SNK Šumaváci 2014

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

SNK Šumaváci 2014

Příspěvek od Honza »

Toto uskupení vzniklo z iniciativy občanů v reakci na současný žalostný stav a vedení naší obce, v reakci na amorální praktiky některých zastupitelů, diletantství, egoismus, rozvojovou degradaci a v důsledku toho neustálé zhoršování podmínek pro zdejší život.
Konečná_verze_do_tisku_16_9_2014_list_1.jpg
Konečná_verze_do_tisku_16_9_2014_list_2.jpg
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: SNK Šumaváci

Příspěvek od Karel »

Mnoho nic neříkajících slov a frází, jejich plnění bude těžko plnitelné a už vůbec ne kontrolovatelné. Přesto bych tomuto uskupení přál úspěch, aby dostalo příležitost své umění uplatnit v praxi.
Přeci jen několik otázek:
Nepovažujete natáčení způsobu hlasoví za šikanování zastupitelů?
Jde o dodržování zákonnosti, která umožňuje volbu tajnou?
Opravdu věříte variantě, že jde zachránit smysluplnost školy a její ekonomicky přijatelný provoz naplněním školních lavic studenty univerzity třetího věku?
Bude účast na této univerzitě povinná? Od jakého věku?
Je nutné detailní představování kandidátů v obci s 5ti sty obyvateli? Opravdu jste přesvědčeni, že se vzájemně neznáme?
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: SNK Šumaváci

Příspěvek od Honza »

Konečně Vám zde Karle mohu také napsat díky - za otázky.
Chápu, že Vám naše slova nic neříkají, ale neházejte všechny do jednoho pytle. My se snažíme oslovit zejména ty, kterým něco říkají.
Záznamy z hlasování zastupitelů mají trojí efekt. Jednak jsou prostředkem kontroly, na kterou v úvodu poukazujete, za druhé považujeme za správné, aby občané věděli jak který zastupitel v dané věci hlasoval a za třetí (a toho se patrně nejvíce obáváte) mohou být důkazním materiálem v případech kdy dojde na lámání chleba.
Píšete správně..."která umožňuje volbu tajnou. My jsme si tedy zvolili z těchto zákonných možností volbu veřejnou, protože nechceme lidem věci tajit. Jestli tedy občané touží mít v zastupitelstvu poseroutky, kteří se chtějí zbavit odpovědnosti tajným hlasováním, tak ať toto uskupení nevolí a je to.
Zachraňovat ekonomickou situaci školy universitou třetího věku rozhodně nemíníme až na jednu výjimku, kterou zmíním později. Ten bod jste špatně pochopil. Tento projekt patří spíše do oblasti sociální, nebo investiční. Občané přispívají do obecního rozpočtu ze svých daní a poplatků a naším cílem není tyto poplatky navyšovat na úkor zmírající školy. Je cílen na starší občany, pro které se tu dělá jen pramálo a záleží zda a jak velký bude zájem. Co se povinné účasti týče, tak zde jsme (a tady se dostáváme k té výjimce) mysleli speciálně na Vás stejně jako s finanční účastí, neboť tu vidíme prostor, jak získat zpět alespoň část toho, co za Vaší éry zmizelo. :idea:
Představení kandidátů zejména zde je věc zcela nová a chápu, že se Vám nelíbí stejně jako záznamy z hlasování zastupitelů. My však nechceme oslovit voliče pouze programem. Stejně důležité jsou osobnosti, které tyto myšlenky nesou a nemyslíme že je správné, aby to byla pouze jména na papíře. Pro voliče může být dokonce důležitější než samotný program čeho tito lidé dosáhli, jaké mají cíle, zda mají rozdílené či společné zájmy, jaké hodnoty zastávají, proč kandidují atp. A já jsem naprosto přesvědčen, že natolik dobře se tu opravdu neznáme. Pro příklad se stačí podívat na vlákno vedle. Jediné v čem jste se u mne chytil je rok narození. :lol:
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: SNK Šumaváci

Příspěvek od Karel »

Ovšem tady jsem se sekl nejvíc! Bombastická předvolební kapaň, téměř na úrovni kampaní parlamentních, vhodně zvolená pomoc při rekonstrukci památek s častými nájezdy na javorenské pamětníky. Očekával jsem výsledek v porovnání s SNP opačný, ale volič opět nezklamal, pořád má paměť slušnou. Mě navíc vadí vyložená neschopnost povolebního vyjednávání, vyvolává to dojem naprosté neochoty převzít odpovědnost za řízení obce a přitom toho tolik o řízení obce věděli. Nezbývá než počkat další 4 roky, ale to budeme o stejnou dobu starší, myslíte, že to nebude znát?
Naposledy upravil(a) Karel dne čtv 13. lis 2014 14:43:38, celkem upraveno 1 x.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: SNK Šumaváci

Příspěvek od Honza »

Tak zas trochu pravdy Karle....
Nezaměňujte neschopnost za neochotu. S kvalitou materiálu (abych použil Vaši terminologii), který představuje uskupení KDU-ČSL a SNK zájem vyjednávat opravdu nebyl. Čekal jste nabídku úplatku, nebo že na Vaše zadání budeme rozprodávat obecní majetek a ovlivňovat správným směrem zadávání zakázek městyse??
Vaše pohoršení svědčí o tom, že SNK nenabídli dost a Vás síří, že konkurenční nabídka se nedostavila.
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: SNK Šumaváci

Příspěvek od Karel »

Jsem zapálen pro hru!
Nadále se mě snažíš přesvědčit o tom, že ve Tvé hlavě kolují jen myšlenky na korupci, zlodějny a jiné křivárny, asi si v životě nic jiného nepoznal. Já věřím, že se kousek slušnosti někde v koutku skrývá, ale nebude lehké ho probudit.
Jdu na mariáš.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: SNK Šumaváci

Příspěvek od Honza »

Máte recht Karle, v podání výše zmíněných aktérů jsem téměř nic jiného nepoznal. Nebudu filosofovat zda jde o jednání účelově křivé, nebo pramenící z neznalosti věcí v nezlomném přesvědčení patentovaného rozumu. Podstatný je výsledek a ten povzbuzující rozhodně není. Naštěstí to zabírá jen poměrně zanedbatelnou část mého života, tak že pozitiva převažují. Přeji dobré karty a hrajte fér ať Vám zas někdo neklečí na krku... ;)
Honza Bejvl
Odpovědět