KDU-ČSL

Moderátor: Honza

Odpovědět
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

KDU-ČSL

Příspěvek od Karel »

To v tom mám chaos, nepodařilo se mě přidat přílohu, neporadil ani webmeister@cachrov.cz, a ta změna barvy (je krásná, ale co ta pochybná myslivecká tématika?) mě zaskočila úplně.
Chtěl jsem nabídnout volební program našeho uskupení, zastřešeného KDÚ-ČSL, nepodařilo se a tak činím touto zkrácenou
formou:

Volební program kandidátů pro volby do OZ Městyse Čachrov konané dne 10. a 11.10.2014
Kandidáti:
Karel Randák, Julie Schneedörflerová, Renata Křenová, MVDr Jiří Siksta, Zdeněk Poláček, Václav Bálek, Jana Matějková,
Kristýna Křenová a Václav Matějka.

V případě úspěchu budeme v příštím volebním období usilovat o:

1. Oddělení hospodáčské činnosti obce od samosprávy
2. Rozšíření využití prostor školní budovy
3. Zřízení prodejny základního sortimentu potravin v Javorné
4. Dořešení provozu ČOV v Javorné

Čeho tedy chceme dosáhnout?

Vytvoření alespoň pěti nových pracovních příležitostí
Rozumné financování školy s vytvořením prostor pro generaci seniorů
Návrat ke "konfortu" základních služeb v obci
Přiblížit cenu vodného a stočného k nulové hodnotě


Podrobnosti lze nalézt v úplném volebním programu, určitě bude někde k sehnání.
Dokázal-li Vás náš program oslovit, s radostí uvítáme Vaši volební účast!
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Honza »

Karle je to prosté. Pokaždé když vkládáte příspěvek (a bylo tomu tak zcela stejně i ve verzi minulé), naleznete pod okénkem do něhož píšete text dvě záložky - Možnosti a Příloha. Pokud kliknete na záložku Příloha, nabídne se vám možnost Vybrat soubor a Přiložit soubor. Vkládat lze pouze pouze ve formátech obrázků, nejlépe tedy s příponou .jpg.

Pokud byste rád nastudoval i další fígle, vystoupejte po stránce zcela, ale opravdu zcela nahoru a tam naleznete FAQ. Tam klik a..... a když už tam budete dobře se rozhlédněte, protože "myslivec z Japonska" tam opravdu nestojí... :lol:

No a já se jdu podívat, jestli se mi v kapli neurval kříž, když Váááás zastřešilo KDU-ČSL... :o
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Karel »

Moc děkuji za návod, snad se s tím nějak vypořádám. Celý program zatím přikládat nebudu, zdá se mě, že i přepsané torzo je těžko přečitelné. I ty jsi se dostal jen k zastřešení. Jak to vlastně dopadlo s tím křížem, neurval se? Zdá se mě to jako předvolební téma velice silné, počkám, až ho ještě trochu rozpracuješ (jak jsi se k němu dostal, jaký k němu máš vztah a podobně), to bude jistě voliče zajímat.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Honza »

Do analýzy Vašeho volebního programu jsem se nepouštěl právě proto, že jste zveřejnil pouze torzo a tudíž bych nemusel některé body správně pochopit. Ve Vašem případě by mne to totiž velmi mrzelo. Je-li to ale definitivní a již nic nedodáte, rád se toho ujmu neboť jak se zdá, nebude to nic složitého.

Kříž kupodivu neupadl, ale Ježíškovi se trochu podlomila kolena. Silné téma to nepochybně je hlavně když pomyslím, jaké to pro opravdu věřící nese hodnoty v porovnání s tím, jaké hodnoty přinášíte Vy. Mohl byste tu např. pohovořit o pohnutkách, jež Vás přiměli už po několikáté převléci předvolební kabát. Voličům to zcela určitě pomůže namířil své sympatie správným směrem. :idea:
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Karel »

Vysvětlení: kabát oblečen pouze jedinkrát, DEU v roce 1994, od té doby bez kabátu. Pro zastřešení využívám stranu, alespoň trochu mému srdci blízkou a musím respektovat i její ochotu do tohoto vztahu vstoupit. Osobně mě to připadá sezioznější než shánění podpisů i když i tento způsob jsem za ta léta vyzkoušel.
Kompletní program je k nahlédnutí na obecních stránkách a místo vědecké analýzy bych od Tebe očekával spíše konkurenční programovou nabídku, aby se volič měl v čem orientovat a Ty ses pak nemusel za své zastupitele stydět! Tak vzhůru do staveb betonových monster k čištění odpadních vod a enviromentálních domů.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Honza »

Kabát je stranický i nestranický, tedy 3x Karle. Jestli tomu dobře rozumím, tak většinu vašeho politicky aktivního života jste volil méně serióznější variantu ucházení se o přízeň voličů? To zní nějak divně. Daleko přijatelnější varianta vychází z prostého kalkulu. Na ten letošní bychom možná mohli najít odpověď ve volebních výsledcích zdejšího okrsku při posledních volbách do poslanecké sněmovny. To, že část lidí volí pouze stranicky aniž by se hlouběji zajímala, kdo že je tím reprezentantem, je obecně známá věc a ve vašem případě vychytralé řešení. Nežli jít na světlo s profláknutou identitou, raději se schovat pod pláštík strany. Nebo snad obava, že by se Vám nepodařilo sehnat dost podpisů?
Jak vidno, tak ani radikální obměna kandidátů Vašeho volebního uskupení nepřinesla oproti volbám minulým nové myšlenky http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewt ... p?f=5&t=17
Tedy přetrvávající kult osobnosti a ostatní zas jen do počtu? Musím uznat, že u některých jmen mne trochu udivuje jak málo stačí… ehmm vlastně já nevím kolik to bylo.
Chápu, že o rozbor vašeho programu nestojíte, ale když už jsem Vám to slíbil…
1. Oddělení hosp. činnosti…. – nezaznamenal jsem jediné zasedání zastupitelstva, kde by zastupitelé hlásali myšlenku o obtížnosti péče o lesy, provozování autodopravy, vodovodů atd. Z mého pohledu tedy důvody zhola nesmyslné stejně tak jako zaměstnávat pět nových lidí, jenž by profesně obsáhli veškerou činnost, kterou obec mnohdy pouze nárazově zajišťuje. Určitý podíl místních občanů na zakázkách městyse je bezpochyby žádoucí a pro tyto případy existuje institut živnosti, nebo DPP. Nabízet ale pracovní místa aniž by pro ně byla zajištěna práce po celý rok je pouhý populistický blábol.
2. Rozšíření využití školní budovy – příběh školy je velmi tristní záležitost. Dramatický úbytek žáků je především Vaší vizitkou a napsalo se o tom zde na fóru nemálo řádků. http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewt ... C3%AD#p313
Tady bychom asi jen těžko mohli čekat řešení příčin tohoto stavu. Byla by to od Vás střelba do vlastních řad. Na místo toho obehraná písnička. Jen mne trochu mrzí, že vám uvědomělé „sociální cítění“ chybělo v případě budovy staré školy.
3. Zřízení prodejny základního sortimentu na Javorné – nejspíš by to vypadalo tak, že obec by na své náklady zřídila a provozovala prodejnu ve které by byla zaměstnána nějaká Vaše spřízněná duše. Rád bych viděl ekonomickou rozvahu této myšlenky. Tady by asi neplatilo Vaše tvrzení o přenášení odpovědnosti na soukromé subjekty. Zkuste to Karle někdy vymyslet aniž byste z toho měl profit.
4. Dořešení provozu ČOV v Javorné – tenhle průšvih začal za Vašeho starostování a teď chcete po lidech aby Vás z toho vysekali. Ostatně sám jste autorem tohoto vlákna http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewt ... p?f=5&t=41

Čeho tedy chcete dosáhnout?
• Namazat voličům med kolem pusy falešnou zaměstnaností
• Místo řešení příčin úpadku školy vytáhnout z důchodců další peníze na její provoz
• Na úkor obce profitovat na službách, které jste sami nechali zaniknout
• Získat punc dobroděje zachraňujícího obecní kasu a uvést lidi v zapomnění, že jste černou díru v podobě ČOV Javorná odstartoval.
Možná by bylo Karle lepší přestat kecat a raději dělat něco opravdu veřejně prospěšného. Co třeba opravit tuhle kapličku? Možná by Vám pak lidé mohli to Vaše čerstvé křesťanství uvěřit. Kdybyste se nemohl zorientovat, tak to bílé v pozadí je Váš dům.
Já Vám to Karle věřím...
Já Vám to Karle věřím...
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Karel »

Předpokládám, že tohle vlákno je stále ještě o volebních programech. Já vím, že to co nabízíme my, bys Ty jen těžko dokázal zvládnout. Tak nám to, prosím, nerozmlouvej a soustřeď se na nabídky své.
Jinak předpokládám, že je minimální slušností, pokud chceš něco nabízet k rekonstrukci, se pokusit zjistit skutečného vlastníka. Nejsem zvyklý někomu radit, nebo dokonce zasahovat do cizího teritoria. Stejně se domnívám, že Tobě šlo hlavně o to zachytit to "bílé v pozadí". Vyvolávání závisti je patrně, z Tvého pohledu, ten nejzaručenější recept v předvolebním (téměř třídním) boji - proč by jsem si měl pořizovat kozu vlastní, když je snažší tu sousedovu otrávit!
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Honza »

Tak se mi zdá, že jsem tnul do živého. Háček je v tom, že Vy tu mluvíte o koze Karle a trochu Vám utíká, že řeč je o voze. Co nabízíte vy jsem si přečetl a už vůbec vám to nechci rozmlouvat - máte to krásné. :lol: Ale mnohem zajímavější informací by bylo kdyby jste se pochlubil co nabízíte Vy. Jednu pravdu Vám však neupřu, takhle lidem lhát bych doopravdy jen těžko zvládal. S tou rekonstrukcí jste nějak vedle. Zkuste to znovu a lépe.
Ale tohle je zas na zlaté písmo: „Nejsem zvyklý někomu radit, nebo dokonce zasahovat do cizího teritoria.“ Škoda, že nám tu o tom nechce povyprávět např. naše pí. Starostka. To, řekl bych, až otcovské vedení se táhne jejím funkčním obdobím jako tlustá čára. :roll:
Co dodat… Snad to, že jsem nezachycoval já. Ten snímek jsem dostal což mne mile potěšilo, neboť jak se zdá nejsem jediný, kdo Vám ten nový kabát „věří“.
Honza Bejvl
Georg
Příspěvky: 3
Registrován: ned 11. bře 2012 17:52:24

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Georg »

Honza píše:Tak se mi zdá, že jsem tnul do živého. Háček je v tom, že Vy tu mluvíte o koze Karle a trochu Vám utíká, že řeč je o voze. Co nabízíte vy jsem si přečetl a už vůbec vám to nechci rozmlouvat - máte to krásné. :lol: Ale mnohem zajímavější informací by bylo kdyby jste se pochlubil co nabízíte Vy. Jednu pravdu Vám však neupřu, takhle lidem lhát bych doopravdy jen těžko zvládal. S tou rekonstrukcí jste nějak vedle. Zkuste to znovu a lépe.
Ale tohle je zas na zlaté písmo: „Nejsem zvyklý někomu radit, nebo dokonce zasahovat do cizího teritoria.“ Škoda, že nám tu o tom nechce povyprávět např. naše pí. Starostka. To, řekl bych, až otcovské vedení se táhne jejím funkčním obdobím jako tlustá čára. :roll:
Co dodat… Snad to, že jsem nezachycoval já. Ten snímek jsem dostal což mne mile potěšilo, neboť jak se zdá nejsem jediný, kdo Vám ten nový kabát „věří“.
pan Karel Kapličky opravoval, spolu s ním i pan Poláček, ale za peníze, které pan Puchta dostal tyto peníze v rámci dotací....
Zadarmo NE :D
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: KDU-ČSL

Příspěvek od Karel »

Protože se období předvolební kampaně blíží ke svému konci, dovolím si krátké vyhodnocení naší účasti. Zpočátku jsem se obával včasného zveřejnění programu, abych neumožnil konkurenci vyzobávat rozinky, ale ukázalo se, že naše laťka je pro ni příliš vysoko. Stačí pohled do většiny ostatních výplodů, jen fráze a ničím nepodložená tvrzení svědčící o opravdu "hlubokých znalostech" o potřebách komunální sféry, zkrátka kvalita a logičnost nahrazena množstvím řečnických obratů.

Ale zpět k nabídce naší, pokusím se hodnotit formou školního známkování:

1. dostatečná s jistými rozpaky veřejnosti se setkala nabídka, týkající se ČOV v Javorné. Nejčastější otázka - řekni mě co je to za voly, co chtějí svážet obsah septiků do čističky? Bohužel jde o řešení zoufalé, ale v této situaci snad jediné možné! VIsí nad obcí hrozba vracení dotací, pokud do čističky potřebné množství produktů nedodáme a to by byl zářez do rozpočtu značný. Samozřejmě se nabízejí i varianty jiné, Igor K by mohl nabíbnou 70ti milionové řešení s tlakovým potrubím odevšad, ale takové úvahy raději přenecháme konkurenčním nabídkám, tam vidina dotací určitě zaujme. Co se cenové kalkulace týče, trváme na tom, že nelze provozní náklady přenést na pár připojených nešťastníků, ale za pochybná rozhodnutí svých minulých vůdců je zodpovědná především obec.

2.dobrá prodejna vJavorné je problémem spíše místním a dá se říci, že zde žijící obyvatelé si na situaci zvykají a dokáží ji s pomocí rodinných příslušníků (a školního autobusu), dojíždějících za prací, řešit. Těžko hodnotitelný je dopad na podnikatele, pronajímající ubytovací kapacity s vlastním stravováním, tam lze těžko předpokládat, že se jim zákazníci, po zkušenostech s možností nákupu, budou vracet. Pro ně je nabídka zvýšení autobusových spojení zcela bezpředmětná. Kupodivu, řada trvale žijících považuje nabídku "zadarmo" za příliš populistickou a je přesvědčana, že nic na světě zadarmo není. Na nabídce zřízení prodejny trváme.

3. chvalitebná vestavba sociálních bytů, s případným poskytováním dalších služeb, do školní budovy se (doufám, že zatím), nesetkala s příliš bouřlivými ovacemi, ale po zkušenostech s uváděním do provozu bytů v javorenské škole, zůstávám optimistou. Mnozí z nás si proces stárnutí příliš neuvědomujeme a jsme přesvědčeni, že to nějak dopadne. Ale tady jde také o smysluplný provoz vlastní školy a o zachování pracovních příležitostí. Pouhé výkřiky o zachování školy bez dalšího rozvinutí možností se nám zdají příliš jalové.

4.výborná tento bod našeho programu se setkal se zájmem největším. Bohužel, musím přiznat jeden nedostatek: nedokážeme vytvořit místa zástupců generálních ředitelů, menežerů surfujících na zlatých padácích ba ani pouhých poradců jednatelů. Snad někdy ve vzdálené budoucnosti by mohla vzniknout pozice ekonomického vedoucího velké firmy.
Chceme se zaměřit pouze na profese spojené s péčí o lesy, v oboru péče o vodovody, provozu čistírny a likvidace domovních odpadů. Také ve starostech o veřejná prostranství, hřbitovy a zeleň, rezervy stále ještě jsou. Jsme přesvědčeni, že dost šancí na zaměstnanost je ve stavební údržbě nemovitostí vlastněných obcí s předností vyhnout se zápletkám ve veřejných zakázkách. Za to, co si budeme moci udělat sami, nebudeme muset platit někomu odjinud!

Vážení voliči,
tento náš program berte jako pouhou nabídku, nikoliv jako nástroj předvoleního boje. Osobně bych chtěl popřát úspěch i ostatním účastníkům volebního střetnutí, někteří už své schpnosti měli možnost předvést, někteří jsou stále obklopeni tajemstvím, čeho jsou schopni dosáhnout. A nejvíc štěstí přeji při umisťování křížků vám voličům tak, aby se ani Honzík nemusel za své zastupitele stydět! Ale to asi reálné nebude.

P.S.
Protože obrázek jedné zdevastované kapličky se objevil i na tomto vláknu, mám vzkaz pro pana Zahrádku: Paní Benešová ani pan Fabris se nebrání Vašemu kapitálovému vstupu do její opravy!
Odpovědět