Zasedání ZM 13. 9. 2018

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasedání ZM 13. 9. 2018

Příspěvek od Honza »

Toto zasedání nebylo „zábavné“ tak, jak jsme byli občas zvyklí, nicméně mělo pár momentů, u kterých bych se rád zastavil.

Ten první se odehrál vlastně ještě před zahájením zasedání, kdy místostarosta Rendl způsobem, jenž má ke slušnosti poměrně daleko (titul magor se zatím běžně neužívá) osočil Honzu Kynčla, který si na stůl postavil telefon k pořízení záznamu z jednání. Co ho k tomu vedlo se můžeme pouze domnívat, neb svůj náhlý neurotický výpad ničím nevysvětlil. :wtf: Že by ostrý start jeho kampaně?? Možná se to dočteme v předvolebním programu. Jen si ho představme, jak sedí na úřadě a přichází občan…: „Dobrý den, já bych…" "Jdi do prdele ty magore…“ To by byl reprezentant což? :clap: Tak doufejme, že se to nestane. Nicméně jsem asi pochopil, proč se mezi lidmi honosí přezdívkou „hulvát.“ :idea:

Mé druhé zastavení je u Karlovy výtky k starostovi ohledně způsobu zadání zakázky na zhotovitele vodovodu na Javorné. Na první pohled se tato záležitost zdá poměrně rozumnou, ale pokud se podíváme na rub této mince, vidíme věci trochu jinak. Onen jiný pohled skýtá zejména skutečnost, že od předčasných voleb se Karel odmítl účastnit pracovních porad zastupitelů, kde by především právě tyto připomínky měly své místo a samozřejmě i prostor pro to, aby se daly řešit. Jenže to by nemělo onen efekt zviditelnění se na veřejnosti. Dostavil by se pouze efekt přínosu pro obec, neb do zasedání zastupitelstva by to bylo vyřešené a doplněné. Jenže tento efekt (jak dobře víme) stojí na Karlově žebříčku hodnot někde hooodně nízko, kdežto efekt veřejného pranýřování svých politických konkurentů hooodně vysoko a vo.., vo tom to je. :twisted:

A když už jsem u vodovodu, tak neméně zajímavým bodem byla žádost bývalé starostky Kocurové o zřízení centrálního vodovodu v Bradném. Opět…, na první pohled smysluplná věc, ale… Na starostův dotaz ohledně délky trvání onoho problému s vodou se dozvídáme, že co její paměť sahá. Pak celkem logicky přichází druhá starostova otázka, proč se tímto problém aktivně nezaobírala v době svého starostování. Následují tradiční výmluvy o důležitější práci (ale že se toho důležitějšího za jejího účinkování na úřadu městyse dělo :lol: ), ale bohužel žádný důvod opírající se o racionální základ. Tedy já bych jeden měl a není nijak složité jej odvodit. Podpůrným argumentem byl též její údajný výpočet, což mi trochu pozvedlo obočí. :shock: Když si totiž vzpomenu, že mi nebyla schopna ani správně vypočítat spotřebu elektřiny z ročního vyúčtování a údaje na elektroměru, mám o jejím počtářském umu nezpochybnitelnou představu. :P No a celkový obraz této „hurá“ akce dokreslil návrh řešení, které bylo pouze jedno a asi to nejdražší. Tedy od člověka s mnohaletou zkušeností v komunální sféře připravenost jako řemen. :clap: Posledním „trumfem“ na vyčlenění alespoň 5 000 000,- Kč z obecního rozpočtu na něco, co vlastně existuje pouze v pochybné teoretické rovině, bylo heslo „obecní infrastruktura“. To je přeci priorita. Lepší nahrávka na smeč už snad starostovi přijít nemohla. Otázkou, proč tedy, za svého působení, nechala propadnout územní rozhodnutí na ČOV a kanalizaci pro Čachrov, čímž spláchla cca 700 000,- Kč obecních financí do... obecní infrastruktury, smečoval dokonale. :thumbup: Kromě tupého výrazu a plků o nedůležitosti této části infrastruktury už nepřišlo nic. :) U frau Kocur mne to nepřekvapuje, ale od pana místostarosty Rendla bych právě zde očekával nějaký výbuch emocí. Nebo promrhaných 700 000,- Kč je málo?? :roll:

Předposledním zastavením je vystoupení pí. Vítovcové, která (jak víme) zasvětila práci na úřadu městyse valnou část svého aktivního pracovního života a myslím, že nebudu daleko od pravdy, když si dovolím tvrdit, že není mnoho těch, kteří by o obci měli podobné povědomí. Toto vystoupení se neslo v duchu jakési šifrované zprávy o věcech, které unikají očím zastupitelů. Ani výzvy k tomu, zda by mohla být konkrétní se nesetkaly s úspěchem, což poněkud celou tuto snahu o zlepšení fungování obce znehodnotilo. Myslím, že nám tím chtěla naznačit, že by mohla vyprávět mnohé, což bude bezesporu pravda. Kromě toho jsem byl mile překvapen jejím zájmem o videozáznamy ze zasedání ZM a názorem, že ony pomyslné pytlíky na zvracení nejsou vůbec od věci. Za taková slova samozřejmě děkuji i za chválu vizualizace stránek http://www.cachrov.cz pod správou J. Kynčla. Bohužel záznamy jsme nebyli sto pořídit vždy, neb jak již Honza Kynčl konstatoval – děláme to ve svém volném čase a cestovat z Prahy je finančně i časově mnohem náročnější než odskočení si z domova někým místním.

Při této rozpravě se pí. Vítovcová společně s p. Zahrádkou (i když to asi nebylo v plánu) dotkli i záležitosti, která zde nějaký čas trochu bublá pod povrchem a nebyla nikým odpovědným dostatečně vysvětlena. Tou záležitostí je pozemek na Javorné, který obec prodala za účelem stavby rodinného domu p. Václavu Matějkovi. Tuto transakci p. Zahrádka opakovaně označil za podvodný prodej (nikoli podvodný nákup, Václave), neboť při tomto prodeji byla zamlčena skutečnost, že obec onen pozemek již dříve koupila za cenu vyšší řádově o cca 100 000,- Kč. :shh: Jediné vysvětlení tehdejšího reprezentanta obce (hádejte kdo jím byl), které jsem slyšel bylo odvolání se na podporu bydlení mladých lidí. Pak se ale logicky nabízí otázka, proč nikdy před tím ani nikdy potom podobný příspěvek obec zdejším mladým neposkytla. :think: Možná toto by mohl být námět pro pana místostarostu, neb téma obecních financí bylo jedním z hlavních trháků jeho předvolební kampaně pro právě končící volební období. :idea:
Každopádně nejen tato skutečnost byla námětem pro Šumaváky, kteří mmj. na jednom z předchozích zastupitelstev navrhovali finanční příspěvky pro trvale žijící místní občany za účelem pořízení čistíren odpadních vod jako alternativu místo centrální ČOV, která (jak už jsem zmínil výše) vzhledem k propadlému územnímu rozhodnutí hned tak nebude. Jak to dopadlo víme, a tak se nelze divit množícím se názorům, že holt jsou si tu všichni rovni, ale někteří... o trochu rovnější. :angel:

P.S. Poděkování patří také spolku Komunita Čachrov za kulturní a vzdělávací činnost :thumbup: a Standovi Kolářovi opět díky za věcné a trefné připomínky hodné zápisu do kronik. :clap: To by si ale cenzura podřízla vlastní větev. :wave:
Honza Bejvl

Zírající Josef
Příspěvky: 259
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 13. 9. 2018

Příspěvek od Zírající Josef »

Jen poznámka pro zajímavost...

Zvykl jsem si, že kdykoliv něco požaduje někdo z dua K + R, zpozorním...

A u nás v práci u se stavil maník, co o vodovodech apod. něco ví. :twisted: Já mám ve svém psychologickém posudku - ANO, MY PRO SVOJI PRÁCI POTŘEBUJEME POTVRZENÍ, ŽE JSME ALESPOŇ V TÉTO OBLASTI "V PÁSMU NORMÁLU" - škoda, že to nepožadují i u jiných prací a funkcí, žžže - že jsem komunikativně smělý :twisted: , takže když něco nevím, tak se zeptám. Tak jsem se ho zeptal na to Bradné.
Nejdříve samozřejmě řekl, že má málo informací, což je skoro vždy známka určité serióznosti... Ale potom se zeptal prý na něco velmi důležitého - na počet obyvatel Bradného. Když jsem mu našel, že Wikipedie v roce 2001 udává -náct a že u nás všude spíš obyvatelé ubývají, zasmál se. Pak jsme na Mapách hledali, jak daleko je třeba čachrovská vodárna a vyšlo nám skoro kilák... Řekl, že existují i jiná řešení, to že by se vidělo až na místě, ALE pro -náct lidí že DNES* asi neexistuje řešení dobré (jestli vůbec...) a ROZHODNĚ NE LEVNÉ...= pokud nezískali vodovod "za Komančů*", kdy na některých nákladech celkem nezáleželo, mohli si kopat, kde chtěli apod., TEĎ TO BUDE HODNĚ SLOŽITÉ (už jen "papírově"...) A NEUVĚŘITELNĚ DRAHÉ... Tady souhlasil s K., že cena jen toho zřízení vodovodu bude rozhodně v milionech, tedy třeba pul mega na obyvatele a to, že nemusí být zdaleka všechno (nějaké zádrhele prý přijdou i pak, ale tady jsem tomu moc nerozumněl, tak nebudu psát pitomosti...).

Ale mne zaujalo hlavně to, že Karel chce ve svém předvolebním prohlášení nakupovat, zlepšovat apod. za !!!NIKDY NEVRATNÉ!!! desetimiliony a exstarostka chystá akci za dalších pár mega... Jestli má obec tolik v případě nápadů K.R. "zbytečných" a u J.K. i jen "volných" peněz, které nebudou nikde chybět a nedají se utratit smysluplněji, tak co furt řešíme pomalý úpadek - můžeme si za tyhle desítky milionů asi opravdu ledacos pořídit a zlepšit... :idea: :twisted:

Zírající Josef
Příspěvky: 259
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 13. 9. 2018

Příspěvek od Zírající Josef »

Jo a to pro... 700 000,- Kč pro obec exstarostkou jen dokresluje celkový obrázek "těch :evil: ... :evil: sedmi let"... :shh: :silent: :angel: :roll: :evil:
Člověk by tedy od dua K+R očekával "chození kanálama", sklopené oči, tiché drmolení mantry Promiňte, -II-, -II-... apod., ale vidíme naprostý opak = "hrdá čela", útoky na leckoho, stavění se do pozic mluvčích apod. A nikdo se je celkem (jsou výjimky - Standa K. se nebojí a je báječnej glosátor jejich výroků...= už se zase těším na záznam... :lol: ) ani nepokouší nějak zvlášť zarazit, umravnit apod., což mne strašlivě štve, protože oni nejsou nijak "pevní v kramflecích" a rozhodně žádní géniové... Kdykoliv se s nimi pustí někdo do fundovanější debaty (např. ing. Valeš...) :lol: ... :roll: (správně to popsal Honza = "tupý výraz a plky... :lol: "), odcházejí VŽDY na hlavu poraženi... Ale jsou "splachovací" a já prostě z mnohých jejich oponentů = i mnou volených ..., cítím nějaký ostych nebo dokonce až strach, kterému ale (za 16+ let jsem na místní poměry a "specifika" stále jen "Zírající"...) opravdu nerozumím... TVRDÍM, ŽE JINDE BY JIM :evil:TOHLE :evil: NEPROCHÁZELO a to si lidé "zdola a blíže k opravdové civilizaci" myslí, jak je zde drsně nesmlouvavý kraj a ještě tvrdší a ostřejší obyvatelstvo...

Karel
Příspěvky: 221
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 13. 9. 2018

Příspěvek od Karel »

Asi jsme byli, Honzíku, každý na jiném zastupitelstvu. Ty máš alespoň možnost prostudovat, případně upravit, záznam!
Tak tedy mnou viděno:
Ad "porady"
Vždy jsem se snažil přimět zastupitele k využívání vlastního rozumu. Ze zákona může zastupitelstvo jednat pouze veřejně a ty se nás snažíš přesvědčit o nutnosti přebírat názor nějakých lobistických tlup. To poslední jednání bylo ukázkovým příkladem. Odsouhlasíme nesmyslný dodatek smlouvy, který řeší pouze odpuštění sankční pokuty. Jsem zvědav, jak bude posuzována v tomto směru smlouva další (Silnice) a jak budou sankce uplatňovány v tomto případě.
Ad paní Vítovcová
Možná se její vystoupení zdálo moc emotivní ale já nevidím důvod, že by právě ona měla přestupovat do vašich udavačských řad! Snad má obec dostatek zaměstnanců v jejichž náplni práce je právě starost o majetek vlastněný obcí a tím pádem i povinnost přehledu o jeho pronajímání a využívání.
K ostatním bodům jednání, například ke způsobu "výběrových řízení" je škoda slov. Snad jen k "prošustrovaným" sedmi stům tisícům:
šlo o cenu projektové přípravy a co bráni současné sestavě jej realizovat?

Zírající Josef
Příspěvky: 259
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 13. 9. 2018

Příspěvek od Zírající Josef »

:twisted: Už se těším, až zhlédnu video*... Ty jsou strašně důležitý pro nás, co se nemůžeme, nechceme apod. přímo účastnit a taky jako "svědectví doby" apod. :thumbup:

:lol: Karle, už se ti to ZASE v hlavě plete - KDO BRÁNÍ SVÉMU OKRÁDÁNÍ, ROZHODNĚ NENÍ UDAVAČ...!!! :lol:

A neboj, p. Vítovcová zůstane Tvou obdivovatelkou, zastánkyní apod. až do smrti - ta nikdy nepřestoupí... Na její vystoupení jsem slyšel hned několik názorů (ale většinou posluchači došli k tomu, že asi chtěla ukázat, že ledacos ví - druhá strana ovšem taky..., jen to nevyznělo tak, jak asi chtěla...), tak jsem velice zvědav na "reál"*.

Odpovědět