Střet civilizací a duté hlavy

...aneb nědy se nás mohou více či méně dotýkat i události odehrávající se "za cedulí Čachrov".

Moderátor: Honza

Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Střet civilizací a duté hlavy

Příspěvek od Honza »

Střet civilizací a duté hlavy (Pavel Kohout, ihned.cz) - V únoru 1993 muslimští teroristé odpálili mohutnou nálož v jedné z věží Světového obchodního centra. Nepodařilo se, aby se mrakodrap zřítil a vzal s sebou k zemi i druhou věž. Nicméně i tak šlo o vážný teroristický útok, který si vyžádal sedm obětí a způsobil velké materiální škody.
Muslimové zaútočili na USA, aniž by k tomu měli konkrétní důvody. Naopak, šlo spíše o spojence. Ještě před pár lety USA pomáhaly dodávkami zbraní vyhnat Sověty z Afghánistánu. Ameriku nenapadli pro to, co dělala, ale proto, jaká byla: svobodná a demokratická.
Prezident Clinton mávl nad útokem rukou a namísto CIA nechal případ vyšetřovat FBI. Jako kdyby šlo o obyčejnou vraždu nebo přepadení banky, které nemá nic společného s národní bezpečností. Že se Amerika dostala do války, Clinton nezaznamenal během celých osmi let v nejvyšším úřadě, kdy se odehrálo ještě několik útoků na americké cíle.
V roce 1993 též vyšel v časopise Foreign Affairs článek profesora Samuela Huntingtona. Název článku zněl „Střet civilizací?“ — tehdy ještě s otazníkem. Článek vyvolal různé reakce, včetně vlny nesouhlasu. Šel totiž proti vzmáhajícím se teoriím multikulturalismu a politické korektnosti, podle nichž jsou všechny kultury stejně hodnotné a všechny nakonec skončí ve věčném míru, toleranci a demokracii.
Tyto krásné teorie ovšem zanedbaly podstatný fakt: aby se tak stalo, všechny kultury musí chtít mír, toleranci a demokracii. Bohužel existuje silná kultura čtenářů jedné knihy, ve které se praví, že je správné zasívat teror do duší nevěřících a sekat jim hlavy. (Súra 8, verš 12, jistě víte, o kterou knihu se jedná.) Naštěstí ne všichni čtenáři této knihy to berou doslova. Ale i tak je jich hodně. Mezi nimi je dost i takových, kteří to se sekáním hlav myslí smrtelně vážně. Případně s výbušninami.
Od roku 1993 se stalo hodně událostí, ale naivní Evropa stále žije v clintonovské letargii a v multikulturních snech. Evropa si představuje, že přijme trpící celého světa a oni se jí odvděčí respektem, tolerancí a mírovým soužitím. Jenomže je to jinak.
Pro mnohé z příchozích jsou Evropané nevěřící podlidé, živočichové, kteří se od prasat, psů nebo opic liší jen tím, že mluví. Že tyto opice vyplácejí věřícím nadlidem sociální dávky, považují za samozřejmé, neboť nevěřící mají přece povinnost platit náboženskou daň (súra 9 verš 29). Evropa je beztak opicemi osídlena jen dočasně, neboť nakonec má patřit nadlidem. Nevěřící nemá koneckonců v tomto prostoru co pohledávat.
Huntingtonova kniha uvádí, že již v roce 1991 vznikl názor, že „mezi Západem a islámem dochází ke společenské studené válce, ve které bude Evropa stát v první linii“. Autorem těchto slov byl Barry Buzan, nyní emeritní profesor London School of Economics. „Další soupeř Západu vzejde z muslimského světa,“ tvrdil Mohamed Sid-Ahmed, indický muslimský intelektuál v roce 1992.
Evropa sice ví, že jí hrozí nebezpečí, ale stále bláhově věří, že jde o pár kriminálních činů relativně nepočetných skupin vyšinutých bláznů. Evropa si myslí, že čelí zločincům, ale ve skutečnosti jí hrozí válka. Hrozí? Už začala.
Evropští politikové, mluvící duté hlavy, dopustili, aby tato válka začala. A nyní si nevědí rady. Evropa potřebuje zcela jiné lidi. Někoho, jako byli Winston Churchill, Charles de Gaulle, Golda Meirová, Margaret Thatcherová nebo Ronald Reagan. Někoho, kdo má nejen odvahu pojmenovat říši zla pravým jménem, ale kdo je schopný vyhrát válku.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Střet civilizací a duté hlavy

Příspěvek od Honza »

Jak je to v zapadni Evropě s fake news a hoaxy, když šéf německé kontrarozvědky a další zdroje uvádějí, že si téměř všechna mainstreamová média zcela vymyslela jednu z největších kauz letošního roku a že tuto lež opakovali i členové vlády a parlamentní levice?

https://www.reflex.cz/clanek/dokument/9 ... vedky.html
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Střet civilizací a duté hlavy

Příspěvek od Zírající Josef »

Ale stejně ho šmejdi sluncoidní vyštípali... :evil:
Musíme do nich jít, jak jen to jde !!! Samozřejmě nesouhlasím se zapalováním aut apod., ale dnes bojují Žluté vesty ve Francii proti Emmánkovi i za nás = jeden mladej bůh sluncoidů bude snad brzy vyřízenej, Angela Dorotha, Juncker apod. též, Schulz je už mimo hru, Sorosovi je skoro 90 (další jejich modla Schlafenberg je proti němu sice ještě mladík, ale... :twisted: )... V květnu jim předvedem alespoň malou revoluci v EU a pak to začnem čistit u nás v republice (TOPáci a Starosti definitivně pryč, Flanďáci zpět ke svým základům a s někým jako je třeba Čunek v čele, někdo jako Klaus ml. vystřídat Zemana, až bude čas, mezitím se pořádně "odkopou" Piráti...- vono to pude...)
Naposledy upravil(a) Zírající Josef dne pon 10. pro 2018 10:04:55, celkem upraveno 1 x.
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Střet civilizací a duté hlavy

Příspěvek od Zírající Josef »

https://plzen.idnes.cz/plzen-jizni-pred ... .seznam.cz - raději nezveřejním, proč jsem si vybral právě tenhle případ vraždy/úmrtí v bitce pravděpodobně pod vlivem drog (ale jsem, mimo jiné, i eto- a psychoped...), ale i tohle je výsledek "bezmezné svobody a demokracie, ovšem jen pro někoho..." (v pojetí dnešní EU...- v květnu jděte k EU-volbám a konečně to změňte...!!!) = bezmocnost policie a dalších státních orgánů apod. (vždyť i samotná ministerstva se klepou před "neziskovkami"...), naprostá svoboda až drzost nepřizpůsobivých a samozřejmě také nepracujících a daně neplatících občanů (a to mnozí poctiví daňoví poplatníci vůbec netuší rozsah tohohle problému...), bezproblémová dostupnost drog již opravdu malými dětmi atd. atd. atd.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Střet civilizací a duté hlavy

Příspěvek od Honza »

Ne vždy s názory autora tohoto článku souhlasím, ale zde se mu podařilo vystihnout situaci poměrně trefně...

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/ ... dobre.html
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Střet civilizací a duté hlavy

Příspěvek od Zírající Josef »

V poslední době mi prošlo před očima několik vyjádření velice chytrých lidí k naší budoucnosti. Není to radostné čtení, ale já věřím (na rozdíl od mnohých z nich... :roll: ), že pokud si to všichni alespoň uvědomíme a nebudeme jako ovce vedené na porážku, dá se s tím ještě mnohé udělat...

Takže copak nás v nejbližší budoucnosti s nejvyšší pravděpodobností čeká...
https://www.novinky.cz/domaci/493113-eg ... .seznam.cz
(nevšímejte si nevhodného nadpisu a také toho, že autora označují jako egyptologa - on jen díky tomu třeba ví, jak skončily všechny velké civilizace a vidí stejné příznaky i u té naší...- viz Egypt, kde bylo, mimochodem, původní obyvatelstvo značně zlikvidováno "nájezdníky" - podoba čistě náhodná ? - etnicita "jejich nájezdníků" a "našich migrantů" je rozhodně velmi podobná..., Řím apod., je to především vizionář, filosof apod.)
= skoro jistě brzy přijde další ekonomická krize...
= obrovská ekologická krize už dávno běží
(brzy musí dojít k podstatným změnám v hospodaření vodou, v cenách potravin a dalších důležitých komodit...)...
= krizi společnosti snad vidíte všichni...

Já bych v článku viděl jako důležité...

"Když soudy nejsou schopné odsoudit darebáky a zloději dostávají milost, jaké si z toho dnešní mladá generace vezme ponaučení? Začne to brát jako něco normálního, protože se učí příklady, které vidí kolem sebe."

"Školství bylo hrubě zglajchšaltováno. Vytvořili jsme mýtus, že vysokou školu musí mít prakticky každý, máme velké úřady zajišťující homogenizaci výuky SŠ. Výsledek je, že se snížila výkonnostní laťka*, a legitimizovali jsme tím do výkonných pozic lidi, kteří by neměli za normálních okolností vůbec šanci se podílet na jakémkoliv komplikovanějším rozhodování."

*Kolik asi může být opravdových středoškoláků (sotva polovina ?) a opravdových vysokoškoláků (max. 10 - 20%...), když inteligence je rozdělena podle gaussovy křivky ? Jak řekl Slavomír Hubálek, třetina lidí je prostě opravdu hloupých, až někam do středu (IQ kolem 100...) to není žádný zázrak co do schopností a jen poslední třetina je opravdu chytrá a víc, jenže tam mohou být i jiné problémy... A lidstvo stále hloupne...

"Dnes máme moudrost člověka propojenou s nejrůznějšími moderními technologiemi, ale ve Spojeném království se vědci pustili do důkladného měření inteligence. Výsledky ukázaly, že Viktoriánská Anglie, což je poslední třetina 19. století, (pozn. red.− královna Viktorie vládla od června 1837 do ledna 1901), ukázala, že lidé byli o něco chytřejší. Proti dnešku. Z jiných výzkumů zas vychází, že člověk byl nejchytřejší v neolitu (pozn. red.− v mladší době kamenné). Měl sice méně technologií, ale na světě se musel pohybovat mnohem chytřejším a zodpovědným způsobem. Musel uživit sebe i svou rodinu, přitom neměl takové pomocníky a energie, které máme dnes. I člověk mladého paleolitu (přibližně od 40 000 do 10 000 př. n. l.) v Dolních Věstonicích nosil šperky a módní obleky. I tato společnost byla pravděpodobně chytřejší, než je ta naše...“ Václav Cílek.
Naposledy upravil(a) Zírající Josef dne pon 31. pro 2018 10:26:33, celkem upraveno 1 x.
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Střet civilizací a duté hlavy

Příspěvek od Zírající Josef »

Teď třeba V. Klaus mladší citoval Petra Nárožného https://www.novinky.cz/komentare/492963 ... us-ml.html a lidi byli překvapeni, protože neví, že již před 10-i lety tentýž pán napsal třeba:

„Evropa umírá a nechce se bránit... Co všechno se v Evropě proboha ještě musí stát, aby tahle ‚mladá nadšená levice‘, která ovládla Ameriku a západní Evropu, pochopila, že je to přímá cesta do pekel? Puškin kdysi řekl: Tataři se nepodobali Maurům. Když dobyli Rus, nedali jí algebru ani Aristotela. Já dodávám: Zato jí dodali asijskou krutost, která tam už zůstala navěky. Jsem zvědav, čím nás ‚naředí‘ tihle noví příchozí...“

A od té doby měl velké problémy, protože tihle lidé (a je celkem jedno jak je nazvete = neomarxisté, havloidi, sorosovci, kavárna, sluníčkáři, dobroseři...) už mají (ale teď se jim to dost bortí - tak správně volte v květnu !!!) obrovskou moc...

VÍTE, KOLIK MOUDRÝCH LIDÍ NÁS DENNODENNĚ VARUJE A ...?!!! NEPOUČITELNÍ ŽIVOČICHOVÉ NEMAJÍ PRÁVO NA EXISTENCI A PROSTĚ MUSÍ VYMŘÍT !!!

Tak se veselte, že jste zase přežili rok :clap: (a jste zase o rok blíž k nevyhnutelnému...) :evil: nebo začněte myslet a konat !!! :twisted: :wave:
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Střet civilizací a duté hlavy

Příspěvek od Honza »

... od stejného autora...
50089387_840927806238446_2027322278512951296_n.jpg
Tohle (s požehnáním státu) "vzdělává" mládež... :sick: :crazy: Tak se ptám zdali už jsme tam..., nebo ještě kousek chybí.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Střet civilizací a duté hlavy

Příspěvek od Honza »

A jsme opět u stáda naháněného do ohrady EU.

https://cs.gatestoneinstitute.org/13587 ... A2LTODTwV0
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Střet civilizací a duté hlavy

Příspěvek od Zírající Josef »

Dnes hlavně my, dosud nebo alespoň ještě trochu při síle (většinou ti, kteří jsme prožili řekněme i něco za socíku...), se pokoušíme bránit "zbytky našeho původního evropského života"...
Ale kolik nás si doopravdy uvědomuje (já díky svému povolání ano...), že to, co bráníme proti ještě horšímu, je už celkem často a celá desetiletí (půl století ?) TOHLE (zvlášť na drsném Severu a dalších problematických a vyloučených oblastech...) a začalo to už dávno za Komančů...

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/osu ... 10856.html = Pětačtyřicetiletá Simona je matkou dvanácti dětí, nejmenší dceři je teprve sedmnáct měsíců. Rodina je zoufalá, aktuálně ji soud vyzval k vyklizení bytu. Dva nejstarší synové jsou ve vězení, tři z dcer během roku porodily vlastní děti.

Měli bychom si uvědomit, že chceme vlastně bránit něco, co už je tak jako tak pro naše děti naprosto neudržitelné... A je také naprosto jedno, jestli se jedná o takhle žijící Romy nebo gádže - tahle společnost se musí změnit (vrátit se k prvotním základům) = nesmí myslet a pracovat jen pro zisk, ale pro "udržitelné uživení a snad i slušný život" svých všech členů, kteří se ale musí podílet nejen na ziscích (to by nám šlo dobře...), ale i na jejich tvorbě...- pro začátek je např. třeba dostat "nepřizpůsobivé" pod stejný "existenční tlak", pod jakým jsou dnes pracující a živnostníci (to znamená zbavit se jejich životní styl podporujících neomarxistů a jiných dobroserů...) a nutit je žít mnohem odpovědněji...

!!! ZA 4 MĚSÍCE URČITĚ JDĚTE K EU-VOLBÁM A NEVOLTE SLUNCOIDNÍ TOP O9, STAROSTI, PIRÁTY A RADŠI NE ANI SOUČASNÉ ČSSD A KDU-ČSL !!!
Odpovědět