Každá mince má dvě strany

...aneb nědy se nás mohou více či méně dotýkat i události odehrávající se "za cedulí Čachrov".

Moderátor: Honza

Honza
Administrátor
Příspěvky: 579
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Honza »

Od Martin Šavel:

”Tzv. čistá pozice vůči rozpočtu EU je číslo, kdy se vezme objem peněz, co "nám EU dá" a odečte se od něj číslo, co EU musíme zaplatit my. Loni to bylo 45 miliard. Propaganda poté toto číslo prezentuje jako zisk ze členství v EU. Jaksi nehledí na všechny náklady, ale od toho je to propaganda.

To číslo mezi lety kolísá, jeden rok je to 75 mld., pak 150, pak 80, pak 55, loni 45 a klesat bude dál, jelikož se máme za chvíli stát čistými plátci.

Zpátky k těm 45 miliardám. Co vlastně znamená takový číslo?

No třeba 2,1 miliardy jsou loňský dotace Agrofertu.

Nebo jsou to tři procenta příjmů státního rozpočtu. TŘI!!!! Máte stovku a někdo vám přispěje třema korunama.

Nebo je to o čtrnáct miliard míň, než výnos spotřební daně z tabáku (2018 - 58 mld). Ano, a to navíc bez výnosu z DPH, to je dalších cca 180 milard. Jo, kuřáci přinesou do rozpočtu mnohonásobně víc, než celý příjmy z EU.

Není to trochu malá cena za naprostou ztrátu suverenity?

A to se nebavíme o tom, kolik nás stojí implementace různých euronařízení, kolik zisku odteče, kolik peněz tu nezůstane. Montovna. Nic víc.

Takže argument že z EU nám tečou nějaký prachy je naprostý falzum. Zaprvé sem netečou ale odtékají odtud, a i kdyby tekly tak, jak manipuluje tzv. čistá pozice, jsou to naprosto zanedbatelný drobný.

UPDATE: A ještě hlouběji - ty peníze co do EU zaplatíme jdou z rozpočtu. Z daní. Z vašich daní, z daní vašich zaměstnavatelů, atd. Ale do rozpočtu se nevracej. Vracej se strukturovaně, vracej se za nějakým účelem. Vracej se jen někomu. Takže se s nima třeba zadotuje Agrofert. Nebo támhle golfový hřiště Ivanu Langerovi. Nebo se vyměněj rok starý svodidla na dálnici, protože je dotace zrovna na svodidla. A tak dále. Jasný, semtam se z toho někde na dědině opraví hasičárna nebo kostelík. Akorát nás to takhle vyjde několikanásobně dráž, než kdybysme to zaplatili přímo.”
Honza Bejvl

Honza
Administrátor
Příspěvky: 579
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Honza »

2CC19F35-695A-40AE-B773-390526A850BB.jpeg
Honza Bejvl

Honza
Administrátor
Příspěvky: 579
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Každá mince má dvě strany

Příspěvek od Honza »

Demokratické oslavy 17. listopadu, při nichž došlo k veřejnému (zatím jen slovnímu) lynči, :problem: bez záměrného povšimnutí odpovědných institucí, :thumbdown: nám pomalu končí. Mediální vlna, (zejména ČT) hrající na stále stejnou strunu, se ještě snaží všemožně vířit sedající emoce. Děti se nám vrací ze škol naplněny, obecně žádoucími a mnohdy naprosto zkreslenými informacemi a stádo?? Stádo ignoruje právě z onoho 17. listopadu vzešlé demokratické volby a opět neponaučitelně béká dle připraveného scénáře. :roll:

Mezi těmi všemi rádoby dokumenty oněch listopadových a hlavně předlistopadových událostí, je jen pár skutečně objektivních. Já dětem pustil např. tento, aby pochopili jak snadné je ne/být součástí stáda. :idea:

https://zoom.iprima.cz/utajene-pribehy- ... zapomeneme
Honza Bejvl

Odpovědět