Schůze 7.7.2011

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Schůze 7.7.2011

Příspěvek od Honza »

Tak jsem se opět přesvědčil, že nám ta obec šlape správným směrem. Doufám, že princip slevy 90% z odhadní ceny se bude aplikovat i na ostatní případy prodeje obecního majetku a ne jen na lyžařský vlek...
Také jsem zvědavý na tu úsporu financí za spotřebu el. energie ve škole, neboť uzavření smlouvy na jiného dodavatele paní ředitelkou těsně před jejím odchodem z funkce se mi zdá trochu podivné. Aby to nebyl stejný "tunel" jako s obědy pro důchodce...
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Schůze 7.7.2011

Příspěvek od Karel »

Vůbec nejde o žádnou slevu, jde jen o stanovení ceny reálné, jakou je schopný a hlavně ochotný někdo zaplatit. A pak také o to jestli vůbec chceme, aby byl vlek dále provozován. Další Tvá připomínka se mě jeví docela zajímavou a až čas ukáže nakolik bylo toto rozhodnutí vizionářské (nebo výhodné)
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Schůze 7.7.2011

Příspěvek od Honza »

Provozování vleku rozhodně schvaluji a je mi jedno, zda to bude obec, nebo živnostník apod. Když se podívám na to, jak dopadl vlek TJ Sokol Čachrov, hovoří to za vše. Nicméně zastávám názor, že by měla být stanovena pravidla prodeje obecního majetku, která by alespoň rámcově vymezovala postup v případě, že se obec rozhodne cokoli prodat. Snad by pak i jednání zastupitelstva vypadalo trochu k světu a nenabízely se teorie, že se tu měří každému jiným metrem. Před projednáním záměru prodeje obecních bytů zazněla obdobná slova jako u prodeje vleku. Konkrétně mám na mysli slova o prodělečnosti a zatěžujícím břemenu obce, tak očekávám obdobný přístup a moc nechápu, proč se nechal dělat na obecní byty odhad. Přece lze předpokládat, že stejně jako chceme, aby byl zachován vlek, měli bychom chtít, aby obec byla v co možná největší míře trvale osídlena, neboť je to velmi úzce spjato s příjmy do obecního rozpočtu obzvláště u obce, která si s ekonomickou činností velkou hlavu nedělá. Příjmy do obecního rozpočtu od rekreantů jsou (pominu-li daň z nemovitosti)pouze v případě, že mají možnost za něco peníze utratit. A nějak mne nenapadá, za co by to u nás mohlo být.
Ono celkově to na mne dělá dojem, že obec nemá vůbec vizi či koncepci nějakého rozvoje. Tak nějak to tu lepíme, podle toho, co se zrovna rozbije, upadne, ulomí apod. Paní starostka si bere příklad ze Strážova, co se obecních bytů týče, ale co se týče např. veřejných prostranství, sportovišť, lékařské péče, služeb obyvatelstvu apod., tam je jaksi prázdno. :(
Co se týče připomínky ohledně smlouvy na odběr el. energie ZŠ a MŠ, pak si dovoluji tvrdit, že bychom ani nemuseli čekat na budoucnost. Pokud bychom měli smlouvu k nahlédnutí a porovnali údaje s posledním vyúčtováním, bylo by jasno.
Honza Bejvl
vaho01
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15. črc 2011 20:42:33

Re: Schůze 7.7.2011

Příspěvek od vaho01 »

Reakce na to, jak dopadl vlek TJ Sokol Čachrov.
Přepravní zařízení jako jsou lyžařské vleky, lanovky apod. schvaluje od r.2006 do provozu Drážní úřad. Ten vydává na základě předložených dokumentů průkaz způsobilosti přepravního zařízení. Vlek TJ Sokol Čachrov spadá mezi vleky s tzv. nízkým vedením lana. Pro tyto vleky platí takové normy, které ten náš nesplňuje. Ostatně vlek TJ byl provozován i před "přechodem" pod Drážní úřad jen díky přivření obou očí revizního technika, který nás dopředu na to co nás "čeká" upozorňoval. Provozování lyžařského vleku pouze pro členy TJ jsem já i ostatní členové výboru zamítli. Jak je patrné, s obecním vlekem na Šimandlu je to zcela o něčem jiném.....

V.Hosnedl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Schůze 7.7.2011

Příspěvek od Honza »

Co se týče technických parametrů a revizí, tak o tom rozhodně pochyb nemám. Tam je jasné, že vlek provozován v současném stavu být nemůže. Měl jsem na mysli modernizaci, o které se také na schůzi obecního zastupitelstva mluvilo v souvislosti s vlekem na Javorné. Právě proto, že byl několik let dopředu avizován problém s konstrukcí vleku, mělo a myslím, že i mohlo se s tím něco dělat. Např. do července 2008 bylo možno u Krajského úřadu Plzeňského kraje žádat o dotace na výstavbu a rekonstrukce sportovních zařízení v min. výši 2 mil. Kč. Jenže ono je to těžké... Z vlastní zkušenosti vím, že člověk se stará, shání, stojí ho to čas a peníze, nemá za to nic a na konec ho ještě někteří chytráci (kteří pro TJ neudělali téměř nic) pomluví. Tak že to Václave neber vůbec osobně. Odpovědnost je jinde. Sám za sebe mohu říci, že jsem v minulosti byl vývojem v TJ natolik otráven, že jsem se vzdal jakékoli aktivity ve prospěch tohoto sdružení, vyjma placení členských příspěvků. Konec konců není to tak dávno, kdy jsme o tom v souvislosti s posilovnou společně hovořili. Občanské sdružení, kterým (pokud vím) TJ Sokol Čachrov je, je sdružení osob za nějakým účelem. Smutné je, že v případě naší TJ ten účel (jenž by toho byl hoden) nějak marně hledám. Asi se shodneme na tom, že provoz lyžařského vleku byl jednou z významných, ne-li nejvýznamnější činností, kterou TJ Sokol Čachrov vyvíjela. Mělo tedy být v zájmu tohoto sdružení tuto činnost zachovat. Opak bych připustil v případě, že by se sdružení přeorientovalo na činnost jinou a na tolik významnou, že by provoz vleku nezvládalo. Nic takového jsem ale nezaznamenal. Někde se asi stala chyba, která se podepsala nejen na konci vleku a možná oba tušíme kde...
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Schůze 7.7.2011

Příspěvek od Honza »

Aby se jasně ukázalo, kdo a jak to s naší obcí myslí, do jaké míry umíme jen kecat a nebo také něco dělat, předložil jsem návrh na projednání následující schůze obecního zastupitelstva, jehož kopii přikládám. Výsledek jednání s TJ Sokol Čachrov pak bez pochyb usnadní i samotné rozhodování, těch doposud zodpovědných zastupitelů, ohledně případného prodeje.
Jen pro úplnost dodávám, že cena odhadní činí cca 800 000,- Kč a cena nabízená činí cca 100 000,- Kč.

Věc: Návrh na projednání 9. zasedání obecního zastupitelstva dne 16. 8. 2011.
Na základě průběhu a výsledku 8. zasedání obecního zastupitelstva konaného dne 7.7. 2011, předkládám návrh ve věci záměru městyse Čachrov prodat lyžařský vlek na Javorné.
Vzhledem k diametrální rozdílnosti odhadní ceny lyžařského vleku a ceny nabízené, která celou tuto záležitost činí z pohledu městyse Čachrova značně nevýhodnou, navrhuji bezplatný převod tohoto majetku městyse Čachrov na občanské sdružení TJ Sokol Čachrov.
Odůvodnění: TJ Sokol Čachrov byla před nedávnem nucena ukončit provoz svého lyžařského vleku z důvodu nevyhovujícího technického stavu a zastaralé konstrukce. Vzhledem k finančním možnostem tohoto občanského sdružení a ukončení, či výraznému omezení dotačních programů v oblasti rekonstrukce a výstavby sportovních zařízení, není možné tento vlek modernizovat. Demontáž nevyhovujícího vleku a namontování lyžařského vleku z Javorné na Čachrov se tedy jeví jako možnou alternativou, jak zachovat jednu z nejvýznamnějších činností tohoto občanského sdružení. Zároveň se jedná o významný prvek podpory sportovního vyžití nejen pro občany Čachrovska, podporu a rozvoj turistického ruchu a navazujících služeb. Dále toto řešení nabízí výrazně snazší spolupráci se ZŠ a MŠ v Čachrově, odpadá problém s nesjízdností příjezdové komunikace a zejména problém s vlastnictvím pozemků. Neopomenutelnou se jeví také skutečnost, že TJ Sokol Čachrov dává daleko větší záruky kolektivní prospěšnosti provozu tohoto zařízení, a to nejen po stránce poskytování této služby, ale zejména využití prostředků touto činností utržených.
Vzhledem k výše uvedenému dále navrhuji pozastavit kroky vedoucí k prodeji tohoto majetku městyse Čachrova a vstoupit v jednání se zástupci TJ Sokol Čachrov za účelem projednání tohoto návrhu.
Honza Bejvl
Odpovědět