Pasivita Čachrováků .... to tady má vybuchnout atomovka

Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Pasivita Čachrováků .... to tady má vybuchnout atomovka

Příspěvek od Honza »

Na jedy prolité půdě nic neroste, ale pokud zdroj toxinu odstraníme, dříve či později se objeví první rostlinky.

Dalo by se říci, že zde „jedubába“ ještě pořádně nedovřela dveře zvenčí a už se objevili první známky „nového“ života. Jen tak dál komunito, SDH, ZŠ… :thumbup: :thumbup: :thumbup:

www.cachrov.cz
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Pasivita Čachrováků .... to tady má vybuchnout atomovka

Příspěvek od Zírající Josef »

https://www.novinky.cz/krimi/468522-sou ... iraji.html :wave: Co a jaké první řešení toho trestného činu mi to jen připomíná...? :twisted:
Častější "malý domů" u "nenapravitelných" se dříve řešily systémem "párkrát a dost" (na "krátké doživotí" přikovanej na galéře = galeje, v dole apod. nebo vyhnanství za podobných podmínek...). Ale to by leckterý "shánčivec"- senior dovesloval již v mládí, žžže... :twisted:
Ale alespoň to ukradený prádlo mu hned sebrali, žžže...? Aneb pár stovek, to se tady vždycky vrátí a dost často (Ne vždycky, což...? :angel: ) i správně odsoudí, ale jak to je mezi stotisícovkou (Tak kdy už to konečně vrátíte ?) a miliardami, tak to se na to zrovna nechvátá...
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Pasivita Čachrováků .... to tady má vybuchnout atomovka

Příspěvek od Zírající Josef »

Konečně mám trochu volna, jenže nevím, kde (doufám, že stále...) příteli a spolubojovníkovi "Pošťákovi" odpovědět, tak to napíšu sem...

PRANÝŘuješ několik věcí a já si myslím, že máš velice často i pravdu, ale myslím, že je třeba i pár věcí dodat...

VODOVOD = o manganu (a MOŽNÁ I zakalení...) víme všichni dávno (i tady jsem o tom psal a dělal si legraci, že právě účinky Mn je možno vysvětlit dění na našich schůzích = nervová soustava :roll: ...) - myslím dokonce, že Fanda už před mnoha roky tvrdil, že se stává K-zastupitelem proto, aby to řešil... Nestalo se nic... Jen, prosím, neskákej na to, že pí. Kocurová měla NĚCO PŘIPRAVENÉHO :lol: = tak sny... Určitě by bylo fajn něco s tím konečně udělat, ale* ještě víc fajn je, že tato dáma už na naše životy nemá celkem vliv - i když prý (já už na schůze chodím jen zcela výjimečně...) stále často a plamenně hovoří a hraje prý si na nějakou mluvčí apod. - že jí, která ... (tady je vše popsáno = nezákonné "odměny", lži apod.), hanba nefackuje...

PARKOVIŠTĚ = totéž jsme řešili u nás v práci - nebudu psát podrobnosti, ALE on je totiž v mnoha věcech obrovský rozdíl mezi parkovištěm "v objektu" a parkováním na krajnici u silnice...

ZADRŽOVÁNÍ VODY = kde jinde by měla být voda v krajině, než u pramenů ? Proto budu podporovat všechna opatření, od úplných základů až po nejrůznější "vodní" díla. Myslím si dokonce, že se musí realizovat úplně všechny = od těch nádrží v lese, přes rybníčky apod. až po přehradu pod Tebou - ale tady už jsme se střetli (viz opět zde...), tu Ty tu nechceš, přestože by v určitých variantách mohla být pro Č. možná i určitým startovacím podnětem...

OBČASNÝ NEPOŘÁDEK KOLEM KONTEJNERŮ NA TŘÍDĚNÝ ODPAD = vím, jak se má manželka a další (hlavně ti chudáci, co to fakticky musí uklízet...) kvůli tomu nazlobí :crazy: - některé věci mi ani nechce říkat, protože bych dělal potíže, ale mnohé jsem už pochopil sám - možná Tobě by vysvětlila, v čem všem je tady "zakopaný pes" :roll: + podobné je to se sběrem nebezpečného odpadu, kde jsem se při dřívější akci za hřbitovem s jedním "pracovníkem" firmy až chytl, když tam vzteky nesmyslně rozbíjel věci, jejichž střepy lítaly až před garáže a podezřelé materiály se volně sypaly na zem (stačilo zapršet...)...

*Na konec dodám... Dnešní svět je takový, že neustále vše je buď přímo strašné nebo v nejlepším případě dost špatné... Já jsem velký rebel, ale už jsem pochopil, že ČASTO PROSTĚ MUSÍME BÝT JEN RÁDI (a na Čachrově zvlášť...)... Tak jsem rád, že už nemáme v čele duo K + R (lépe řečeno, že už jen "obveselují" schůze...), že např. firma, která dělala ty zdržující kanály, makala jako se už málokdy vidí a že tedy chodníky už asi brzy (ano, vím, s velkým zpožděním, na kterém se, jak jsem vyrozuměl na schůzi, opět podepsala pí. K...) budou atd.
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Pasivita Čachrováků .... to tady má vybuchnout atomovka

Příspěvek od Zírající Josef »

Hele, Honzo Pošťáku K. - náhodou jsem se mrknul na Tvůj první příspěvek k tomuto tématu Pasivita..., ...atomovka... Tam pěkně popisuješ, jak to tady šlo za 71 let do... :crazy:
A teď je o 7+ víc a... Nebudu to více komentovat, své názory jsem tady psal už mnohokrát, takže...TO NÁM TO ZASE POPOJELO DOLŮ... Co bychom dali alespoň za 1 hospodu... Prodejna již není, "pošta" je doopravdy jen výdejní místo...
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pasivita Čachrováků .... to tady má vybuchnout atomovka

Příspěvek od Kynčl »

Zírající Josef píše: čtv 16. kvě 2019 8:53:52 Konečně mám trochu volna, jenže nevím, kde (doufám, že stále...) příteli a spolubojovníkovi "Pošťákovi" odpovědět, tak to napíšu sem...

Jasně Josef, to že máme na některé věci jiný názor neznamená, že nejsme přátelé :)

PRANÝŘuješ několik věcí a já si myslím, že máš velice často i pravdu, ale myslím, že je třeba i pár věcí dodat...

Nechci psát jen já, není problém Ti dát přístup do redakčního systému a můžeš řádit, jinak můžeme pranýř rozšířit i polemiku ....

VODOVOD = o manganu (a MOŽNÁ I zakalení...) víme všichni dávno (i tady jsem o tom psal a dělal si legraci, že právě účinky Mn je možno vysvětlit dění na našich schůzích = nervová soustava :roll: ...) - myslím dokonce, že Fanda už před mnoha roky tvrdil, že se stává K-zastupitelem proto, aby to řešil... Nestalo se nic... Jen, prosím, neskákej na to, že pí. Kocurová měla NĚCO PŘIPRAVENÉHO :lol: = tak sny... Určitě by bylo fajn něco s tím konečně udělat, ale* ještě víc fajn je, že tato dáma už na naše životy nemá celkem vliv - i když prý (já už na schůze chodím jen zcela výjimečně...) stále často a plamenně hovoří a hraje prý si na nějakou mluvčí apod. - že jí, která ... (tady je vše popsáno = nezákonné "odměny", lži apod.), hanba nefackuje...

Nemohl jsem si nevšimnout, že se za poslední 2 roky zhoršila senzorika.
Pokud něco připravovala tak o tom bude nějaký důkaz, pokud ne tak opravdu kecala.
Jinak mne velmi překvapila reakce současného vedení, že se divím, že nezveřejňují rozbory vod.




PARKOVIŠTĚ = totéž jsme řešili u nás v práci - nebudu psát podrobnosti, ALE on je totiž v mnoha věcech obrovský rozdíl mezi parkovištěm "v objektu" a parkováním na krajnici u silnice...

Nemyslím si, jsou pristě liní udělat těch pár kroků.

ZADRŽOVÁNÍ VODY = kde jinde by měla být voda v krajině, než u pramenů ? Proto budu podporovat všechna opatření, od úplných základů až po nejrůznější "vodní" díla. Myslím si dokonce, že se musí realizovat úplně všechny = od těch nádrží v lese, přes rybníčky apod. až po přehradu pod Tebou - ale tady už jsme se střetli (viz opět zde...), tu Ty tu nechceš, přestože by v určitých variantách mohla být pro Č. možná i určitým startovacím podnětem...

S přehradou bytostně nesouhlasím, ale snad se mi letos podaří obnovit lesní nádržku za elektrárnou.



OBČASNÝ NEPOŘÁDEK KOLEM KONTEJNERŮ NA TŘÍDĚNÝ ODPAD = vím, jak se má manželka a další (hlavně ti chudáci, co to fakticky musí uklízet...) kvůli tomu nazlobí :crazy: - některé věci mi ani nechce říkat, protože bych dělal potíže, ale mnohé jsem už pochopil sám - možná Tobě by vysvětlila, v čem všem je tady "zakopaný pes" :roll: + podobné je to se sběrem nebezpečného odpadu, kde jsem se při dřívější akci za hřbitovem s jedním "pracovníkem" firmy až chytl, když tam vzteky nesmyslně rozbíjel věci, jejichž střepy lítaly až před garáže a podezřelé materiály se volně sypaly na zem (stačilo zapršet...)...

Tříděný odpad si klidně ještě nechám vysvětlit


*Na konec dodám... Dnešní svět je takový, že neustále vše je buď přímo strašné nebo v nejlepším případě dost špatné... Já jsem velký rebel, ale už jsem pochopil, že ČASTO PROSTĚ MUSÍME BÝT JEN RÁDI (a na Čachrově zvlášť...)... Tak jsem rád, že už nemáme v čele duo K + R (lépe řečeno, že už jen "obveselují" schůze...), že např. firma, která dělala ty zdržující kanály, makala jako se už málokdy vidí a že tedy chodníky už asi brzy (ano, vím, s velkým zpožděním, na kterém se, jak jsem vyrozuměl na schůzi, opět podepsala pí. K...) budou atd.

Jsem také rád, ale nejsem asni ze současného stavu nadšen, chybí vize a kreativita
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Pasivita Čachrováků .... to tady má vybuchnout atomovka

Příspěvek od Zírající Josef »

"PARKOVIŠTĚ = totéž jsme řešili u nás v práci - nebudu psát podrobnosti, ALE on je totiž v mnoha věcech obrovský rozdíl mezi parkovištěm "v objektu" a parkováním na krajnici u silnice... - Nemyslím si, jsou prostě líní udělat těch pár kroků."

Tak, mimo jiné, je obrovský rozdíl třeba už jen v plnění pojišťovny v případě poškození auta na parkovišti uvnitř objektu a auta zaparkovaného jen tak u silnice (ledacos - a lidé jsou dnes hodně zlí a mstiví, děti bez respektu...- se u silnice dá svést třeba na provoz...)... A to už vůbec nemluvím třeba o možnosti (a plnění...) případných úrazů a smrti, pokud by někdo byl zachycen projíždějícím dopravním prostředkem při nastupování...
K tříděnému odpadu jen za mne... https://www.novinky.cz/domaci/464898-ce ... dpady.html - takže firmy najednou tápou, neví co s ní a, jak jsem si sám zjistil i z jiných míst a dokonce i oficiálně přečetl..., příliš se jim do nasmlouvaného (často dokonce ani ne úplně dobře...) odvozu nechce. Snaží se natahovat období mezi jednotlivými odvozy (sice přesně nechápu, co se s tím docílí, ušetří apod., když tam ten odpad na ně většinou stejně čeká..., ale jsme v Čechách... :roll: ). Také je rozhodně problém, že tam rychle vyhazují celé pytle odpadu (ale i dost neuvěřitelné věci...) třeba jen lidé Čachrovem projíždějící - a to asi ještě mají pocit, že vlastně alespoň poněkud třídí a že je to lepší než kdyby to pohodili jen tak u silnice nebo dokonce v lese (zvlášť za brzké tmy, když se vracím z práce, je tam vidět ledacos - už jsem i napomínal, dokonce i německy mluvící posádku auta...).
A na vysvětlení k mému dalšímu příspěvku - nedalo mi to porovnání, jak to šlo do ... tenkrát za 71 let a za dalších pouhých 7+ (přibližně 1/10...)... Ale zase, teď už se to asi zastaví, protože už celkem není co nám ještě "odebrat"... :twisted: Nebo se mýlím...? :evil:
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Pasivita Čachrováků .... to tady má vybuchnout atomovka

Příspěvek od Zírající Josef »

A ještě "Jsem také rád, ale nejsem ani ze současného stavu nadšen, chybí vize a kreativita...+ Nechci psát jen já, není problém Ti dát přístup do redakčního systému a můžeš řádit, jinak můžeme pranýř rozšířit i polemiku ..." - já vlastně, přiznávám, o Tobě moc nevím (a celkem o mnohých/málokom tady - jak jsem už mockrát zmiňoval, vlastně v Čachrově hlavně přespávám a trávím dopoledne před prací...), ale řeknu Ti, že Ti občas nepokrytě závidím - pozor, to nemyslím nijak posměšně apod. ...
Teď zrovna celkem "mám čas" (proto sem třeba zrovna teď poněkud netakticky píšu o roští kolem pomníku, přestože zrovna teď alespoň chvíli zrovna vypadá celkem slušně - logické by bylo psát o něm ve zbývající/převažujícím čase, kdy je to prostě oproti původnímu stavu tragédie... :roll: ), protože jsem si přerazil ruku a i když (díky "vrozené poruše", kdy mne hned tak něco nebolí...) nemám celkem žádné bolesti, mám velmi specifické zaměstnání a sešroubovaná pažní kost se musí úplně zhojit, takže jsem týdny doma a pak jsou i prázdniny, kdy si musíme vybrat alespoň část dovolené... Ale jinak jsem prostě "štvanec", kterej je skoro rád, že ještě vůbec žije a zajišťuje rodinu (a ještě bych to měl vydržet bez důchodu přes 9 let, i když to mohla být sotva půlka... :roll: ) a nemyslím si, že jsem sám, zvlášť, když jsem celoživotně a ZATÍM celkem "minimálněslušněpříjmovej" :shifty: - nevím, jak dokážou žít (asi často prostě jen přežívají...) ti méně "movití" apod. Hrne se to na nás (myslím tím hlavně pracující apod. občany...) ze všech stran (politika i s nejrůznějšími tlaky a hrozbami, ekonomika podobně, ekologie s bezvýchodností, ale i s drastickými omezeními, jichž se ale ti hlavní "ničitelé" celkem neúčastní atd. atd. atd. = prostě naše stáří a budoucnost našich potomků nevypadá zrovna růžově... :twisted: ) a tohle (co jsme teď řešili...) jsou vlastně úplné prkotinky ve srovnáním s tím, co, alespoň na mne, jinak útočí v práci i v občanském životě...
Nevím, jestli to máš nějak podobně, ale jestli ano, o to víc si Tě vážím a obdivuji Tvoji aktivitu (protože já už jsem fakt většinou fakt "JEN RÁD"..., že ještě alespoň něco funguje...) !
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Pasivita Čachrováků .... to tady má vybuchnout atomovka

Příspěvek od Karel »

Zírající Josef píše: čtv 16. kvě 2019 8:53:52
Tak jsem rád, že už nemáme v čele duo K + R (lépe řečeno, že už jen "obveselují" schůze...), že např. firma, která dělala ty zdržující kanály, makala jako se už málokdy vidí a že tedy chodníky už asi brzy (ano, vím, s velkým zpožděním, na kterém se, jak jsem vyrozuměl na schůzi, opět podepsala pí. K...) budou atd.
Vida, jak málo stačí k vyvolání dětské radosti. Jsem zvědav jak dlouho vám tenhle elixír vydrží! Ona totiž už další část Tvého citovaného příspěvku má mnohé trhlinky. To lze omluvit snad jen vaším zájmem o dění veřejné, Honzík dohlédne sotva na mez před jeho garáží, Jenda na parkoviště u školy a Ty až na špičku svého nosu.
Jak může vyvolat radost akce, která už byla celá v loňském roce proplacena (propadlé šachty tam byly odpradávna), navíc bylo odpuštěno tučné panále a teď se budeme radovat z toho, že možná někdy za cenu téměř trojnásobnou se po chodníku bezpečně projdeme.
Nad budoucím vývojem však není třeba zoufat, blíží se další "vysoutěžená" akce a to je "oprava" vodovodního řadu na Javorné. To byste měli, vy neomylní kontroloři sledovat (když už ani ti stanovení zákonem nefungují). Jendovi se snadno poukáže na neexistenci stavebního dozoru (suplují odborníci ze zastupitelstva), ale kde ho vzít, když by zase musel být delegován některou ze zkorumpovaných firem!
Pokud se vám nepodaří zvládnout tohle bude ještě mnoho dalších příležitostí. Jako velice zajímavé bude opětovné budování ČOV v Čachrově (já jsem přesvědčen, že mohla stát už alespoň 12 let), tam potom skončí i Pepoušova radost z právě dobudovaných chodníků.
Jinak bych budoucnost neviděl tak černě, pokud zde budete trvale žijícími a podaří se vám dosáhnout určitého věkového limitu, obdržíte od obce příspěvek na potravinové doplňky, poukázku vám přivezou 3 (slovy tři) zaměstnanci obce (nevím, kdo v té době plnil jejich smluvní povinnosti?), a vy za ně koupíte protiklíšťový obojek - je nutné spojit příspěvky alespoň dva. Máš Muf z Makarova z něj měl obrovskou radost, ale zaskočil mě svým revolučním nápadem, že v příštím volebním období hodlá kandidovat do zastupitelstva!
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Pasivita Čachrováků .... to tady má vybuchnout atomovka

Příspěvek od Zírající Josef »

Jak už jsem výše psal, často z toho, co se kolem mne děje, mívám náladu https://www.youtube.com/watch?v=Bg70WX_Dcis , ale pak mne vždy něco rozchechtá a zase je dobře - díky za příspěvek, Kadlouši... :lol: :clap: :thumbup: :wave: (to si zase užijem tvejch oblíbenejch smajlíků, žžže... :wave: )

Rád jsem si od tebe zase něco přečetl... Jen proč ta zloba, vždyť jsi nakonec musel vrátit z "dlouholeté kořisti" jen naprosté minimum... :twisted:

Pokud jde o vidění na špičku nosu apod., lidé s vysokým IQ právě vidí dál než :crazy: ... :shh: a proto bývají poněkud pesimističtí - ale to se tebe nemůže týkat, tak se zbytečně neužírej... :twisted:

A Kadle, nedělej z čtenářů blbce - tenhle typ chodníků se kdykoliv snadno rozebere a po provedených pracích zase snadno znovu poskládá, tak buď bez starosti o moji "dětskou" radost z právě budovaného... ;)

Jo, máš pravdu v tom, že za necelých 10 let bych také měl nárok na příspěvek, ale to už na něj nebude, protože to, co tady nechal císař, první republika, Komančové (já vím, že je nemáš rád - málem prej... :? :shh: ) atd., bude za těch skoro 40 let (myslím na rok 2029...) už zcela rozkradeno "demograty" apod. (jsem rád, že sleduješ korupci... :? :cry: :shifty: ) ... :wave:

A poslední - jestli Muf získá tvých 7x7 hlasů a nahradí tě v zastupitelstvu, bude to pro obec určitě dobře, ale, řeknu ti, už to nebude ta legrace... :lol: :clap:
Odpovědět