Prodej lyžařského vleku na Javorné

Moderátor: Honza

Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Honza »

Ach jo..., :roll: kde začít. Asi od konce. Já myslím, že bylo-li by pravdou, že jste očekával od tohoto fóra především podněty a nápady, jak to dělat v obci lépe, založil by městys fórum sám na svých stránkách (času a podnětů měl dost) , aktivně by na ně přispíval a následně z nich také čerpal. Jenže vedení městyse, dobře si vědomo nebezpečí takovéto věci pro způsob, jakým se rozhodlo obec spravovat, tyto iniciativy ignorovalo a nyní se tu snažíte (neumějíc přijmout kritiku) poněkud lacino argumentovat nápadovou impotencí. I já bych se zde raději zabýval věcmi podporujícími rozvoj obce, ale to by muselo vedení městyse pojmout svoji práci poněkud jinak. Na druhé straně myslím, že vzhledem k objemu diskutujících je tu podnětů k zamyšlení spousta, jenom chtít. Ono je totiž někdy těžko pomáhat těm, kteří sami nápomocni nejsou a ani být nechtějí. Místo o kritice hovoří o destrukci, místo o pluralitě o obstrukci a místo o přímé demokracii o diktatuře proletariátu. Všichni dobře víme, jaký rozdíl dělá s počtem získaných hlasů a konečným výsledkem voleb přepočet na mandáty (viz. zde http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/me ... na_mandaty ). Tak že jestli pro Vás přímá demokracie představuje diktaturu proletariátu, já Vám to neberu, ale budete mít možná v budoucnu trochu vnitřní problém např. s volbou prezidenta ČR. :idea:
No a s nabídkami na koupi vleku to snad ani nemyslíte vážně, že? A pokud ano, tak mne v skutku dojímá, jak pevně jste přesvědčen o své pravdě. Kdo by tak asi nabízel peníze za vlek, ke kterému nejsou pozemky. Pozemky, které jste dávno před tím (co by starosta obce) pojal do svého vlastnictví a celá léta díky tomu držel obec v šachu, včetně finálního prodeje. A po tom všem bych tu měl vidět samaritána, který zbavil obec "prodělečného" majetku za cenu nerovnající se ani ceně šrotu? To po mě prosím nechtějte. Samaritánství ve prospěch obce by vypadlo úplně jinak (nehledě na to, že Vy jste navíc na její výplatní pásce) a pak bych i já rád přispěl svým know-how.
Dobrá,necháme toho a děkuji za nabídku k svezení. Obávám se ale, že ji nebudu moci využít. Podle lékařských studií jsem totiž už ve věkové skupině ohrožené infarktem a tak se musím šetřit na čtvrtek... :)
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Karel »

Nechci se pouštět do překopávání volebního zákona, jen bych Ti chtěl sdělit dobrou zprávu: lyžujícího národa dramaticky ubývá a přitom je tak krásně!
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Honza »

Zřejmě špatně zvolená strategie. Neztrácejte ale naději. Až se Vám (společně s dalšími) podaří rozprodat obecní byty spekulantům, odměna se dostaví... :idea:
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Honza »

Aby nezůstalo jen u řečí, podal jsem podnět na prošetření způsobu prodeje lyžařského vleku příslušným orgánům, včetně podkladů prokazujících porušení nejednoho zákona. Výsledek zde zveřejním.
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Karel »

Díky za upřímnost, zdržím se komentáře.
Mám pro Tebe ale konkrétní nabídku:
nechtěl by si, příští sezónu, vlek na Javorné provozovat sám? Vzhledem ke Tvým schopnostem pracovního nasazení, a hlavně vlastnictví "knovhovu" by to snad neměl být problém! Ozvi se, určitě se na podmínkách domluvíme a Ty budeš moci konečně všem předvést čeho jsi doopravdy schopen. Už se těším!
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Honza »

Musím říci Karle, že toto gesto je na můj vkus dost průhledné. Asi málokdo uvěří tomu, že po několikaletém snažení o získání vleku do vlastnictví, které se konečně naplnilo, jej nabízíte k provozování outsideru z "rafandy". Nic méně má to jeden háček, nebo spíše podmínku, která pramení z mého neměnného postoje k celé této záležitosti. Po jejím splnění jsem ochoten o této vtipné nabídce uvažovat. Je to prosté... Převeďte vlek včetně pozemků a příslušenství na Městys Čachrov za úměrné finanční vyrovnání hodné samaritána.
No a myslím, že je po nabídce... :P
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Karel »

Tak je to v pořádku, jinou reakci jsem ani neočekával, nejdříve snaha připravit problémy přátelům ze sokola a když se to nezdaří tak znovu angažovat obec. K tomu není potžeba ani smajlíka!
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Honza »

Jo jo, pro určitou sortu lidí je "problém" mé druhé jméno.... :twisted:
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Honza »

Původně jsem chtěl vyčkat až na definitivní zprávu, ale protože jsem byl ve svém okolí již několikrát dotazována na stav věci, přináším dílčí info.
Zjednodušeně... Šetřením PČR bylo při prodeji vleku shledáno porušení zákona o střetu zájmů. Z tohoto důvodu byla věc předána správnímu orgánu, který dále rozhodne...
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Honza »

29. 5. proběhlo avizované správní řízení. Před jeho začátkem jsem si říkal, že to bude jednoduchá a krátká záležitost, neboť policie něco vyšetřila a na základě těchto závěrů nebude složité rozhodnout. Bohužel, musel jsem si zcela opravit své představy o fungování správního řízení při MěÚ Klatovy. Možná je to tím, že takovéto případy jsou ojedinělé a převážně se zde řeší přestupky v silničním provozu, či přestupky proti občanskému soužití. Nic to ale nemění na závěru, že to byla profesní katastrofa. Hned po pár větách mi bylo jasné, že jednoduchost je ta tam. Pánešek (zastupující správní orgán) se mi od počátku snažil vnutit názor, že litera zákona nebyla nijak porušena a že mé oznámení jaksi postrádá smysl. Když pak ještě začal motat a slučovat pojmy jako obecný zájem, obecně známý a obecný záměr (čímž myslel záměr prodeje) pochopil jsem, že je nad jeho možnosti vstřebat, o čem je řeč. Aby alespoň částečně pochopil, v čem je problém, odcitoval jsem mu odpovídající paragrafy zákona o obcích a zákona o střetu zájmů týkající se daného problému a jasně mu deklaroval, co a jak bylo porušeno. Reakce mne dorazila. Chvilku na mne mlčky koukal a pak z něj vypadlo..."Mohl by jste mi to nadiktovat?" :shock: Ještě že jsem seděl, páč se o mne pokoušely mdloby. Zkrátka odborník na svém místě. No, počkám na písemné vyhotovení jeho myšlenkových pochodů a uvidíme co dál.
Předem lituji všechny, kteří musejí s takovým ouřadou jednat a vřele doporučuji něco ostrého na posilněnou a fundovaného právního zástupce... 8-)
Honza Bejvl
Odpovědět