Každá mince má dvě strany

...aneb nědy se nás mohou více či méně dotýkat i události odehrávající se "za cedulí Čachrov".

Moderátor: Honza

Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Honza »

Mysleli jste si, že znovu zažijeme dobu, kdy budou vznikat charty? Já upřímně ne. Bohužel společnost se dostala do stavu, kdy je to nezbytné. Díky za to, že zdravý rozum ještě existuje... :idea:

https://www.youtube.com/watch?v=vEJjXCSJmCE
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Honza »

Honza píše: sob 26. úno 2022 10:25:45 Tak opět trochu jinak... Myslím, že krátký exkurz do roku 2015, nemusí být (vzhledem k současné situaci) na škodu...

https://www.youtube.com/watch?v=eyfTX5n_fdI
A ještě jedno poučné video z roku 2016, které (v kontextu dnešní situace) má mnohem vyšší vypovídací hodnotu, nežli před šesti lety...

https://www.youtube.com/watch?v=QZDrZfGh8KA
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Honza »

Hledání relevantních informací je v dnešním světě stále obtížnější. Tady zas trocha těch z "druhé" strany mince.

https://www.volimcesko.cz/vojenska-anal ... -ukrajine/
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Zírající Josef »

Předem hlásím, že vím, na jak tenkej led tady vstupuju (zvlášť za týhle vlády Topkanů, Smažek a jejich sorosovskejch atd. pomahačů = https://www.youtube.com/watch?v=4cVQRERYsJ0 ) a že sem chodí i "ubožáčkové", kteří se mne už (samozřejmě naprosto idiotsky a proto i marně :wave:) pokoušeli kriminalizovat pomocí trapných anonymních dopisů i již dřív, ALE :twisted: než se tohle prošetří, bude mi 60 a rád "ukončím kariéru" a odejdu do předdůchodu...:lol:

Bohužel, tady (myslím propagandu ze všech stran kolem války na Ukrajině apod.) je to, že KAŽDÁ MINCE MÁ DVĚ STRANY, vééélice trefný...
A předem se omlouvám, ale tahle problematika je tak složitá, že chtě/nechtě budu muset použít určité "zkratky", ale rád případně později dovysvětlím...

1) Když mi bylo 11 (ale "rozumově" díky IQ vlastně i o dost víc...), končila válka ve Vietnamu. Byl jsem na velice "komančskej" ZDŠ a snad denně (a snad už od 1. třídy...) jsme měli "politické školení", co si máme myslet. Jen tehdy byl ten příšerný agresor USák (na rozdíl od dnešního Rusáka...). Učili nás, že používá chemické zbraně jako Agent Orange, Napalm atd., vyvražďuje civilisty (My Lai a další...), hromadně popravuje, mrzačí, znásilňuje atd.
Doma mi pak bylo správně vysvětlováno, že samozřejmě LŽOU/používají propagandu (ta je prostě odjakživa nedílnou součástí válek...) obě/všechny strany a obvykle záleží hlavně na tom, čí propaganda je zrovna "ta správná" = kdo je zrovna u moci...
Od té doby (a nezlobte se, ale PODOBNOST "MASÁŽE" JE po těch už skoro 50-i letech AŽ DĚSIVĚ ZARÁŽEJÍCÍ...) jsem k "oficiálním tvrzením" poněkud obezřetnější...

2) Na problematiku Ukrajiny jsem jako milovník historie, klasické literatury atd. narážel vlastně od dětství (Divoká pole, Poláci, Kozáci, Tataři a jejich "sklízení Divokých polí" = lov až milionů slovanských otroků..., islám, atd., atd., atd.). Víc jsem se o ní začal zajímat v 90. letech, kdy jsem se setkal se svým neuvěřitelně zuboženým kolegou - učitelem z Ukrajiny, který odtud živil opravdu otrockou nádenickou prací svoji pomalu hladem chcípající rodinu tam a ten mi vyprávěl, jak to na "svobodné" Ukrajině chodí doopravdy. Pak jsem měl i skvělého "ukrajinského" (s matkou získali naše občanství...) klienta (a ne jen jednoho, ale Vasil je opravdu výjimečnej...), se kterým se přátelím dodnes a který občas jezdil jak na Západ U., tak na Východ a vysvětloval mi někdy až nebetyčný rozdíly (dnes už nejezdí, hrozí tam i "násilné naverbování" apod.)...
Takže vím, že hned od osamostatnění existovaly 2 (nebo i víc ?) Ukrajiny. Velice chudá atd. Západní (kterou by mnozí i docela rádi hodili "na hrb" US-EU a tedy i nám...) a pak o dost jiná Jižní (obilnice světa, navíc s pobřežím Černého moře...) a hlavně "průmyslová atd." Východní... Konečně, sami se můžete zcela oficiálně přesvědčit (zvlášť mapky jsou na první pohled o mnohém vééélice vypovídající A NEZAPOMEŇTE, ŽE I TAK JSOU SAMOZŘEJMĚ TLAČENÉ "PROPAGANDOU ZÁPADNÍ", takže mnohé může být ještě "uměle ohlazované a potřebně upravované"...)... https://cs.wikipedia.org/wiki/Prorusk%C ... C4%9B_2014 tady (ale najděte si sami i další zcela oficiální - zvlášť doporučuji mapky všech předchozích i následných voleb...) jasně vidíte stále poměrně totéž = 2 dost rozdílné "Ukrajiny" ve výsledcích voleb, jazykově (dnes je ukrajinština samozřejmě jinak vnímaná apod., ale podle tvrzení mých známých rusky nebo "suržikem" dřív mluvil vlastně skoro každej a naopak se správnou a spisovnou ukrajinštinou měli problémy i někteří "největší a nejpřesvědčenější Ukrajinci"...), v příjmech (a bohatství...) atd.

Každej, kdo se na tohle všechno podíval, musel už celá desetiletí očekávat nějakej "další vývoj" (nehledě i na jiné zájmy, které tady zveřejnil už Honza - tohle jsem, mimochodem, už taky znal od svých kamarádů, kteří jsou ve skupině "Nešiřitelní" - smutné, což...?). Já osobně čekal, že se určitě něco semele, že se určitá část východního a jižního, relativně bohatého..., "ukrajinského pohraničí" NĚJAK pokusí odtrhnout (a spojí se třeba až s Podněstřím, čímž Západ U. úplně přijde nejen o "pozemní a podzemní" bohatství Jihu + Východu, ale i o moře a bude v naprosto šílenej situaci, která ho vrhne na pokraj přežití a potřebu "živení" odjinud, tedy pravděpodobně od US-EU...) a U. se bude dělit na sféry vlivu US-EU (to, co by/chom "dostali" by byl hlavně "mnohostrannej problém"...) a Ruska..., ale neočekával jsem nějakej takovejhle útok Ruska, navíc ze severu = na Kyjev apod. - to jsem prostě nepochopil, k čemu to mělo sloužit...
Taky asi dost amatérské provedení útoku mne (zvlášť po "akci Krym" - ano, vím, že tam byla situace daleko jiná - mimochodem, mrkněte taky do historie = K. byl od 2. poloviny 18. století ruskej a jen "nedomyšlené úřednické rozhodnutí", které vůbec nepředpokládalo, že by se někdy Ukrajina odtrhla, ho "technicky" připojilo k Ukrajině...) dost zarazilo.
Zaráží mne ale i plno dalších věcí - od toho, že Ukrajinu vede do boje zrovna prezident židovského (já Izrael v mnoha směrech a židovskou modrost snad vůbec, velice obdivuju...!!!) původu (najděte si něco o velice složitém vztahu Ukrajinců k Židům, ale uznávám, tam se pogromovalo, vyvražďovalo atd. "každej proti každýmu" = i Poláci atd.) a navíc tak mediálně zdatnej (s tím už si fakt pracujte každej sám, ale ledacos Vás určitě dost překvapí taky...), až po to, že prostě někdo předpokládá, že "malej českej člověk" se chystá nějak dlouhodoběji obětovat (tady mi okamžitě vytane na mysli starej vtip z dob Komančů zkrátím..., že EXISTUJE LID A LIDI - LID MÁ VELIKÉ IDEÁLY ATD. A LIDI JIM NA TO S....), zvlášť když Ukrajinci tady donedávna byli (a mně se to nelíbilo...!!!) jednou z nejopovrhovanějších národností (muži byli považováni skoro za bezprávné otroky, jindy zase za opilce, násilníky, zločince, mafiány apod., Ukrajinky byly zase často všemožně zneužívány = levná pracovní síla, ale i prostituce, rodičky dětí na zakázku atd.) = "ČESKEJ ČLOVĚK" S BYŤ JEN PRŮMĚRNÝM PLATEM MÁ, NEBO ROZHODNĚ BUDE MÍT..., SVÝCH STAROSTÍ (a třeba až o nějaké finanční apod. přežití = topení, ježdění, potraviny...) DOST, I BEZ UPRCHLÍKŮ (a fakt ne o všech se dá říct, že nejsou ekonomičtí - viz i jen zcela oficiální prohlášení "Bylo nás 5", hejtmanů apod. + obrovské problémy začaly už dávno před agresí - viz Bohemia Energy atd.) ...
Prostě musím furt myslet na to staré židovské moudro "VŠECHNO (nebo alespoň ledacos...) JE JINAK !" a taky to latinské "CUI BONO ?" (novým rádoby světovládcům, zbrojařům atd. určitě...)..., atd.
Válka je vždycky blbý swinstvo, obětí je mi líto (a obzvlášť těch, co k tomu přišly naprostou náhodou apod. a nebo aspoň opravdu nadšeně nebojovaly za nějaké "vznešené ideály"...) atd., atd., atd.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Honza »

Tak ještě trocha té energetiky...

https://www.youtube.com/watch?v=4Bpvthw9L5M
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Zírající Josef »

:roll: Co k tomu říct...
Je to, bohužel, furt stejný a stejně marný (? is the revolution of the common man coming ?)... "Romantičtí blbečkové" z EU, u nás jsou teď zrovna u moci jejich největší poskoci v čele se Smažkama, Pekari - Topkanama, Starostma apod., se rozhodli, že prakticky ze dne na den zachrání planetu a poté, co vlastně vstoupili i do Ukrajinský války, že navíc zničí Putina (tím, že si do naší desetimilionový země nabereme aspoň meloun Ukrajinců, vlastním lidem doporučíme doma "voteplovačky", mejt se ve studenej apod. x že se taky nebude dojíždět, zásobovat apod., vyrábět atd., to jim ještě nedošlo...). Tak se EU, za potlesku našich poskoků, zbaví všeho fungujícího (jádra a vlastního i cizího uhlí, ruský ropy a plynu...), aniž by měli adekvátní náhradu. A neposlouchají ani opravdový odborníky, ani v podstatě svý vlastní "politicko-ekonomicko-energetický přicmrndy" (Bartuška, Tupolánek atd.), že hned na podzim může nastat totální kolaps...
My ( :evil: lidi všeobecně ani tak ne, ALE "nějak se stane", že máme takový vlády - asi si je zasloužíme... :twisted: - tuhle, mimochodem, volilo jen asi 2,33 melounu voličů z celkových víc než 8...= revolution coming !!!) holt jsme vždycky "papežštější než papež", musíme se vždycky drát do něčí (_!_) (starší občané si prostě asi nemůžou nevšimnout, jak je to vlastně děsivě podobný s dřívějškem, jen jsme změnili směr a přelezli z (_!_) východní do západní...) atd.
Hnus fialovej...!!! (jak už dávno říkali naši předkové a zpopularizovala Troškova stará Škopková...)
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Zírající Josef »

A ještě, jak se buduje TOTALITA, ovšem úúúplně nová (Vy, co je Vám alespoň kolem 60, asi sami uvidíte podobnost...)...

:twisted: Jako by odspoda = (US -) EU si něco přeje změnit ve svůj prospěch na úkor demokracie, tak to jako spontánně "mladí a radikální Uršulčini a Emmánkovi eurosvazáci" navrhnou a požádají o to (a dobrý taky je, že EU zrovna bude předsedat "našich Bylo nás 5"...) - lid EU (znovu připomínám, je velkej rozdíl mezi LIDEM a lidma...*) si PRÝ totiž strašně přeje, aby se posílily pravomoce EU :roll:, zrušila se jednomyslnost/právo veta :roll:, aspoň část europoslanců aby se nevolila v příslušnej zemi (kde by ti "správní" nemuseli projít...), ale "mezinárodně" :roll:, jednotnou EU-armádu :roll: atd., atd., atd.

https://globe24.cz/svet/rocni-debata-ob ... e.75a17663
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Zírající Josef »

A ještě k tej jednej minci, která ale opravdu nemá jen jednu stranu...

Teď (ale vlastně, kdo se trochu zajímal, už mnoho let...) jsme neustále informováni o válečných "událostech" a zvěrstvech na Ukrajině.
Také právě jsme 77 let od konce 2. světové války (samozřejmě v Evropě...)... Zvěrstva Němců (ale i pak zase vítězících Rusů a i jiných aktérů...) asi také není třeba nijak zvlášť líčit, přestože už nežije úplně moc lidí, kteří válku atd. opravdu osobně zažili....
Současně se nám blíží 50. výročí faktického ukončení Vietnamské války (Pařížské dohody z ledna 1973...) a pamětníků té doby je už/ještě podstatně víc, ale stejně asi neškodí připomenout třeba "jen" tohle https://www.reflex.cz/clanek/fotogaleri ... XDQdGHXhIc

Ale nebuďme tvrdí jen na Rusy, Američany a Němce...
Velmi podobné věci za sebou mají i koloniální mocnosti (a to zůstanu jen v "naší kultivované" Evropě...) jako Španělsko (a Portugalsko...), Velká Británie, Francie, ale i dnešní "trpaslíci" jako je Holandsko a opravdu "vynikající" Belgie (ano, tam je BRUSEL...!!!) masového vraha Leopolda II., který se v Kongu opravdu předvedl (ano, to jsou ty mediálně známé usekané ruce a taky prý kárající Poldův výrok: "...sekejte jim, co chcete, ale jejich ruce potřebujem na práci..."..., a také bleskové snížení počtu obyvatelstva na polovinu...)...
A taky to není až tak dávno, Polda (osobně...) vlastnil Kongo na konci "moderního" 19. století a zemřel až ve století 20. :evil:

:twisted: A kdyby mne chtěl nějakej ubožák žalovat a poslat mne do (vytouženého...:twisted:) předůchodu, trochu mu pomůžu (velmi rád vysoudím odškodnění...), v udání by se rozhodně mělo objevit slovo RELATIVIZACE (až k tomu jsme to s tou svobodou a demoKRA(D)cií dopracovali...)...:roll:
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Honza »

Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Honza »

Stručný výtah z aktuálních zpráv....

Červencová inflace v ČR patří k nejvyšším v Evropě. Vyšší v zemích EU je pouze v Pobaltí. (ČTK)

Meziroční inflace v Rusku v červenci dále zpomalila na 15,1 procenta z 15,9 procenta o měsíc dříve.(iROZHLAS)

Dodávky ropy ropovodem Družba do České republiky jsou zatím stále přerušeny, řekla ČTK po 16:00 Barbora Putzová, mluvčí společnosti Mero, která je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba a ropovodu IKL. Ruská společnost Transněfť přitom už dnes obnovila dodávky ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede na Slovensko, do Maďarska a do České republiky. Obnovení dodávek potvrdilo také Slovensko. Slovenský přepravce ropy Transpetrol ČTK napsal, že dodávky ropy ropovodem Družba do Česka obnoveny nebudou. (iROZHLAS)

Nový šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek měl podle serveru Seznam Zprávy minimálně od roku 2012 pravidelné kontakty s podnikatelem Michalem Redlem, který je stíhán v korupční kauze Dozimetr. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) serveru řekl, že o vazbě s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a nevadila mu, protože vztah obou mužů byl pracovní.(ČT24)

Potlesk všem voličům pětikoalice.... :clap:
Honza Bejvl
Odpovědět