Zasední ZM 26.2.2015

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasední ZM 26.2.2015

Příspěvek od Honza »

Záznam ze zasedání je zveřejněn a jak vidno, dalo by se vybrat mnoho zajímavých témat. Nerad bych však někomu přetížil vyčerpaný CML a tak jen něco málo od začátku.
Na tomto vláknu http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewt ... 9&start=70 se lze dočíst o „hluboké“ myšlence početních schopností p. Zahrádky. Názor – dalo by se říci. Jenže poté, co se zaměříme na autorovu objektivitu zjistíme, že se jedná pouze o výkřik kohosi, kdo se tonouc stébla chytá. Jak je možné, že ostřížímu zraku jeho unikla matematická figura paní tečky, jenž svou účetní inteligencí bleskově vyhodnotila, že poměrně zásadní zvýšení nákladů na cestovné pana ředitele zdejší ZŠ, vzniklo v důsledku zdražení pohonných hmot? Podle jejího tvrzení by totiž musela cena PHM za rok 2014 narůst o nějakých 65%. Nevím však o tom, že by cena za litr paliva atakovala 50-ti korunovou hranici. Na předsedkyni finančního výboru "excelentní" výkon. Chápu, že tato interpretace by byla střelbou do vlastních řad, a proto je potřeba tu „pravdu“ vykládat odpovídajícím způsobem.

A když už jsme u té školy, tak si nelze nevšimnout vystoupení p. ředitele. Nejprve však trochu faktů:
1.Ředitel odpovídá za chod školy – fakt.
2.Ředitel pobírá na místní poměry nadprůměrný plat + odměny – fakt.
3.Za jeho působení ve funkci ředitele dochází k permanentnímu úbytku žáků – fakt.
4.Každý rok dostane ředitel od obce dotaci na provoz školy více jak 1 000 000,- Kč a ani letos tomu není jinak – fakt.

Když se jeden ze zastupitelů (odvozeno od člověk zastupující občany) tohoto „manažera“ zeptá na to, jaká opatření hodlá přijmout, aby eliminoval náklady, které plynou z obecní kasy do rozpočtu školy, dotující zoufalý nedostatek žáků, dostane se mu oboření: „A co pro to děláte Vy“? „No dáváme ti víc jak milión ty….píp…,“ napadá mě v té chvíli a obdivuji trpělivost p. Zahrádky. Zbytek zastupitelského sboru to však nechává ledově klidným. Ne, opravdu nechci, aby p. ředitel obcházel rodiče jako dealer. Jako manažer by měl být schopen alespoň položit si základní otázku… Proč by měli rodiče dát své děti právě do „jeho“ školy?? Možná by mu pak došlo, že důvody moc přesvědčivé nejsou a snáze si lze odpovědět na otázku opačnou. Proč do této školy dítě nedávat? Tady se hledá odpověď mnohem snáze a ti (jak p. ředitel poznamenal) svéprávní rodiče, zde v nejednom případě důvody našli a své děti přihlásili do škol jiných. Pravda, zhruba šest měsíců se tito žáci museli rovnat s tím, aby zvládli učivo, o kterém do té doby mnoho neslyšeli, ale po návratu těchto dítek zpět do Čachrovské ZŠ dnes nikdo z rodičů netouží.
Jediným produktem manažerského „talentu“ p. ředitele je tedy domácí vzdělávání. I zde si můžeme položit otázku… Proč si rodiče oněch žáků vybrali tuto školu? Že by Plzeň a další města postrádala odpovídající vzdělávací instituce? To se nezdá jako příliš uvěřitelná odpověď. Daleko přijatelnější se zdá varianta jiná. Ta, která nastavuje laťku obtížnosti a kvality vzdělání. Kdo neuspěje jinde, u nás projde – hlavně že máme čárku do počtu. Tomu konceptu odpovídá i výše zmíněné šestiměsíční adaptační období žáků přecházejících do jiných škol. Zkrátka nemají vědomosti, které mají děti na jiných školách a musejí nejprve vše dohnat. Docela by mne zajímalo, jaká byla koncepce, kterou pan Jansa předložil při výběrovém řízení do své funkce a která naši vrchnost tak nadchla. Jak se mu podařilo ji naplnit, když říká, že svoji práci odvádí dobře? Možnosti jsou dvě:
Buď jeho práce koresponduje s onou koncepcí a pak nechejme pana ředitele klidně dýchat, neboť odpovědní za současný stav jsou pí. starostka s tehdejším místostarostou p. Randákem. To by konec konců mohlo vysvětlovat jejich mlčení, odkývání všeho, co pan ředitel poví a zvedání rukou pro roční dotaci jakkoliv vysokou.
Nebo ona koncepce zůstala jen snůškou slov na papíře a realita je zcela jiná. Pak ale nechápu, proč se tu sponzoruje někoho, kdo nesplnil to, čím se do funkce nominoval, a přesto bez mrknutí oka přijímá nemalé peníze a finanční odměny za práci, jenž neodpovídá očekávání. Někdo, kdo má tu drzost přenášet svoji odpovědnost na zastupitele, který je ve funkci sotva čtyři měsíce a nemá nejmenší podíl na tehdejší nominaci do funkce ředitele školy. Někdo, kdo se (přes do očí bijící úpadek školy) tváří a tvrdí, že svoji práci dělá dobře.

Pravda bude někde uprostřed a tak poděkujme této „svaté trojici“ kam to dotáhla a stále ještě táhne.
Možná zde by troll mohl hledat ty, po kterých by, dle jeho přesvědčení, neměl štěknout pes.
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasední ZM 26.2.2015

Příspěvek od Karel »

Honzíku, už jsem měl dojem, že se trochu rozkoukáváš a začínáš souvislosti chápat, ale Tobě jde zase jen o slohové cvičení. Byť čachrovský občan, snažíš se hledat odůvodnění proč vlastní děti (máš-li nějaké) na zdejší školu nepouštíš. Prosím Tě, zkus si přiznat ten skutečný důvod, proč tomu tak je. Sám jsem v minulosti těžko chápal počínání rodiny, která s přesunem svých ratolestí do Klatov začala. Mělo to však svou logiku, rodiče v Klatovech zaměstnáni a po celý den je měli pod větší kontrolou, nehledě k možnostem využívání jiných aktivit. Plně jsem to pochopil až když problém dostihl mou rodinu. V půl sedmé školka na Čachrově zavřená - a proč také ne, když je naplněna dětmi cizími (protože je "zadarmo"), které nám po absolvování jen s úsměvem poděkují a nastoupí do školy jinam. A s nástupem do školy vývoj pokračoval, ředitelka spokojená, když pro ní školní autobus zajede až Klatov, proč o další děti bojovat - a po nás potopa. Současný stav považuji za optimální a divím se proč jste návrhem na zrušení školy neobohatili program "šumaváků", pokud tedy ve vašich hlavách převládá ekonomické myšlení. Tady opravdu žádné řeči o strategickém rozvoji nepomohou. Tady musí každý z účastníků zahradních slavností začít pátrat u sebe. O Tobě jsem se zmínil, a co třeba takový Komutykáš, jak hodlá naplnit školu?
Nakonec drobnou připomínku už podruhé:
proč nenamíříte objektivy svých kamer na ty opravdové herce, oni by o to tolik stáli a vy je opomíjíte.
Jinak mám radost, že Jenda při bezduchém kočkování objevil, co je pro zdraví dobře vyvinutého muže blahodárné a dokáže poradit i nám ostatním, díky.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasední ZM 26.2.2015

Příspěvek od Honza »

Vzhledem k tomu Karle, že to, co píšete jen potvrzuje má slova vidím, že souvislosti chápu velmi dobře. Ano, své děti mám na škole jiné, neb jsem si velmi snadno odpověděl na výše zmíněné otázky a jasně převládly důvody s velkým NE zdejší ZŠ. Souhlasit s Vámi mohu i co se týče různých aktivit a přizpůsobení podmínek pro umisťování dětí do družiny potřebám rodičů. Neb jak troll píše – jsme oblastí specifickou a tedy logicky vyžadující specifický přístup. Všechno to jsou věci, které napovídají, jak si na ony otázky odpovědět ať už jako rodič, nebo manažer placený za to, aby škola zdravě fungovala. Jenže to bychom museli mít manažera (pedagogicky řečeno) výborného. Takhle tu máme (když se zatnutými zuby připustíme, že je dobrý) trojkaře s jedničkářským platem a podle toho to vypadá.

Jestli onou potopou myslíte pí. Uhlíkovou, tak i zde s Vámi souhlasím. To, že jí šlo především o období školní docházky jejích dětí, bylo evidentní dávno před tím, než odešla.

A proč nemají Šumaváci ve volebním programu zrušení školy? No jednoduše proto, že ji rušit nechtěli. Šumaváci pouze konstatují, kam současný stav vede a vede tam díky lidem, se kterými nemají Šumaváci nic společného a s jejichž pohledem na fungování věcí veřejných se v cca 96% neztotožňují. Šumaváci jako jediní přišli s myšlenkou dalšího vzdělávání a i toto je vrchností úmyslně bojkotováno v křečovité obavě o to, aby se náhodou neukázalo, že to má smysl.
Tak neváhejte a namiřte objektiv svůj Karle. Nic Vám v tom nebrání. Třeba se Vám lépe podaří zachytit i to, jak občané veřejně tvrdí, že je na obci bordel. To byste asi ale raději vystřihli což?
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasední ZM 26.2.2015

Příspěvek od Karel »

[quote="Honza"]
A proč nemají Šumaváci ve volebním programu zrušení školy? No jednoduše proto, že ji rušit nechtěli. Šumaváci pouze konstatují, kam současný stav vede a vede tam díky lidem, se kterými nemají Šumaváci nic společného a s jejichž pohledem na fungování věcí veřejných se v cca 96% neztotožňují. Šumaváci jako jediní přišli s myšlenkou dalšího vzdělávání a i toto je vrchností úmyslně bojkotováno v křečovité obavě o to, aby se náhodou neukázalo, že to má smysl.
Tohle se mě líbí. Stačí pouhá 4% ke ztotožnění s programem. Jestli jsem dobře pochopil, tak ony znamenají spásu školy rozjetím university třetího věku. Já jsem nezaznamenal jediný náznak odporu k jejímu zahájení, jen se toho musí někdo ujmout a nenechávat to pouze na bedrech obce. Mám dojem, že nositelé těchto pokrokových myšlenek mají starosti spíše sami se sebou. Mám dokonce dojem, že mnozí již dostatečně prokázali, jak se také lze postarat o seniory (byť vlastní), ostatním je velmi slabou útěchou, že to naučili i své děti.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasední ZM 26.2.2015

Příspěvek od Honza »

Nepochopil...

A když už jste u těch seniorů a oháníte se Vaším zájmem o jejich blaho. Zkuste mi odpovědět na to, co naše obec splňuje v tomto? http://www.mestoseniorum.cz Co z toho (za vaší vlády na úřadě) udělala?
Honza Bejvl
Hynek
Příspěvky: 87
Registrován: ned 04. led 2015 18:59:24

Re: Zasední ZM 26.2.2015

Příspěvek od Hynek »

Honzo už zase rozdáváte moudra a sám se chováte jinak ?
Po minulé schůzi jste kritizoval ty, co mluvili aniž by dostali slovo. To co jste předvedl na schůzi Vy sám, bylo ukázkovým příkladem hulvátství. Ne jen, že jste se rozkřikoval jako fracek na zastupitelku, která řekla jinému zastupiteli ( NIKOLI VÁM ) svůj názor. Ale také to tykání o generace staršímu bylo nechutné. Pokud by jste měl nějakou úroveň, mohl jste říci jen "netykejte mi", místo Vašeho arogantního "komu tykáš"?. Ale vaše chování je pod psa. Stejně tak i počty pana Zahrádky...milion nebo sto tisíc, to je jedno.
Nestydíte se kritizovat ředitele školy? Zrovna Vy Honzo ! Když dělala ředitelku školy Vaše máma, kam jste chodil do školy ? Na Čachrov? Myslím, že ne... Znovu a znovu to ukazuje stupiditu myšlení, kterým se snažíte se prosadit. Vždyť ten pán co je téměř stranou kamer, byť je z Vašich řad, (chápu, že ho nechcete ukazovat, také bych se za něj styděl) neumí ani zjistit, jaké zařízení by bylo nejvhodnější. Místo toho sestaví list plný obecných blábolů.
Ředitel školy není dealer zboží, aby obíhal rodiče žáků školou povinných. Chtěl bych vidět, jestli by toto v časech minulých, dělala ředitelka školy paní M.B. Ale snad by mohl pan Zahrádka. Jako zastupitel mandát má. Tak by konečně místo kritiky, mohl ukázat, jak ty žáky do školy najít.
No. Poslední věc. Můžete mi sdělit jak SNK Šumaváci, chtěli řešit získání cesty ve Chvalšovicích? Když Váš zastupitel hlasoval proti VÝMĚNĚ, nikoli prodeji ? Doufám, že to místní zemědělci viděli. Pan Zahrádka by asi nejraději aby jezdili na polnosti přes Svinnou? Nebo Vrtulníkem? Možná by se pan Chytrý, měl napřed přesvědčit jaký je stav na místě. Např. kolik by stálo zprůjezdnění původní cesty. Chytrák jeden. Hlavně, že hlasuje proti a podle mého názoru, neví podstatu věci.
Ona ta jeho lež, že nekoupil od obce pozemek byla také vtipná. :lol: Pardón...ono to vlastně bylo napsané na jeho syna. Zřejmě se distancuje od vlastní rodiny...
Hynek K.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasední ZM 26.2.2015

Příspěvek od Honza »

No trotlíku, chci říci trollíku. Hulvát a fracek právě napsal předcházející příspěvěk. A jsem rád, že jste koněčně sám sebe a přede všemi usvědčil z prolhanosti. To samé platí i o zbytku těch fantaz-nesmyslů, jenž přesně odráží psychopatii autora. Nač si ale zjišťovat kdo co říkal, kam chodil či nechodil, proč hlasoval jak halsoval, když potřebujete iterpretovat tu svou teorii "pravdy" a ta pravda pravá pro vás použitelná není.

Řeknu Vám Karle, máte to v týmu posilu, jen co je pravda. Nabrífujte si ho trochu, nebo dohlédněte na pravidelné navštěvy jeho psychologa - ať mu zas napíše zobání. Tohle už mi přijde i pod Vaši úroveň. Nebo ne?
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasední ZM 26.2.2015

Příspěvek od Kynčl »

Milý pane Trolle,

vyjádřím se jenom k jednomu nesmyslu a to výběru presentační AV (audio video techniky:

Pan Ing.Zahrádka mě "za úkol" vybrat jaká zařízení by byla vhodné a na základě kterého udělá obec transparentní výběrové řízeni nic víc nic míň,pan Ing.Zahrádka tak učinil, že tam zastupitelé začali řešit něco jiného je ukázka jejich mentálních schopností, stačilo udělat rozhodnutí, že se udělá výběrové řízení na AV dle těchto parametrů ...

Jinak toto zařízení by sloužilo nejen universitě 3. věku ,ale na zastupitelstva a zcela určitě by využití našly škola a spolky (SDH,Sokol). Ale je vidět, že nazorná vizualizace toho co se projednává je současnému vedení zřejmě proti srsti.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Pavel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. led 2015 14:00:58

Re: Zasední ZM 26.2.2015

Příspěvek od Pavel »

Zdravím na západ čech, mohl bych se zeptat...ta brýlatá paní zastupitelka, která je autorkou toho slavného sloganu, že slib zastupitele je jen třešnička na dortu...tuším, že je i písmomalířkou minulého zápisu zastupitelstva...která na posledním únorovém zastupitelstvu 3,5 hodiny jen unuděně hledí "kamsi" a občas si zývne, je kdo ??? Já jen že za peníze občanů by jako zastupitelka ( pokud tedy je zastupitelka ) mohla být na jednání malinko aktivnější...

Jinak je mi smutno přátelé...když už se i v koalici najde pár duchapřítomných, kteří vidí, že minulý takto předložený zápis z jednání zastupitelstva není zrovna dobrou vizitkou obce ...tak paní starostka s tou skoro spící zastupitelkou to silou sesunou ze stolu...no nevím...tohle zrovna pro blaho obce nebyloa je to jen vizitka jak se chová paní starostka resp. jak ji záleží na tom, aby bylo vše OK...ještě jsem neměl čas vidět to celé..ale určitě je opět se na co těšit...
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasední ZM 26.2.2015

Příspěvek od Honza »

Dobrý den Pavle. Ano, tušíte správně. Je to členka zastupitelstva obce, dokonce předsedkyně finančního výboru - pí. Hanžlíková.
A víte co je nejvtipnější? Že pí. starostka vypracovala (neopomněla zdůraznit, že ONA, tedy nikoli původní pisatelka) a předložila zastupitelstvu opravený + doplněný zápis ze zasedání konaného 30.12.2014 a podržte se - ve strojové podobě. Jenže v zápětí hlasovala pro to, aby se opět psal ručně. Je k tomu potřeba něco dodávat??
Dalším úsměvným kouskem pí. starostky je poučení p. Zahrádky o tom, jak má obsahově vypadat zápis ze zasedání ZM - prý stručný a jednoduchý. No a chvíli na to ta samá pí. starostka vyhlašuje přestávku, aby zapisovatelka mohla zápis dopsat, ptotože tam po ní chce tolik věcí, že zapisovat nestíhá. A tak bychom mohli poměrně dlouze pokračovat.
Honza Bejvl
Odpovědět