Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Moderátor: Honza

Odpovědět
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Zírající Josef »

Karle, tady už musím nehezky říct CO TO ZASE MELEŠ ? TY UŽ MUSÍŠ BEJT NAPROSTO ZOUFALEJ... :lol:

1) Rozhodnutí orgánů je zde od Honzy černé na bílém a každý si tam může všude přečíst = furt dokola... :crazy: např. "poklesne-li...nemůže", "jedná se o zakázaný postup", "měli nárok pouze na odměnu za výkon funkce člena..."formálně byly všechny znaky tohoto trestného činu naplněny", "vyplácení bylo nezákonné" atd. atd. atd.

2) Heeezkej pokus s tou pracovní dobou ! :lol: :clap: :wave: Nic Ti do toho není, ale dělám na směny, všední dny většinou jen odpoledne, jen když mám víkend, jsou to dvě "dvanáctky". Ty tady vidíš nějaký příspěvek, který bych napsal v práci ? My máme práci přímou (na pracovišti s klientelou) a nepřímou (tu můžeme vykonávat kde chceme nebo kde je potřeba...). A taky máme, pedagogové, dlouhé dovolené... To je složitý, co ? :crazy:
Asi Tě popletla moje poznámka, že budu psát hodnocení, dodělávat elektronické "papíry" apod. (= práce nepřímá...)... A NEZAPOMEŇ TO (napsal bych "zase ?", ale nechci se nikoho dotknout - třeba to minule byl nějakej jinej "školáček z 50. let"...) UDAT - oni se rádi ZASE zasmějou...
Vím, nejsi nejmladší a ve stresu :crazy: - to se stane... Tak na svůj stav zbytečně neupozorňuj a odpočívej.
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Zírající Josef »

A ještě 3 drobné poznámky...

1) Sice mi to zase podsouváš - já to nenapsal, TO TY... ;) - ale máš tentokrát pravdu = OVŠEM TO JE ZASE OBJEV... :clap: = Čachrov je asi opravdu to, čemu se "sociologicky" říkalo "noclehárna". Prakticky tady (jako na sídlištích, v "chytrákovech" apod.) přes den zůstávají hlavně ti (důchodci, matky na mateřské, nezaměstnaní apod.), kteří nemusí (nemohou ?) ani do práce ani do školy... U dětí je to jasné (většina odjíždí brzy ráno do školy a vrací se nejdřív kolem 15.30...) a u dospělých... :roll: - jaké procento Čachrováků je zde asi zaměstnané ? Tak je to ale snad TEĎ normální, ne ? A tady bychom se opět dostali k tomu článku = pokud se shora něco nezmění (minimálně "POZITIVNÍ DISKRIMINACÍ"), další generace už nebude mít žádné nablblé skrupule a pochopí, že dojíždět do "noclehárny" (pro ně již takřka bez přidané hodnoty - okolní krása mizí a už bude stejně málo vzhledem k tomu, co je asi neodvratně čeká...) je zbytečnej luxus a zůstane už bydlet ve městě...

2) Hele... :P , a kým že jdou ty zpackané kanály ? Ty snad byly "do......" za starostky K. a jejího zástupce Karla Randáka... Nebo ne ? Ing.-"vodař" Honzík Ježek to snad dost vysvětlil, ne...?

3) Velmi opatrně s tím "společné, vytvořené z našich daní" = :lol: o tom právě poněkud pochybuji... :wave: Víš, Karle, EU nás naučila, že v téhle oblasti existuje celé spektrum finančních vztahů, začínající od ČISTÝCH PLÁTCŮ/DÁRCŮ (skoro až tak nějak se někdy cítím já, když vidím, že daně neplatíme stejně, natož všichni a pak si ještě někdo "neoprávněně tyto peníze vyplatí sám sobě...") po ČISTÉ PŘÍJEMCE (zase až tak tak vidím některé "dlouhodobě přisáté"...).
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Zírající Josef »

Zírající Josef píše:A ještě 3 drobné poznámky...

1) Sice mi to zase podsouváš - já to nenapsal, TO TY... ;) - ale máš tentokrát pravdu = OVŠEM TO JE ZASE OBJEV... :clap: = Čachrov je asi opravdu to, čemu se "sociologicky" říkalo "noclehárna". Prakticky tady (jako na sídlištích, v "chytrákovech" apod.) přes den zůstávají hlavně ti (důchodci, matky na mateřské, nezaměstnaní apod.), kteří nemusí (nemohou ?) ani do práce ani do školy... U dětí je to jasné (většina odjíždí brzy ráno do školy a vrací se nejdřív kolem 15.30...) a u dospělých... :roll: - jaké procento Čachrováků je zde asi zaměstnané ? Tak je to ale snad TEĎ normální, ne ? A tady bychom se opět dostali k tomu článku = pokud se shora něco nezmění (minimálně "POZITIVNÍ DISKRIMINACÍ"), další generace už nebude mít žádné nablblé skrupule a pochopí, že dojíždět do "noclehárny" (pro ně již takřka bez přidané hodnoty - okolní krása mizí a už bude stejně málo vzhledem k tomu, co je asi neodvratně čeká...) je zbytečnej luxus a zůstane už bydlet ve městě...

2) Hele... :P , "za kým že jdou" ty zpackané kanály ? Ty snad byly "do......" za starostky K. a jejího zástupce Karla Randáka... Nebo ne ? Ing.-"vodař" Honzík Ježek to snad dost jasně na schůzích vysvětlil, ne...?

3) Velmi opatrně s tím "společné, vytvořené z našich daní" = :lol: o tom právě poněkud pochybuji... :wave: Víš, Karle, úžasná EU nás naučila, že v téhle oblasti existuje celé spektrum finančních vztahů, začínající od ČISTÝCH PLÁTCŮ/DÁRCŮ (skoro až tak nějak se někdy cítím já, když vidím, že daně neplatíme stejně, natož všichni a pak si ještě někdo "neoprávněně tyto peníze vyplatí sám sobě...") po ČISTÉ PŘÍJEMCE (zase až tak tak vidím některé "dlouhodobě přisáté"...).
+Pozn. k EU: To teoretické rozdělení samozřejmě vždycky platí, ale v EU je ještě třeba prakticky započítat OPRAVDU VŠECHNY TOKY ( :problem: a možná v Čachrově taky... :twisted: ) a najednou je z ČR, tedy z tak jasného oficiálního příjemce, nucený odběratel druhořadého sajrajtu, nucený odevzdavač různých dávek atd. atd. atd., tedy nakonec docela plátce/dárce... Nic proti myšlence EU, jen ta praxe rovnosti dost kulhá, takže je s tím třeba něco dělat...!!! V Čachrově už se o to pokoušíme... :twisted:
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Honza »

Karel píše: K Honzíkovýmu příspěvku:
Ty peníze už dávno na účtu obce být neměly, ale to to je právě o těch schopnostech lidí, nabízejících obci svou službu, rozhodovat a vymýšlet. Vzpomeň na začátky vašich destrukčních aktivit, prosazování vyrovnaného rozpočtu, napadání informačního letáku a co z toho dneska zbylo? Jen zpackaný kanály! Teď budeme trávit spoustu času hnaním starosty k odpovědnému uložení prostředků. Najednou by všichni věděli jak na to (už se těším na nápad finančního experta) zvláště, když jde o prostředky "společné, vytvořené z našich daní"!
I tentokrát jsem se rozhodl, že nebudu na dovolené dělat lautr nic a jako vždy jsem to porušil. Nic méně ne všechny události byly takovou motivací a mezi nimi i Karlův příspěvek. Proto má reakce až dnes…

Karle…, ta úvodní věta naprosto v pořádku. Škoda, že onu myšlenku nepropagujete na zasedáních ZM. :thumbup:

Znovu připomenu některá fakta… :idea: Ke kumulaci těchto prostředků došlo za vlády Jany. Konec konců se s tím honosila v (jak píšete) "informačním letáku", který ale ve skutečnosti žádným letákem nebyl. Byl to onen nezákonně vydávaný a zneužitý občasník a zastupitelstvo (nikoli já) rozhodlo, že obec NEBUDE tento občasník dále vydávat v souladu se zákonem. Z toho lze usoudit, že obec zajímala pouze nezákonná forma vydávání, což bylo přesně to, na co jsem poukazoval. Tedy aby bylo definitivně jasno... Nikomu nevadilo vydávání, nýbrž způsob vydávání. To, že vrchnost odmítla akceptovat zákonem stanovená pravidla, bylo tedy její rozhodnutí. Vydávat... jí nikdo nezakázal.

Jinak se s Vámi naprosto ztotožňuji v tom, že její služby a schopnosti vymýšlet a rozhodovat byly naprosto tristní, což je právě onen důvod kumulace. Tedy ona schopnost vymýšlet měla, to zas jo, ale tu kvalitu oněch myšlenek bych raději nechal u ledu. Asi nějak takto bych popsal ono "úsilí", jak to označil pan místostarosta. :wtf:

Je tedy nasnadě, že další části Vašeho příspěvku jsou bohužel mimo a účelem je pouze najít (na úkor oné neschopnosti) fiktivního obětního beránka. Je to samozřejmě mnohem snazší, než přiznat vlastní chyby. Nebo mi vysvětlete, v jaké kolizi s investicemi je vyrovnaný rozpočet v situaci, kdy nebyla vyplozena jediná investice, která by jeho vyrovnanost ohrozila?? A v jaké kolizi s investicemi je požadavek na jejich účelnost, transparentnost a řádnou smluvní zajištěnost?? :think:
Pokud vím, tak např. investice do rekonstrukce části obecních cest, nebo sítí pod silnicí na Čachrově (která mmj. nebyla z hlavy paní ex.) prošly zastupitelstvem hladce, nebo pouze s drobnými připomínkami. A proč? No asi proto, že dávaly smysl. To, že se pak Jana rozhodla použít svůj známý patent na rozum, obejít zastupitelstvo a vyrobit současný paskvil je záležitost, která pouze dokresluje to, co už jsem popsal výše. :thumbdown:
A když nejsme schopni investovat, měli bychom ony prostředky alespoň zajistit proti inflaci. To se ale na spořícím účtu zjevně nepodařilo. :eh: Tak že, Karle, co se v této oblasti, za těch sedm slavných let, vlastně podařilo??

A když teď starosta přijde s iniciativou tuto chybu napravit, začne Váš kůň (který možná rozumí lesu, ale jeho přehled v oblasti finančnictví evidentně tone na hladině bazálních pojmů) vykřikovat naprosté nesmysly namísto toho, aby se alespoň pokusil o věcnou diskusi…. :crazy: Ale to by této diskuse asi musel být schopen, že?

Každý holt tu destrukci vnímáme jinak... :roll:
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Zírající Josef »

Spořící účet... :thumbup: :clap: :lol: :roll:
Nevím, kde teda ty ?asi desítky melounů? máme přesně uložený, ale takřka ručím za to, že z tohoto bankovního "produktu", při započtení všeho, spíš mizí ... :crazy:
https://www.mesec.cz/produkty/sporici-ucty/

A Karla se znovu ptám: Kdo že zavinil to zpackání kanálů ? A otázek bych měl i víc, ale to už bych se fakt opakoval moc... :wave:
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Honza »

Jestli jsem dobře poslouchal na zasedání ZM, tak na spořícím účtu s 0,02% p.a.
Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem mi nepřijde úplně špatný Karlův nápad ohledně půjček. Myslím, že s úrokem 1% p.a. (což byla sazba nejkonzervativnějšího návrhu) se zájemci jen pohrnou... :thumbup: Otázkou však zůstává, kteří z nich si zaslouží důvěru pana místostarosty. :think: I když... pokud mu někdo "dostatečně důvěryhodný", Karle, politicky vysvětlí, že by se tím daly nakoupit volební hlasy do podzimních voleb, možná ten jeho smysl pro odpovědnost nabude zcela nových rozměrů... :P :wave:
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Zírající Josef »

A zase mé oblíbené téma - jak nechává tahleta "demokradcie" (dokonce i oproti stále kritizovaným, ale nezlobte se, v této oblasti ještě "zlatým" Komančům...) chcípat venkov a "odlehlé regiony" vůbec...

https://zpravy.idnes.cz/stat-financni-p ... _domaci_jj

Zdá se, že zase "jedna z prvních vlaštovek", ALE to by asi musela být větší suma a hned za ní by měly následovat podobné "podpory/dotace" lékařů, dopravy atd. atd. atd.
A peníze rozhodně jsou, jen se nesmí vyhazovat za naprosté nesmysly :roll: :crazy: ...!!!
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Zírající Josef »

https://zpravy.aktualne.cz/finance/naku ... f6b220ee8/ aneb další článek k "rozvoji (likvidaci) venkova"...
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Zírající Josef »

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zl ... m=z-boxiku

...aneb podobnost čistě nenáhodná = stejná zákonitost dlouhodobého procesu - Klima (ČACHROV) se nezlepší, můžeme ho (ÚPADEK) jen brzdit...= jsou nutné rychlé a dalekosáhlé změny v celé společnosti a stejně zlepšení na úroveň, na kterou jsme byli zvyklí (PŘED KOLIKA LETY ? :roll: :twisted: ), je dlouho nemožné...= TAKŽE NECHTĚJTE ZÁZRAKY, ALE POŽADUJTE MOŽNÉ !!!
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Zírající Josef »

Ale pořád jsme na tom ještě RELATIVNĚ dobře, protože, jak jsem už vícekrát upozorňoval, naprostá většina příhraničních oblastí to odnesla mnohem hůř... http://images.slideplayer.cz/42/1129504 ... lide_5.jpg Tady se totiž (a to nemám z vlastní hlavy...) žije a na ledacos dívá optikou "bohaté trasy" z Německa přes Plzeň do Prahy a málokdo si připouští, jak se žije už třeba jen na Domažlicku, Tachovsku...(které přes mou klientelu spolu se Severozápadem živí mne...), a pak můžete takhle obkroužit při hranicích 2/3 republiky...
Odpovědět