Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Moderátor: Honza

Odpovědět
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Karel »

Omlouvám se, měl jsem brát v potaz počet a složení účastníků fóra. Samozřejmě inventurní seznamy jsou k nahlédnutí na úřadu městyse, paní Vítovcová jistě ráda při hledání konkrétních titulů pomůže. Jen bych doporučoval se domluvit telefonicky na návštěvě, případně i o jaký okruh majetku jde.
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Kynčl »

Zdravím Karle,

děkuji za odpověď, rád se na to podívám, spíše mě šlo zda objem a struktura obecního majetku je vhodná pro založení správcovské/servisní společnosti, hlavně jaké podnikatelské záměry se s tímto majetkem dají vytvořit. Můj kamarád je starosta jedné jihočeské vesnice takže budu mít kopie jejich podnikatelských záměrů a možná z toho něco půjde použít ... ehmmm pokud vůbec zájem....
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Honza »

Ze schůze OZ dne 26.1.2012. Žádost o dotaci na EMC zamítnuta. A co dál?
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Karel »

Že by blýskání na lepší časy? EMC bylo omylem od samého počátku. Stačilo si prohlédnout projektovou přípravu a i ten nejprostší laik musel dospět k závěru, že se nejedná o žádné radikální úpravy, že jde jen o přilepení výtahu ke stávající budově a pak snad trochu povrchových úprav. A to bratru za 23 milionů! Překvapuje mě, jak jsou někteří ze znalců stavební problematiky přesvědčeni o tom, jak ze staré ruiny lze vytvořit zcela nový objekt, zvláště, když dokážou mudrovat o kvalitách přestavby javorenské školy. Inu už pár panáků na hospodských stolech do řad postavili. A co dál s objektem staré školy? Myslím, že by bylo úspěchem obce se jej zbavit - byť jen za jednu korunu!
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Honza »

Jeje, já už jsem se lekl, že se země zachvěla a dočtu se zde o nějaké nové a lepší rozvojové vizi, když ta původní byla omylem. Bohužel, na konci řádků zjišťuji starou známou pravdu, že jediné co představuje pojem "rozvoj obce" pro její současné vedení, je prodej obecního majetku. :roll:
Honza Bejvl
Spark
Příspěvky: 12
Registrován: ned 03. črc 2011 18:59:54

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Spark »

Ještě k příspěvku pana Karla:
blýskání na lepší časy zřejmě jen pro Vás a paní starostku, a to tím, že budete moci dál sedět se založenýma rukama a nebudete muset nic dělat. Ono by totiž s touto přestavbou byly samozřejmě i starosti ohledně ohlídání celé přestavby a pak následného provozu, takže je samozřejmě jednodušší sedět v teple a nechat budovu v klidu chátrat. Nebo ji prodat nějakému známému za korunu - že už by se někdo rýsoval? Jinak mě pobavilo, že tady vyjadřujete podiv nad rekonstrukcí staré budovy, když sám jste toto realizoval na Javorné se školou, jak zde i zmiňujete. Jak to dopadlo ví každý kdo tam bydlí nebo tam dělal četné opravy, snad kromě Vás a firmy Alfastav. A netvďte tady, že v projektu na EMC šlo pouze o přilepení výtahu a povrchové úpravy, když to není pravda! A co se týče stavění panáků do řad, v tom jste odborník jistě větší než ostatní, takže to nemá smysl komentovat.
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Karel »

Ano, i zbavování se obecního majetku může signalizovat jistý pokrok. Proč nepřenést odpovědnost na jiné subjekty? Proč se snažit zachraňovat za každou cenu i to nezachranitelné? Jsem přesvědčen, že pan Zahrádka by byl schopen zvládnout využití EMC docela elegantně! Ovšem přenášet můžene pouze na ty, kdož jsou schopni a hlavně ochotni toto břímě nést. Mám dojem, že je více těch co se soustřeďují jen na působení v teritoriu vlastníků jiných, tam totiž mají zlodějny ještě smysl. To se týká nejen lesů, vod a strání, ale i ostatních nemovitostí ve státním nebo obecním vlastnictví (viz elektřina ve škole) včetně bytů. Tak kde najít ten záblesk rozvoje, když bude obec nadále vlastnit "rafandu"?
A k poslednímu příspěvku: omlouvám se za špatnou kategorizaci stavebních odborníků. "Nejprostší laik" se, bohužel, ve stavebních výkresech nevyzná tak dokonale, aby pochopil co autor ve skutečnosti vytvořil. Rád se zaposlouchávám do árií o práci a nesezení v teple, zvláště od jedinců, za jejichž zády je brázda vyoraná opravdu hluboká.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Honza »

Tak tedy zase já... :roll: Ano, zbavování se majetku může signalizovat jistý pokrok, ale pouze za určitých a přesně definovaných pravidel. Bohužel, žádný takový materiál městys zpracovaný nemá a nepředpokládám, že mít bude, neboť to je věc, která se jaksi nehodí. Myslím, že rozhlédneme-li se po této zemi, nalezneme nespočet "slavných" prodejů majetku (za korunu), který ať už je dnes v různém stavu, dokazuje neschopnost, případně zkorumpovanost úředníků. Tedy prodávejte a přenášejte břímě na ostatní. Jen si říkám, co asi budete dělat, až nebude co prodávat. Dost možná už nebude důvod být lídry, nesoucími kůži na trh, že?
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Honza »

V nejbližších dnech bude zveřejněn záměr prodeje budovy staré školy na Čachrově. Nezbývá než doufat, že v případě prodeje přijde do dobrých rukou, které z ní neudělají např. ubytovnu pro naše neustále diskriminované menšiny...
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Vize rozvoje Čachrova/Čachrovska

Příspěvek od Honza »

Po delší odmlce si dovolím oprášit rádoby zapomenuté téma EMC. Postoje našich zastupitelů a vedení městyse v této věci jsou známé. Jen nedaleko od nás mají na věci poněkud odlišný názor, tak posuďte sami, která z těchto cest je vizí opravdu rozvojovou...
ec1.jpg
Honza Bejvl
Odpovědět