Zasedání ZM 13.10.2016 - zpět ni krok

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasedání ZM 13.10.2016 - zpět ni krok

Příspěvek od Honza »

Na tomto zasedání si všichni hlavní aktéři vybrali své slabší chvilky pouze s tím rozdílem, že někteří jich měli poněkud více.
V úvodní více jak hodině jsme měli příkladnou příležitost vidět, jak lze na místo jednoduché věty, ve smyslu něco jako …. „omlouvám se, spletla jsem se…“, bezuzdně tlachat o potřebě revokace usnesení, kterou ani sama předkladatelka – starostka nebyla schopna obhájit. Pardon, vlastně jistý náznak zde byl – prý chránila obec proti žádosti spolku Čachrovské zemské dráhy, kterýžto (jak víme) žádal příspěvek na konání oslav u příležitosti osvobození spojeneckými vojsky za II.sv. války. Vzhledem k chybějícím náležitostem by prý mohl městys dostat pokutu. Že při tom pí. starostová flagrantně překročila své pravomoci a porušila několik ustanovení zákona o obecním zřízení, se opět tutlalo.
Zajímavé je, že stejně urputně starostka nechránila městys, když v důsledku jejího nedbalého postupu při vydání nařízení k pokácení lípy ve Chvalšovicích, byla úřadu vyměřena pokuta odborem životního prostředí při MěÚ Klatovy. :idea:

To, že po všech těch obstrukcích (jako „jedubába z pohádky o Sněhurce…“), nabízela také starostka hezky vypadající, leč otrávené jablko ve formě zrušení výše uvedeného finančního příspěvku, aby prý mohla být schválena žádost nová, která by (vzhledem k poměru v zastupitelstvu) ve skutečnosti už nikdy schválena nebyla, je jen dalším střípkem do skládanky, jež vypovídá o jejím morálním profilu. Možná bychom užili pytlíky na zvracení víc než ČSA.

No a aby skryla další několikaměsíční obstrukce, kterými záměrně protahovala jednání ohledně pořízení nového automobilu pro místní hasiče, tak raději před tímto bodem programu zasedání zastupitelstva opustila s odůvodněním, že jí končí vycházky. Kdyby totiž veřejně hlasovala proti, nezapadalo by to jejího (pracně budovaného) obrazu ochránkyně veřejného blaha.

A pak se stala věc nevídaná. Představte si, že zasedání zastupitelstva pokračovalo i přes to, že zastupitelů bylo méně, než na svolaném zasedání předešlém, které bylo pro nepřítomnost starostky zrušeno. Prosím nenajde se někdo, kdo by to dokázal vysvětlit?? Snad leda, že byla tentokrát přítomna i pí. Vítovcová, která se prý o nekonání minulého zasedání dozvěděla „až“ v 19:00h. a tedy mé tvrzení o tom, že jsou lidé, kteří o záměru zrušit ono zasedání věděli a lidé, kteří nevěděli (ač vědět měli a mohli), je vůči ní nespravedlivé. Tak to nechť posoudí každý sám.
To, že se po odchodu starostky celé jednání zklidnilo, zrychlilo, stalo se (až na pár drobností) konstruktivním myslím neuniklo nikomu.
Jsem velmi rád za to, že už i z řad veřejnosti zazněl požadavek na rozpuštění tohoto teátru a že lidem došlo, že současná koalice a obzvláště starostka se svého koryta dobrovolně nevzdá, i když neustále pronáší fráze o sebeobětování na úkor svého zdraví. Obzvláště zábavné jsou pak její argumenty, že voda sama neteče a odpadky se samy nevyvezou. :lol: Ve skutečnosti je to ale tak, že ona je ochotna (na úkor své seberealizace) obětovat cokoli (včetně zájmů obce) jen ne sebe sama. Seberealizace, jak víme, je nejvyšší (nikoli nejzákladnější) lidskou potřebou a pochopme… ona ji v křesle starostky našla.
Honza Bejvl
Odpovědět