Když máme zas to období davů a honu na čarodějnice, tak...

...aneb nědy se nás mohou více či méně dotýkat i události odehrávající se "za cedulí Čachrov".

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Když máme zas to období davů a honu na čarodějnice, tak...

Příspěvek od Honza »

Malá připomínka, jakou vypovídající hodnotu má názor davu a jak je stabilní.
Stejné náměstí, které stotisícovým davem bouřilo proti Miroslavu Kalouskovi, který v té době "mohl za vsechno", ho šest let později vítá aplausem a skandovaním jeho jména.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udal ... mI5pshEMRQ
Přízeň, nenávist a vůle davu by měly být v zastupitelské demokracii slyšet, nikoliv být oslyšeny. Dav bývá velmi špatný rádce. Majdan, Arabské jaro, Václavák 1939 a 1948 a jiná srocení davu budiž důkazem.
Goethe kdysi napsal: „Byl jsem dlouho přesvědčován, že noviny jsou dělány jen proto, aby pobavily dav a poblouznily ho ve chvíli, kdy buď vnější síla nebo duch nedovolují novináři říkat pravdu. Proto jsem je přestal číst.“
Dáma, která mi nepřestává být inspirací, v době velkých dělnických nepokojů a stávek proti své politice odstátňování v té době zoufale nevýkonného britského hospodářství v britském parlamentu prohlásila:
„Musím říct, že to, čemu čelíme, je pokus nahradit vládu práva vládou davu, a tento pokus nesmí uspět. Máme co do činění s lidmi, kteří používají násilí a vydírání, aby si vymohli svou vůli na druhých, kteří s nimi nesouhlasí. Vláda práva musí zvítězit nad vládou davu.“
Ne, opravdu nechci nechci klást paralely mezi obdivuhodnou britskou státnici (kterou však v té době svorně nenáviděla velká část britské veřejnosti) a Andreje Babiše, jehož jsem nevolil a kterého si, velmi mírně řečeno, nemohu vážit, natož obdivovat jej.
Čeho si však vážím, je náš systém zastupitelské parlamentní demokracie. Ten a naši svobodu projevu pokládám za největší výdobytky Listopadu 89. Nemnoho vlád po roce 1989 jsem mohl obdivovat, ale všechny jsem respektoval.
Má li kdykoliv dojít ke změně vlády, nechť je to na půdorysu Poslanecké sněmovny a Hradu, tak naše ústava přikazuje. Můžeme si myslet co chceme o momentálních obyvatelích Kramářovy vily, Hradu, či poslanecké sněmovny, ale je to na nich.
/Zdroj: FB Zbyněk Passer/


Pokud by někdo tápal, co má p. Kalousek za sebou, tak hezky popsáno např. zde...

http://www.nfpk.cz/_userfiles/soubory/t ... trucna.pdf

videoverze např. zde...

https://www.youtube.com/watch?v=UIN8HgqJCDM
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Když máme zas to období davů a honu na čarodějnice, tak.

Příspěvek od Zírající Josef »

No, ono to s tím aplausem nebude tak horký...
Jak už jsem psal vedle, Kraďousek je volitelný snad jen ve "specifické (= šílené ?, rádoby nadřazené a přitom tak ... :roll: , neznající problémy zbytku republiky...) Praze", která volí naprosto jinak než republika ( :crazy: https://www.reflex.cz/clanek/volby-volb ... cipat.html :crazy: ) typy jako jsou různí pseudointelektuálové (ale ti dost často volí třeba raději Piráty...) a "typy" jako je trpasličí "největší český majdanista" Tomasz Peszynski...

A mimochodem...
Majdan byl prostě strašlivý podvod, který bude stát Ukrajince ještě mnoho utrpení (o tom, že by se Ukrajina vrátila do hranic před M. nelze ani uvažovat - bude možná ráda, když jí časem zůstane i jen chudej severozápad...http://www.hks.re/wiki/lib/exe/fetch.ph ... 8626_n.jpg https://cs.wikipedia.org/wiki/Ukrajina# ... ry_map.png = ten rozdíl/určitá hranice je vidět na všech podobných mapách/grafech...).

Arabské jaro byla příšerná blbost od začátku, protože státy Širšího Blízkého východu zatím stále své "tyrany" potřebovaly a žily si pod nimi celkem slušně - teď jsou samozřejmě v ... a míří od celkem moderního života a jeho výdobytků zpět ke středověku, za islamismem a budoucností asi tak Afghánistánu a jejich obyvatelstvo do Evropy... A je třeba se zeptat, jestli to vlastně nebyl něčí plán ?!!! A víme, že asi byl a dokonce víme čí !!! Takže teď už je třeba opravdu zabojovat minimálně za budoucnost našich dětí !!!
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Když máme zas to období davů a honu na čarodějnice, tak.

Příspěvek od Honza »

Udávání a vyhazov z práce za jiný názor. Už se těšíte?


Německé hnutí umělců Zentrum für politische Schönheit (Centrum pro politickou krásu):
"Odsuďte práci vašich spolupracovníků, sousedů nebo známých přátel a okamžitě získejte peníze. Pomozte nám odstranit tyhle problémové Němce z naší ekonomiky a veřejné služby,"

Centrum vyzvalo občany země, aby identifikovali lidi, kteří se v srpnu zúčastnili antiimigračních protestů v saském městě Chemnitz. Na svůj web předtím nahrálo fotografie z demonstrací a nabízí lidem finanční odměnu za to, že zveřejní jména osob. Informoval o tom server Deutsche Welle.

Je to tady přátelé. Samozřejmě se to bude týkat pouze těch “nesprávných” demonstrací. Zní to krásně, Centrum pro politickou krásu, že? A dostanou také žluté hnězdy? :silent:

Nemohu se, při té příležitosti, ubránit vzpomínce na podobný směr, který za svého působení na postu zdejší starostky nabrala Frau Kocurová.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Když máme zas to období davů a honu na čarodějnice, tak.

Příspěvek od Honza »

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/ ... qbYeNeTmSo

"Udejte dnes své spolupracovníky, sousedy nebo známé a získejte okamžitě peníze. Pomozte nám odstranit tyto problémové Němce z ekonomiky a veřejných úřadů.“ „Odměny se v současné době pohybují přibližně od 30 € do 120".

Stejně jako v dobách komunismu má i dnes občan možnost nechat se vymazat ze seznamu osob určených ke společenské likvidaci, a to když „umělcům“ předá podepsané osobní prohlášení zříkající se „extremismu“.

Co (zatím) chybí? Všichni, kdo nesouhlasí s jediným povoleným názorem na migrační politiku a multikulturalismus, si nechají našít žlutou hvězdu. Nesmí učit, soudit, být zaměstnání státem. Jejich obchody budou rozbity, provozovny vypáleny. Jednoho dne budou shromáždění za účelem transportu na převýchovu. Chvíli budou někde koncentrováni, než se najde konečné řešení jejich otázky.

Vítejte v Německu 21. století.
Honza Bejvl
Odpovědět