Videozáznamy veřejných zastupitelstev

Moderátor: Honza

Jste pro pořizování video záznamů z veřejných zastupitelstev ?

ANO
8
100%
NE
0
Žádná hlasování
Je mi to putna.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 8

Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Honza »

Já bych to raděj nerozebíral a zůstal u konstatování početního stavu. Chápu Karle, že si musíte to své chránit a že to i umíte, ale myslím, že někteří mají daleko větší šance stát se úspěšnými filmovými hvězdami, než-li úspěšnými zastupiteli. Konec konců Váš předešlý příspěvek to jen potvrzuje.
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Kynčl »

Na video záznamy jsem už skoro rezignoval, ale jak kdo hlasoval do zápisu bych opravdu přivítal ... opravdu nechápu podle čeho se voliči orientují , ale asi jsem mladý,blbý nebo naivní nebo vše dohromady ...

Jsou "municipalní vlády" které video záznamy zastupitelstev samy zveřejňují (např. OPAVA kde jim v tom pomáhám) nebo je pořizují ale nezveřejňují (Praha kde jim v tom nepomáhám) a města/vesnice kde na to vědomě nebo nevědomě kašlou ...

Takže Čachrovská zastupitelstva zůstanou pouze divadelním představením úspěšného kusu "Sejdeme se v Eurokempu"

ZNOVU OPAKUJI NABÍDKU JSEM OCHOTEN POSKYTNOUT SVOU INFRASTRUKTURU PRO POŘIZOVÁNÍ VIDEÍ A JEJICH ZVEŘEJŇOVÁNÍ A TO ZADARMO !!!!
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Honza »

Voliči se nemají orientovat. Mají být něco jako trubci. Správně odvolit a ... pa pa.
A zadarmo? Nebuď blázen Jendo. No řekněte Karle, jako jste to řekl na schůzi OZ... "Dnes přece není nic zadarmo...", nebo tak nějak že?
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Kynčl »

Vzdyť výše píšu že nejsem mentálně na výši ;) ... ale máš pravdu zadarmo asi už ne ... já vždycky na Č. dostanu bezdůvodný záchvat filantropie a přitom jsem založením misantrop asi je to tím kyslíkem nebo co ... hmmm beru zpět tu nabídku jsem jsem v minulosti udělal a byla časově ohraničená... možná udělám vyjímku pokud obec pomůže našemu snažení pro vylepšení obce ... NEBO pokud mne vedení obce něčím příjemně překvapí :D
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Honza »

Třeba, že příští rok poseká tu metrovou trávu, cos měl pod okny..?? :lol:
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Video záznam veřejného zastupitelstva

Příspěvek od Kynčl »

Na stránky http://cachrov.cz jsem umístnil 8 minut videozáznamu z veřejného zastupitelstva, pak jsem nahrávání bohužel vypnul, příště už nahrávání nevypnu ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 646
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Video záznam veřejného zastupitelstva

Příspěvek od Honza »

Po shlédnutí tohoto videa snad každý soudný člověk pochopí, co si tu občané zvolili do zastupitelstva. Snůška výmyslů a když nevíme kudy kam, vezmeme si občany jako rukojmí a ti (z prominutím) jako ovce toto rukojemství mlčky přijímají místo toho, aby se ohradili proti tomu, že máme pět zastupitelů, kteří přijali funkci VEŘEJNOU (tedy veřejnosti viditelnou) a hned na prvním zasedání dávají najevo, že veřejní být vůbec nechtějí. Že chtějí nejméně čtyři roky přijímat veřejné peníze za to, že se budou pak v zápisech schovávat za nic neříkající čísla.
Bohužel jak vidno, ani titul MVDr. a DiS. u některých jmen není garancí morálních kvalit jedinců, ale pouhým ukazatelem jisté schopnosti memorovat informace.

Dovolím si vyzvednout bludy největší
• Úřad musí mít záznamy pod kontrolou (neznám normu, která by něco takového říkala)
• Máte písemný souhlas všech přítomných (a máte vy souhlas všech přítomných, že jim můžete lhát)
• Občané jsou perzekuováni atd. (Perzekuce je systematické pronásledování nebo hrubé zacházení s jednotlivcem nebo skupinou osob. Obvyklou formou je náboženská perzekuce, etnická perzekuce, rasová perzekuce či politická perzekuce.)

…a jednu pravdu, které ve videu zazněly:
• Je to Zvůle zastupitelů (to bohužel doslova)

Otázkou pořizování videozáznamů ze zasedání zastupitelstev jsem se již v minulém volebním období poměrně intenzivně zabýval, protože odpor k tomuto dokumentování některých „zvěrstev“ konajících se na zasedáních zdejšího zastupitelstva, byl z pochopitelných důvodů převeliký.
Zasedání jsou veřejná a tím je řečeno vše ze strany zákona o obecním zřízení, kterým se naše „fundovaná“ pí. starostka oháněla.
Zákon, který do této problematiky promlouvá je zákon o ochraně osobních údajů, který však tyto případy konkrétně neupravuje a tedy i samotný právní náhled není zcela jednoznačný. Proto běžně v televizi vídáme, jak na veřejných akcích natáčí kde kdo ať už na telefony, nebo profesionální kamery. I zde se však počítá s novelizací, která problematiku zasedání zastupitelstev apod. upraví. Nic méně za současného stavu se v této věci právní analýzy odkazují na zákon nejvyšší a tím je Ústava ČR, která jasně říká, že co není zákonem zakázáno – je dovoleno. Jedincům z řad obecenstva, jež by pohoršovalo to, že si někdo natočil jejich záda mohu doporučit snad jen to, aby usedali mimo záběr kamery, případně mohou zcela svobodně takové zasedání ignorovat.
Podtrženo a sečteno… Jediný kdo na tomto zasedání něco porušil byla starostka, která nezákonně obstruovala ustavující zasedání zastupitelstva, jehož termín je dán zákonem o obecním zřízení a v případě jeho nekonání, nebo zrušení z důvodu pořizování videozáznamu by pak toto vysvětlovala správnímu orgánu pravděpodobně s dalšími čtyřmi zastupiteli, kteří by pod její taktovkou pro takové zrušení zvedli ruku.
Jendovi velký dík za to, že všem příčetným občanům otevřel oči a názorně ukázal jak „křišťálově čistě“ to s námi vrchnost myslí.
No a našim několika „rovnopáteřním“ zastupitelům a zejména pí. starostce bych rád udělal radost tím, že také vlastním pár zajímavých videozáznamů z jejich dýchánků nad kterými nemá kontrolu a které byly pořízeny na zařízení, jehož funkce díky miniaturní velikosti nemusela být nikomu vysvětlována. To velké zařízení totiž nutí některé jedince se přetvařovat a pak obraz skutečného dění není „dokonalý“.
Určitě si ještě nějaký ten záznam pořídím a už se moc těším na to, jak bude pí. starostka dělat osobní prohlídku publiku a jakým novým právním bludem to odůvodní. :)
Honza Bejvl
Kopretina
Příspěvky: 1
Registrován: pon 01. srp 2011 19:47:34

Re: Video záznam veřejného zastupitelstva

Příspěvek od Kopretina »

Ufff....Po shlédnutí tohoto videa jsem si občany Čachrova rozdělila do třech skupin:
1) "BŮŮŮ"
2) "BÉÉÉ"
3) a zbytek těch, kterým ještě zbyl rozum v hrsti.
Tak jsem docela ráda, že už nejsem obyvatelkou tohoto "Kocourkova" :roll:
Andrea
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Video záznam veřejného zastupitelstva

Příspěvek od Karel »

Nemohu si pomoci právní rozbor je na hranici geniality! Na těch titulech asi něco bude.
Mě ale zaujal spíše tenhle citát:
Honza píše:.
No a našim několika „rovnopáteřním“ zastupitelům a zejména pí. starostce bych rád udělal radost tím, že také vlastním pár zajímavých videozáznamů z jejich dýchánků nad kterými nemá kontrolu a které byly pořízeny na zařízení, jehož funkce díky miniaturní velikosti nemusela být nikomu vysvětlována. To velké zařízení totiž nutí některé jedince se přetvařovat a pak obraz skutečného dění není „dokonalý“.
Určitě si ještě nějaký ten záznam pořídím a už se moc těším na to, jak bude pí. starostka dělat osobní prohlídku publiku a jakým novým právním bludem to odůvodní. :)
¨
Považuji ho za vrchol zrůdnosti a velice těžko pro něj hledám vysvětlení. Pořád mě napadá jen ten někde výše zmíněný mindrák. Nebudu se zdržovat vysvětlováním termínu "veřejný", ten citát leccos vysvětluje. Co tomu říkáš Jendo, a co Tvé chápání demokracie, pořád si myslíš, že estébácký odkaz je za hranou?
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Video záznam veřejného zastupitelstva

Příspěvek od Kynčl »

Karle jsem synem politického vězně z padesátých let, buď tak laskav a nepoužívej v tomto kontextu slovo stbácký ...

Nahrávání veřejných zastupitelstev je běžná praxe a rozumné obce to dělají sami a není tady nutná iniciativa občanů.

Co je pro mě symbolem totality, je snaha vrchnosti mít vše pod "kontrolou" .... a to je přesně co ty vaše čachrovské koalice dělaly ...

A tvůj výrok " Nebudu se zdržovat vysvětlováním termínu "veřejný" " také leccos vysvětluje, přinejmenším tvoje chápání světa.

Prostě se neshodneme na některých postulátech...

A abych tě dál nabil do tvých argumentů, po zkušenostech se státní/municipální správou, si nahrávám uplně veškerá jednání a to někdy i skrytě, protože velmi často se jedná o lidi kteří nedodržují zákony a jednají silou zvůle.

Jsem člověk bohabojný a věřící byť nepraktikující katolík, ale nehodlám nestavovat i druhou tvář, chci a budu bránit hodnoty ve které věřím. Myslím, že jsem svojí činností prokázal, že region Čachrovska miluji a chci aby zkvétal a současné i minulé vedení dle mého názoru je špatné a svojí činností regionu škodí a právě i tyto záznamy možná způsobí, že budete škodit méně.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Odpovědět