Zasedání ZM 29. 10. a 17. 12. 2015

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasedání ZM 29. 10. a 17. 12. 2015

Příspěvek od Honza »

Pozitivní zprávou tohoto zasedání bylo, že neproběhl další pokus pí. starostky přesvědčit místní o výhodnosti zřízení gamblerského baru a také, že pan Karel prodělal jistou morální rekultivaci jejíž výsledkem tentokrát bylo slušné vystupování.
Méně potěšující informací však bylo oznámení pí. starostky, že nebude zastupitelům poskytovat některé informace vztahující se k činnosti městyse. Za tímto účelem "poučila" i zamněstnance úřadu. To, že není vůle poskytovat takové informace veřejnosti, už dávno víme, ale nyní je tato snaha korunována. Tak jsem zvědav, co budou chudáci zaměstnanci dělat, až přijde někdo z členů výborů pro podklady potřebné pro zákonem stanovený výkon funkce. Buď onen zaměstnanec poruší nařízení starostky a podklady vydá, nebo je nevydá a tím zas poruší zákon.

A to, jaký dopad má neinformovanost obyvatel a zastaupitelů jsme mohli vidět hned záhy, kdy Ing. Ježek na své vlastní zkušennosti popsal problémy, do kterých ho dostala realizace výměny asfaltového koberce a s tím spojená oprava vodovodního řadu v Čachrově, kdy pí. starostka nejen že nezveřejnila projektovou dokumentaci, ale navíc bez vědomí zastupitelstva odsouhlasila změny, které budou mít v budoucnosti negativní finanční dopad nejen na obecní kasu, ale pravděpodobně i na některé obyvatele a jejich nemovitosti. Jak velký onen dopad bude ukáže čas.

Za zmínku stojí také znovu zavedení linky školního minibusu (byť na zkušební dobu), jejíž zrušení vytkla pí. starostka svému předchůdci aniž se upamatovala, že nikoli za jeho, ale za jejího působení tato linka zanikla. Neméně zajímavá byla i diskuse k finančnímu pokrytí a využití této linky, kdy to v jednu chvíli vypadalo, že platit budou pouze místní a klatovské děti budou jezdit za "děkuji", neb tu naši školu drží nad vodou a tudíž a proto... Stejně tak požadavek veřejnosti, aby minibus vyjížděl z Javorné a mohli jej využít na cestě do Klatov nejen Čachrovští byl sepsut strohým arguentem, že z Javorné jede linka ČSAD. Že ta linka pokračuje dále přes Čachrov a tedy to valný argument není, už se moc slyšet nechtělo.
Zkrátka je potřeba si uvědomit že ten, kdo opustí řady zdejší ZŠ (ať již předčasně, nebo po jejím řádném ukončení), nebo do ní pro jistotu vůbec nenastoupí, už s žádnou podporou obce během studia počítat nemůže.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 29. 10. 2015

Příspěvek od Honza »

29. 10. 2015 jsem se na ZM městyse ptal pí. starostky, jestli jí něco říká pojem "participativní rozhodování". Bohužel nevěděla a nelze se mnoho divit, když výkon své funkce zakládá na kultu osobnosti spojeného s arogancí moci. Vždyť byla zvolena a sama nejlépe ví, jaké preference její voliči mají. Trochu při tom však zapomíná, že v obci žijí lidé, kteří jejími voliči nejsou. Na ty je ale pohlíženo obdobným způsobem, jako na děti nechodící do zdejší ZŠ.

Snad se ale najdou alespoň nějací zastupitelé, kteří to vidí poněkud jinak.
Pokud by se tedy chtěl někdo inspirovat třeba jen proto, že se blíží období schvalování rozpočtu na příští rok, tak možno např. zde...
http://www.participativnirozpocet.cz
http://demokracie21.cz
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání ZM 29. 10. 2015

Příspěvek od Kynčl »

Omlouvám se za pozdní video zastupitelstva, bohužel mi havaroval disk na počítači tak to trvalo trochu déle.

Stojí za pozornost hlavně diskuze kolem rekontrukce vozovky na Čachrově včetně svévolného rozhodnutí o zaustění do obecní kanalizace a to bez vědomí zastupitelů.

A debata o školním autobusu je také výživná ...


https://youtu.be/H05t-vU0Gm0
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 29. 10. 2015

Příspěvek od Karel »

Jak je vidět, snaha reformátorů veřejného života v Čachrově je stále. Už jsem se obával, že už to chlapce přestalo bavit. Určitě to je nepříjemná zátěž, přihlásit se k nějaké odpovědnosti a potom dodržet termíny alespoň v mezích základní slušnosti. Jsem zvědav na výmluvy příští, ale stejně si myslím, že by pro vás bylo vítězstvím celou záležitost odpískat co nejdříve, zbytečně se trápíte.
Honzíku, nejde u mě o rekultivaci, ale pouze o znechucení z vystoupení vašeho nového příznivce. Po hodině tlachání s nejasným cílem jsem odešel - stalo se mě to poprvé, míval jsem jednání zastupitelstva rád. A přitom je tak jednoduché se přesvědčit o jeho odborných kvalitách, stačí projet kolem pronajatého hotelu a pohlédnout na svod okapů do připravené vsakovací jímky. Asi jde o věčný boj mezi vlastníky a nájemcem - vlastníkovu kozu je potřeba zahubit.
Je mě líto jen toho, že jsem nestihl dotaz na termín "participace", já ho vnímám jako " přiživovati se". V našich podmínkách je tak snadné participovat třeba na obecních bytech (pokud neslouží sociálně potřebným) a vidím to jako příliš silné sociální cítění paní starostky, která odmítá si s podobně participujícími poradit.
hezké vánoce
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání ZM 29. 10. 2015

Příspěvek od Kynčl »

Takže milý Karle jak praví klasik Dichtung und Wahrheit:

Celý kauza kolem stavební akce ŘSD má dva hlavní problémy (+ asi ještě jeden).

1) Obec starostka ač měla projektovou dokumentaci k dispozici jí nezveřejnila a tak se plno z nás vlastníků dostalo do nemilého překvapení, že se něco děje v blízkosti jejich majetku v jejich neprospěch. Pokud by obec zveřejnila tuto dokumentaci šlo v plno problémům předejít. Tj. na e-vyvěsce se zveřejňuje kdejakej prd, ale informace o tomto nikoliv.

2) Starostka svévolně bez vědomí zastupitelů rozhodla a zaústění odvodňovacího kanálu do ne zcela funkční kanalizace.

3) Čachrově byl zrušen přechod pro chodce mezi cestou od školy k zastávce autobusu ... bylo to s vědomím obce ?????

Jinak kecy o slušnosti atd. si zrovna Ty nech na koledu.

Ano míval si rád obecní zastupitelstva, kde jste si s obcí mohli dělat co jste chtěli a nikdo vám neviděl do karet, tak to Karle skončilo :)
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 29. 10. 2015

Příspěvek od Karel »

No tak Jendo, proč jen samá hysterie?
Mě se zdá, že kdo o informace opravdu stojí, bez problémů je získá. Nevím o žádných stížnostech čachrovských občanů ke kritizované akci. Samozřejmě se jejich získání úzkostlivě brání individua prahnoucí po kritice čehokoliv a hlavně toužící po všeobecné destrukci - vždyť za starých časů bylo tak krásně! Pravda byla jen jedna a hlavě si byli všichni rovni i ty nejrovnější.
S tím klasikem si to nějak nedotáhl, nevím, čím Tě mohl inspirovat, patrně bude také stavebním odborníkem.
Jinak se Jendo pořád trápím tím, že se v komunitě, na které Tě tak záleží, odmítáš skutečně angažovat.
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání ZM 29. 10. 2015

Příspěvek od Kynčl »

Žádná hysterie Karle, jen mám dost žlučovitých projevů :)

Pokud oprávněnou a konstruktivní kritiku nazýváš "brání individua prahnoucí po kritice čehokoliv a hlavně toužící po všeobecné destrukci " svědčí to hlavně o Tobě a to ,že jsi ve volbách shořel jako papír o něčem svědčí.

No já vím nejméně o 4 lidech kteří byli negativně zasažení touto stavbou a museli řešit problémy , které by při zveřejnění projektu nevznikly ... ale kdo nechce vidět problémy tak je nevidí ... což je tvůj případ.

Hezké Vánoce Karle a do Nového Roku Ti přeji co nejméně správních řízení.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 29. 10. 2015

Příspěvek od Honza »

Na zasedání zastupitelstva 17. 12. 2015 se ukázalo, že bez vědomí všech zastupitelů si pí. starostka sestavila rozpočet na příští rok a to včetně investičních akcí, které nikdo neodsouhlasil. Sákryš, to je sociální cítění jen co je pravda. Ani koaličním zastupitelům se to moc nelíbilo a to už jsou asi zvyklí na ledacos.

No a sociální empatii a praktiky p. Karla bych přirovnal k jedincům, jenž byli věrně popsáni v dokumentu pí. Dymákové, nazvaném ŠMEJDI. Společné mají i to, že nesnáší pořizování videozáznamů o tom, jak si počínají. :)
A to, že je Karel obeznámen s pojmem participace podobně jako pí. Vítovcová (mající na starost řadu let finanční chod městyse) s pojmem mandatorních výdajů, už je jen podtržítkem stavu oněch "starých pořádků", o které svorně s pí. starostkou usilují.
Jedním z populistických kýčů, jenž jim ke zvýšení popularity má pomoci (a mimo jiné navyšuje schodek navrhovaného rozpočtu o 1 000 000,- Kč), by mělo zřejmě být zřízení obecního rozhlasu. Trochu ale pozapomněli, že jen pár týdnů před tím zakázala pí. starostka zaměstnacům úřadu podávat občanům a zastupitelům informace. Tak to nám asi chtějí vyprávět ty jejich známé pohádky. :lol:
Honza Bejvl
Odpovědět