Schůze ZM 6.12.2012

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Schůze ZM 6.12.2012

Příspěvek od Honza »

Informace z tohoto zasedání napíši jakmile naleznu trochu času. Do té doby alespoň něco málo ke čtení...
návrh sml Gemos[1]_Stránka_1.jpg
návrh sml Gemos[1]_Stránka_2.jpg
návrh sml Gemos[1]_Stránka_3.jpg
návrh sml Gemos[1]_Stránka_4.jpg
návrh sml Gemos[1]_Stránka_5.jpg
A ještě...
návrh VS ŽR[1]_Stránka_1.jpg
návrh VS ŽR[1]_Stránka_2.jpg
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze ZM 6.12.2012

Příspěvek od Kynčl »

Rozumné dopravní úpravy Čachrov potřebuje, nicméně ty účinné tj. retardéry nám zřejmě nikdo nepovolí a semafor motorkáře nezastaví hmmm nechme se překvapit ... nicméně tato smlouva o spolupráci obsahuje článek o důvěrných informacích, takže tajná může být výsledková studie, další realizační smlouvy vycházející z této smlouvy takže potencionálně vznik korupčního prostředí.
Ještě otázka firem které řeší podobné dopravní věci existuje celá řada takže nebylo by lépe určit firmu formou výběrového řízení ????
Konec konců firma je z Čelákovic ...


Ta druhá smlouva budiž brána jako pokus co se stane když se na katastru obce objeví na delší čas uniforma strážníka, obec to nic stát nebude a možná přijdou i nějaké penízky za pokuty ... ono 6 h týdně po pravdě moc není ... a motorkáři (domnívám se že nejvíce nás obtěžují právě motorkáři nedodržující žádná pravidla) kteří nemají respekt ke státní policii těžko budou mít respekt z policie II. kategorie... Ale berme to jako experiment a třeba budeme příjemně překvapeni ...

Ještě douška pro minulé vedení, pamatuješ jak jsem přišel s nabídkou zoobrazovacího radaru na rychlost včetně sponzora na velkou část pořizovací ceny Pepo ? Tvou odpovědí tenkrát bylo ,že nevíš , že se právě domlouváte s Železnou Rudou na poskytnutí policejní "ochrany" .... Kolik je to let ? 4 nebo 5 let ?

Tedy ne že by tento druh radaru byl nějakej zázrak ,ale slušný řidič který se občas "zapomene" se tímto docela řídí, motorkářské hovado bude zkoušet nejvyšší měřící rychlost zařízení ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Schůze ZM 6.12.2012

Příspěvek od Karel »

Ale chlapci, zase jsme trošku zaspali. Překvapuje mě to u Honzíka, vždyť se jednání zastupitelstva zúčastnil a mohl by pochopit, že návrhy smluv jsou pasé.
Přesto bych se k problému ještě pár slovy vrátil: Ono totiž jde o záležitost nápadně podobnou se snahou budovat populární enviromentální centrum, dokonce i hlavní hrdina (ing Tachovský) je stejný. Opět jde o zpracování dotačních peněz a ta skutečnost vyhání cenu do neskutečných výšek a podstata řešení už není důležitá. Překvapuje mě spíše postoj současné opozice a její náhlé prozření, snad v sobě živili naději, že k EMC přilepí potřebné zázemí pro obecní techniku (což byl samozřejmě blud). Ostatně další vývoj ukázal, že jde něco podobného uskutečnit i vlastními silami a nic na tom faktu nezmění ani skutečnost, že Honzík neviděl faktury (určitě jsou, při trošce dobré vůle, k nahlédnutí).
A ještě něco. Chlapci oba J i H máte blízko k IT a já věřím, že byste si se zpomalovacím problémem dokázali poradit "za pár šupů"! Opravdu to nechcete zkusit?
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Schůze ZM 6.12.2012

Příspěvek od Honza »

Já samozřejmě vím, že jsou tyto smlouvy "pod stolem" stejně jako každý, kdo si pročetl usnesení z tohoto zasedání ZM. Upřímně jsem za to rád a tak jako jsem to učinil na místě samém, tak i nyní máte Karle moji pochvalu za to, jak jste hlasoval. Nic méně ne všichni zastupitelé sdíleli tento postoj (i když jich byla tentokrát menšina) a proto si myslím, že je na místě tyto dokumenty zveřejnit a nastínit, o co že se tu hraje, neboť se mohou objevit smlouvy podobné.
A co se týče zpomalovacího problému, tak i na toto téma jsem hovořil na místě samém s pí. starostkou a naznačil, jakým směrem se ubírat. Rozhodně to ale není cesta pouze skrze firmy, jejichž prioritou je především zisk.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Schůze ZM 6.12.2012

Příspěvek od Honza »

Dnes jsem si konečně našel chvilku podrobněji prostudovat návrh smlouvy s firmou GEMOS a chtěl bych říci toliko... Vážení zastupitelé, pokud někdo z vás (a víme, že tací jsou)uvažoval, či uvažuje o podpisu takové a podobné zrůdnosti, měli byste navštívit nejbližší pracoviště gastroenterologie za účelem rektálního vyšetření, neboť se důvodně obávám, že máte hlavu v prdeli. Tím nemám vůbec na mysli problém řešení dopravní situace v obci, ale pravidla a podmínky, kterými si firma městys takovou smlouvou zavazuje. Škoda, že jsem neměl tento návrh smlouvy k dispozici před posledním zasedáním ZM, něco jadrného bych pánovi, co tuto firmu zastupoval pověděl.

A když už jsem u toho zasedání, tak musím ještě jednou pochvalně zmínit p. Karla za ideu, kterou vnesl tentokráte do diskuse ohledně ceny za metr čtverečný při prodeji pozemku p.p.č. 7/2 v k.ú. Javorná. Chápu, že ode mne to vypadá podivně, ale nikdo jiný s takovým ani podobným návrhem bohužel nepřišel. Obava, která zazněla v souvislosti s tím, že budou někteří prskat nad tím, že stavební metr se prodává za stejnou cenu jako metr zahradní mne neznepokojuje ba naopak. S ohledem na vývoj zdejšího trvalého osídlení, bych tento poměr klidně otočil. Doufám tedy, že tato první vlaštovka nebude zároveň tou poslední.
Za zmínku pak ještě stojí proces schvalování rozpočtu na rok 2013. Není se co divit, že skončil na rozpočtovém provizoriu. Je to rozpočet uvařený tak trochu z vody a to ještě z vody od nádobí, neboť čistotou rozhodně neoplývá. Dva milióny sem, dva tam, nic opřeno o nějaká konkrétní čísla, analýzy, neřku-li projekty. Obdobný dojem dělá i akce "kultura za 4000", kdy byly nesmyslně městysem nakoupeny lístky na akci, aniž by bylo předem zjištěno, zda je o něco takového zájem. Prodělek se pak směle škrtne z obecní kasy.
Na závěr třešnička v podobě porušení usnesení zastupitelstva pí. starostkou, které vyšlo městys tentokrát na cca 350 000,- Kč. Před rokem to bylo porušení za pár korun na obědech pro důchodce a dnes jsme na řádech tisíců. Důležité je umně to odůvodnit a poplácat se za to po ramenou. O tom, že nastal pokus tuto investici dodatečně odsouhlasit a když to nevycházelo, tak se hlasování v polovině přerušilo... :shock: , snad škoda mluvit.
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Schůze ZM 6.12.2012

Příspěvek od Karel »

Chtěl bych věřit, že nejsou všechna témata definitivně "scíplá"! Pořád očekávám zajímavější reakci na "zpomalovací problém".
Ještě pár slov ke schvalování rozpočtu. Opozice chce být vidět a tak plácne, bez jakéhokoliv logického zdůvodnění, návrhem na nákup nového auta. Jde jen o zjevnou snahu schvalování komplikovat, nedaří se mě tam najít jakýkoliv pokus o zkvalitnění služeb poskytovaných obcí, jde jen o přežívání a očekávání lepších zítřků, kdy se zase budeme moci vrhnout na realizaci nesmyslných megalomanských projektů. I když k čemu je vlastně rozpočet, který se při každém dalším jednání zastupitelstva upravuje? Za takového stavu vystačíme s provizoriem i trvale. Vadí mě, že se nikdo nepozastavuje nad školním problémem, patrně čekáme, že se vyřeší sám. Zjištění je to smutné. Opravdu se nikdo další o dění v komunální sféře nezajímá a nechce připojit svůj názor?
Odpovědět