opět chyba a další porušení zákona.

Tedy tu máme neoprávněné pozastavení platnosti usnesení zastupitelstva, neoprávněné vydání nařízení zaměstnancům městyse, neoprávněné odepírání informací o činnosti úřadu městyse zastupitelům a lhaní krajskému úřadu.
Za normálních okolností by musel být takový člověk z funkce starosty odvolán. Jenže ti samí zastupitelé, kteří na minulém zasedání ZM vyjadřovali touhu po odvolání p. Ing. Zahrádky z jejich „čistého“ morálního principu nyní zarytě mlčí. Připouštím, že kromě“ známých firem“, jsem měl jisté pochyby také u F. Matějky a D. Šedlbauera, nic méně jsem doufal, že jejich morální profil alespoň základní hodnoty nese. Bohužel, nyní bezesporu i tito dva ukazují, kam až se dá klesnout. Do jaké míry je to jejich přesvědčení a kolik z toho přičíst na vrub „podpantoflové“ strategie starostky není až tak důležité. To podstatné je, že od tohoto zasedání patří mezi ty, kteří tupým přihlížením k nerespektování zákonů flagrantně porušili slib, jenž složili při přijetí svých funkcí. D. Šedlbauer o to více, že je členem kontrolního výboru, jehož prvořadým úkolem je dohled nad zákonností postupů nejen zastupitelů, ale také úřadu, jeho zaměstnanců a organizací jím zřízených.

Jak velmi krátkou paměť dokáží někteří lidé mít, prokázal F. Matějka také coby navržený kandidát starostkou na post místostarosty. Je tomu pouze pár měsíců, kdy složila svoji funkci zastupitelky a předsedkyně finančního výboru pí. Hanžlíková a F. Matějkovi bylo nabídnuto, aby se předsedování finančního výboru ujal. Tehdy to odmítl s tím, že se na tuto funkci necítí, neboť tomu nerozumí. A hleďme, nyní se cítí na funkci mnohem složitější a odpovědnější a cítí se na ni natolik, že neváhal sám pro sebe zvednout ruku při hlasování. Tak si říkám, kde jsou ty jeho morální zásady, na jejichž základě chtěl odvolávat druhé? :roll: Inu to je tak… Za předsedování finančnímu výboru není ani šesták, kdežto na postu místostarosty by si přišel na cca 5000,- Kč/měsíc. Tak asi tolik stačilo k tomu, aby najednou věcem začal rozumět.
Zcela logicky se nabízí úvaha, kolik by tak asi stálo koupit si případný hlas takto „morálně pevného“ člověka při hlasování např. o nějaké zakázce, prodeji obecního majetku, podpisu (pro městys) nevýhodné smlouvy atp. Dá se tušit, že asi moc ne.

Proto velmi děkuji a vážím si všech zastupitelů, kteří se nenechali opít báchorkami starostky o stagnaci a nefunkčnosti úřadu, finančních dopadech a kdo ví čím ještě, když místostarostu nezvolí a pro tuhle prasárnu ruku nezvedli.

Ona ta nefunkčnost obce byla vlastně jen chvilková. Když totiž zaznělo alternativní řešení, kterého se starostka (ve snaze zahnat opoziční zastupitele do kouta) domáhala, přispěchal ji K. Randák okamžitě na pomoc tím, že městys určitě fungovat může. (mmj. chvilku před tím složil slib zastupitele, kde se k ctění zákonů také zavázal, ale světe div se... i zde nastala amnézie) A jaké že bylo to navržené alternativní řešení? To jediné správné – předčasné volby.
To však mělo na naši vrchnost stejný efekt, jako píchnutí do vosího hnízda. Dát lidem možnost vyjádřit svůj názor na současný stav vedení úřadu? O tom nechtěli slyšet ani slovo. Pročpak se asi ti „moudří, poctiví a rovní“ lidé názoru veřejnosti tolik bojí? Zřejmě tuší, že v očích voličů moudří, poctiví a rovní už nejsou. :idea:
Honza Bejvl

Karel
Příspěvky: 221
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 21.4. 2016 - Kam až se dá klesnout

Příspěvek od Karel »

Myslel jsem, že je tady zase jen snůška blábolů rádoby právnických, byl jsem však upozorněn, že je zde také řeč o morálce a to je téma docela vážné. Pominu skutečnost, že v jakéms takéms demokratickém prostředí o ní může kázat kdekdo! Zastupitelé, kterých si vážíš právě Ty, jsou jistě Tvým projevem chvály nadšeni. Posoudit, zda je funkčnost ochromena či nikoliv budou muset asi ti, kteří tomu alespoň trochu rozumějí (nebo třeba čekají na nějaké vyjádření nebo rozhodnutí úřadu), Tebe za takového rozhodně nepovažuji a ostatně destrukční taktika je vaším programem. Ostatně pochybuji, že se vám podaří otrávit celý zbytek náhradníků a čas neúprosně hlodá, nevěřte, že to půjde k lepšímu.
Ale zpátky k morálce. Jmenovaní chlapci vstoupili do zastupitelstva na něčí kandidátce a s nějakým programem, zatím jsem nezaznamenal žádný jejich pokus o zpronevěření. Možná by stálo za úvahu podrobit je drobnému morálnímu testu: zkuste jim třeba nabídnout levnější obědy ve školní jídelně a potom můžeme hodnotit.
A nové volby?
Těžko může někdo chtít, aby je vyvolával vítěz voleb minulých. Ty budeš určitě umět poradit svým přátelům jak na to a my ostatní budeme možná mít možnost se o té jejich morálce dozvědět něco nového.

Honza
Administrátor
Příspěvky: 599
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 21.4. 2016 - Kam až se dá klesnout

Příspěvek od Honza »

Karle, Vy když myslíte, tak to vždycky stojí za to. Zkuste někdy svá tvrzení podpořit něčím hmatatelným a ne jen mlácením prázdné slámy. :idea: Máte pravdu pouze v jednom… Ti chlapci (jak píšete) se svému volebnímu programu nezpronevěřili. Konec konců na úkor těch ubohých pěti bodů (nad nimiž se musela starostka hluboce zamyslet)to snad ani nejde. :lol:
Ovšem já psal o slibu zastupitele, což je něco zcela jiného. A jak jsme viděli na posledním zasedání ZM, tak zejména Vám dělalo značný problém se veřejně k tomuto slibu přihlásit. Co kdybyste ho tu ocitoval. Já to chápu… Slibovat něco, o čem předem víte, že nedodržíte, se dá bez mrknutí oka jen tehdy, pokud zcela absentuje svědomí. No a Vás Karle (světe div se) v té chvíli to špatné svědomí viditelně tížilo.
A až budete u těch citací, připojte k nim i onen program. Jsem zvědav na tu pasáž plnou destrukční taktiky. Pak bude zas o něco jasnější, kdo z nás dvou blábolí.
Honza Bejvl

Odpovědět