Zasedání ZM 19.10.2017

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasedání ZM 19.10.2017

Příspěvek od Honza »

Velmi očekávaným bodem tohoto jednání ZM byla „zpráva o činnosti zdejší ZŠ, která byla tradičně nezáživná. Nicméně pan ředitel byl jedním ze zastupitelů (Karel to rozhodně nebyl) upozorněn, že je vykazována činnost tříčlenné školní rady i přes to, že ve skutečnosti žádná neexistuje. Vysvětlení v podání p. ředitele bylo spíše výmluvou nežli smysluplným odůvodněním, a tak si dovolím to své. Radu vyžaduje zákon a papír (jak se říká) snese všechno. Trochu mne mrzí, že tuto „drobnost“ přehlédl jeden z rodičů obhajujících činnost pana ředitele a který se jal poučovat zastupitele o dodržování zákonů při případném pokusu o jeho odvolání. Tím se dostávám k tomu podstatnému, ale abych netříštil vlákna umístil jsem svůj příspěvek na toto téma zde…

http://www.mestyscachrov.cz/forum/viewt ... ?f=12&t=93

Další zajímavostí, kterou bych rád zmínil, byla možnost získání dotace na výměnu a následně případnou instalaci dalších lamp veřejného osvětlení. Za tímto účelem je potřeba vyhotovit mimo jiné pasport, který je zpoplatněn částkou, jejíž mnohonásobek bývalá vrchnost odepsala (jinými slovy vyhodila z okna) bez mrknutí oka. Vzhledem k tomu, že v obci a jejích částech máme odhadem 70 ks lamp pamatujících dávné časy, považoval bych tento pokus za poměrně relevantní. Také energetická náročnost hrála v době jejich osazení mizivou roli. To, že je Karel proti mne nepřekvapilo. Z logiky věci je jasné, že se mu do dalších voleb nehodí do krámu, aby tady obec čehokoli dosáhla a nedej bože něčeho, co by se financovalo také z jiných než obecních peněz. Jak by to svým voličům vysvětloval že?
Nic méně u ostatních odpůrců mne to docela překvapuje. Zřejmě jejich mysl tíží nové studie v oblasti světelného smogu. :)

A tím se dostáváme k poslednímu bodu, který mne zaujal. Nájemní smlouva za užívání pozemku. V tomto případě však v opačném gardu. Tedy občan účtuje obci nájemné za užívání svého pozemku, konkrétně komunikace, která přes něj vede. Další příklad kostlivce bývalé vrchnosti, která v době své vlády neakceptovala nabídku na odkup za podmínek obvyklých a nyní, když se majitel rozlítil a požaduje nájem, se všichni tehdy zúčastnění diví. Tedy Karel nee, ten by ho zas nejraději poslal do řiti, a až dotyčný podá žalobu, kterou obec prohraje a bude platit ušlý nájem + úroky, právní zastoupení a soudní výlohy, bude dělat mrtvého brouka, že jeho se to přece vůbec netýká a za všechno může ten občan II. kategorie, nebo snad nové vedení obce, které se s ním nedokázalo dohodnout, tedy spíše s ním zatočit tak, jak to uměli jen on s Jani. :twisted:

Na závěr něco pozitivního aneb cenzura je pryč...
Nevím, zda jste to zaznamenali, ale s příchodem nového vedení obce přichází také věci dobré. Není to tak dávno, co hysterie bývalé vrchnosti vrcholila v křeči předčasných voleb. Jako mávnutím kouzelného proutku cenzura s příchodem nového vedení obce odešla a na webu městyse můžeme nalézt jak zápisy ze schůzí ZM, tak usnesení a obé v strojové podobě. Ba co víc.. Na obci vám ochotně informace poskytnou a občané nejsou děleni do kategorií. A Karel mlčí, neprotestuje, nevolá po návratu své souputnice cenzury, ručně psaných zápisů atd. Neprotestují ani pobouření občané, a dokonce ani členové fanklubu. Že by ta nedávná nechuť byla pouze předstíraná?? Tomu se moc nechce věřit. To spíše bude předstíraná ta současná chuť, neboť (jak už jste si možná stačili všimnout) ona ta cenzura zkouší zas vystrkovat růžky. ;)
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 19.10.2017

Příspěvek od Karel »

Tak kdepak jsi Honzíku byl, když se schůzovalo? Doufám, že budeš alespoň čerpat ze záznamu, byl-li vůbec pořízen,zdá se mě, že už se z té dřiny aktérům rozbolela záda!
Co tě zaujalo:
1. osvětlení
Já s Pepou normálně komunikuji, nemyslím, že by se ti měl svěřovat se vším. A on mě dokonce pochválil, že jsem se souhlasem na rekonstrukci přispěchal první! Něco jiného je ovšem "pasport". Ten je pouze pro pijavice snažící se přisát k veřejným rozpočtům a samozřejmě pro ty, co by o tom rádi meditovali. Vzpomeň na pasport komunikací a co zůstalo k realizaci - byly to krásné diskuse "zasvěcených".
2. pronájem pozemku
Zase proběhlo beze tvé pozornosti. To snad bylo naše štěstí, protožes měl možnost získat silné téma pro Kiliána, znovu i se jmény. Vždycky jsem se snažil o vyjasnění vlastnických vztahů mezi obcí a občany (bez rozlišování kategorií), i v tomhle případě to mohlo být vyjasněno už dávno.
Jsem rád, že se mi snažíš přišít jen jen ty nejkrásnější vlastnosti, ale příště bys měl jednání sledovat bedlivěji, když už za jednáním musíš tak daleko cestovat.
O škole snad někdy na příslušném vlákně.
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 19.10.2017

Příspěvek od Zírající Josef »

Ke škole se, Karle, rozhodně vyjádři... :twisted:
A doporučuji, aby to znělo nějak takhle: "Vše, co se tady kolem školy v posledních letech stalo = nejdříve neučení, ohrožování dětí nedodržováním bezpečnostních předpisů apod. a z toho plynoucí odchod většiny místních dětí jinam + nynější události a to, co po nich bude následovat, jsem zavinil já, Karel Randák a hlavně p. Kocurová svým nesmyslným, nedemokratickým a neetickým rozhodnutím o dosazení p. Jansy do funkce ředitele i přes nesouhlas komise odborníků a rodičů... Moc se omlouváme a do smrti se budeme snažit toto pochybení obci a především místním dětem nahradit, i když víme, že se nám to nemůže podařit, zvláště, když dluhů vůči obci máme více..."
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 19.10.2017

Příspěvek od Honza »

Trochu se obávám, Josefe, že obecně od korporátních psychopatů nelze odpovídající sebereflexi, natož sebekritiku očekávat, ale možná nás jeden překvapí viďte, Karle. 8-)

Jinak mám pro Vás výborný nápad ohledně videozáznamů, o kterých tak pochybujete podobně, jako jste např. pochyboval o pravosti strojově vyhotovených zápisů ze zasedání ZM. Nechť si to vezme pod svá křídla přímo Úřad a veškeré pochybnosti mohou být ty tam… :idea:

A nebyl byste to Vy, kdybychom v tom „čistém víně“ neviděli zas cosi plavat. Mimo to… Vás – největšího odpůrce dotací bych chtěl vidět přispěchat… :) Ono, pokud byste s Pepou komunikoval tak, jak říkáte, asi byste zde musel napsat něco o tom, že ta dotace není jedna, nýbrž je jich více a ty už onen pasport vyžadují. Ne nadarmo se říká „práce kvapná málo platná“ a tedy by možná bylo lepší se oprostit od populistických výkřiků a začít konečně něco dělat pořádně a s výhledem do budoucnosti. Jenže jak už zde kdysi psal Honza K. Rozvojová impotence je Váš obrovský handicap a zatím to potvrzujete ve všech směrech. Nyní se to se vší parádou ukázalo na škole. :roll:

Mohlo to být vyjasněno dávno?? Asi tak dávno, jako jste v zdejší komunální politice?? Tak to je vtípek týdne.. :lol: Ono to má ještě jiný úhel pohledu. Úhel, jenž by se dal označit jako pohled „řádného hospodáře“. Jak si vysvětlit že obec, kterou k řádnému hospodaření přímo nabádá zákon o obecním zřízení pozemky prodává jako na běžícím pásu, kdežto (tolik Vámi opěvovaný) „fyzický hospodář“ v obdobném postavení volí pronájem? Že by to osobní vlastnictví podporované heslem „nejsme schopni se postarat“ selhávalo?? :P Možná se zde můžeme vrátit k úvodnímu tématu veřejného osvětlení, neb možná je už rozprodáno tolik strategicky důležitých pozemků, že by byl problém nalézt ty, na nichž by se dalo toto osvětlení bez problémů vybudovat. :idea:

No a co cenzura?? Argumenty, proč držet "ovečky" v blahé nevědomosti, došly?? :mrgreen:

PS. Na téma školy a rovnání učitelek do latě se ve Vašem podání dost těším... :twisted:
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání ZM 19.10.2017

Příspěvek od Kynčl »

Video konečně na stránkách www.cachrov.cz

Omlouvám se za zpoždění.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Odpovědět