Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Moderátor: Honza

Odpovědět
Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. led 2015 14:00:58

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Pavel »

Pouze oprašuji 4 roky starou připomínku konkr. 9.7.2011 (p. Kyncl)

takže z mé strany největší výtky:

1) Rozvoj cestovního ruchu nula nula nic
2) Budování infrastruktury pro kvalitnější život na Čachrovsku nula nula nic
3) Celkově je Čachrov zanedbaná obec která žije ze své bývalé podstaty ....

Aby bylo jasné jak to na Čachrově frčí...
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Karel »

Ano, Pavle, někdy opravdu není na škodu oprášit někdejší názory, ale víc bych uvítal nějaký náznak možného řešení uvedených "svrabů". K popularitě obce v současné době určitě "přispívá" i zaměření těchto stránek a na nich prezentovaných výplodech.
Ale proč se k tomu vracím já?
V minulosti, když se pan Zahrádka do svého rodiště vracel, jsem jeho plánům docela fandil. Také jsem ho informoval v tom smyslu, že nebudu veřejně podporovat jeho záměr s proříznutím kolejí až ke tvrzi. Docela se mě to líbilo, ale po zkušenostech, kdy má připomínka k čemukoliv (čistička, územní plán) byla hned v zárodku tehdejším zastupitelstvem zaříznuta, jsem zůstával stát opodál. Svůj postoj jsem považoval za přiměřený a docela mě překvapilo, když i po kvalitním vepřovým občerstvení, představitelé obce reagovali negativně. Snad to odpovídalo čachrovskému veřejnému mínění.
Mé zklamání přišlo právě až v době, kdy se prodávala stará škola. Její poloha bezprostředně navazovala na Zahrádkovic areál a já očekával nějaký záměr o jejím dalším využití, třeba v souladu s muzeem. V podobném případě by se určitě dalo uvažovat i o ceně blížící se k nulové hodnotě, případně o spoluúčasti obce. Bohužel, se tak nestalo, bylo ticho po pěšině. O to víc mě překvapuje současná bouře nad špatným hospodařením s historickým majetkem obce, která se nakonec zvrtne na rozpitvávání ručně psaného zápisu. Vysvětluji si to rychle pokračujícím vývojem senility, nejen u sebe.
Řešení nebývá jednoduché, snažší je uchylovat se k odkazům na narážky o natažené ruce cikánově. Jen tak mimochodem, Čachrovští dispovují vlastním bydlením a nepotřebují natahovat ruku po obecním bytě, ještě není tak špatně.
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Kynčl »

Pořád přemýšlím kdo byl v minulém období místostarostou ...

Tak a teď mnou několikrát navrhovaný podnět na podporu cestovního ruchu a obecní infrastruktury:


Zřízení bankomatu v obci.

Už jsem kdysi i poptával provoz a nejlevnější banka to byla ochotná dělat za 5000Kč měsíčně, na zřizení se dá použít dokonce několik dotačních titulů.

Po zrušení pošty si občané Čachrova, ale i projíždějící nemohou kde vybrat peníze, žádný provozovatel pohostinství a obchodu nebere platební karty, domnívám se by zřízení pomohlo budování další infrastruktury.

Tak toto je jeden z mých nápadů který byl smeten ze stolu ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Honza »

Krásný modelový příklad jak se zbavit odpovědnosti. Jednou pan Karel stojí opodál, jindy hlasitě ve víru dění - zkrátka jak se to hodí. Už ho nechme, on za nic nemůže. Dělal přece celá léta to, co bylo v jeho silách a dle svého nejlepšího přesvědčení - tedy přesunout maximum z obecního majetku do soukromých rukou. A to, že se tu zastavil čas, je vina p. Zahrádky, protože nekoupil obecní školu (což je divné, když je proti rozprodávání obecního majetku) a mě, protože jsem nekoupil obecní byt (což je ještě divnější, když byl za tak neodolatelnou cenu). :lol:
A nejdivnější na tom všem je, že už mu ty jeho řeči baští jen hrstka sympatizantů a ostatní v demokratických volbách (jimiž se tak ohání) rozhodli, že už ho v zastupitelstvu nechtějí. Možná je na čase to pochopit. Snad i pí. starostka by bez jeho našeptávání přestala dělat tolik kopanců. :idea:
Nicméně mne napadá, Karle, že trocha užitečnosti ve Vás ještě dříme. Třeba byste tu mohl dát do placu důvody, jež tehdy vedly zastupitele k zamítnutí projektu p. Zahrádky. Zajisté si to detailně pamatujete, i když jste stál opodál.
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Kynčl »

Karel nestál opodál Karel měl nadhled :)
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Hynek »

Která to byla, ta nejlevnější banka? Bohužel, pokud je mi známo, všechny banky si umístění bankomatu podmiňují počtem provedených transakcí. Druhá věc je ta, že pokud by to byla nejlevnější banka, lidé si z bankomatu za poplatek např. 80,-kč za výběr prostě vybírat nebudou.

Myslím, že zde toho obec moc nenadělá..
kyncl píše:Pořád přemýšlím kdo byl v minulém období místostarostou ...

Tak a teď mnou několikrát navrhovaný podnět na podporu cestovního ruchu a obecní infrastruktury:


Zřízení bankomatu v obci.

Už jsem kdysi i poptával provoz a nejlevnější banka to byla ochotná dělat za 5000Kč měsíčně, na zřizení se dá použít dokonce několik dotačních titulů.

Po zrušení pošty si občané Čachrova, ale i projíždějící nemohou kde vybrat peníze, žádný provozovatel pohostinství a obchodu nebere platební karty, domnívám se by zřízení pomohlo budování další infrastruktury.

Tak toto je jeden z mých nápadů který byl smeten ze stolu ...
Hynek K.
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Kynčl »

Většina rozumných bank má poplatek za výběr z cizího bankomatu v rozmezí 20-40Kč.

Ta banka byla FIO a v té ceně 5000 Kč měsíčně bylo provoz bankomatu tj.doplňování hotovosti.

Ale je to už několik let, takže nevylučuji, že tato banka už nebude mít zájem a je pravda , že nabídky ostatních bank byly nesmyslné.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Karel »

Jendo, vždyť už jsme si to vyjasnili dávno, že hned po státu jsou největšími zloději banky a Ty pořád nemůžeš tu utkvělou představu o bankomatu opustit. Moc pochybuju, že by nám k dramatickému rozvoji mohl nějak pomoci, když už si nedokážeme pomoci sami. Ale proč Tě to rozmlouvat a nadhled určitě nepovažuju za hendykep.
Honzíku, já vím, že mě máš přečteného dostatečně, pokus se někdy přemoci a přečti si i mé příspěvky. Já opravdu nevím, co bylo konkrétní příčinou zmaření tak geniálního projektu (opakuji: já mu alespoň z počátku fandil) s magistrálou proříznutou kolejemi. Musíš se poptat u oficiálních aktérů, já jsem dospěl jen k veřejnému mínění a tam zřejmě i samotný obraz hlavního aktéra u čachrovské veřejnosti svoji roli sehrál. Možná i Ty budeš mít někdy možnost pochopit, jaká úskalí přináší souromé vlastnictví (a je jedno, jestli jde o byt, tvrz, hrobku nebo lyžařský vlek). Zatím Tě zcela postačí rozsévání závisti a třeba takové nápady jako, že by se Pavel mohl "vozit grátis", to přeci jde jen u vlastnictví společného, kterého jste vy chtřejší dokázali náležitě využívat! Někdy to jde i kulantně přikrýt termínem "historický majetek obce".
A ještě poznámečku k volbám. Vůbec to není špatný pocit, když nabídneš něco, co by obec mohla, dle Tvého přesvědčení, pořebovat a následně jsi odmítnut. Jsi tím zbaven dalších starostí a nezbývá než očekávat další vývoj, zkus si občas k našemu programu vrátit, počíst si a porovnávat se skutečným sledem událostí, určitě na to budeš mít mnohem víc času než já.
Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. led 2015 14:00:58

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Pavel »

Jendo, vždyť už jsme si to vyjasnili dávno, že hned po státu jsou největšími zloději banky a Ty pořád nemůžeš tu utkvělou představu o bankomatu opustit.......

Mno Karle....co dodat, tak něják začínám tušit proč to na Čachrově turisticky mrzlo až zamrzlo...pokud máte ke všem nutným změnám směřující k prosperitě obce názor podobného zrna...Když mi na Čachrově dojdou prašule je nejbližší bankomat tuším Běšiny, Strážov....to už se asi do čachrovské restaurace nebo na Javornou jako turista vracet nebudu a dám si gábl tam kde zrovna jsem...Holt někde to jde někde to nejde...

Mimochodem jako samozřejmost pro lidi (turisty i domácí) to berou třeba:
Srní na Šumavě – počet obyvatel 252 - bankomat ČSOB
Modrava na Šumavě – počet obyvatel 60 – bankomat Komerční banka
Čachrov - počet obyvatel 550 - vždyť už jsme si to vyjasnili dávno, že hned po státu jsou největšími zloději banky Ty pořád nemůžeš tu utkvělou představu o bankomatu opustit.......

Osobně jsem ani chvilku nepřemýšlel nad tím, že Městys Čachrov nemá jako spádová obec bankomat, nebýt diskuze...to se ještě dozvím věci...Chjooo....
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Hynek »

Je vidět, že jste stále nic nepochopil. Ale to je dáno tím, že zde nežijete....Srní - turistické středisko, Modrava- turistické středisko. Nejde o to kolik tam je trvale lidí. Jde o to kolik lidí z bankomatu bude vybírat. V uvedených obcích se za rok vystřídá několik tisíc lidí. O to jde.
No a v Běšinech bankomat není. Nerad bych se pletl ale ve Strážově myslím také ne. Tak až sem pojedete, doporučil bych vám vynadat i našemu místnímu hostinskému, že u něj nemůžete platit kartou. To je totiž stejný příběh jako s bankomatem....
Pavel píše:Jendo, vždyť už jsme si to vyjasnili dávno, že hned po státu jsou největšími zloději banky a Ty pořád nemůžeš tu utkvělou představu o bankomatu opustit.......

Mno Karle....co dodat, tak něják začínám tušit proč to na Čachrově turisticky mrzlo až zamrzlo...pokud máte ke všem nutným změnám směřující k prosperitě obce názor podobného zrna...Když mi na Čachrově dojdou prašule je nejbližší bankomat tuším Běšiny, Strážov....to už se asi do čachrovské restaurace nebo na Javornou jako turista vracet nebudu a dám si gábl tam kde zrovna jsem...Holt někde to jde někde to nejde...

Mimochodem jako samozřejmost pro lidi (turisty i domácí) to berou třeba:
Srní na Šumavě – počet obyvatel 252 - bankomat ČSOB
Modrava na Šumavě – počet obyvatel 60 – bankomat Komerční banka
Čachrov - počet obyvatel 550 - vždyť už jsme si to vyjasnili dávno, že hned po státu jsou největšími zloději banky Ty pořád nemůžeš tu utkvělou představu o bankomatu opustit.......

Osobně jsem ani chvilku nepřemýšlel nad tím, že Městys Čachrov nemá jako spádová obec bankomat, nebýt diskuze...to se ještě dozvím věci...Chjooo....
Hynek K.
Odpovědět