Úřední dokument, nebo paskvil...?

Moderátor: Honza

Odpovědět
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Karel »

Pane Pavle (tituly ani příjmení neznám) díky za připomínku historie téměř nedávné i když obsahuje drobné nepřesnosti. To lze pochopit díky Vašemu rychlému průjezdu naším teritoriem a hlavně zdroji, z něhož informace čerpáte. Nebyli jsme s panem Cihlářem daleka jedinými zaměstnanci statku (ještě asi dalších 85) a ani močůvka nebyla jediným zdrojem naší obživy. Právě ona však bývala hlavním bodem anonymních dopisů, bombardujících úřady, o jejím proníkání do vodovodního potrubí. Inu vůně romantiky a dálek, pravda tenkrát prodejny fungovaly.
Dost vzpomínek, když nám jde především o současnost.
Tak tedy: předpokládám, že ještě stále žijeme ve společnosti, kde o řízení obce rozhodují svobodné volby. Honzík to sice nemá rád, ale do nich vstupuje množina zájemců (materiálu, co má odvahu a je k dispozici), kteří, jak doufám, s tím chtějí "něco udělat". Za svoji éru jsem zažil spoustu individuí (i vracejících se z civilizovaného světa), kteří věděli jak na to, ale podílet se na procesu samotném tvrdošíjně odmítali. Dnes se mě zdá, že v poslední době úsilí takových jedinců až nebezpečně graduje. Nechápu jak může může být minulé zaměstnání závadné pro úspěšný výkon funkce starosty. Nemusí se mě líbit rukou vyvedený zápis ze zastupitelstva, ale když vidím, kdo se ho snaží zpochybnit, tak je to vcelku, alespoň pro mě jasné. Pavle, Vy neberete vážně skutečnost, že lidé na vesnici se dost dobře znají na to, aby svou vůli dokázali ve volbách projevit. A udělají si dojem i přes skutečnost, kdy zarytý "rodák" strávil 3/4 života kdesi daleko a nebo se rodákem stává jen proto aby si zdvíhal hladinu adrenalinu a pokoušel se otrávit zbytek usedlíků, jejichž úmysly s obcí jsou, možná trochu naivní, ale pořád ještě vážné.
Pane Pavle, až zase někdy příště, tak jako v posledních 40ti letech, budete silnicí E53 projíždět, přes Čachrov klidně šlápněte na plyn, ale na Javorné se pokuste přibrzdit. Byl bych dokonce rád kdybyste u čísla 67 zastavil, vypijeme kafe, pohovoříme o minulosti i současnosti a pak zas pojedete dál.
Zdraví Karel
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Honza »

Tuhle fázi si Pavle užijte. Pracovně ji označuji jako „fáze med“. Ostatní už tak příjemné nejsou a káva se nepodává. Jejím účelem je, za použití šikovné manipulace a drobných lží, přetáhnout Vás z pozice kritika do pozice neutrální, či konce spřízněné duše. Kdyby byly podmínky, pozval by Vás Karel určitě na lyžovačku a vozil Vás na vleku gratis. ;)

Pokud ustojíte tenhle brainwashing a svůj postoj nezměníte, následuje „fáze diletant“. Některé její prvky už v Karlově příspěvku můžete zaregistrovat – např. rychlý průjezd, zdroje, skutečnost… atd. Nemůžete přece promlouvat do věcí, o kterých nic nevíte a navíc jim nerozumíte. Nejlépe uděláte, když budete mlčet.

Jestliže ani to nezabere, přichází „fáze žumpa“. Jejím cílem je objekt zájmu dehonestovat, znemožnit, otrávit… Zkrátka za použití lží, výmyslů, nastrčených loutek a všeho co se k tomu hodí zastavit možné myšlenky a činy, které nabourávají staré pořádky, zveřejňují to, co má zůstat skryto. Zašlapat nápady, jež jeho samého a spřízněnce nenapadly, nebo jsou lepší než ty jejich a omezují tak moc rádoby mocných. Za poslední dobu záležitost na fóru a zasedáních ZM nepřehlédnutelná.
Jim nejde o dobro obce, oni se jen hrozně bojí a nejen o tu vytouženou moc.
Proto máte správný pocit, že se tu už dlouhá léta, k lepšímu, téměř nic nezměnilo a mohu Vás uklidnit v tom, že rychlost průjezdu na to nemá ani nejmenší vliv. Celé je to totiž rádoby sofistikovaný, leč průhledný účel světící prostředky.

Karla jsem si kdysi také vážil, ale dnes už jej, žel bohu, musím jen litovat. Rodákům závidí, neb on přivandroval, nerodilé obviňuje z předstíraného zájmu o obecní blaho, řízení obce proklamuje výhradně skrze volené zástupce a sám tráví na úřadu dlouhé hodiny atd. atd. Stačí prolistovat historii fóra. Korporátní psychopatie není ve společnosti ničím neobvyklým a nelze tedy očekávat, že zdejší lokalita by se tomuto poměrnému zastoupení vyhnula. Doufám jen, že nám tu ta zavlečenina příliš nezdomestikuje a zůstane i zdravý rozum.
Honza Bejvl
Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. led 2015 14:00:58

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Pavel »

Dobrý den pane Karle...informace, ze kterých čerpám své staré a nové zkušenosti jsou čistě z vlastních informačnícvh zdrojů...Co se Javorné týče, vím kde bydlíte, kde bydlí (nebydlí) Franta Bulka, či kde bydlel Jirka Vejmelka s maluchem, nebo kde spal na statku Vilda Smáha co snědl žároku za pivo, či kde točil starý Kiliš starého erťáka za 8 kaček do Klatov nebo kde bylo tzv. letní kino.......Znám i osobně Vás, vy bohužel neznáte mě. O problému s vodou tuším jsou to asi 3 roky zpět, kdy byla Javorná bez a lidé brali vodu z potoka vím také...Byť jsem od Vás hodně daleko, zajímám se o obec, resp. je to má srdeční záležitost. Chci koupit u vás v okolí nemovitost, proto se zajímám i o to kdo a jak obec vede. Nikdy jsem neřekl, že to že by byl problém v tom, jaké dělala předchozí zaměstnání starostka. Jestli pracovala co by pošt. ouřada, měla svou míru odpovědnosti a zřejmě svou práci vykonávala dobře...nevím já jsem její nadřzený nebyl..nehodnotím... Já mluvím o tom, jak vykonává resp. jak vede jednání zastupitelstva obce a tím souvisí i vedení obce . No pardon pane Karle..ta tříhodinka je bakalářský příběh s totální neznalostí obecních zákonů, peskování zastupitelky starostkou a její zasisovatelkou o nějáké újmě, neújmě a nějáké tečce, když jí nebylo umožněno složení slibu zastupitele...to nemůžete ani ze srandy myslet vážně, že je obec odborně řádně vedena. Můžu Vám sdělit, že všichni co to video viděli ze strany pro změnu mé obce nevěří, že je to vůbec možné...Pochopili, že ano, že to možné skutečně je až když viděli ten mazopis co se nazývá úřední zápis z jednání zastupitelstva. Pochopili, že se nejednalo o divadlo, ale o skutečné regulérní jednání zastupitelstva obce okořeněné schválením bodu o možnosti veselého popíjení alkoholu na zastupitelstvu....To byla také jen taková tečka.... Toliko k odbornosti a řádnému vedení obce. Vím, že srovnávat krajské město a Vaši obec je nesmysl, jak píšete, znalost lidí a prostředí je někde jinde....ovšem to nic nemění na skutečnosti, že ten galavečer co se nazýváte "jednání zastupitelstva" jen odráží to jak na tom Čachrov a jeho spádové obce jsou...Nemohu reagovat jinak, ale co jsem viděl to jsem viděl....Můžete mě přesvědčovat o opaku, ale to jednání je bohužel nebo bohudík zdokumentováno a být já v pozoci paní opoziční zastupitelky...věřte, že bych se bránil úplně jinak....Pozvání na kafe přijmu velmi rád, ale názor nezměním...
Pozn. Můžete preferovat psanou listinu, ale divím se při Vaší inteligenci, že jste schopen tu hrůzu ještě obhajovat. Já vím, že je to od Vás "šprajc" proti ostatním jako jsem já...ale snad chápete i Vy že tento mazopis obhájit prostě nejde...
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Karel »

Honzíku, máš pravdu, já to vzdávám. My musíme spojit síly a zabránit Pavlovi aby se jen pokusil sjet ze silnice! Mohl by pak zahlédnout jak fungují zemědělské farmy, lyžařské areály (pokud ovšem dovolíš sněhu napadnout) a mohlo by to sním třeba i seknout. Taková návštěva třeba Šukačky není nic pro slabé nátury se sklony k chorobné závisti (tím nemyslím Pavla, toho ještě neznám), ale třeba by to mohl zkusit i někdo jiný. To kafe platí, podám ho přes plot.
Máš pravdu - přivandroval jsem!
A ještě Tě na sebe něco prozradím, co možná nepamatuješ:
Zúčastnil jsem se rabování usedlostí, ze kterých bylo vyhnáno původní obyvatelstvo. To byla šance, mě se podařilo z jednoho domečku ukořistit, kromě jiného, kotel ústředního topení Dakon U-18. To byla obrovská vzácnost i v pozdějších dobách rozvinutého socializmu! A představ si, za pár dnů jsem dostal dosidlovací dekret na právě ten domek. Všichni se tenkrát divili, jak tam ten kotel krásně pasuje a jestli se nepropálil, slouží možná ještě dneska. Já už tam ovšem nebydlím, necítil jsem se tam dobře a postaral jsem se o bydlení vlastní. Toto uvádím pro Tvou lepší orientaci, aby Tě náhodou ve slabé chvilce nenapadlo si mě zase začít vážit, od Tebe mě sluší spíše ta lítost.

Protože nám naskočil další příspěvek, připojuji ještě pro pana Pavla:
Kvalita informací patrně zdrojům odpovídá. Těším se až se stanete zdejším občanem!
Nikdy jsem netvrdil, že je vše dokonalé. Tvrdím jen tolik, že stav odpovídá daným možnostem (a "materiálu, který je k dispozici"), pokud jej chce někdo vylepšit, musí se o to pokusit především on sám v rámci dané legislativy, planým tlacháním toho lze dosáhnout velice těžko. A šprajc? Kdepak, já už si své prožil a vše sleduji s humorným nadhledem.
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Hynek »

Pane Honzo. Takového zoufalce jako Vás, jsem už dlouho nepotkal. A doufám, že takových lidí moc není. Jste egocentrista jako prase. Mohli by vás na psychologických přednáškách vystavovat. Asi Vás popadl záchvat hysterie z toho, že pan Karel pozval na kafe někoho, kdo by si mohl, nedej bože poopravit některé své názory.
Kde se ve vás bere ta nenávist ke všemu ? Kritizovat všechny kdo mají jiný názor, také není úplně normální. Závist je nemoc, víte to?
A k té diskuzi: Jestli nejste úplný debil, a přečtete si příspěvky co jsem psal ohledně hlasování a jak jste na to odpovídal, uznáte že s Vámi normální diskuze není možná.
Mimochodem. Líbí se mi jak zde registrovaný pan Zahrádka ani nedutá a nechá zde psát pouze své mluvčí. :D
Hynek K.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Honza »

Pánové, naučte se číst. Chápu, že v polovině mého příspěvku již máte, pro samou nepříčetnost, tunelové vidění, ale první větu byste snad ještě dát mohli. Píši tam panu Pavlovi, aby si to užil a nikoli, aby odmítl. Na rozdíl od vás totiž o objektivitě jen nekecám.
No a zatím co p. Karel je ve fázi 1 – 2, pan Hynek se propadl do fáze 3. Názorněji už to snad ani nejde – díky.
Pokud se Vám, Hynku, podaří vystoupat po Gaussově křivce alespoň k fázi dvě, koukněte na položené otázky a Vaše odpovědi. Při inteligenci Vám vlastní nemám pochyb o tom, že Vám to dojde podobně, jako došla ubytovna pro důchodce. :idea:
Honza Bejvl
Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. led 2015 14:00:58

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Pavel »

My musíme spojit síly a zabránit Pavlovi aby se jen pokusil sjet ze silnice! Mohl by pak zahlédnout jak fungují zemědělské farmy, lyžařské areály (pokud ovšem dovolíš sněhu napadnout) a mohlo by to sním třeba i seknout. Taková návštěva třeba Šukačky není nic pro slabé nátury se sklony k chorobné závisti (tím nemyslím Pavla, toho ještě neznám), ale třeba by to mohl zkusit i někdo jiný. To kafe platí, podám ho přes plot.


Mnooo pane Karle ihned musím všem lufťákům poreferovat jaký je Čachrov šumavské Las Vegas. Jak ji paní starostka perfektně podnikatelsky rozjela a jak se všem v obce vede skvěle...Kolik volnočasových aktivit obec nabízí ? Tak když to seřadíme od A do Z, tak v zimě máme k dispozici Skiareál Javorná, který se chlubí tím, že používá pouze přírodní sníh, tedy když pánbůh dá můžeme lyžovat...a co když počasí v zimě nevyjde ? Máme Skiareál, berte nebo neberte. V létě nabízíte koupaliště a tenisový kurt...když počasí zklame ?..máme koupaliště a tenisový kurt...berte nebo neberte. Nějákou tu houbu taky najdete a nechte nás žít...V případě zájmu je možnost juknout se na prosperující farmy (před farmáři smekám). Tak snad přes skřípot zubů přece jen něco poreferovat o tom proklatém železničním muzeu s celoročním ubytováním...co říkáte...?
Možná by stálo za to podívat se jak vedou obec jinde, aby přilákali lufťáky vyprázdnili jim peněženky a naplnili jim za jejich peníze volnočasé aktivity ..co třeba takto ?:

http://www.sumava.net/itcruda/user/doc/ ... s_bavi.pdf
http://www.sumavanet.cz/zeleznaruda/fr. ... url=&pt=KU

http://www.pkvylet.cz/okolo-zelezne-rud ... rista-2014

Jen výběr...ono lze vést obec k prosperitě pane Karle a dělat práci pořádně, ne že nejde...
Po-té bychom mohl mladým lufťákům poreferovat něco o tom, že v případě jejich podnikatelských záměrů se usadit s rodinou na Čharově a v okolí... jaký byl počet žáků ve škole k roce 1989, 2000, 2010, 2015 a jaký je výhled obce na rok 2020-2025 ? Aby se škola v roce 2018 náhodou nezavřela neb mladí lidé nejsou a dětičky chybí. To samé bych mohl poreferovat o školce co říkáte...? A co mladým lufťákům nabídnout nějákou tu pracovní příležitost na Čahrově, kterých má tato skvěle prosperující obec přehršle ?

http://upcr.cz/volna-mista-127

Aha...tak nenabídneme...

Tak to zkusíme u těch starších seniorů co říkáte...starším lufťákům sdělím, že obec má k dispozici praktického lékaře 3x týdně, že nemusí jezdit do Klatov...aha tak nemáme praktického lékaře...Tak zvláště těm starším seniorům dala jistě obec řadu jiných výhod jako přípspěvek na obědy nebo příspěvek na dopravu do Klatov za lékařem, když v obci chybí...hm ???... Aha tak nedala... Tak jim dáme skipas ať si tu artrózu rozeženou na sjezdovce, když už tedy napadne sníh...A co pane Karle obchody, služby, potraviny, drogerie, potřeby pro turisty, turistické centrum ? Aha tak v obci chybí...tak nebudeme referovat...vlastně si můžou senioři loknout nějáké ty vodečky při jednání zastupitelstva...to je velké plus.. to poreferuji, dobrá atrakce na to se lidi chytí.
Na stránkách o skiareálu Javorná se píše o nějáké nejbližší turistické zajímavosti a to jakýsi Čachrov...Co je na Čachrově tak turisticky zajímavého ? Na co se má místně neznalý turista na Čachrově těšit ???? Osobně je mi jedno jestli sedí v kanceláři starosty Janina nebo Jenda, ale ať už se konečně obec nastartuje....
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Hynek »

Pane Pavle. Srovnáváte nesrovnatelné. Pokud máte všech 5 pohromadě, nemůžete srovnávat Železnou Rudu a Čachrov. Je zbytečné vysvětlovat proč, víme to všichni...
Jen jestli nejste pane Pavle, taková "paní Colombová" :D
Zřejmě nevíte, že na Javornou lékařka MUDr. Bártová jezdí a má zde ordinaci? Také asi zřejmě nevíte , že obec vozí seniory minibusem k lékaři do Velhartic a za menší poplatek na nákupy do Klatov. Měl by jste se u svých našeptávačů lépe informovat.
No a asi nikdo, kdo tu bydlí, nechce v Čachrově ani okolí nějaké, jak říkáte "Las Vegas". Čachrov a okolí, je totiž hlavně o klidu a o přírodě. A s tou jsou zdejší lidé sžití.

A co se mě týče, klidně ať si lufťáci zůstanou kde jsou... pohybují se tu bezprizorně po lesích, ještě by si je mohl za šera některý z kolegů myslivců splést s divokou sviní. :o
Hynek K.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Honza »

Máme to tu ale lumeny pane Pavle což? Je to asi jako kdybyste chtěl nahrát do PC s Win XP aplikaci pro Win 8. A to se ty XP-čka tímhle příměrem mohou oprávněně cítit dotčené.
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Karel »

Tak už jsem to pochopil! Honzík si naklonoval mutanta! To bylo řečí o nemožnosti manipulace s elektronickými záznamy a najednou je to tady. Zbavíme originál nejmarkantnějších slabostí (parazitace na obecním bytě a tvrdošíjné odmítání jej získat do vlastnictví, frustrace ze starostky a příslušnost k obci - i to může být slabost při odmítání účasti na řízení záležitostí obce) a vytvoříme nezávislého pozorovatele. Trošku mě vadí totální neznalost místního prostředí, kde bydlí-nebydlí FB a kdy netekla voda se mě zdá málo, ale kde by to také Honzík mohl nabrat. Já však budu nadále reagovat na výplody obou subjektů, i když u originálních Honzíkových je to stále těžší.
Chlapci, už jsem to opakoval mnohokrát: obec si řídí sami občané prostřednictvím svých volených zástupců! Jesliže proti jedné kandidátce tvoří ty ostatní většinu, je jejich povinností se pokusit moc převzít. Obdobně k tomu došlo v předposledních volbách, kdy řádění vedení obce bylo už neúnosné. Nyní se ukázalo, že volební programy jsou jen cárem papíru (hlavně, že vyvedených v barvách) a jakmile má dojít k převzetí odpovědnosti, začínáme vycouvávat. Ono je mnohem snažší machrovat s kamerou, chytání se chybějících písmenek zápisu a jeho ofocováním. Takže shrnuto a podtrženo: ta nabídka tady byla, jen se jí nikdo nedokázal chopit. Musíme zkrátka počkat, jestli do příštích voleb dokážeme nějaký rozum pobrat. U nás starších už je to téměř vyloučené a ve vaší generaci, doufám že zatím, moc nadějí nenacházím. Nám tedy nezbývá, než se pokusit udržet vysokou sledovanost Jendových stránek - i negativní reklama může obci v mnohém pomoci - kamery stále nefungují jak by mohly.
Chlapci, mám k vám ještě jednu prosbu, opravdu se pokuste vyjadřovat k diskutovanému tématu, toho tlachání o tom, co by měli dělat ti druzí už bylo dost.
Teprve teď jsem nahlédl do Pavlových odkazů. Je to vcelku jednoduché: když nejsme schopni se o své záležitosti postarat sami, tak nezbývá než se pokusit o přičlenění obce k úspěšnějším sousedům, kteří vědí jak na to. Co tomu říkáte, vyhlásíme referendum?
Odpovědět