čistírny odpadních vod

Moderátor: Honza

Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: čistírny odpadních vod

Příspěvek od Kynčl »

Tak tady mám oficiální odpověď na mé otázky ... zatím to nechám bez komentáře

http://tamtam.dacc.cz/wp-content/upload ... deleni.pdf

výpočet ceny 57Kč za m3 za stočné ...

Zde pro srovnání ceny plzeňské vodárny (jasně že vím že vše co se dělá ve velkém je levnější)

http://www.vodarna.cz/schvalene-ceny-vo ... -2012.html
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: čistírny odpadních vod

Příspěvek od Karel »

Vida, odpovědi krystalizují, jen je ještě někdo mimo mísu, někdo sedí pevně!
Mě trošku vadí ono srovnávání. Veolia si také netroufá zprůměrovat všechny své odběratele. My se o to zřejmě budeme pokoušet, už na minulém zasedání zastupitelstva se ozval hlas volající o jakési solidaritě. Vždycky mě dokázalo vytočit, když na otázku "Vám nevadí kolik stojí voda (třeba ve Chvalšovicích)?", zněla odpověď "A kolik stojí v Běšinech?". Pak bychom mohli usilovat i o zrovnoprávnění jízdého, proč by z Javorné měla být jiná cena než z Malé Vísky, když všichni jedou do Klatov! Snad se toho ve vysněném komunismu dočkáme. Obec provozuje 5 vodovodů a u každého bude kalkulovaná cena jiná. Třeba ve zmíněných Chvalšovicích je jediným nákladem zlodějská daň vybíraná státem za odběr podzemních vod, jinak teče voda sama. Samozřejmě by součástí kalkulované ceny měl být i příspěvek na obnovu a rozvoj vodovodních řadů, nikoliv však lichvářský!
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: čistírny odpadních vod

Příspěvek od Kynčl »

To srovnání jsem uvedl proto , že lidé mnohdy neví jakými vazaly se mohou stát, nikdo neví kdy někomu může rupnout v kouli (abych byl genderově korektní musím dodat nebo rupne ve vagíně) a dát stočné 160Kč za metr (samozřejmě v rámci "poctivé kalkulace" ) ... a ještě si platit výstavbu přípojky (proč má být znevýhodněn někdo kdo má dům dále od trubek a on je rozdíl platit 30m připojení versus 3m) ...

Takže jedno vím už jistě zůstanu u své domácí čističky ...

Ještě otázka jak by se počítalo stočné lidem kteří nepoužívají obecní , ale svojí vodu ? Nějakým paušálem ?

Jinak cena 55 mio je s DPH nebo bez ?

Pokud je to bez daně tak obec bude muset zaplatit 12,1mio Kč + 11 mio Kč DPH = 22,1 mio Kč
Pokud je cena s s daní tak obec bude muset zaplatit 10 mio Kč + 9,1 mio Kč DPH = 19,1 mio Kč

Při ceně cca 150 Kč za domácí čističku (a to jsem cenu fakt přepískl) v prvni variantě mohu za podíl obce udělat 147 domácích čističek
v druhé variantě 127

Energie by platil každý vlastník sám ... , pokud by někdo trval na rozborech ta stoji cca 250Kč (někteří loupežníci požadují 1000Kč) jeden tj. 147x500 Kč ...

Podotýkam že snad tolik popisných čísel ani na Č.není a některé budovy lze sloučit ...

http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-tr ... plati.html

Tak a jde to i bez dotace .... už se těším na reakce že jsem mimo mísu a prostor

Jinak Karle já chápu , že cena stočného nemůže být všude stejná , ale pokud se vybere technologie s drahým provozem ....

Jinak budeme trochu počítat ...
VEOLIA ma cenu stočného například 40Kč a v tom jsou zahrnuty veškeré náklady jako energie,lidské zdroje amortizace + přiměřený zisk
Na čovku na Čachrově připadá 577 kKč provozních nákladů ročně při stočném 10k m3 a teď nevím zda takové náklady mají zahrnuty amortizaci (respektive fond oprav či nikoli)
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: čistírny odpadních vod

Příspěvek od Honza »

A je to tu... Na ZM dne 15. 8. 2013 se jednalo o čistírně odpadních vod pro obec Čachrov. Dotace cca 30 000 000,- Kč vypadá sice na první pohled lákavě, ale ten druhý už tak vypadat vůbec nemusí. Má se obec pouštět do obdobného betonového monstra stejně jako na Javorné, nebo se ubírat alternativní cestou? Chtějí si občané (kromě všech současných poplatků) vytáhnout z kapes dalších pár stováků za stočné?
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: čistírny odpadních vod

Příspěvek od Kynčl »

Vysvětlení tohoto kroku je buď nebetyčná blbost nebo korupce nebo kombinace obého. Za sebe prohlašuji : svou nemovitost na čističku rozhodně nepřipojím a zároveň odvolávám svůj souhlas s vedením části kanalizace přes můj pozemek ....
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: čistírny odpadních vod

Příspěvek od Honza »

Mě na tom hlavně vadí absence alternativních řešení, jejich kalkulace, klady a zápory. Zkrátka tu zas budou dohady o jedné, nikoli jediné variantě místo dohadů o variantě nejvhodnější.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: čistírny odpadních vod

Příspěvek od Honza »

Jak možno vyčíst z usnesení č. 7/2013, ZM neschválilo výstavbu ČOV v obci Čachrov. A co dál? Zápis z tohoto zasedání zatím zveřejněn nebyl, ale i tak se obávám, že alternativní řešení vyprodukováno nebylo a asi ani býti nemohlo. Ti, kteří na straně jedné pomlouvají výstavbu betonového monstra na Javorné, odmítají na straně druhé konfrontaci se zhotovitelem stavby zastoupeným Ing. Kasalickým. Jak tedy věřit tomu, že právě jejich teorie jsou produkovány v zájmu městyse, potažmo občanů? Dá se vůbec očekávat, že se v tomto volebním období setkáme s prosazováním zájmů nikoli pouze osobních? Kdy už konečně někdo předloží podložené kalkulace a nikoli jen smyšlené bláboly o nějakých 70,- Kč za metr kubický stočného? Proč, když už jste ouřadové neschopní invence a vlastní analýzy, ale schopní vyhazování desítek tisíc z obecního rozpočtu za nesmysly, nenecháte zpracovat nezávislou studii, která navrhne možná řešení, případně bude fundovanou oponenturou řešením současným? Pak už jen zastupitelům stačí zvednout ruku pro variantu nejpřijatelnější.

Co to? Že mluvím cizím jazykem? Chápu...
Honza Bejvl
Odpovědět