Ustavující zasedání ZM 15.6.2017

Moderátor: Honza

Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Ustavující zasedání ZM 15.6.2017

Příspěvek od Zírající Josef »

:D Hele, klid Karle, to nic, to jsou jen nervy, to víš, vono to vyšetřování "velmi vypečené akce busík" apod., člověku na náladě nepřidá, viď? A pokud zase budeš přemýšlet, odkud to vím, jestli ne od manželky a jestli by ji nebylo třeba... - odtud z Fóra a od přátel, Karle, a vůbec odevšad = hodně se teď o Tobě a Vás mluví...
A neboj, vím, že je, bohužel, velká naděje, že to všem po příštích volbách vrátíš (mně třeba přes manželku...), ne...? Ale řeknu to zatím alespoň takhle - NIKOMU BYCH TO NEDOPORUČOVAL!!! Ochránce nespravedlivě utlačovaných jsem dobrej (natož z rodiny...), konečně, mám to prý v genech... :twisted:
Nemám čas Ti POŘÁDNĚ :evil: odpovědět, protože ukončit papírově apod. školní rok s mojí klientelou není fakt žádná legrace, ale alespoň bys mohl upřesnit, kdo z nás, předpokládám Tvých oponentů..., že se o sebe nedokáže postarat ?
Ovšem nejlegračnější na Tvém příspěvku je HLAVNĚ to, že když si to tady dlouho dozadu pročteš nebo mluvíš s lidmi, právě to, co Vám nejvíc vytýkali a vytýkají, je, že jste se dobře starali především o sebe a již poněkud méně o obec...
A neboj se, teď už je "relativně" času dost - je sice třeba velmi rychle vyřešit po Vás mnohé věci a asi i víc... (proto možná tak chvátáš na tu pověstnou "tlustou čáru" a nechceš, aby se někdo mrknul dozadu, že...) :twisted: , ale asi nikdo rozumný neočekává do příštích voleb žádné převratné zázraky. Prostě jen nejnutnější záchranné akce apod. PAK se uvidí...

Na závěr mne napadá citace z Obecné školy: "Neschovávej se za ženskou, ........ ! :roll: "

P.S. Na to, jestli já osobně miluji tuto obec a proč..., Ti znovu podrobně odpovím příště... Ale, bohužel, minimálně do dalšího pondělí ne.
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Ustavující zasedání ZM 15.6.2017

Příspěvek od Karel »

Nervy na pochodu? Možná ano, ale nevím kde. Moc tomu Tvému příspěvku nerozumím. Koho a hlavně před kým se snažíš ochraňovat?
Shodli jsme se na tom, že se moc neznáme, ale jak je vidět, Tobě k tomu abys v mém případě dospěl k nezpochybnitelnému názoru stačí vyslechnout pár "přátel"! Prosím Tě, kolik jsi toho ve svém životě nakradl? Já předpokládám, že názory na okolí si vytváříme především podle vlastních zkušeností. Je to smutné, ale já považuji Tvojí manželku za poslední nadějný subjekt, který o chodu obce a úřadu něco ví (ani Pepa, zatím, v tomhle směru moc nedospěl -viz kauza nové volby) a byla by velká škoda tím pohrdnout.
A postarat se o sebe? Mám vytvořenou svoji teorii: kdo je zaměstnán, přenáší odpovědnost za sebe sama na svého zaměstnavatele! Respektuji právo zaměstnavatele, že záleží jen na jeho rozhodnutí, komu a za co svými penězi zaplatí. Trošku komplikovanější je to u zaměstnanců státu nebo kraje. Mým snem je možnost, aby obyvatelstvo obce mohlo své schopnosti využívat v místě svého bydliště! A o opaku mě nepřesvědčí ani Tvá argumentace kolem školy.
A podrobné rozbory? Stačí čerpat z příspěvků na fóru. Třeba jsem šťasten(a), že na Čachrově nemusím bydlet
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Ustavující zasedání ZM 15.6.2017

Příspěvek od Zírající Josef »

Sešlo se mi tady od Tebe, Karle, více námětů. Takže postupně...
Zaměstnanci a OSVČ... Velmi opatrně, Karle... Oni se tedy ti druzí v kapitalismu nesmí kritizovat, ale... Mnozí z nich si udělali čtvrtstoletí daňových prázdnin. Ono také není úplně jisté, jestli se mnozí z nich postavili na vlastní nohy nebo na záda ostatních...Vždyť jen "Váš" Kalousek už v roce 2012 VELMI PŘEKVAPENĚ ZJISTIL, že milion OSVČ mu :twisted: odvedlo na daních necelé 2 miliardy, zatímco 4 miliony zaměstnanců 82 miliard !!! A neboj se, vím čím vším se argumentovalo ve prospěch OSVČ, ale prostě to furt nevycházelo a nakonec opět všechno smetl tento jeho argument: zaměstnanec s příjmem 30 000 hrubého zaplatil jen na dani z příjmu skoro 4 000, kdežto soukromník s 80%-ním daňovým paušálem mu neodvedl ani kačku (a to se nebudeme bavit o zdravotním a sociálním, kde si také dost neplatili a neplatí = což není solidární a já např. i díky tomu musím pracovat před důchodem skoro o pět let navíc...= jak že to nazval ministr Mládek a teď k tomu zajímavě promluvil i další...? :roll: ). :evil: Tam někde se začalo rodit např. i poněkud sporné EET a tím i pravděpodobně Babišovy preference...
Ano, znám úžasné a tvrdě pracující podnikatele, ale znám taky různé vychcánky (např. jen nákup a výhodný přeprodej apod.), co jsou věčně v mínusu, ale pak se "po straně" chlubí, co všechno si dokázali "odklonit, odepsat atd. atd. atd.".
A když se ptáš, co jsem si nakradl... Jako zaměstnanec (30 let...) s poměrně vysokým platem platím pro podnikatele (porovnáváme si s OSVČ-kámošema "odvody" a hodně se mi smějí... :o ) naprosto neuvěřitelné daně a k nějakým "zvýhodněním" se prakticky nedostanu! A na další "akce" ve školství asi nejsou ty možnosti - ale když jsem se přestěhoval sem, uvědomil jsem si, že asi něco dělám špatně... :roll: Představ si, že jsem býval skoro prvních 20 let tělocvikář a ani tělocvičny ani hřiště se neocitly tak nějak omylem a za babku v mém vlastnictví... :lol: Tady jsem viděl něco jiného! A když to chceš slyšet, nerozhodoval jsem ani o státním ani o obecním majetku, takže mí přátelé (jeden můj známej říká komplicové...) taky nepřišli snadno a levně k ničemu. Mám uvést další podrobnosti (už ses zeptal těch, co také bývali u stolu po nohejbalech apod., čím že tam lidé ještě argumentovali - rozesmála mne třeba jen váha železa, kdyby jen šlo "do šrotu", kterou si tenkrát jeden Tvůj "spolupracovník" na stavbě vleku poznamenal... :lol: ) a třeba i další větší případy? Maličkosti jako busík, neodsouhlasené odměny (a to vůbec nechápu, protože to tam prej - já tam nebyl - v té chvíli věděl každej, že to tak být nemůže, když není dost zastupitelů, tak proč to tak nechali a "neprotestovali, nehalasili, nepískali...") apod. nechme úplně stranou...
Nezávidím Ti, musej to bejt nervy a těch já mám v práci taky dost, ale já, na rozdíl od Tebe, poměrně nezaslouženě..., jen se dlouhodobě cítím neustále okrádán a "zneužíván" a mnozí spoluobčané se mnou... S tím se přece musí jednou něco udělat, ne? A co že proti tomu tedy lidstvo vymyslelo? Odstrašující opatření... Jmenuje se tak Dostojevského kniha...!!! :evil: :mrgreen:
Myslím, že to k prvnímu tématu stačí !
Naposledy upravil(a) Zírající Josef dne pon 03. črc 2017 10:08:42, celkem upraveno 1 x.
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Ustavující zasedání ZM 15.6.2017

Příspěvek od Zírající Josef »

Tak teď jen rychle k tomu, jestli a proč obec občané a další milují a podobně jestli občané mají být rádi, že tady bydlí nebo ne...

V práci (odkud i sem plynou mé pro někoho překvapivě velké daně = tedy... PLATÍM SI TADY LEDACOS, na rozdíl od mnohých...) to děláme takhle - nejdřív pozitiva...= obec mi už celkem dlouho na neúplný úvazek zaměstnává manželku (což je asi vzájemně výhodné, jak sám uznáváš ve svém příspěvku a většinu času si tady dost "užila"...), je tady hezké okolí (ale třeba ve Švihově byl hrad, Úhlava s lukami kolem, lesy na kopcích s nadmořskou výškou jako tady - Běleč 715, o 300-3?? nad nejnižší řekou...) a je to už celkem blízko na "opravdovou" Šumavu... Teče voda*, odpadky jsou vyváženy, již jen občasný sníh v zimě prohrnován, máme novou silnici a její ohraničení obrubníky**, to se musí uznat (na Čachrov i v 21. století celkem slušné... :lol: ).
Negativa = není tady už prostě celkem vůbec nic (péče o občana se se socialistickým Habartovem nebo Švihovem kdykoliv absolutně nedá srovnat...). Syna mi tady p. Jansa rok (ve 4. třídě...) pořádně neučil minimálně češtinu, takže jste mi ho vyhnali (ano Vy = Tys dal p. J. jediný hlas a exstarostka mu dovolila zřídit SI zde "alternativní školu hlavně pro dojíždějící děti s mimořádnými či speciálními potřebami"...) do Klatov o rok dřív a s ním na čachrovské poměry celkem mnohé další. Děti tady celkem nic nemají (vlastně ani sebe navzájem - kolik tady zůstalo dětí v jeho věku a s jeho zájmy ? = nekouří apod. :roll: ), takže ten sem už teď (v 15-ti...) z gymplu a Klatov jezdí/je přivážen (spojení sem je tragické, ale uznávám, je to hodně dáno i tím, že tady není vlak...- jenže :twisted: v socialistickém Habartově taky nebyl a lidi do okolních obcí z kulturních a jiných "akcí" ze Sokolova rozvážel pravidelný "speciální půlnoční - poněkud drsný a divoký :? :shock: :lol: - autobus" a nebyl pro pracovníky na směny, o jejich rozvoz se staraly samy podniky... :twisted: - to jen tak pro pobavení, ale bylo to tak...) pomalu jenom přespat, ale to bych se opakoval...
Ve vodě* (mimochodem, stěžovali si občané, že jste jim ji celé měsíce nepouštěli na hřbitově - ano opět Vy...) máme mangan, chodníky** jsou o zmrzačení se... Už jen vjezd do obce je naprostá krása, poněkud nelogicky :twisted: vpravo je "socialistická" ruina bytovky, naopak vlevo "kapitalistická" ruina nezdařeného podnikatelského záměru, plošným kácením vzhled obce ještě "vylepšila" exstarostka.
Určitě bych přišel na další argumenty (zatím asi spíše proti...), ale chvátám, tak zase příště... :)
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Ustavující zasedání ZM 15.6.2017

Příspěvek od Karel »

Zase hodně prošpikováno smajlíky, k čemu je nostalgie po soc. Habartově?
Josífku, jen občané čachrovska jsou a budou strůjci svého štěstí, žádný starosta ani starostka to za ně nevyřeší. Mohou být pokusy úspěšné méně nebo více, ale vyčkejme věcí příštích!
Ani mě nemusí fascinovat forma alternativní školy na vesnici, ale připomínka, že by se děti měli naučit česky hlavně doma se mě docela líbí.
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Ustavující zasedání ZM 15.6.2017

Příspěvek od Zírající Josef »

:lol: (jen smajlíci vyjádří tady tu "legraci" = slovanskou "odrůdu" = smích skrz slzy...) To je zase legrační demagogie... Ale nevadí. Přestože jsem od puberty agresivní cholerik ( ;) já tyhle věci přiznávám...), co rád do všeho jde, moje cynicko-pesimistická stránka mne časem naučila, že trpělivost (ano, je tam ten základ trpět... :roll: ) je strašlivá a mocná zbraň (konečně už starší rockeři nás tehdy hodně mladé učili, že "útočící orel je sice moc krásnej, ale takovej sup je k...trpělivej pták a má k...výsledky... :twisted: ).
Takže zase po částech...
Prej :lol: :roll: připomínka, že děti by se měly* naučit česky hlavně doma, se mně/mi* docela líbí...(*promiň Karle, ale tady jsem opravdu musel i přes to nebo právě proto...?***, že vím, že český pravopis** prakticky nejde dokonale zvládnout***). A znovu připomínám, jsem bývalý učitel na prvním stupni !!!
Karle, tady demagogicky směšuješ dvě naprosto rozdílné věci... Vůbec přece nejde o mluvenou češtinu, kterou se dítě samozřejmě učí doma (z televize apod. :twisted: - promiň, tomu vtipu jsem nemohl odolat... :D ), ale právě o její **pravopis !!! Ten je neuvěřitelně těžký (jen namátkou všechna ta i/y, ě, s/z, interpunkce atd. atd. atd. a to vůbec nemluvím o velkých písmenech, která vůbec nemají logická pravidla, jak už na mé první VŠ přiznal i "velký Lumír Klimeš"*** = u některých např. institucí jsi musel znát třeba pod co patřily, abys věděl, jaké písmeno jim "náleželo" a moc se to nezlepšilo ani teď...). A pak jsou tady neustálé změny pravopisu, výjimky, více správných možností apod. ...
ALE právě proto existuje propracovaný systém (zjednoduším...) cvičení, diktátů apod., který to většinu dětí za pár let celkem slušně naučí. Ale to je založeno na neustálém opakování, procvičování apod. Což ovšem p. Jansa kategoricky odmítl a zařazoval maximálně takové perličky jako "běhací diktáty"... :roll: - výsledek byl, že můj syn (a pozor, aby bylo jasno - není to "chyba jeho schopností" = ukončil kvartu na slušném KT-gymplu s ještě zcela zbytečnými dvěma dvojkami... :geek: ) na konci 4. neuměl ani to, co ho naučila výborná "paní učitelka Soňa" ve třetí třídě a pak jsme to ke zkouškám na gympl pracně doháněli... A já mám za své až neuvěřitelné daně (můžem s Tvými "podnikatelskými" kdykoliv, i třeba veřejně, porovnat...) nárok na učitele a ne na "pokusníka"...!!!
Takže tvrdím, že chyba byla u p. Jansy "v češtině před šesti lety" (stále připomínám - kdybychom šli k soudu... :evil: :mrgreen: , že požadované vzdělání si teprve časem dodělával, na rozdíl od p. učitelky... a třeba už se to "na chudácích dětech" :( i naučil...) - stále víc mám ovšem chuť pustit se do výzkumu, jak to "jeho absolventům" jde dál - něco už vím a není to příliš radostné, Karle...!!! Konečně, ani pro Tebe by to nebylo tak těžké si zjistit (když už jste nám ho, i přes zcela jasný názor odborníků a rodičů, s p. exstarostkou "dost nečekaně darovali")... HOWGH !!!
Naposledy upravil(a) Zírající Josef dne pon 10. črc 2017 10:28:16, celkem upraveno 3 x.
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Ustavující zasedání ZM 15.6.2017

Příspěvek od Zírající Josef »

A dále "trpělivě vysvětluji"...

Nostalgii také přiznám... Nostalgii po "relativně veselejch a lidštějších časech", kdy tahle naše civilizace (opatrně = korektně :roll: řekněme původních Evropanů...) ještě úplně nechcípala (= sama sebe ještě tolik nelikvidovala a nezabíjela... :roll: :evil: )... = což pro mne, 53+letého pověrčivého milovníka sedmiček, byly řekněme asi roky 1977 - 2007 (vím, že je to velice "odvážné" tvrzení, ale málokdo asi popře, že aspoň sranda tehdy byla nějak větší - vše se nebralo tak "děsivě" vážně a mezilidské vztahy byly tak nějak "lepší"...)...

Další demagogie je, že když mluvím/píšu o chodnících, manganu ve vodě apod., Ty tady začneš "moudré fráze" o občanech - strůjcích svého štěstí... :roll:
Karle. občané si volí (často velmi špatně - viz jen EU...) své zastupitele = tedy v naší obci zastupitelstvo a to zase starostu. To je zastupitelská demokracie !!! Tady máte (Ty a p. ex...) asi trochu problém s chápáním, že starosta již není "mocný rychtář", samovládce apod., ale sice stále FORMÁLNÍ (potřásač rukama...) představitel obce (někdy... NO POTĚŠ !!! :roll: :lol: = vím, nejsem žádnej ukázkovej a vzornej občan, ale taky se tam nederu...- což není na Pepu B., ale na jeho těsné předchůdce !!! :D ), ALE hlavně NÁŠ zaměstnanec, který prakticky vykonává úkoly zadané mu zastupitelstvem a tedy námi občany (což je, uznávám, při pohledu na minulých 7 let dost legrační nebo jen smutné ? :roll: )...
TAKŽE právě starosta/-stka bude tyhle věci řešit = za to je placen... Měl by tedy nechat = !!!právě on/ona!!! (nebo taky ne a bude dělat pitomosti a věci pro sebe a kámoše... :roll: , za což by měl být časem potrestán... :evil: ) za naše daně* opravit chodníky, čistit vodu, vybere (= nechá si poradit od těch, co tomu rozumějí + dá na přání rodičů a nebude si plnit své osobní "new age" sny a představy...) SPRÁVNÉHO "ředitele" = učitele malotřídky (zase, nemyslím teď, teď už je, bohužel, pozdě... :roll: ) atd. atd. atd.
A my, občané, se máme PŘEDEVŠÍM na svých pracovištích apod. snažit, aby na to (i na celkem slušný plat starostenský plat...) ty prostředky byly = platit daně*...
Karle, na úplný závěr... To už bylo v pravěkej tlupě, každej měl svůj úkol, každej musel přispívat alespoň podle svých možností nebo bylo o něj pečováno (doloženo !!!) na základě jeho předchozích zásluh nebo budoucích "nadějí"... Kdo odmítal, okrádal ostatní apod. nebo se jinak vážně provinil, byl vyobcován = :twisted: šel třeba do "vhodné" vánice vlkům vstříc...
Odpovědět