zasedání zastupitelstva 18.6.15

Moderátor: Honza

Odpovědět
Karel
Příspěvky: 221
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

zasedání zastupitelstva 18.6.15

Příspěvek od Karel »

Přerušuji pokus o dodržování Jendovy zásady "NEKRMIT TROLA!", ale po posledním zasedání mě to zase nedá. Snažil jsem se neprodlužovat tříhodinové mlácení prázdné slámy, tentokrát prodloužené na hodiny 4, alespoň několik postřehů:

1. Největší nehoráznosti bylo dosaženo při odmítnutí prodeje po dlouhé době jedinému zájemci o trvalé usazení ve zdejší lokalitě, ochotného se postarat o vlastní bydlení a snažícího se uvolnit obecní byt. Měli jsme už dost času na to, aby nás o svých úmyslech zájemce o koupi přesvědčil. Vůbec nechápu tu motivaci k neustálému omílání teze o dlouhodobých pronájmech, když každý případ je naprosto odlišný. Ještě odlehčující připomínku: přátelé, nebojte se, až se bolševík vrátí, zase jim to všechno zabaví a vrátí se k osvědčenému "dáno do osobního užívání".

2. Začátek řešení "školní situace" spadá už do minulého století, ale jak čas ukázal nebylo v zájmu nových zastupitelů s tím něco kloudného dělat (snad vyjma zateplení). Překvapuje mě to zvláště u lidí na škole existenčně závislých. A teď přijde převratný návrh školu zrušit! Kupoduvu od stejných rozumbradů, kteří ostře kritizovali situaci, kdy se obec zbavila druhé budovy a nyní si vědí rady jak si s tím poradit! Když už je naše snaha o nastartování populační exploze marná, tak proč to neztížit i těm narozeným později. Měli bychom si uvědomit, že tady bude existovat stále určitá skupina obyvatel (nejsou jenom Honzíci), kterým by přesun dětí jinam vadil, nehledě ani k souběžnému odsunu pracovních příleřitostí. A připomínky ke kvalitě? Je zajímavé,že téhle problematice už rozumí asi víc odborníků než fotbalu, zvláště pak ti kteří možná měli sami problémy základní školu vůbec absolvovat. Mě se současný stav docela líbí a těžko lze snít v našich podmínkách o něčem ideálnějším. Když holt jsme měli v programech tu večerní univerzitu!

3. Ještě k výnosnosti místních daní. Máme v čele kontrolního výboru člověka majícího razantní postoj k pořádku a přehlednosti ale pouze do polohy, kdy by mělo být narušeno jeho teritorium. Tady pak nastává pokřik o "udavačích a odkud vítr fouká"(tak trochu Bureš, máme to v těch genech z minulosti hodně zakořeněné). Pane Z. tady jde o peníze obce a nikomu jinému do nich nic není, neexistuje ani možnost se odvolávat k nějaké jiné instituci. Navíc jde o položky téměř halířové, které stejně zaplatí zákazník, nevím proč, z Vaší strany, taková zarputilost. Právě k tomu účelu zákon nařizuje zřizování obecních orgánů kontroly.
Vůbec není jednoduché takovou kontrolu zvládnout, sám jsem se o to kdysi pokoušel vytvořením jakési místní policie, ale bezúspěšně. Všichni, v tomto oboru služby poskytující, měli najednou jen samé příbuzné a ten stav trvá dosud. Ve Vašem případě jsem byl překvapen, že za dobrých 10 let se nenašel jediný zájemce toužící po službách poskytovaných na úrovni EU, a ještě více, že jste vůbec takovou funkci přijal.

Více jsem toho ze zasedání nezachytil (myslím pouze na body se zajímavější náplní). Snad jen ještě dojem, že zastupitelé (nejen ti opoziční) dělají vše pro to, aby vývoj, byť nepatrný, naprosto ustrnul. Máme spoustu nedokončených oprav cest, nemluvě o nutnosti opravovat další (to je totiž to nejjednodušší, vůbec si netroufám pomyslet na řešení dalších problémů - škola, odpady, služby) a vy ženete starostku, která by měla být hlavní naznačovatelkou směru vývoje (má na to mandát), do zákopové války, aby se musela soustředit na obhajování nesmyslných požadavků! Ostatně, máme času dost - důležitější je cesta než skutečný výsledek!

Honza
Administrátor
Příspěvky: 599
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: zasedání zastupitelstva 18.6.15

Příspěvek od Honza »

Tři postřehy ze čtyř hodin je opravdu obdivuhodný výkon. Chápu, tu potřebu výkřiku před tím, než bude zveřejněno video, neb pak bude vše zas trochu jinak.

Např. rodiče všech dětí, kteří se rozhodli vzdělávat své potomky v jiných školách, se určitě nad Vaší teorií (že jsou to opilci odhazující své děti do kouta, které pak díky tomu musejí v jiných školách dohánět chybějící znalosti) zaradují. Stejně tak jako ti debilové, což jsou podle této teorie ti, kteří zastávají názor, že výuka ve zdejší škole je nekvalitní a proto by bylo lépe (neb výhled na zlepšení situace není) investovat do kvalitního vzdělávání dětí jejich dopravou do některé ze sousedních škol a zde ponechat pouze školu mateřskou. Mimochodem je to naprosto v souladu s volebním programem, jenž Vám tak leží v žaludku. V něm se totiž o kvalitě vzdělávání hovoří. NOČNÍ universitu si klidně založte, ona by se k tomu půlnočnímu království, do kterého jste obec přivedli, docela hodila. :)
A aby byl obrázek kompletní je potřeba dodat, že u stolu, kde se tyto duchaplné teorie rodily, nechyběl pan ředitel ZŠ, který by byl asi jediný, který by přišel o lukrativní místečko, kdyby se děti vozili do některé sousední ZŠ a tak není divu že…. No, mohl by řídit tu noční universitu, aby počet pracovních příležitostí zůstal nedotčen. :idea:
Jedno přísloví říká… Zloděj křičí – chyťte zloděje. On nejen že byl pan mluvčí této plodné partičky nepřehlédnutelně posilněn alkoholem, ale také v té své rozvášněnosti (krom jiného) opomněl, že jeho vnoučata vzala zdejší školu velkým obloukem. Jak se to jen mohlo stát, když je to tak báječná instituce?? Já vím… Jsou výjimky, u kterých odhazování dětí do kouta neplatí a jde o potřebu vozit své děti do místa výkonu zaměstnání. Tito rodiče jsou převelice nešťastní, že tak „báječnou školu“, kde se místo výuky jezdí na koloběžkách, musí oželet a jsou nuceni jim dopřát méně kvalitní vzdělání jinde. :D Nelze se pak ani divit paní (ze stejného klubu), jak je nadšena štěstím svého potomka, který do doby, než přišel do zdejší školy, v Plzeňské ZŠ strádal. Inu, které dítě by nebylo šťastné, kdyby místo výuky drandilo na kolobrndě. :idea:

Ano, jednání o pozemcích bylo velmi zajímavé. Zejména když se podíváme na dvě principiálně identické žádosti o prodej pozemků. Oba žadatelé žádali o prodej, a jak uvedli, nevadil by jim ani pronájem. Ten první si musí podat novou žádost o pronájem, protože žádal pouze o prodej, přičemž ten druhý žádal také jen o prodej a bez nutnosti nové žádosti mu byl pronájem odsouhlasen. A v čem je rozdíl?? Pouze v neschopnosti a neznalosti starostky, díky které se triviální hlasování v prvním případě dostalo do patové situace a tak zájemce odešel s prázdnou. Kdyby měla alespoň základní povědomí o uzavírání nájemních vztahů k pozemkům, nevymlouvala by se snad na problémy se sekáním trávy nájemcem v době jeho nemoci. Když pominu stupiditu takového argumentu, měli bychom asi dovodit, že když se pozemek prodá, bude jej nový majitel sekat zdráv i nemocen. :roll:
Chápu, že tato verze se nehodí a bylo potřeba ji Karlem upravit a také zamlčet, že tímto pozemkem procházejí inženýrské sítě stejně jako to, že na prodeji jiných pozemků se zastupitelé bez problému shodli. To mimo jiné značí, že každá žádost je posuzována individuálně. Jenže bez těchto výmyslů by přece bylo obtížné pošpinit zastupitele, kteří nechtějí prodávat pozemky, jenž v sobě nesou vodovody, kanalizace, zajišťují přístup na jiné pozemky, nebo mají potenciál v rozvoji infrastruktury atp. a kteří jsou ochotni je svěřit do nájmu za symbolickou cenu + údržbu.

Toto hlasování však mělo i svoji světlou stránku. Při oznámeném střetu zájmů se hlasování zdržel F. Matějka, což je známka, že i mezi koaličními zastupiteli je někdo, kdo má jistou morální odpovědnost. Chápu, že zejména pro starostku a Karla věc nepochopitelná a dost možná si za to „neposlucha jeden“ cosi vyslechne, ale právě takto by se měl zastupitel chovat. Za mne pochvala a palec nahoru. ;)

A třetí postřeh je neméně zábavný. Když nevyšlo lživé obvinění p. Zahrádky z porušování obecně závazné vyhlášky přímo na zasedání ZM, tak je potřeba toto faux pas zamaskovat zájmem o blaho obecní kasy. Kontrola živnostenského úřadu kýžené důkazy bohužel nepřinesla a tak nezbývá než se opět uchýlit k fabulativním pomluvám. Kdepak byl ten zájem, když se např. odepisovala zmařená investice 400 000,- Kč? To jak vidno halířová položka nebyla, ale protože tato práce pochází z dílny spřízněných duší – je ticho.
Já Vám rozumím Karle. Živnostenská kontrola u p. Zahráky – nula bodů, mé obvinění z černého odběru elektrické energie – nula bodů a na druhé straně vydávání občasníku starostkou – správní řízení s výsledkem porušení zákona, nakládání s osobními údaji občanů starostkou – správní řízení s výsledkem porušení zákona, neumožnění složení slibu zastupiteli starostkou – nález MV s výsledkem porušení zákona, prodej lyžařského vleku – nález MV porušení zákona atd. Dovedu si představit tu panickou hrůzu, která vás jímá při představě, že by někdo mimo Váš klub nahlédl do skříní zdejšího úřadu. Každopádně alkoholem se to asi nevyléčí.
Honza Bejvl

Odpovědět