Zasedání ZM 29.12.2016 - a pak že to nejde

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasedání ZM 29.12.2016 - a pak že to nejde

Příspěvek od Honza »

Máme tu nový rok, ale přesto jeden restík z toho minulého ještě zůstal.

29. 12. se konalo zasedání ZM. Ani zde se to neobešlo bez obehrané písničky o likvidujících opozičních zastupitelích. Naštěstí tato (jak Jenda trefně poznamenal) předvolební kampaň p. Karla netrvala příliš dlouho. Ono k tomu vlastně není co říci, neb jakékoli věcné argumenty podporující tuto fantaz-teorii stále schází. 8-)

Pak už se postupovalo poměrně věcně. Dalo by se říci..: "Vánoce jsou častěji než to, že by bývalá starostka přiznala chybu." Přesto jsme toho zde byli svědky, což je určitě povzbudivé. Chyba tedy byla napravena a zvolena pověřená osoba. V celku zajímavá byla vsuvka p. Karla o tom, že by stálo za zvážení, předat správu obce úředníkům MV. Když ponechám na laskavém uvážení čtenářů, co ho k tomu vedlo, nemohu nezmínit jednu poměrně zásadní věc, která opět ukazuje, jak se zde „střílí od boku“. Možná, že nerozumím výkladu zákona, ale správa obce úředníkem MV přichází v úvahu tehdy, když není možno pověřit žádnou osobu. Jinými slovy není žádný zastupitel. A zde stále čtyři kousky máme a zrovna p. Karel se ani trochu netváří, že by se chtěl tohoto postu vzdát. Navíc pí. Kocurová (byť na předchozím zasedání ZM hovořila opačně) ve svém názoru zhostit se role pověřené osoby byla v celku pevná od samého počátku. Nevědomost u vrchnosti téměř nepřipadá do úvahy, tak možná trochu divadélko, aby pocit ovčanů, jak je to s nimi zamýšleno dobře, byl ještě o něco silnější. Kdo ví…

Vrchnost rovněž pochopila, že rozpočtové provizorium je něco jiného než rozpočet, který se potutelně snažila zastupitelům podsunout v naději, že dosáhne jeho schválení oklikou ještě na zasedání ZM 8. 12. 2016. Máme tedy schváleno rozpočtové provizorium, na kterém jsou pouze ony mandatorní výdaje a nikoli investice, skrze které na mne exssstarostka jedovatě sssyčela oblouzněna dávnou domněnkou, že nechci, aby se zde sssypaly sssilnice. :) Došlo i k veřejnému uklidnění když se potvrdilo, že mandatorními výdaji jsou také plnění z uzavřených smluv atd. Proto a tudíž se nepřijde o hasičské auto. Tak nějak se rozplynul onen nafouknutý bubák, kterým vrchnost strašila veřejnost o absolutní nefunkčnosti obce v důsledku práce opozičních zastupitelů. Nedělám si přesto iluze, že bu bu bu buuude pokračovat.

Na závěr jsme byli seznámeni s „Návrhem opatření k nápravě nedostatků“ zjištěných kontrolou MV avšak nikoli už s protokolem samotným. To je ta kontrola, kterou (dle vyjádření vrchnosti) poslali na úřad opoziční zastupitelé.
I já sám jsem o ni kdysi marně žádal. Jenže když půl roku posíláte ministerské úředníky kamsi, je to pro ně mnohem větší motivace, než kde jaká žádost. No a přesně v této motivaci je zdejší vrchnost mistrem nad mistry, neb oni vás tam dokáží posílat po celý svůj mandát. Tedy z mého pohledu je důvod naprosto zřejmý.
Vrátíme-li se však k meritu věci vidíme, že tato kontrola odhalila pochybení vcelku dost a byla tedy naprosto oprávněná. Přesto zde v duchu přísloví „zloděj křičí, chyťte zloděje“ vrchnost masíruje veřejné mínění v tom smyslu, že přece kdyby nebyla kontrola, nebyla by ani ta pochybení. Proto tedy za pochybení vrchnosti zcela jednoznačně může opět opozice. :idea:

A na závěr ještě jedna dobrá zpráva. Jistě jste si mnozí všimli, že se na úřední desce objevily zápisy ze zasedání ZM a nad to všechno v elektronické podobě. Do nedávna pro vrchnost věc absolutně nemožná, nepřijatelná, pobuřující i přes to, že je to téměř rok zaneseno v platném usnesení. A hleďme, najednou to jde. Mimochodem, to je také práce té „nemožné“ opozice. Tak by teď asi mělo nastat hromadné protestování veřejnosti, že takové zápisy vidět nechtějí a už vůbec ne z pohodlí domova. Že chtějí jezdit a chodit pouze na úřad městyse nahlížet do sešitu plného (v lepším případě) škrtanců, neboť jen ten nemůže být falšován – jak hlásal p. Hynek Klimek.

Tedy si na to počkejme. Možná svůj názor veřejnost vyjádří prostřednictvím voleb a potvrdí Karlovu předpověď, že se vlastně nic nezmění, zápisy a další ty nepotřebné záležitosti, kterými opozice úřad obtěžkala, zmizí a vrchnost bude vládnout dál usilujíc o blaženou nevědomost veřejnosti…
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 29.12.2016 - a pak že to nejde

Příspěvek od Karel »

Tak zase argumentační smršť! Já postrádám jen vysvětlení, že ze 17ti odstupujících zastupitelů a náhradníků se nenašel jediný, kdož by to se službou obci myslel vážně. Chlapci (a děvče), docela jste mě překvapili když jste obětovali svůj drahocenný čas a dostavili jste se se svým vercajkem i na pohřební hostinu doživšího zastupitelstva. Předpokládal jsem, že po ošetřeném záznamu zasedání v Kunkovicích (i od založení vlákna jste upustili) se alespoň trochu zastydíte - leč mýlil jsem se! Pro neznalé připomínám, že šlo o mistrovské odstranění hniloby z Václavovy zkosené lípy.
Asi takhle si představujete zápisy v elektronické podobě, nějaký čas se v nich pohrabat a pak teprve zveřejnit.
Jak vidno boj s cílem otrávení starostky ještě neskončil, je potřeba se prát dál. Orgasmu dosaženo nebylo, v masturbaci je potřeba vytrvat!
Už se moc těším, jak to dopadne! Já se teď půjdu poohlédnout jestli někdo v okolí neopravuje kapličku, opřen o lopatu pořídím selfí a teprve pak, Jendo, budu moci zahájit tu správnou předvolební kampaň.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 29.12.2016 - a pak že to nejde

Příspěvek od Honza »

Nevím jak Vy Karle, ale já tu žádnou starostku nevidím. To asi myslíte tu paní, co se starostování vzdala a prohlašovala, že žádnou pověřenou osobou rozhodně nebude. Pak si téměř měsíc bez jakéhokoli mandátu na starostku hrála přes to, že měla odevzdat podpisové vzory, klíče atd. A když zjistila, že opět šlápla vedle, nechala se onou pověřenou osobou zvolit, aby to alespoň částečně vyžehlila. Snažíc se to maskovat, bulí do místního plátku o tom, jak nyní nemůže čerpat dotace a stejně jako Vy (světe div se) neví, proč se zastupitelstvo rozpadlo. Jen v tom „upřímném“ nářku zapomněla, že když mohla, nečerpala z dotací ani šesták. :lol:

Smutné je, že na onu argumentační smršť dokážete reagovat opět pouze přeskakováním na jiná témata. Při tom kličkování Vám lehce uniklo, že ono postrádané vysvětlení máte v mém posledním příspěvku tohoto vlákna.
http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewt ... 3&start=10

A Karle… Ti, kdo to myslí s obcí vážně nerovná se ti, kdo se zuby nehty drží koryta. Pokud sedmnáct lidí dá čtyřem najevo, že s nimi nehodlají spolupracovat, protože to prostě nejde už jen proto, že používají zdejší lidi jako rukojmí a ještě se jim snaží napovídat, jak se vlastně kvůli nim obětují, měli by se ti čtyři nad sebou trochu zamyslet. Pravda, jsou-li toho schopni, což bude zřejmě ten zásadní problém. :idea:
Nechápu, čeho se stále bojíte. Pokud jste opravdu tak dobří a lidé vám věří, zůstanete na svých židlích, i kdyby se volilo každý rok. Bohužel vaše chování jaksi nekoresponduje s tím, co hlásáte. Na rozdíl o vás, opozice dala jasně najevo, že jí o ty židle nejde a tak jako mnoho dalších chce, aby tohle divadlo skončilo a obec mohla normálně fungovat. Vy holt tady budete, společně se svou… „tiskovou mluvčí“, ještě nějaký čas uměle fňukat a hledat chyby na druhých.

O videozáznamech zde bylo již napsáno spousty a všichni vědí, jak moc leží vrchnosti v žaludku. Jednak jste dostal vysvětlení na zasedání ZM a pak nechápu, proč to tedy nevložíte sem na fórum? Navíc máte ideální příležitost ukázat všem, jak se to dá udělat lépe. Jenže snazší je o tom zas jen kecat a tahat lidi za nos což? Pokud si pamatuji, nález odboru životního prostředí zněl celkem jasně. Kácení bylo vykonáno neoprávněně. A jen tak pro zajímavost. Kdopak zaplatil uloženou pokutu? Samozřejmě úřad městyse. A bylo to strženo z výplaty tomu, kdo to nařídil? Velmi o tom pochybuji. Je to přece vrchnost a na tu nemůže platit stejný metr, jako na ostatní. A kolik už všechny ty přehmaty (včetně právníka) obecní kasu stály? Ale to si dříve počteme zas nějaké úchylce viďte, neb tyto a další informace nejsou pro veřejnost určeny stejně jako to, že sešit se zápisy ze zasedání ZM měla paní ex v době své pracovní neschopnosti doma přes to, že má být uložen na úřadu k nahlédnutí. To se v něm zřejmě (jak píšete) pohrabovala a dost možná upravovala, aby ti, kdož chtějí nahlížet, měli pouze ty vrchností schválené informace.

Podtrženo sečteno, někdo by se tu stydět určitě měl, jenže dělat ze sebe chudinky je pro zachování vaší veřejné image rozhodně přijatelnější alespoň do doby, než zas v plné zboji nastoupíte s kýblem medu před voliče.
Honza Bejvl
Odpovědět