Prodej lyžařského vleku na Javorné

Moderátor: Honza

Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Honza »

Takže, jak jsem předpokládal. Na papíře jest, že se vlastně nic nestalo. Jak by také mohlo, když na místo tříčlenné komise rozhodoval jeden člověk a přivřu-li oko, tak max. 1,5 člověka. Jak si vysvětlit takový postup, když zákon č. 200/1990 Sb. v § 53, odst. 3 říká, že: "Obce mohou jako svůj zvláštní orgán zřizovat komise k projednávání přestupků. Tyto komise jednají a rozhodují v tříčlenném složení vždy za předsednictví osoby s právnickým vzděláním nebo se zvláštní odbornou způsobilostí pro projednávání přestupků; usnášejí se většinou hlasů. Stejné podmínky platí, pokud by projednáváním přestupků byla pověřena komise rady obce."
Tímto bych téma prodeje vleku uzavřel neboť myslím, že není třeba dalších důkazů o stádiu hniloby, do kterého se tento systém dostal. Převedeno do čísel - každého občana stojí (ať již přímá či nepřímá) korupce v této zemi cca 1000,- Kč měsíčně. Jaký je to pocit, když si tito "zjedi" užívají na úkor vašich kapes?? Přemýšlejme o tom... :idea:
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Karel »

Přemýšlel jsem, ale nepodařilo se mě dopátrat ani toho zásadního: kdo jsou vlastně ti "zjedi"? Jsou to legislativci, nebo ti co děravosti zákonů zneužívají, nebo snad ti co mají v náplni práce dohlížet na dodržování zákonů? Nevím.
Jsem rád, že už i Ty jsi dospěl k závěru, že je vleková záležitost u konce! Zbývá jen doufat, že se návštěvnost dramaticky nepřiblíží k nule. I když i taková skutečnot by mnohým mohla přinést radost .
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Honza »

Upřímně řečeno Karle, mnohem více bych ocenil, kdyby jste přemýšlel a dopátrával se věcí jiných, ale to už jiné nebude. Nic méně pokud do internetového vyhledávače kýžený výraz zadáte a kliknete na ikonu "vyhledat", bude Vaše pátrání slavit úspěch. :idea:
No a ohledně vleku + dalších obecně veleprospěšných aktivit Vás a miss inteligence... Mám nyní mnohem důležitější věci, kterým věnuji svůj čas. Ale nic netrvá věčně a já věřím v jedno staré přísloví o řezníkovi a svini.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Honza »

I k tomuto vláknu se vztahuje usnesení 9/2013. Opět tahání veřejnosti za nos.
Usnesení 9-2013.jpg
Pokud by se opravdu schvaloval dodatek ke smlouvě, dalo by se snad hovořit o přijatelném postupu. Ale to tento případ opět není. Schvalovala se zcela nová smlouva a to i přes to, že takový postup smlouva původní nedovoluje. Původní smlouva totiž cituji: "...může být měněna nebo rušena pouze písemně."
To znamená, že se může měnit formou číslovaných dodatků a nikoli být nahrazena smlouvou jinou, což přesně se stalo. A co na to opoziční zastupitelé a potažmo kontrolní výbor?? Nikoho to zdá se neznepokojuje a to dost možná proto, že ani oni nevědí o co kráčí. Viděli snad oni nějaký dodatek ke smlouvě? Ani v usnesení ani v zápisu nenalezneme nic o (byť neprohlasovaném) návrhu právního auditu či jiné aktivitě, která by tyto a další "malé domů" skryté za zdmi městyse definovala a sjednala nápravu. To bych chtěl za 600 000,- Kč na ročních odměnách zastupitelů zřejmě mnoho...
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Prodej lyžařského vleku na Javorné

Příspěvek od Honza »

Nepřipomíná vám to něco ohledně zdejšího hlasování a střetu zájmů?

Aktivista Čech vyhrál další spor s politiky, podle soudu porušili zákon - Brněnský krajský soud udělal tečku za tři roky starým sporem dvou náměstků prostějovské primátorky a tehdy šestnáctiletého místního aktivisty Jakuba Čecha. Ten politiky z ČSSD podezříval z porušení zákona o střetu zájmů, oni po něm, respektive po jeho rodičích žádali peníze za právníky. Podle rozsudku měl pravdu Čech.Případ se týkal jednání zastupitelstva, které schvalovalo dotaci čtvrt milionu pro Dělnickou tělocvičnou jednotu Prostějov (DTJ).Pavel Smetana, Zdeněk Fišer a další radní z ČSSD Milada Galářová byli členy jednoty, a proto měli podle Čechav souladu se zákonem učinit před hlasováním prohlášení o střetu zájmů. To neudělali. Na dotaz opozice pouze zvedli ruku na znamení, že jsou členy jednoty.Čech to považoval za porušení zákona a oznámil to úřadům, ale přestupková komise původně došla k závěru, že politici chybu neudělali. Smetana s Fišerem pak obratem od Čechových rodičů žádali v součtu přes deset tisíc korun.„Ve věci jsem stanovil zmocněnce. Po ukončení případu mi byla zaslána faktura za právní služby. Přestupková komise konstatovala, že k přestupku nedošlo. Na základě těchto skutečností jsem se rozhodl vás vyzvat k úhradě nákladů, které mi vznikly, protože celou skutečnost považuji za škodu, kterou mi nezletilý Jakub Čech způsobil svým jednáním,“ napsal jim tehdy Smetana.Čechovi rodiče zaplatit odmítli. Otec Ivan Čech později přišel o místo v kině Metro, což je městská organizace.Jakub Čech se mezitím proti rozhodnutí komise odvolal a příslušný úřad mu dal za pravdu, když za přestupek proti zákonu o střetu zájmů politikům vyměřil pokuty pět tisíc korun. Smetana s Fišerem se poté sice obrátili na soud, u něj však nyní prohráli.Čerstvý maturant Jakub Čech je rád, že mu soud dal za pravdu. „Soud potvrdil to, co říkám už roky. Od samého začátku bylo jasné, že porušili zákon. Jenom jsem chtěl, aby přijali zodpovědnost. O nic víc nešlo. Jejich snaha mě zastrašit předžalobní výzvou mým rodičům teď působí směšně,“ řekl.Není to jediný případ, kdy se ho prostějovští politici snažili zastrašit. Odškodné 50 tisíc po něm chtěla i bývalá primátorka Alena Rašková z ČSSD za to, že ji nazval „malým Babišem“.Čech totiž upozornil, že byla ve střetu zájmů, když radní projednávali pronájem městských prostor Střední škole automobilní, ve které byla Rašková spolu s manželem spolumajitelkou a jednatelkou. Primátorka nakonec žádost o odškodné stáhla.
/Zdroj iDnes/
Honza Bejvl
Odpovědět