Úřední dokument, nebo paskvil...?

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Honza »

Není to tak dávno, co jsme poukázali na neplatné usnesení a jeho paskvil zveřejněný na úřední desce a později archivu zdejšího ÚM. Tehdy pí. starostka nedokázala vysvětlit, jak se to mohlo stát.
Kvalitu zpracování dokumentů městyse jsem považoval za průměrnou až mírně podprůměrnou. Jenže to, co vidíte níže, mou představou velmi otřáslo. Hlavně že se pí. starostka na zrušeném zasedání ZM 11.12. 2014 čílila, že p. Zahrádka požadoval ověřený strojopis zápisu ze zasedání ZM. Dle jejích slov plně dostačuje zápis pořizovaný přímo v průběhu zasedání.
Tedy vážení občané, takto vypadá úřední a veřejnosti předkládaný dokument zdejšího ÚM.
Kopie - Zápis_30_12_2014_P1380307.JPG
Kopie - Zápis_30_12_2014_P1380308.JPG
Kopie - Zápis_30_12_2014_P1380309.JPG
Kopie - Zápis_30_12_2014_P1380310.JPG
Kopie - Zápis_30_12_2014_P1380311.JPG
Když jsem zahnal prvotní pocit nevolnosti, zakryl jsem si jedno oko, abych se opatrně podíval na obsah té tragédie.
Detailisté a puntíčkáři nechť porovnají obsah s videozáznamem, pravopisci ať raději nečtou vůbec. Jen namátkou...

list 2 řádek 16 … zahájila diskusy (diskusi)
list 3 řádek 6 …. občany, že požily (požili) alkohol ?
list 4 řádek 29 …. vydíme (vidíme) ..
list 7 řádek 17 … tabuly (tabuli)
list 8 řádek 6 …. účastnily (účastnili)
list 8 řádek 24 …. polemyzuje (polemizuje)
řádek 28 … prohovořily (prohovořili)
list 9 řádek 9 …. měli (měly)

Možná by pisatelka tohoto dokumentu pí. "Tečka" mohla přestat ostatní poučovat a raději zapracovat na sobě.
Honza Bejvl
Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. led 2015 14:00:58

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Pavel »

Vážení opravdu mi do toho nic není to říkám předem...ale co si paní starostko pořídit na zápisy "noťas" ???? Přece jen máme rok 2015..ten chyby opraví hned a je to bez ostudy....když už tu slohovku člověk přelouská a že to chce mít odvahu a hlavně čas...tak je tady jeden dost závažný problém a to:
Po 10 dnech od skončení zasedání je zápis uložen na obecním úřadu k nahlédnutí. Občan obce má ze zákona právo na to, aby mohl do zápisu nahlédnout a případně si z něj pořídit výpis. Zvláštní právní postavení má potom vůči zápisu ze zasedání sám zastupitel, který je oprávněn vznášet námitky. Tyto námitky jsou řešeny na dalším zasedání zastupitelstva, kde zastupitelstvo musí rozhodnout o tom, zda zápis opravdu odpovídá skutečnosti nebo zda je nutné přijmout změny v souladu se vznesenými námitkami.
Opravdu nevím jak si občan z tohoto zápisu má pořídit výpis, když je to nečitelná přeškrtaná matlanice...Každý slušný a normálně smýšlející zastupitel ať koaliční nebo opoziční by měl takovému řádění se zápisem dát stopku....protože je to ostuda obce...Pokud by šel tento zápis jako důkazní materiál k soudu v případě žaloby tak to si soudce počte...vlastně nepočte...hlavně si asi něco bude myslet....
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Karel »

Jazykový a právnický rozbor téměř dokonalý. Osobně však dávám přednost autentickému, ručně psanému a dvěma podpisy ověřenému zápisu! Produktem z "notasu" jde velmi snadno kdykoliv, i ve vzdáleném budoucnu, manipulovat a možná právě o to zúčastněným jde. Je smutné, že se rádoby pokrokové tendence scvrkávají k vyhledávání nepodstatného a já někdy také váhám zda napsat nesmysli nebo nesmysly.
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Kynčl »

ad 1 zápis se dá hned vytisknout
ad 2 manipulace v případě existence video/audio záznamu je poněkud stížená
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Hynek »

Pane Kynčl to jsou kecy a víte to dobře. Mimochodem na posledním záznamu ze schůze v jednu chvíli záhadně zmizí zvuk, když hovoří ředitel školy. Netahejte nás za nos, že to nejde zmanipulovat. Nejsme malé děti. Díky.
Mimochodem, ztížená neznamená nemožná.
Jo!! A než někoho začnete kritizovat, zameťte si před vlastním prahem a opravte si slovo STÍŽENÁ.
Pan Honza Vás zde jistě osobně a veřejně zkritizuje, tak jako zkritizoval zastupitelstvo.... :lol:
Naposledy upravil(a) Hynek dne pon 19. led 2015 15:23:24, celkem upraveno 1 x.
Hynek K.
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Hynek »

kyncl píše:ad 1 zápis se dá hned vytisknout
ad 2 manipulace v případě existence video/audio záznamu je poněkud stížená
Takhle to je asi pravopisně špatně. ..
Hynek K.
Simona
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 08. led 2015 22:37:16

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Simona »

Vážení, (pro p. Hynka K. a p. Karla)

v kontextu Vašich příspěvků jsem nemohla nepřemýšlet o chybách interpersonalni percepce, ve Vašem případě konkrétně o chybě projekce.
Simona Bejvlová
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Kynčl »

Pro pana Hynka : v kopii pro internet dvakrát zmizí zvuk, protože tam pan ředitel říká jména žáků co navštěvují školu a proto jsem v souladu se zákonem pro ochranu osobních údajů ztlumil zvuk.... tolik na vysvětlenou
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Hynek »

Simona píše:Vážení, (pro p. Hynka K. a p. Karla)

v kontextu Vašich příspěvků jsem nemohla nepřemýšlet o chybách interpersonalni percepce, ve Vašem případě konkrétně o chybě projekce.
Drahá Simono. Za prvé jste to mohla napsat pro ostatní srozumitelně a česky.

Za druhé, já pana Honzu ani pana Kynčla podle sebe neposuzuji. (dle vaší myšlenky) Jen se bavím, jak zde peskují jiné kvůli pravopisu a sám pan Kynčl chyby dělá. Jenže je dělá on a tak je to v pořádku. Toť vše.
Hynek K.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Úřední dokument, nebo paskvil...?

Příspěvek od Honza »

Jak vidím, tak pánové by rádi zpět na stromy.
A že jsem tak smělý… Pročpak se nepíše také usnesení v ruce? Tam není obava z (chorobně vyfabulované) manipulace?
Daleko snáze zmanipulovatelná je totiž ta současná matlanina. Jestli tam přibyde nějaký ten škrtanec, bude asi složité posoudit. Naopak do strojově tištěného dokumentu, který následně ověří dva zastupitelé, se bude škrtat a přepisovat dost obtížně, o čitelnosti, gramatice a celkové úpravě ani nemluvě.
Tedy v té vaší fantaz-teorii nezbývá, než kompletní padělání a to včetně podpisů zastupitelů, následné vloupání do prostor úřadu městyse, výměna příslušného dokumentu jak ve fyzické, tak elektronické podobě. Řeknu vám hoši…., úplný Mission: Impossible. :lol: Při hodnotách, které současný úřad městyse ukrývá, je to bezpochyby velmi pravděpodobná a uvěřitelná teorie. :)
Zkuste pánové méně čučet do TV a raději si nejdříve prostudujte zákonem daný postup zhotovení zápisu ze zasedání zastupitelstva. Zvládnete-li ono čtivo také pochopit, můžete nás pak ohromit nabytým věděním. Zatím to ale vypadá na ohromení čímsi zcela opačným.
No a co se týče Vaší poznámky Hynku. Bylo by dobré si všimnout, že má oprava se týkala úředního dokumentu, který je navíc určen k tomu, aby do něj občané nahlíželi, případně si pořizovali výpisky. Takový dokument by asi měl splňovat jisté atributy. Navíc jsem záměrně přešel jeho stránku obsahovou, neboť ta je samostatnou kapitolou. Příspěvky zde na fóru takový status nemají. Paní starostka k nám promlouvá skrze svého „guru“, (který by už neměl tolik frčet na mozek otupujících látkách), tedy každý zde prezentuje sám sebe a nikoli úřad. Některé Vaše příspěvky by také zasloužily poopravit, tedy nechejte na hlavě…, neb nikdo (tedy ani Vy) není dokonalý.
Honza Bejvl
Odpovědět