Kaplička Sv.Vintíře opět vadí.

Moderátor: Honza

Odpovědět
dresina.cachrov
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. srp 2011 6:56:11

Kaplička Sv.Vintíře opět vadí.

Příspěvek od dresina.cachrov »

Po sobotním velmi úspěšném vysvěcení kapličky Sv.Vintíře nad Eisnerovým dvorem, kterého se zúčastnilo více něž sto lidí, jsem chtěl namnožit na barevné kopírce úřadu, tak jako vždy za úplatu, několik fot pro umístění do vitrínky na autobusové zastávce Čachrov. Ale ouha. Při příchodu na úřad 20.října před 13hod., mne paní Kocurová oznámila, že od okamžiku mého příchodu je zákaz kopírování. Nemají prý živnostenský list na tuto kopírovací činnost. Doposavad to nikomu nevadilo a kopírovalo se vesele pro kde koho. Takže ani pouhá čtyři fota z vysvěcení kapličky není možné, byla to prý soukromá akce. Těch více než sto lidí byli prý samí soukromníci…. Škoda, byl jsem jen jedním z těch, kdo se ve svém volném čase a zadarmo na obnově podíleli a chápu, že když to nebylo s posvěcením obecní vrchnosti, tak nic nebude!!! Heslo, když škodit, tak důsledně. No samozřejmě, nejlépe je vymazat z paměti vše co není vrchnostenským nápadem!
Pamětníkům jen připomínám, že obdobné se dělo před více jak rokem i okolo kačírku pro Sv.Annu, neb několik kbelíků obec nutně potřebovala a kačírek tam u školy leží dodnes.
Takže vrchnost neobtěžovat, nebudit a bude vše v pořádku.

Ing.Václav Zahrádka
V. Zahrádka
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Kaplička Sv.Vintíře opět vadí.

Příspěvek od Honza »

Ani mne to nepřekvapuje. Primitiv dokáže vyplodit zas jen primitivní ideu. Když se podíváme zpět nenajdeme podobnou kulturně-společenskou záležitost, jenž by naše vrchnost dokázala zrealizovat. Vrcholem jejího mozkového vypětí jsou toliko pravidelné výstavy obecních kronik, což vyžaduje vysoce sofistikovanou kreativitu. :lol: Algoritmus takového mozku je tedy celkem jednoduchý. Když nedokáže on, ať nemohou dokázat ani druzí...
Honza Bejvl
Odpovědět