Zasedání 19,12,2019

Moderátor: Honza

Odpovědět
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Zasedání 19,12,2019

Příspěvek od Karel »

Průběh bez větších problémů, připravenost opět na nejvyšší úrovni! Dokonce jsem byl překvapen naší nevstřícností vůči obci Bublava a jejím dluhovým problémům - přitom "prachy jsou" a kraj to také podporuje.
Jsem rád, že se podařilo otevřít diskusi alespoň k jednomu tunelovacímu problému. Jím je nepochybně struktura a fungování honebního společenstva v Čachrově. I po téměř 30ti létech nové doby si někteří vlastníci těžko uvědomují odpovědnost za nabyté nemovitosti. Vůbec jim nevadí, kdo se po jejich pozemcích pohybuje a jaké možnosti jim poskytují platné zákony. Osobně mě vadí, že tito amatéři rozhodují i o vlastnictví mém. Rozhodující postoj by však v zájmu svých občanů měla hrát obec a ta by předevčím měla své možmosti přehodnotit. Mení přeci možné, aby zájmy obce měla v honebním společenstvu hájit myslivecká lobby, která je zároveň nájemcem honitby, určovatelem výše nájemného a usměrovatelem jeho toků. A tak dochází k paradoksní situaci, kdy z nepatrného vybraného nájemného je prioritně hrazena LČR náhrada za postoupené pozemky, pochopitelně v tržní výši, vlastníci ostrouhají a něco možná zůstane obci, ale i to se mění v těžko průhledné "darování" škole.
Ještě mě napadla jedna pochvala:
Překvapilo mě, že už v pátek se na elektronické desce objevily veškeré dokumenty vzešlé ze zasedání, někdy to lze měřit i na měsíce. Mou radost trochu pokazilo vysvětlení ve formě informace o "celozávodní dovolené" zaměstnanců úřadu. Nejde mě jen o osud zatoulaných turistů nebo opuštěných psů, ale co když by některého z občanů napadlo právě v této době skoncovat se svými dluhy a zatoužil by po kontaktu s úřadem?
Zdraví K
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání 19,12,2019

Příspěvek od Zírající Josef »

Karle :wave:, ty jsi prostě "místní obveselovač" (zvlášť s tím tunelováním :lol: :clap: :thumbup: jsi mne, zrovna ty :thumbup: :clap:, fakt dostal - jak říkával Werich: "Já řval..." :thumbup: :) :P :D :lol: :clap: )...

1) K (mě dobře známé...) Bublavě (o které jsem se tady spolu s Prameny apod. již opakovaně zmiňoval) - pokud by OPĚT došlo na tvé "smělé akce" (viz dřívější "kauzy" :shifty: :shh:), kdy koupě "staveniště dolní hospody" by byl fakt opět určitej vrchol... (...sebezničení obce, on na značné uprázdnění účtu bude stačit ten plánovanej vodovod a mnohoúčelová obecní stavba), ještě bychom prosili Bublavu o příspěvek my...
2) Nejsem zrovna příznivec myslivců, ale z tvého "spravedlivého horlení" cítím něco víc ;) - copak ti doopravdy udělali ? Něco ti překazili, cóóó :twisted: ? Asi zase nějaký... :shh:
3) K "celozávodní dovolené" - o psy se neboj, pro ty je manželka k dispozici KDYKOLIV, TŘEBA O PŮLNOCI !!! + tady většina lidí nemá moc peněz ani v nejlepších chvílích, natož teď, když se mnozí kvůli topení na zimu, Vánocům apod. dokonce zadlužují. A stejně všichni vědí, že obě úřednice bydlí na dosah - u nás je každou chvíli někdo... Takže to, co píšeš, asi jako obvykle nehrozí - tak buď bez starosti... :twisted:

P.S. :twisted: : Ty zatoulaný turisty :thumbup: :lol: :clap: myslíš asi v místně obvyklých pravidelných vánicích, nééé :D ?

(neměl jsem na tenhle poslední příspěvek ani klid, ani čas - omlouvám se, jinak bych byl mnohem "zlejší"... :twisted: )
Odpovědět