Trocha přímé demokracie

...aneb nědy se nás mohou více či méně dotýkat i události odehrávající se "za cedulí Čachrov".

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Trocha přímé demokracie

Příspěvek od Honza »

A bylo by po "vrážení kudel do zad"... tedy hlavně tady u nás :shh:

https://www.novinky.cz/domaci/465378-sn ... o-spd.html
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Trocha přímé demokracie

Příspěvek od Zírající Josef »

Honzo, já byl "na první poslech" moc pro (a ještě nedávno jsem s tím pozlobil Karla :twisted: ). Jenže...
Pak jsem si to právě zkusil pořádně představit v praxi a přestal jsem na to hledět tak optimisticky...
Všechno se sem nevejde (nestačím to po ránu z hlavy napsat...), ale...

1) Jak správně rozdělit kompetence? Obyvatelstvo Čech (nechci úplně psát Češi, protože to je chápáno většinou slovansky a poté, co jsem se začal zajímat o genetiku, vím, že jsme až neuvěřitelná směska, kde opravdových Slovanů není ani polovina...) má jasnou a dlouhodobou tendenci "vyvažovat" (ať už třeba jen z důvodu, že výhra jedněch hodně mobilizuje ty druhé...), proto vůbec není nemožné, že sice přímo zvolí starostu - osobnost, ale proti němu opoziční zastupitelstvo a máme v nejlepším případě pat (to už tady bylo...).

2) Vybavit přímo zvoleného starostu tak silným mandátem, že bude prakticky o všem rozhodovat sám? Češi (ale nejen oni, už skoro všude v EU jsme tak nějak "dvojí lid"...) jsou "velice zvláštní" a jsou z nejrůznějších důvodů schopní (třeba jen ze msty, špatné nálady, z legrace...) zvolit opravdu LEDACOS... :roll: A dej hlupákovi nebo vychcánkovi funkci (diktátora) a (v tyrana se ti promění)... To už tady taky bylo, žžže... :wave:

3) Tak prý by starosta musel být z nejsilnější strany... Opět to nemusí fungovat - třeba u nás může mít nejsilnější strana 4 mandáty, ale naprosto ji smete koalice 3 + 2 (také už bylo = tak se přece dostala k moci "Temná strana"...)...

Atd., atd., atd.

P.S. A ještě připočtěme určitá (třeba jen místní... :crazy: :lol: ) specifika "demokracie" (která ostatně moc nefunguje nikdy...) - vždycky musím připomenout názor místního starého zkušeného občana, který mi okamžitě po volbách vysvětlil, že moje vidění výsledků mimořádných voleb (3+2+?3? proti 1 Karlovi) je velice naivní, naopak, že Karlovi chyběl opravdu třeba jen jeden hlas (taky se o něj "charakterně" pokoušeli "velice rovným a chlapským" dalším přemlouváním již po dohodě jinde... :evil: ), aby se třeba stal i starostou nebo rozhodně místostarostou (za p. Rendlem)... A při některých rozhodováních je to stále dost vidět = starosta vůbec nemá jistý hlas místostarosty a dalších dvou z jeho strany... A díky podle mne nesprávné a nelogické "koalici prakticky s opozicí", má vlastně opravdu jisté pouze 3 hlasy (svůj a dvou svých spolustraníků...) z devíti... :thumbdown: Proto tak obdivuji Vás "Zahrádkovce", že i přes to, že byli poněkud "vyšoupnuti" (poté, co jste toho asi nejvíc vybojovali...), že jste stále tak "státo(městys)tvorní"...
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Trocha přímé demokracie

Příspěvek od Zírající Josef »

Ještě zajímavé doplnění... https://zpravy.tiscali.cz/starostou-to- ... -internetu ...proč vůbec volený premiér, když můžeme mít prezidentský systém nebo dokonce krále, žžže... :lol: A pak ta popularita u veřejnosti... :angel: :twisted:
Odpovědět