Kontejnery na odpad uprostřed obce

Moderátor: Honza

Odpovědět
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Kontejnery na odpad uprostřed obce

Příspěvek od Kynčl »

Jak se vám sousedé líbí kontejnery na separovaný odpad uprostřed obce ? Nevím zda je dobrá vizitka obce ,že první čeho si všimnu na návsi jsou hnusné olezlé kontejnery a bordel kolem nich ... Co takhle vrchnosti kdyby se tam zasadil živý plot který by to zakryl ... Třeba taková hradba z thují :)
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontejnery na odpad uprostřed obce

Příspěvek od Kynčl »

12.10.proběhl na Čachrově sběr nebezpečného odpadu, jsem za to rád neboť pamatuji doby kdy lidé pokoutně odváželi odpad na divoké skládky a popřípadě v noci vylévali do kanalizace, to že se naše chování změnilo a už ve frontě stojíme na sběr těchto věcí je známkou toho, že nám okolní svět není lhostejný. Ale proč to sem piši, přišel jsem s malým pytlíčkem "nebezpečného odpadu" tj. nějaké staré zaschlé barvy a při té příležisti jsem se rozhodl, že vyhodím něco málo plastů do žlutého kontejneru... bohužel kontejner byl beznadějně zaplněný a tak jsme si ho aspoň zvěčnil pro redakční účely, při focení se ozval hlas bývalé starostky "Kdybys místo focení raději přiložil ruku k dílu" opáčil jsem, že velmi rád, ale nevím jak odpovědí bylo "Vy všichni lufťáci nám se vozíte odpad z města" fakt nevím co ji vedlo k těmto impertinencím, ale milá Jano, stalo se mi mnhokrát, že jsem zapomenul tříděné odpadky v autě a šly do tříděného odpadu v Praze...

Ale k meritu věci, možná i věřím, že někteří "lufťáci" si na Čachrov vozí odpad a někteří za něj aní nezaplatí, ale nutno změnít celý sběrný systém , možná pro začátek přesunout recyklované kontejnery k bývalé farské stodole za kostelem nebo/a monitoringem prostoru kamerovým systémem atd. možností je mnoho jen vůli něco změnit a chtít....
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Kontejnery na odpad uprostřed obce

Příspěvek od Honza »

Jakože “nebezpečný odpad” se ozval? :lol:
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Kontejnery na odpad uprostřed obce

Příspěvek od Zírající Josef »

Podle toho, co slyším o řečnické aktivitě, "inteligentních" připomínkách, "neotřelých" nápadech apod. na schůzích (už tam nechodím, už je to "boj jiných", i když je to občas asi velmi zajímavé a "zábavné", ale jako pro psycho- a etopeda by to asi bylo jen pokračování mé práce... :twisted: ), řekl bych :idea: :!: , že se chystá RECYKLACE... :roll: A v tom případě Bůh ochraňuj tento již tak osudem deptaný městys... :roll: :crazy: :wtf: :shifty: :problem: :o :shock: :? :oops: :thumbdown: :evil:
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Kontejnery na odpad uprostřed obce

Příspěvek od Honza »

Zaslechl jsem, že se ozývají hlasy volající po znovuvydávání občasníku. To by nebylo až tak překvapující jako to, že jsou to hlasy „tábora“, jehož protiprávní počínání vedlo k ukončení vydávání oné tiskoviny. Inu ta paměť, že? :roll: Za připomenutí stojí rovněž kvalita obsahu. :thumbup: Tak namátkou....

27-13_000001.jpg
27-13_000001.jpg (15.09 KiB) Zobrazeno 22541 x
40-14_000001.jpg
40-14_000001.jpg (16.55 KiB) Zobrazeno 22541 x
Počteníčko je to "táborníci", jen co je pravda.. :clap:
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Kontejnery na odpad uprostřed obce

Příspěvek od Zírající Josef »

Nic proti zastřešeným odpočívadlům... V dobách, kdy jsem se velmi věnoval cykloturistice, jsem za ně býval občas velmi vděčný atd.+ je mi naprosto jasné, že přímo v Čachrově asi celkem není kde takové odpočívadlo blízko průtahu umístit, ALE...
Nekritizuji, sám pro Č. moc nedělám (vlastně sem jen jde část mých opravdu nemalých daní a dřív jsem se snažil, aby tady nevládli a :roll:...:shh: někteří lidé...), ale podívejte se sami - odpočívadlo je sice u parkoviště, ale také přímo u v nadpisu zmíněných kontejnerů, mezi dvěma "ruinami", čímž vůbec nemyslím tvrz (na kterou z něj stejně není vidět...), ale "bytovku odevzdanou přírodě" a asi podobně dopadající "dolní restauraci/hotel"...
Hranacova
Příspěvky: 1
Registrován: ned 03. zář 2023 9:07:33

Re: Kontejnery na odpad uprostřed obce

Příspěvek od Hranacova »

Z toho, co historicky bývalo středem obce, je dnes parkoviště s kontejnery. Pro mě je nepochopitelné už to, že asfalt dorazil až ke kamenné zídce Šolcových (o užití asfaltu místo propustného povrchu nemluvě, o tom Honza mluvil hned po "vylepšení" parkoviště). Necitlivost a neuctivost. Zatím si nevážíme toho, co máme. Snad se to časem změní. Turistické odpočívadlo v blízkosti tahače a kontejnerů ztrácí smysl. Všimla jsem si, že mnozí turisté raději svačí v otevřených dveřích aut, než aby ho použili k tomu, k čemu je určené. Škoda...Tohle téma už bylo mnohokrát probrané, přidávám svůj názor ex post, ale jsem tady nováček :)
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontejnery na odpad uprostřed obce

Příspěvek od Kynčl »

IMG_4342.JPG
IMG_4342.JPG (32.06 KiB) Zobrazeno 3169 x
Takto to opět vypadalo cca 2 týdny zpět...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Odpovědět