Zasedání ZM dne 26.7. 2018 aneb prozření po 112-té

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasedání ZM dne 26.7. 2018 aneb prozření po 112-té

Příspěvek od Honza »

Kdo nepochopil po tomto zasedání ZM, už zřejmě nepochopí nikdy... Nejen slova, ale i nonverbální komunikace opět odkopaly hlavní aktéry. Tentokrát však byla ona pomyslná laťka příliš vysoko i na jindy poměrně "chrabré" přívržence této dvojky. Ale protože jsou krásné letní dny, nechám si povídání o naší cenzúře :silent: a jejím parťákovi (specialistovi na vysávání obecních pěněz) :arrow: na později. S blížícími se volbami to bude jistě výbušné téma... :wave:
Honza Bejvl

Kynčl
Příspěvky: 264
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání ZM dne 26.7. aneb prozření po 112-té

Příspěvek od Kynčl »

Video na stránkách a na Youtube takže slovy klasika Enjoy :)

Vypadá to, že v současném rozložení podpora cestovního ruchu nikoho moc nezajímá. A že nás čekají suchá léta na které bysme se měli připravit například zadržováním deštové vody na zalévání asi také ne.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50

Honza
Administrátor
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM dne 26.7. aneb prozření po 112-té

Příspěvek od Honza »

Tak dobrá... Když už jsi zmínil ten cestovní ruch, vezmu to tedy od konce a připomenu zde jedno z mnoha „mouder“ pana Hynka Klimka, člena Karlova fanklubu.

"Pane Pavle ji mi záhadou, že Vám tolik leží na srdci turistický ruch na Čachrově? Víte ono jde také o to, jestli místní lidé o tohle stojí. Z rekreačních oblastí by mohli místní vyprávět. Pravda, pro podnikatele je to výhodný obchod. Ale poslouchat mnohdy do noci opilé party plzeňáků, pražáků a dalších milovníků zdejšího prostředí, jak vyřvávají dlouho po půlnoci, demolují a znečišťují veřejné prostranství a mnohdy soukromé vlastnictví, není nic moc. A že se to děje v turistických střediscích je jednoznačné. Část turistů se chová jako utržených z řetězu a myslí si, že jsme tu všichni blbci. Ano, větší část je slušná to je pravda. Mimochodem...myslíte si, že ty poházené odpadky u silnic a vjezdů do lesa jsou dílem místních? Já ne.
No ale můžete to zkusit. Kupte zde chalupu, udělejte např. penzion a pořádejte letní pobyty. Ukažte nám jak se to dělá v praxi."


Toliko citace…

Členové tohoto uskupení včetně svého „velkého náčelníka“ se (jak známo) celá léta prezentovali odporem ke všem myšlenkám potencionálního rozvoje v oblasti turistického ruchu. To se však změnilo, neb „velký náčelník“ přišel s dalším nápadem, jak se „trochu“ napakovat na obecní kase. Ta „trocha“ tentokráte čítá nikoli desítky tisíc, nikoli stovky tisíc, ale rovnou milióny a oním zaklínadlem je právě formule „cestovní ruch“. :idea: Co na tom, že obci dluží nemalé peníze z neoprávněně vyplacených odměn. Nyní by měli zastupitelé pochopit, že cca 3 000 000,- Kč na sněžnou rolbu jsou tou pravou investicí do jeho soukromé firmy, která tu ten omšelý a léta opovrhovaný turistický ruch opráší tím nejlepším možným způsobem. :clap: Krom toho, že bude upravovat „náčelníkův“ svah, upraví (aby se neřeklo) pár běžeckých tras, na což je pochopitelně také potřeba přispět z nějakého rozpočtu a rázem budeme IN.
Během diskuse k tomuto bodu jednání ZM však „velkému náčelníkovi“ docházely argumenty až z něj byl jen „malinkatý náčelníček“, který vlastně ty peníze už ani skoro nechce. :shh: Zjistil totiž, že zastupitelé nejsou tací blbci, za které je měl a že tři „míče“ už je fakt dost i na jeho souputníky. :shock:
V prvé řadě velmi oceňuji fundované vystoupení p. Valeše, který jasnou oponenturou rozložil „náčelníkovu“ pohádku „O Šípkovém ruchu a Sněžném princi“ až po samé dno. :thumbup: Ocenit je potřeba i rezolutní NE pana místostarosty Rendla, kterého asi více než plané tlachy namíchla „náčelníkova“ odpověď na otázku, co je s rolbou, kterou „velký náčelník“ dostal od obce k vleku – prodal.

Pak se hlasovalo a člověk by tak nějak očekával, že když i „cenzura“ za svého působení ve vedení obce s „velkým náčelníkem“ v zádech (poté co v rozporu hned s několika zákony odhlasovali prodej obecního vleku) nuceně dospěla k názoru, že zákon o střetu zájmů a další by se asi měly dodržovat, bude tato tradice zachována. Ale kdepak „velký náčelník“, ten uznává jen zákony kmene…, ehm vlastně stáda.

Pro oživení…

Oznámení o osobním zájmu:
(1) Veřejný funkcionář je povinen při jednání ústavního orgánu, jiného státního orgánu, orgánu územního samosprávného celku nebo orgánu právnické osoby vzniklé ze zákona, ve kterém vystoupí v rozpravě, předloží návrh nebo je oprávněn hlasovat, oznámit svůj poměr k projednávané věci, jestliže se zřetelem k výsledku projednání věci by mu mohla vzniknout osobní výhoda nebo újma anebo má-li na věci jiný osobní zájem; to neplatí, jde-li jinak o prospěch nebo zájem obecně zřejmý ve vztahu k neomezenému okruhu adresátů.
(2) Oznámení podle odstavce 1 podává příslušný veřejný funkcionář ústně v průběhu jednání, nejpozději však před tím, než orgán přistoupí k hlasování; oznámení je vždy součástí zápisu z jednání.


Jenomže jak v zápise ze ZM, tak na videozáznamu bychom něco takového hledali marně, přestože „velký náčelník“ ani na vteřinku nepřipustil myšlenku, že by se čistě z vyšších principů mravních mohl tohoto hlasování zdržet. Jenom blázen by přece nezvedl ruku pro nějaký ten milión do své kapsy. :twisted:
Ale jeden… jeden, který ruku nezvedl se však přeci jen našel. Nebyl to nikdo jiný než kmenový veterán přezdívaný též „Dobrý holub“. Jeho provinilý až servilní výraz, upírajíc se k „velkému náčelníkovi“, a prosíc za odpuštění, že ho v této „těžké“ chvíli nepodpořil přes to, že je mu za mnohé vděčen, vypověděl vše. Vzorová ukázka prototypu člena kandidátky potažmo voliče „velkého náčelníka“.
Naštěstí všichni ostatní zastupitelé podobné slabosti ducha nepodlehli. :thumbup:


Pokračování příště… 8-)
Honza Bejvl

Zírající Josef
Příspěvky: 259
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM dne 26.7. 2018 aneb prozření po 112-té

Příspěvek od Zírající Josef »

Tak jsem si ihned po návratu z dovolené pustil záznam, Pa-ne-bo-že...!!! :roll: / :evil:

VELICE lituji (i když jsem se zařekl, že už/zatím/podle výsledku voleb*** chodit nebudu...), že jsem tam nebyl, protože se projednávaly i věci, na kterých jsem se sám podílel (např., na to, že je zápis do kroniky !!!za rok 2016!!! vyhotovvován zoufale pozdě, navíc v takové "kvalitě a kvantitě", že je vyvažovaný zlatem, a hlavně, že jeho "politický" začátek je naprosto neobjektivní apod., jsem na předminulé schůzi upozorňoval jako první... + prodej vleku a to co se kolem něj děje, jakož i mnohé další Karlovy akce, se mi také stále nezdá "normální"... :wave: ).

Teď nemám čas na podrobnější reakci, ale myslím, že mohu s čistým svědomím (a s plným vědomím, že první dva níže jmenovaní budou asi brzy = po volbách***..., míti zase možnost dělat potíže mé manželce/pomstít se mi přes ni a že už se mne někdo snažil, blbě, ale přece, žžže..., kriminalizovat i v práci...) říci a ohodnotit:
(a po téhle poslední kapce už fakt nikdy žádný pán a paní...) Kocurová a Randák = styďte se, to nejde pojmenovat jinak než naprostá ubohost (mně by snad ani nevadilo tolik to, co děláte, protože nakonec alespoň v poslední době vždycky narazíte, ale nejvíc mi vadí, že si dovolujete švindlovat apod. takhle viditelně, uboze, nízce apod. - to si fakt myslíte, že jsou lidé ještě o tolik hloupější než Vy...?), manipulace, swinstvo atd. atd. atd. !!! = takže vlastně jako obvykle...
Naopak pánové Valeš, také jako obvykle, PERFEKTNÍ :clap:, Standa Kolář NAPROSTO ÚŽASNĚ A PRAVDIVĚ POJMENOVÁVAL FAKTA A HLAVNĚ KARLŮV "PŘÍSTUP" APOD. (až mne velice mile překvapil...:thumbup: :wave:) + i pan Rendl = VÝBORNĚ (je vidět, že máte hranice, kam prostě nehodláte zajít ani s Karlem... :thumbup: )!!!

Mimochodem, takže k tomu "vleku ani ne za cenu šrotu" (= vlek + rolba + ? za cenu lepšího silničního skůtříku ?) byla i rolba? Já se picnu... :roll: Tak to se hned ptám: "Karle, když jsi jí střelil, za tu jsi možná dostal víc, než jsi sám dal za všechno, ne? A co všechno k tomu ještě, mimochodem, bylo ?"

***Ale v tom případě, kdyby se do vedení obce dostalo opět "vypečené duo R+K", myslím, že Čachrov by neměl právo na samostatnou existenci... :crazy:

A na závěr opět citát ze zlidovělé "skoroklasiky" (= troška z Trošky...): "VELEBNOSTI, JDU BL... !!!" :roll:
Naposledy upravil(a) Zírající Josef dne ned 12. srp 2018 7:22:04, celkem upraveno 1 x.

Zírající Josef
Příspěvky: 259
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM dne 26.7. 2018 aneb prozření po 112-té

Příspěvek od Zírající Josef »

Ještě jsem, v první krátké (a velice rozčilené...) reakci..., zapomněl podotknout, že Vy, místní, si snad už vůbec neuvědomujete, jak je to tady vlastně všechno "šílené"... :crazy:

Jen třeba... :twisted: Zasedání se konalo v "klubu" u Sikstů :twisted: = přečtěte si Honzův příspěvek z 21. 3. 2016 k zasedání 17. 3. téhož roku = krátký souhrn, jak se z ke spokojenosti místních fungujícího hostince a obchodu měla původně stát obcí pronajímaná provozovna na výrobu mléčných výrobků z mléka od místních zemědělců (a jak mi bylo kdysi v restauraci celkem veřejně vyprávěno, navíc se prý hrdě prezentovalo, že i v budoucnu zaměstnávající další místní lidi...), což zpočátku vypadalo jako PODPORA MÍSTNÍHO PODNIKÁNÍ A ZAMĚSTNANOSTI (i za cenu ztráty restaurace a obchodu...) A TEDY NAPROSTO BOHULIBÝ ČIN PRO MÍSTNÍ KOMUNITU a jak se to všechno (jako Karlovi dost často...- on to samozřejmě vždycky myslí dobře, ale má hroznou smůlu... :wave: :lol: ) nějak "zvrtlo" na ?VÝSLEDEK? = "KLUB" V SOUKROMÉM VLASTNICTVÍ...= nepřijde Vám to jak z Vesničky střediskové ? - jen "chalupa" byla holt "o něco větší" a "byla dohozena" ne Pražákovi, ale Plzeňákovi = jasná "KARLOVA PŘIHRÁVKA" a vděk asi pokračuje...

Neboť...P. Siksta z minulého zastupitelstva odstoupil, myslím že říkal něco jako "z únavy" (My, tehdejší opozičníci, jsme si řekli "prostě tam pustil lidmi tehdy opět nezvoleného Karla"...) a před blížícími se volbami už je tam, ejhle, svěží, zas...

Dále... :angel: Karel se (přesvědčte se na záznamech...), podle mého, pokouší "obec" a hlavně její současné vedení, schválně zavléci do nejrůznějších legislativních apod.pastí/problémů = všiml jsem si toho už od jeho naprosto nesmyslného návrhu dvou ředitelů ve škole a dalších a dalších navrhovaných neuvěřitelných "paskvilů" = zakončeno na téhle schůzi naprostou peckou = financováním rolby soukromníkovi (dokonce ani ne kámošovi, ale přímo jemu :roll: a sám si pro to dokonce hlasoval... :crazy: = to už je snad až na okamžité "občanské zatčení" na místě a následné přivolání Policie - svědků tam bylo dost... :lol: ) a dalšími zcela nesmyslnými až protiprávními návrhy (Standa Kolář mu to tam na záznamu v jednu chvíli říká dobře = něco jako že se Karel nestydí vůbec ničeho nebo tak něco...= i naprostý blb si přece třeba spočte, že např. zakoupením obchodu obci potíže teprve začnou, protože ten obchod musí neustále děsivě prodělávat...) atd. atd. atd.

Co mě bylo vyprávěno (nějaké i starší "histórie a historky" lze najít i zde...), Karel by měl obci spíš vracet a omlouvat se (a to nemyslím jen poslední "vyčarované" odměny, něco za busík apod., ale stejně KARLE, KDY UŽ VRÁTÍŠ ALESPOŇ TOHLE ?), než ještě něco požadovat... Vlek za pár desítek tisíc (a to prý tam byly ještě nějaké zajímavé "akce" s přesuny pozemků...) i s rolbou a možná i s dalším zařízením, rolbu pak Kája soukromně střelí a požaduje melouny na novou od obce... :roll: :lol: :clap:

A DOBŘE VÍTE, ŽE JE TO JEN ŠPIČKA LEDOVCE. A pak sedí na schůzi, uculuje se a snaží se škodit, něco urvat atd. znovu a znovu (alespoň že ho tentokrát Standa K. tak báječně utíral - fakt už je to naprosto neúnosné...). VY TO FAKT NEVIDÍTE ?!!!


No, já holt zase uvidím v práci nebo přes manželku? Nebo mi "bude provedeno" něco jiného? Jen do toho, alespoň to pak už nějak rozjedem a ukončíme... :evil:

Zírající Josef
Příspěvky: 259
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM dne 26.7. 2018 aneb prozření po 112-té

Příspěvek od Zírající Josef »

A teď se podívejme na vůbec největší hrůzu z celého tohohle záznamu = DVA :angel: :angel: LIDÉ :evil: :evil: , KTEŘÍ Z OBECNÍCH PROSTŘEDKŮ JEN NEDÁVNO NEOPRÁVNĚNĚ "VYČAROVALI" 1?0 000,- Kč (a to, jak všichni víme, není ani zdaleka jejich celý dluh vůči obci, spíše maličkost...) NA ZÁZNAMU DRZE MORALIZUJÍ A SNAŽÍ SE OSTATNÍ "MISTROVAT" !!! PANEBOŽE :roll: :crazy: !!!

Tady mi nedá, abych se nevrátil k úžasně trefným výrokům Standy Koláře (doufám, že mu tím nijak neuškodím, je to na veřejném záznamu...) k naprosto nesnesitelným Karlovým ŽVÁSTŮM... Alespoň ty opravdu "boží", kdy říkám (s Werichem): "Já řval...!!! :lol: "

16.55 = TY SE NESTYDÍŠ ZA NIC... :lol: :twisted: To by nás, Stando, podepsalo moc... Jestli má Karel+ nějakou opravdovou superschopnost, tak je to ABSOLUTNÍ "SPLACHOVATELNOST" = kde by se jiní kroutili a schovávali studem, on se ještě nakrucuje...

21.30 = TY SI PAMATUJEŠ, JEN CO POTŘEBUJEŠ A PAK TO TO PŘEKROUTÍŠ VŽDYCKY... :lol: :evil:

23.50 = HLAVNĚ SI SE PŘIPRAVOVAL, JAK BY SI SES NAPAKOVAL, NE... (já bych dodal, že to je Karel "VŽDY PŘIPRAVEN !!!") :lol: :twisted:

24.10 = TY UŽ NEVÍŠ VŮBEC, CO POVÍDÁŠ... :lol: :twisted:

Vážený Stando, jsem pyšný, že se snad mohu považovat za Tvého přítele a veřejně hlásím, že spolu s p. Valešem apod. budete mít vždy můj hlas a podporu !!!

Mimochodem, to, že i "kronikářka" se po Karlově vzoru stále snaží "klásti jedovaté stopy a pastičky" atd., je snad jasně viditelné pro každého :idea: :!: :roll: = podle mého např. mnohé její "důležité postřehy" vůbec do kroniky nepatří (nebo alespoň v tomto rozsahu a "provedení"...) a naopak by tam asi měly být mnohé podstatně důležitější věci (kdybych tam byl, rozhodně bych opět nemlčel při předčítání určitých "poněkud zavánějících" pasáží... :twisted: ) = furt jí šetříme, ale jak vidno, není proč !!!

Honza
Administrátor
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM dne 26.7. 2018 aneb prozření po 112-té

Příspěvek od Honza »

„Kronikář je objektivní jen tehdy, když zachycuje všechny podstatné a rozhodující rysy společnosti, když se pokouší podat obraz života v obci, který v ničem podstatném není zkreslen, kde není nic nadsazováno, nic růžově natíráno, a kde se vyrovnáváme i s negativními jevy.“ Václav Pubal, 1970

Asi by pan Pubal zaplakal, kdyby viděl současný stav kronikářství v naší obci, :thumbdown: kdy se „cenzura“, způsobem jí vlastním, rozhodla pozměnit zapsanou historii k obrazu svému, a to i přes to, že na tuto skutečnost byla opakovaně upozorněna zastupiteli a vyzvána, aby události zaznamenávala tak jak se doopravdy udály a nikoli zohýbaně. Nic na tom nezměnil fakt, že za tuto (v jejím podání) obci jednoznačně neprospěšnou činnost bere obecní peníze. A bere je přes to, že jí odvedená práce tomu zjevně neodpovídá – jedná se přece o zápis z roku 2016. Je na místě se tedy ptát, proč vůbec peníze (před odvedením požadované práce) dostala? :roll:

A zahnána argumenty zastupitelů do kouta volí způsob nejprimitivnější – lhaní. A lže a lže a zapírá a překrucuje jak malá holka, kterou nechytali na švestkách. Jenže ona je tak „prostá“, že se nachytala sama. Chtělo by se říci, že kdyby blbost nadnášela (abych neurazil holubičku), mohla by být oficiálně zanesena do leteckých map jako překážka našeho vzdušného prostoru. :lol:

Chápejme... Poté, co musela pro porušování zákona přestat s propagandou sebe sama v místním občasníku našla si nový způsob, jak svoji touhu po zviditelnění svých „zásluh“ ukojit, a ještě za to shrábnout nemalý peníz. :shifty:

Jediný, kdo s jejími výkony naprosto souhlasí je opět „velký náčelník“ s jeho nebetyčně debilními argumenty o tom, že historie stejně nikoho nezajímá a je vlastně úplně jedno, co se do kroniky napíše. :wtf: Aby ne, když tím „cenzura“ žehlí i jeho reputaci. Kdopak by chtěl mít v kronice napsáno, že byl jako zastupitel pro svoji „obětavou“ činnost trestně stíhán a usvědčen z okradení městyse. Ale to ještě nestačí. Ono je potřeba tohle zcela zamlčet a celé to vylepšit o všem dobře známé obětování se na obecní oltář. Nebo se snad pletu?

Jak už psal Josef... Reakce na tohle svinstvo od Standy Koláře výborná. :thumbup: :clap:

No a protože „cenzuře“ nateklo do bot, pokusila se sebrat nějaké body alespoň poučováním starosty ohledně zveřejnění informace k možnosti ukládání odpadu. Ta píííííp, která celé roky bojkotovala všemožnými prostředky, včetně nařízení zaměstnancům městyse, přístup lidí k informacím má drzost někoho v tomhle ohledu poučovat? :evil: Obdivuji starostu, že ji neposlal do řiti. :arrow:

Doufám, že nyní se zastupitelstvo zamyslí i nad tím, jestli tento „materiál“ vůbec může tvořit tak důležitý dokument, jakým je kronika, neb jak jsem zjistil..., v jejím podání je tragický nejen obsah, ale i forma. :sick:
Honza Bejvl

Odpovědět