Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Moderátor: Honza

Měla by obec používat na obecních stavbách stavební dozor ?

ANO
3
100%
NE
0
Žádná hlasování
JE MI TO PUTNA JSEM OVČAN
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 3

Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Kynčl »

Karle mohu toto nechat zvěčnit do mramoru ?

Čachrovské zastupitelstvo je natolik schopné a kompetentní, že si může dovolit "kvalitní dozor" oželet.
L.P.2013


:D :D :D :D :D :D
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Karel »

Určitě by to bylo pěkné, třeba u pomníku na magistrále,jako autor si vyhrazuji vyrytí včetně uvozovek! Nezbývá než trpělivě čekat s nadějí na zastupitelstvo příští (i když, slovy jistého Jarka N " bo aj v zastupitelstvu možu sedět voli"), ostatně, už i taková jsme měli. Trošku mě vadí, když jsou chybějící slova a argumenty nahrazovány smajlíky! Půjdou také do mramoru?
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Kynčl »

OK Karle uvozovky budou i maso bude ...
Chceš tam být uveden sólo autor nebo tam mám nechat vytesat: zastupitelstvo Čachrova léta páně 2013 ?

K těm smalíkům pokud si přečteš pozorně toto vlákno tak odborných argumentů i otázek je tam dost a z Tvé strany se tam hlavně plká o nějaké mělkosti ... asi tak.

Možná se vám stavební dozor nehodí abyste mohli Čachrovat ... jak i na veřejném zastupitelstvu vyplynulo stavební zakázky jsou zadávány při nejmenším nekompetentně.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Honza »

Karel píše:Na termínu "mělké" trvám, možná bych mohl připojit slůvko "velice" a protože Honzík nepochopil ani základní možnosti prosazování volebního programu, ponechávám jej bloumat v plkacím kruhu.
Jendo, předpokládám, že zastupitelstvo je natolik schopné a kompetentní, že si může dovolit "kvalitní dozor" oželet. Nechává mě to chladným a za ostatní připomínky (včetně thují a přehrady) jsem docela rád, rozhodně mě to vadí méně než "mlčení jehňátek".
A pro trochu odlehčení, Jendo, píšeš, že jsi volič pravicový. Rozlišit pravici od levice je velice složité a opravdu málokdo se v tom vyzná. Já jsem pro sebe převzal tohle zjednodušení: Pravice hodnoty vytváří - levice je přerozděluje. Tak zkus znovu vyhodnotit, na jaké straně se opravdu snažíš stát.
To slůvko "velice" už tam bylo Karle, tak že ono na tom zpětném čtení něco bude... :lol:
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Honza »

Karel píše:Určitě by to bylo pěkné, třeba u pomníku na magistrále,jako autor si vyhrazuji vyrytí včetně uvozovek! Nezbývá než trpělivě čekat s nadějí na zastupitelstvo příští (i když, slovy jistého Jarka N " bo aj v zastupitelstvu možu sedět voli"), ostatně, už i taková jsme měli. Trošku mě vadí, když jsou chybějící slova a argumenty nahrazovány smajlíky! Půjdou také do mramoru?
Měli?? :P
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Karel »

Ano a opět nezbývá jen opakovat: není jiná možnost než vybírat z materiálu, který je v nabídce. Já nepřestávám doufat, že s časem kvalita poroste - všichni zde trvale žijící - mají příležitost k tomu přispět
Jirkaš
Příspěvky: 14
Registrován: ned 12. úno 2012 3:22:34

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Jirkaš »

Pánové, pánové,
snad by mělo být všeobecně známo, že pro právnickou osobu jesť zákonná povinosť stavební zakázky nechat řídit autorizovaným stavebním dozorem! Obvyklá praxe, alespoň tam, kde chtějí mít své investice pod kontrolou je, že se vybere nezávislý stav.dozor a za jeho nezastupitelné spolupráce jest vybrán projektant a jako poslední se vybírá stavební firma. Jakýkoliv jiný postup zadává neomezenou možnost stavařům, aby si doslova dělali co chtějí. Čili proktektant s kulatým razítkem je oprávněn vykonávat zároveň stavební dozor.Jako vůbec nejhorší je varianta, že se vybere firma, která velice ochotně dodá jak projekt tak zařídí autorizovaný stavební dozor a rovněž stavení dohled! Zde dochází, a to zcela běžně, k minimálnímu předražení zakázky o víc jak 25%. A nepotřebují k tomu žádné více-práce. To se týká hlavně a především realizace ČOV Javorná. Zde je to přímo učebnicový příklad jak se nejen ve státní správě, ale s velikou dávkou arogance vůči odpovědnosti s nakládáním svěřeného majetku chovají místní samosprávy.
Kdyby již vůbec nic, jak je jinde uvedeno, že jsou zastupitelé "všeho schopni ve své kompetentnosti!!!" tak by mohli zvednout své velectěné zadky se židlí a jít se na tu stavbu alespoň jednou za dekádu podívat.
Kdyby to nestálo tolik peněz, tak jste tu jenom pro srandu králíkům. Nechť žije a vzkvétá klietelismus v tomto clausolandu! Hósana, hósana...
P.S.Já už chci jenom rozdělovať. Budu voliť komunisti! A včil mudruj!

Jirkaš v.r.
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Kynčl »

Jirko obávám se že nemáš pravdu, pokud zadáváš stavbu autorizované firmě pak nemusíš mít stavební dozor, ale je v tvém zájmu dozor mít. A vedení obce je velmi kratkozraké , že tento institut nevyužívá. Povinost mít stavební dozor je ve stavebním zákonu deklarována jen pro kulturní památky,

Jinak k těm komunistům, vol si koho chceš , ale největší mravní devastaci tohoto národa zahájili právě komouši , konec konců většina tunelářů měla kdysi rudou knížku.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Honza »

... a jsme znovu u voleb. 8-)
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Karel »

Ano a tam všechno začíná a někdy i končí, snad se nám to někdy podaří pochopit, nelze volat po odpovědnosti neschopných. Je nutné je nahradit schopnějšími a to bez voleb zatím nejde.
Ještě si dovolím pár slov čemu nás ti minulí vládcová učili, zdá se mě, že slova o mravní devastaci trochu zevšedňují. V prvé řadě nás učili krást, protože to považovali za nejdůležitější. Vzpomínám na jednoho venkovského zlodějíčka, který už to dotáhl téměř k dokonalosti, ale přesto ho trápilo svědomí. Protože byl silně věřící, šel se z hříchu vyzpovídat. K jeho uklidnění mu farář poradil: "Pepíku, neblázni, vždyť je všechno všech, bereš si pouze ze svého!". A to mě vadí nejvíc, že se v nás snažili potlačit pocit vlastnictví (všechno společné) a hlavně nést z vlastnictví vyplývající odpovědnost. Je až dojemné, jak se jistá paní učitelka brání skutečnosti vlastnit i to nejzákladnější, vlastní bydlení. Proč by se o nás nemohla postarat obec, nejsme sice "sociálové", ale jsme neobyčejně mazaní. Koneckonců z toho pramení i péče o obecní prostředky, ty přeci nejsou vlastní. Proč bychom je nemohli promrhávat za různé rádoby poradenství a kontrolní činnosti.
Už se nám ty vlákna zase nějak pomíchavají, Honzíku,podívej se na to. Přeji hezké májové dny.
Odpovědět