Videozáznamy veřejných zastupitelstev

Moderátor: Honza

Jste pro pořizování video záznamů z veřejných zastupitelstev ?

ANO
8
100%
NE
0
Žádná hlasování
Je mi to putna.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 8

Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Videozáznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Kynčl »

Na jednom z prvních zastupitelstev jsem nabízel video přenosy s umístněním na http://www.cachrov.cz , byl jsem odmítnut respektive hlasováním byla moje nabídka odmítnuta .... chtěl bych znát Váš názor zda byste tuto věc uvítali ?

Proč natáčet ?

1) Občané kteří z nejrůznějších důvodů se nemohou dostavit jsou informovaní
2) Současné zápisy neobsahují u hlasování jak který zastupitel hlasoval - volič nemá kontrolu ...
3) Důkazní materiál :)
4) Vzniká i historický otisk který vypovída o naší době ....

Proč nenatáčet ? (berte to jako legraci)
1) Vznikne "Sejdeme se v Eurokempu" ..... hlavní argument zastupistelstva ....... hahahahaha
2) Nebudeme veřejně prát špinavé pradlo ..... raději ho zametem pod koberec ...

A závěrem:

Existuje několik judikátů ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Judik%C3%A1t )
které označily zákaz pořizování audio video záznamů zastupitelstvem za překročení pravomoce veřejného činitele ....
Naposledy upravil(a) Kynčl dne sob 24. zář 2011 11:57:47, celkem upraveno 3 x.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Honza »

Jsem pro a třeba s tím za čas vyhrajeme i nějakou soutěž typu "Neváhej a toč"... :P
Honza Bejvl
fesoj
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04. črc 2011 22:17:55

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od fesoj »

Co se týká pořizování videozáznamu, tak jsem pro jeho pořizování. Třeba by to i povzneslo kulturu schůzování :P
Josef Nový
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Kynčl »

Přidal jsem k tomu to tématu anketu.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Karel »

Anketa může být zajímavým ukazatelem zájmu veřejnosti o dění v komunální sféře, ale vzpomeňme jak dopadla ta prvá!
Mnoho lidí je totiž přesvědčeno, že nejlepší cestou k úspěchu je naprostá ignorance názorů odlišných od těch vlastních.
Obávám se, že podobně dopadne i osud tohoto fóra - osobně bych si takový nepřál!
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Honza »

Zájem veřejnosti nějaký je - viz. počet návštěv u jednotlivých témat. Ale zaregistrovat se a vyjádřit veřejně svůj názor, to už vyžaduje mnohem větší nároky na osobnost. Na to spousta lidí prostě nemá chuť, morál, čas atd. Pravdou také je, že nemalé procento obyvatel tuto možnost nemá vzhledem k internetové absenci. Tyto faktory jsme ale tak trochu, vzhledem k znalosti místních poměrů, předpokládali... :)
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Karel »

Škoda, že na minulém zasedání zastupitelstva (3,11, v Javorné) nebyl záznam pořízen - běšinské uniformy byla slabota! Člověk žasne nad úrovní diskutujících, nejen z řad veřejnosti, ale, buhužel, i některých členů zastupitelstva, pro něž je nepředstavitelné si zapamatovat jak a o čem hlasovali na zasedáních minulých. Ale to už bychom se zase dostali k "materiálu", který je k dispozici - a ti kvalitní stojí opodál.
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Kynčl »

Škoda chtěl jsem přijít podívat , ale termíny jsou naschvál ve čtvrtek aby Cajzli byli mimo ... a pokud se nemýlím tak i ovečky z Vaší kandidátky byli proti pořízení záznamů ... Vás si Karle pamatuju byl jste pro máte kladný bod :)
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Honza »

...tedy jedna ovečka... ;)
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Video záznamy veřejných zastupitelstev

Příspěvek od Karel »

Pánové, nenapadejme názory, které nejsou kompatibilní s tím naším! Takhle se rozšíření účastníků fóra těžko dočkáme - nebo nám snad o to nejde? Vždycky jsem se snažil nebrat na svou kandidátku slovy klasika "ovce a wohnouty", ale ne vždy se mi to podařilo (mnozí by mohli o podrazech dlouze vyprávět!), ve zmíněném případě je to ale v pořádku, ne každý prahne po tom být filmovou hvězdou.
Odpovědět