Oslavy konce války ve válce

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 579
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Oslavy konce války ve válce

Příspěvek od Honza »

Jak už jsem zde psal na jiném vláknu viz. zde http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewt ... p=996#p996, letošním oslavám osovobození starostka vyhlásila válku. Přesto, že drtivá většina zastupitelů tuto akci podpořila, naše vrchnost se rozhodla pro opak. Jak říká jedno moudré přísloví: "Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." A tak jsem rád, že pořadatelé našli způsob, jak akci zrealizovat navzdory zmíněným obstrukcím.

Stejně jako v loňském roce, se bylo na co dívat a i přes nepřízeň počasí, přišlo mnoho lidí. Proto díky všem organizátorům a doufám, že je od dalších aktivit manýry naší vrchnosti neodradí.
P1430388.JPG
P1430335.JPG
P1430329.JPG
P1430322.JPG
P1430301.JPG
PIC_4022.JPG
PIC_4028.JPG
PIC_4037.JPG
P1430383.JPG
P1430326.JPG
PIC_4039.JPG
PIC_4034.JPG
P1430362.JPG
PIC_4036.JPG
PIC_4031.JPG
PIC_4029.JPG
Honza Bejvl

Karel
Příspěvky: 221
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Oslavy konce války ve válce

Příspěvek od Karel »

Tady Tě, Honzíku, musím pochválit, dění je třeba dokumentovat! Měl jsem nedávno diskusi s jedním, jistě ctihodným, členem zastupitelstva a ten tvrdil, že si lidé všechno pamatují. Bohužel si nedokázal vzpomenout, co že by si to měli vlastně pamatovat.
Protože jsem v sobě nenašel dost sil se vzpomínkové akce na to jak jsme loni vzpomínali zúčastnit, vděčím Tě za připomenutí. Trošku se obávám až budou vytaženy dokumenty o vítání osvoboditelů nápisy v azbuce, možná že pořadatelé zadali přeložení rovnou do čínštiny.
Jedna věc mě ale přeci potěšila - byly to uniformy hlavních hrdinů. Vyvolala ve mě vzpomínku na dobu krátce po "sametu", když jsem obhajoval milicionáře (na Javorné jsme měli asi 3) a využíval jsem argumentu, že milicionářská uniforma (takové lepší monterky) byla vlastně jejich nejlepším oblečením pro ty nejsvátečnější příležitosti. Doufám, že je současní aktivisté využijí i při příležitosti procesí k Panence, bylo by dobré to zase zdokumentovat.

Kynčl
Příspěvky: 264
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavy konce války ve válce

Příspěvek od Kynčl »

Karle tvá snaha o dehonestaci naší akce je velmi průhledná, navzdory dešti přišlo cca 150 lidí což je na všední den velmi mimořádné množství.

A srovnávat prvorepublikovou hasičskou a četnickou uniformu s milicionářskou je opravdu výkon hodný mentálního giganta.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50

Karel
Příspěvky: 221
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Oslavy konce války ve válce

Příspěvek od Karel »

Jendo, nesmutni!
Uniformy nemohou za to, kdo se do nich navlékne ani za to, že jejich nositelé nejsou schopni (možná ani ochotni) pochopit princip řízení obce. Je mnohem snažší vyřvávat ničím nepodložená obviňování a všeobecně uplatňovat chování spíše hulvátské. Přeji vám, aby se vám pořádání podobných akcí karnevalového typu opět vydařilo, jen se trochu bojím, aby opravdu nedošlo na ty uniformy milicionářské. Já mám dojem, že by mohly být někde kvalitně uložené a připravené k použití.

Honza
Administrátor
Příspěvky: 579
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Oslavy konce války ve válce

Příspěvek od Honza »

:lol: ...prý ničím nepodložené obviňování. Karle, kolik ze svých tvrzení jste něčím nevyfabulovaným podložil Vy?? Když už někoho sám obviňujete, kde máte tu konkrétnost a podloženost?? Nějak ji zde nemohu najít, tak jako v drtivé většině Vašich příspěvků.
A co se týká uniforem, nemusíte se stydět za to, že je nesnášíte. Ostatně není obtížné uhádnout proč.
To, co pro Vás je karnevalem, může mít pro jiné zcela odlišný význam. Možná byste měl sepsat petici za zrušení oslav osvobození. Jsem velmi zvědav, kolik podpisů na ni získáte. Docela bych si vsadil, že jich bude násobně méně nežli kopanců, kterými Vás lidé vyrazí ze dveří. Jestli se nepletu, tak minulý rok jste se účastnil. Jenže to se na oslavách podílela i obec a tedy nebyl důvod k dehonestaci. Letos je situace zcela opačná a tak je potřeba (ostatně jako i v dalších případech) starostčino faux pas nějak neutralizovat. Bohužel skutečnost je taková, že jak Vy, tak starostka jste pro obec neudělali nic, co by se alespoň náznakem blížilo této akci natož pak něco, co by se dalo vyzdvihnout.
Pravda, jisté pokusy zde byly. Připomeňme např. nákup vstupenek za peníze městyse na kulturní akci, o které byla taková "pranice", že se pak nabízely po okolních obcích, aby se je vůbec podařilo nějak udat. Kdo ví, jestli jich ještě pár neleží na úřadu.

Ani já nejsem žádný kulturní organizátor, ale to mne neopravňuje znevažovat snahu a práci těch, kteří tak činí ve svém volném čase a mnohdy za přispění vlastních finací. Těch, kteří (na rozdíl od Vás) umějí dávat a nikoli pouze parazitovat. Mimochodem, nebyl jste to náhodou Vy, kdo právě zde hlásal myšlenku, že je pro obec potřeba něco dělat a ne jen vykřikovat? :idea:
Honza Bejvl

Honza
Administrátor
Příspěvky: 579
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Oslavy konce války ve válce

Příspěvek od Honza »

Na 4. května 2017 organizátoři připravili tradiční připomínkovou akci věnovanou osvobození a příjezdu US armády do naší obce. Opět bude k vidění spousta historické vojenské techniky a najde se i něco dobrého k snědku.

Zvána je široká veřejnost.
Pozvánka_4_5_2017_Čachrov_A5.jpg
Honza Bejvl

Odpovědět