Odvoleno jest...

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Odvoleno jest...

Příspěvek od Honza »

Také si říkáte, jaká asi bude ta "změna"? Jako obvykle nabídnu "trochu" jiný pohled... ;)

ROZDĚLENÁ SPOLEČNOST: větší část nemá zastoupení v politice. "A ještě k volbám. Někteří mají možná pocit, že se jedná o velký triumf a teď už bude jen mír a láska a rozdělená společnost se zase nadšeně spojí, když arciďábel a uzurpátor je pryč. To je ovšem velmi špatná úvaha.
Ve skutečnosti 57% voličů NEVOLILO vítěze voleb a dá se předpokládat, že prakticky žádná ze stran, která se nedostala do Sněmovny, v případě, že by se tam dostala, by se nespojila se Stanem a Piráty, ale mnohem pravděpodobněji s ANO, nebo SPD.
(...)
A tady je záhodno ukázat, v jak rozvrácené společnosti žijeme.
Přestože nadpoloviční většina voličů volila někoho jiného, drtivá většina médií je dlouhodobě na straně "demokratické opozice". Výsledkem je, že mediální obraz o naší společnosti je, že tu vládla jakási nenáviděná diktátorská chunta, která se chopila podvodem moci proti vůli většiny společnosti.
To ale není pravda. Strany podporující současnou vládu volilo více lidí, než opozici. Jen dvě z nich narazily na 5% hranici a to tak, že velmi těsně. A tato situace je takřka neměnná posledních 10 let. Nenastala žádná společenská změna, jen zafungovaly koalice a malé strany roztříštily hlasy. Kdyby neexistovala 5% hranice, Babiš a spol má velkou převahu.
Mnoho lidí v mém okolí žije v naprosto fantasmagorické představě, že "každý normální člověk" volí někoho z "demokratických stran", protože z médií jsou denně utvrzováni, ve svém postoji a kdokoli s postojem jiným je ostrakizován, nebo zesměšňován.
Tito lidé se pak strašně diví, jak může mít Babiš a SPD 40% hlasů, když oni nikoho takového neznají! Kde ty lidi jsou!? Inu všude okolo vás přátelé, jen se vám to díky vašemu chování bojí říct, protože pak nechtějí poslouchat vaše debilní kecy. 6 z 10 lidí okolo vás volilo ANO, SPD, ČSSD, KSČM, Trikoloóru, nebo Přísahu. A pokud jste v Praze, tak 3 z 10.
A nutno říct, že stejně jako byste si vy o nich mysleli, že jsou debilové, kvůli tomu koho volí, myslí si to i oni o vás. Jen vám to neříkají. Což může být známka toho, že se za svou volbu stydí a nebo taky známka větší tolerance a slušnosti.
(...)
Samozřejmě, že to má i ten rozměr, že Andrej Babiš je velmi bizarní a kontroverzní figura, kterou by za normálních okolností, kdyby byl na skladě někdo lepší, mnoho jeho voličů nevolilo. Stejně tak kupříkladu Okamuru. Jenže problém je, že člověk nevolí jen aby vídal ve zprávách hezouna s hypnotizérským hlasem, ale aby ten, koho volí, reprezentoval jeho zájmy.
A 30% obyvatel této země má zjevně dojem, že jejich zájmy bude lépe reprezentovat Babiš, než Fiala, Pekarová, Jurečka, Bartoš a Rakušan.
Zatímco někdo má priority, aby premiér nerozkrádal dotace a nemluvil jako debil, někomu jinému je to naprosto jedno a více mu záleží na tom jaký bude mít důchod a jestli se k nám dostanou liberální "pokroky" ze západu.
A je vcelku jedno, zda Babiš při jejich odmítání lže a v reálu všechno, proti čemu naoko vystupuje, přijme. Volič má v zásadě na výběr mezi stranami, které deklarují, že to URČITĚ přijmou a Babišem, který deklaruje, že ne a nakonec to MOŽNÁ přijme. Pořád je to pro ně varianta, že něco dopadne na 50% versus na 100.
Něco k té ostrakizaci. Velmi nenáviděnou stranou je u nás SPD. Jestliže si Piráti stěžují, že o nich někdo šíří dezinformace, tak nevím co by dělali, být na místě SPD, o těch se šíří de facto pouze urážky. Z médií by jeden měl dojem, že SPD je stranou pouze kapacit typu Roznera z Argemy. V realitě za ně ovšem letos kandidovali krajští lídři - 4x inženýr, 4x MUDr, 1x PhDr, 3xMgr, 1x Bc k tomu velvyslanec, několik manažerů a v europarlamentu PhDr a generálmajor. Co se týče Roznerovic vybrušování, tak PhDr. Ivan Bartoš Ph.D. z Pirátů si zase myslí, že nejvyšší hora ČR je Smrk. :clap:
(...)
Strany s menšinovou podporou voličů mají v naší zemi masivní většinovou podporu médií. A jejich členové a příznivci pak mají pocit, že oni jsou ve většině, na té správné straně a představují tu chytřejší část společnosti.
(...)
Vyznají se všichni ti moudří vzdělaní, tolerantní lidé opovrhující plebsem víc a jsou jejich kandidáti lepší? Krásnou ukázkou je Praha a koneckonců i celá řada velkých metropolí ve světě. Tam, všude jsou lidé vzdělanější, bohatší, rozumější a tam všude je to v prdeli.
V Praze je každý další primátor větší kretén než ten předchozí a Praha pod vedením Pirátů vskutku nevzkvétá. LA, New York a San Francisco se pod vedením levicových liberálů s absolutní podporou médií a celebrit staly nesnesitelnými žumpami s šílenými cenami a obří kriminalitou, odkud lidé prchají do Texasu a na Floridu (naposledy se přestěhoval třeba Musk). Mezi opovrhované rednecky. V Berlíně si vzdělanci odsouhlasili znárodňování bytů.
Když se pak s některým podobným osvícencem, který se mi pošklebuje za moje názory a volí "ty správné" začnu bavit o politice, často zjistím, že netuší naprosto nic. Nezná členy vlády. Neví co se děje. Naprosto se neorientuje v tom, kdo je ve straně, kterou volí a co vlastně chce jeho strana dělat. Jeho postoj je založen na názoru jeho oblíbených autorit, "důvěryhodných" médií a nejrůznějších kamarádů. Obvykle je v diskuzi schopen jen paopuškovat zkratky z médií a nejrzůnější memy. O to víc je často ale víc přesvědčen o správnosti svých názorů. Protože má názor většiny fajn lidí okolo sebe! A ti se přece nepletou! On má přece chytrý kámoše!
Tímhle vším jsem chtěl jen říci, proč je naše společnost rozdělená. Někde na cestě se nám přihodilo, že větší část společnosti nemá reprezentaci v médiích, ve společnosti, v politice. Jsou krajně nespokojeni, kam to menšina tlačí a jejich důvěry zneužívají sociopati, protože nikdo jiný nemá chuť se do bažiny politiky pouštět.
Přál bych si proto od nové vlády velkou pokoru, protože skutečně reprezentuje tu menší polovinu společnosti a měla by se snažit tu druhou část minimálně nenaštvat a nedělat zásadní nenapravitelné kroky, ke kterým nemá většinovou podporu.
Obávám se ale, že se stane pravý opak. Na patřičná místa dosednou lidé, které budou mít média rádi a budou dělat věci, za které dostanou v televizi a od hlasitých osobností pochvalu. Nesouhlasný hlas víc než 57% společnosti pak nebude slyšet. Hlupáci nikoho nezajímají a jejich názor se nepočítá. A nejpozději za 4 roky nás čeká další špinavý "boj o všechno".
PS: Tohle jsem sepisoval dvě hodiny a teď mi nějaký imbecilové na twitteru budou předhazovat, že obhajuju Babiše. Taková ta mediální zkratka. Není to pravda, ale mohla by být a tyhle dlouhý texty nikdo stejně nečte, takže tomu budou všichni věřit 🙂

Převzato od Daniel Vávra, zkráceno.
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Odvoleno jest...

Příspěvek od Zírající Josef »

Už dávno nevolím nějakou stranu proto, že bych s ní nějak většinově souhlasil. Volím spíš PROTI některým jiným stranám = prostě spíš jen volím DOST ŠPATNÝ PROTI ÚPLNĚ HROZNÝMU...

Pro mne byly a stále jsou absolutně nevolitené "Smažky" (proto jsem nemohl volit ani "Starosti"...*) a "TOPkani". Dále ta část "Modrých ptáků", která dnes převažuje a kterou zastupují Fiala, Stanjura, Vystrčil a další kreatury (naopak, rád se zamýšlím nad některými názory Zahradila apod.). Poslední z té vypečené "pětky" jsou "Flanďáci", kteří dnes přistoupí snad na cokoliv pro ně dříve nemožného, jen aby se udrželi u koryta = příšerní bezpáteřníci...

Takže jsem měl jít volit ty druhé... ALE...:evil:
1) V čele "ANOnistů" stojí též pravděpodobně naprosto bezpáteřní Babibureš (ne že bych mu za ledacos nebyl i vděčnej... :twisted: ) a jeho osobní agroferdové, naopak, někteří další mi nijak zvlášť nevadí - (nechce se mi rozlišovat "nestraníky"...) "Ali", "Jani" atd., mohutné duo "Klárina" a "Maruška" a za kluky Vondráček, Nacher a jim podobní...
2) Pak je tady Pitomio a už jen to je pro mne dost velkej důvod tu stranu nevolit, navíc se tvrdě vymezil proti ANO, jako by nevěděl, že pokud něco pro lidi prosadí, tak jedině s nimi... TÍM PÁDEM JSEM SI SPOČETL, ŽE TYHLE VOLBY MUSÍ VYHRÁT :evil: "PĚTIKOALICE" :evil:...
3) Přísaze (která by u mne i možná měla šanci...) jsem nevěřil, že se tam dostane.
4) Pro protestní volbu mi tedy zbývali teoreticky Komančové, ale protože dědkové Filip a Kováčik k tomu včas nepustili "Kačenku" a další, byli taky předem vyřízení (a tyhle úplně volit nechci...) a to je velká škoda, protože pro zaměstnance apod., když už je zradila ČSSD, mohli jako "jazýček na vahách" ledacos udělat...

TAKŽE JSEM TENTOKRÁT K VOLBÁM VŮBEC NEŠEL (půjdu, jestli se jich dožiju, až k dalším...), PROTOŽE UŽ, podle mého..., NEBYLO CO OVLIVNIT = (skoro*) VŠECHNO BYLO PŘEDEM JASNÉ... Obyčejní lidé si holt potřebují něco zažít, aby se vzpamatovali... https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... 6Vb42rs-Wo (a to k těm "2/3 pod průměrnou mzdou" rozhodně nepatřím...)

:twisted: ALE tyhle volby mi přinesly i obrovskou radost = zrádná ČSSD si to konečně vypila a to, co "se stalo*" Smažkám, mne naprosto nadchlo... :wave: :thumbup: :clap: :D :lol: :twisted:

:twisted: A konečně, ne že bych na pitomosti voličů nemohl i nějak osobně vydělat ( :roll: teď si uvědomuju, že jsem si měl i vsadit na "zmocnění se vlády pětikoalicí..." někde ve Fortuně apod. :twisted:), ne že bychom ve speciálním školství brali málo (a i ve školství vůbec = lidé, dříve ze školství utíkající prý za lepším, se teď za výdělky :twisted: docela i vrací - :twisted: manželka se mnou o tom nechce mluvit, ale jen při letmém nahlédnutí na stránky místní ZŠ a MŠ..., nemá už i "čachrovské školství" nějak moc "důstojníků na počet mužstva"...?), ale když mi to na poslední roky před důchodem chtějí dokonce zafixovat na 130 % průměru, prosím... https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/33 ... merne-mzdy
Odpovědět