Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Moderátor: Honza

Měla by obec používat na obecních stavbách stavební dozor ?

ANO
3
100%
NE
0
Žádná hlasování
JE MI TO PUTNA JSEM OVČAN
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 3

Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Kynčl »

Karle toto musí do mramoru:

Nelze volat po odpovědnosti neschopných.

Karle to snad nemyslíš vážně ?
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Karel »

Prosím, šetři mramorem, možná, že ho budeš ještě potřebovat.
Samozřejmě, že to myslím vážně. Zastupitelstvo je v té kvalitě v jaké bylo zvoleno a zatím nic jiného v nabídce nevidím, jen kecy, kňučení, že nám "vrchnost" odmítá dát 4 (slovy čtyři) kyblíku kačírku nebo rádoby vědecké meditace nad skutečným věkem městyse. Tak, prosím, kdy už konečně svůj citový vztah alespoň k Čachrovu (když už ignorujete jeho satelity) předvedete.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Honza »

Tak mi Karle vysvětlete proč, když je to podle Vás "kňučení", se za to na jiném vláknu http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewt ... ?f=12&t=59 veřejně omlouváte?? Já bych možná jedno vysvětlení měl a to zejména proto, že toto Vaše dvojaké jednání můžeme zde na fóru najít v mnoha variacích. Můj typ se skrývá zde... http://cs.wikipedia.org/wiki/Schizofrenie a vysvětlovalo by to spoustu věcí včetně toho Vašeho milného pocitu neodpovědnosti. :idea:
A pak mi ještě předložte validní důkaz o tom, že ignorujeme satelity Čachrova. Já si spíše myslím, že ignoranti jsou na druhé straně hřiště...
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Karel »

1. Omluva nemůže uškodit! Zmínil jsem se, že reaguji na informaci jedné strany, skutečné jednání bylo možná trochu odlišné, možná nechyběla ani určitá dávka arogance (nejsem si jist ze které strany). Na to si, pomalu, zvykáme.
2.Tak třeba "zimní údržba komunikací". Mám pro Tebe kontrolní otázku: Kolik katastrálních území obhospodařuje městys? Má pravdu Tvá oblíbená Wiki?
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Honza »

Omluva sice uškodit nemůže a to konkrétně u Vás, ale mám-li tomu uvěřit, tak by ony rozporuplné příspěvky musely přijít v obráceném pořadí. Navíc je tam nějak mnoho těch "možná", tedy to celé tlacháníčko poněkud plave na vodě a lapá po dechu...

A v druhém bodu jsem se opět pobavil. Tedy do třetice jen a jen pro Vás... :D Na příkladu zimní údržby místních komunikací jsem demonstroval asociální chování vedení městyse. Jinými slovy, že pokud bych smýšlel jako toto vedení, byla by pro mne např. tato služba postradatelná. A to, že jste to doposud nepochopil pouze dokazuje, že tím asociálem opravdu jste.

Jo a co se týče katastrálních záležitostí, tak ty vyhledávám na stránkách ČUZK http://www.cuzk.cz/, nebo použiji citát někoho tak slavného, jako Vy např. z tohoto vlákna http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=7 (Honzíku dobré, ale obec obhospodařuji 14 katastrálních území.) Ale nebojte Karle, na to časem přijdete. ;)
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Kynčl »

Ehmmm pokud by někdo ze současných zastupitelů udělal jen 20% toho co jsme udělali ve svém volném čase a ve velké většině za své peníze v našem sdružení tak bych byl spokojený.

A teď se vrátím zpět ke stavebnímu dozoru, dozvěděli jsme se ,že zastupitelstvo je holt sesbíráno z materiálu co byl zrovna po ruce, ale je "plně kompetentní" zadávat veřejné stavby bez stavebního dozoru. No proč ne bude to hezké předvolební konfrontační téma.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Jirkaš
Příspěvky: 14
Registrován: ned 12. úno 2012 3:22:34

Re: Stavební dozor nad stavbami/opravami obce Čachrov

Příspěvek od Jirkaš »

kyncl píše:Jirko obávám se že nemáš pravdu, pokud zadáváš stavbu autorizované firmě pak nemusíš mít stavební dozor, ale je v tvém zájmu dozor mít. A vedení obce je velmi kratkozraké , že tento institut nevyužívá. Povinost mít stavební dozor je ve stavebním zákonu deklarována jen pro kulturní památky,

Jinak k těm komunistům, vol si koho chceš , ale největší mravní devastaci tohoto národa zahájili právě komouši , konec konců většina tunelářů měla kdysi rudou knížku.
Jane obávám se, že s Tebou nebudu souhlasit. Otázka zněla zda-li má mít ÚM dozor či nikoliv.Samozřejmě že stavební, aby si to někdo špatně nevysvětlil.Jestliže se zadá zakázka na provedení stavebních prací z finačních prostředků veřejného rozpočtu, tak je povinnost, a to ze St.zákona st.dozor mít a rovněž musí být odborné vedení stavby=stavbyvedoucí.V tomto skurvystánu je běžnou praxí, že investoři zadávají dílo s tím,že stavebník je ujistí jak bezproblémově zajistí veškeré úkony od ohlášení stavby až po kolaudaci.Včetně stavebního dozoru-k čemuž mají oprávnění, a promtně to zdůvodní tím co na tom investor ušetří nejenom peněz, ale spoustu času! A toto kolečko všech povolení a kontrol včetně fakturací je hlavní a nezastupitelnou úlohou st. dozoru!!! Opak je pravdou, ale to v tomto clausolandu nikoho nezajímá. Stavíme, ať to stojí co to stojí. Zajistí si rovněž stavební dohled-to rovněž ukládá zákon, a je veřejným tajemstvím, že v tomto okrese Stavební úřad, který dohled vykonává, je silně propojen na stavebnické looby. Investor - zastupitelstvo je nejen oprávněn, ale i povinnen provádět technický dozor, a zde je na místě s Karlem souhlasit, že by se našlo dosť edukovaných zastupitelů, kteří by tuto činnosť mohli zastat. Mimochodem z vlastní zkušenosti vím, tam kde funguje technický dozor, tak stavbyvedoucí trpí srdečními chorobami. Závěrem-tam, kde má investor svého stavebního dozora, tak z oslovených 50 stavebních firem se ozve sotva 1-slovy jedna! Potom se nediv, že se projektant ohradí proti námitce statických propozic u přístřešku. On sám si velmi dobře zaúčtoval i odměnu pro st.dozor který sám pro sebe dozoroval. Jednak má pro to oprávnění a to hlavní-investoru je úplně jedno co se s jeho penězi děje. Když to jde, škoda toho nevyužít! A potom tady se přeci razí heslo: "My na to máme!"
Ještě k těm volbám. Aby nedošlo k nedorozumění. Já nebudu volit žádnou zločinneckou partaj - a to jsou všechny strany včetně různých sdružení co jsou zde zaregistrovány. K devastaci morálky za čtyřicet let vlády komunistů mohu snad říci jenom tolik, že co se zde zdevastovalo za posledních 22let, tak na to by komoušům nestačilo ani sto roků. Já tu glosu, ohledně mé volby, uvedl hlavně a především z plezíru coby reakci na vaši polemiku ohledně té drahé frašky volby presidenta!
Odpovědět