Zasedání ZM 27.7.2017

Moderátor: Honza

Honza
Administrátor
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasedání ZM 27.7.2017

Příspěvek od Honza »

Toto zasedání ZM bohužel v jistých ohledech navázalo na ta předchozí a bohudíky v jiných ukázalo, že by se mělo (po době temnoty) trochu vyjasnit.
Volbu místostarosty a zákulisní intriky, které ji provázely, jsem již zmínil na volebním vláknu. Někdo se snažil lží (jejíž konstrukce odpovídá IQ uličníka ZŠ) vše popřít a jiný cituji: „… si vysypal kýbl sraček na hlavu. Volba ale není o dvou, nýbrž o devíti lidech, a tak se nelze ubránit myšlence, že výsledek je produktem obchodu se strachem. A že to nebyla volba dobrá, mohl všímavý účastník zasedání odhalit již záhy. A kdo neodhalil, bude mít (dle mého přesvědčení) ještě příležitostí poměrně mnoho. :idea:
Očekával bych, že i zde bude Karel důkladně zpovídat jednotlivé kandidáty tak, jako v případě volby starosty, ale nedělo se nic. Škoda, zrovna zde by mne to docela zajímalo, ale není se co divit. Kdo by chtěl podtrhnout svého koně že?? :twisted:

Zajímavým tématem byl rovněž bod týkající se přemístění obecní knihovny. Tenhle kostlivec ve skříni (nikoli jediný – další budou následovat) po bývalé starostce je ukázkový příklad negativního dopadu rozprodávání obecního majetku. Jak se ukázalo, pro současné zastupitelstvo bude tato věc velmi obtížně řešitelná a není to tak dávno, kdy jsme poslouchali, a i zde na fóru četli o tom, jak „moudré“ bylo shodit ze stolu již připravený projekt environmentálního centra. Budova pak byla prodána se ziskem cca 600 000,- Kč, odřekly se desítky dotačních miliónů s výmluvou na náklady, které by obec s rekonstrukcí měla a dnes zaznívá z obecenstva hlas po odpovídajících prostorách, bezbariérovém přístupu, což by přesně onen projekt naplňoval. A co víc… Ten samý člověk, jež se tehdy odvolával na potřebu šetřit obecní kasu nyní péruje zastupitele za to, že současný rozpočet je málo odvážný a je potřeba více utrácet. A tak přichází s nápadem rekonstrukce současné knihovny, která (již tak malá) by se měla zmenšit o WC a vše co k tomu patří. Prostě taková TOI TOI v knihovně a samozřejmě zcela za vlastní.
To jednoho jímá blaho, když vidí, jací vizionáři nám tu obec zvelebují, a ještě se nezapomenou politovat, jaká to z jejich strany byla oběť. :roll:

Tím ale tlučení hubou nekončí a polévka se musí přihřát i na dalším bodu, kterým je prodej obecního autobusu. Tady se dozvídáme, jak zde bude výtečnou náhradou nové hasičské auto a opět není daleko doba, kdy byla (tím samým tlučhubou) myšlenka jeho nákupu spojená s dotací kritizována jako zhola nepotřebná věc.

Zajímavé je, že tlučhuba zcela utichá v momentu, kdy předseda finančního výboru informuje zastupitelstvo o finančním postihu, který obec čeká v důsledku porušení povinností a nezveřejnění závěrečného účtu minulým vedením městyse. Najednou se tlučhuba krčí v koutku jakoby snad ani v místnosti nebyl. Odměny, které si společně s bývalou starostkou za tuto kvalitní práci nechali vyplatit, mu ale evidentně nesmrdí.

Co mu ale smrdí moc, jsou webové stránky http://www.cachrov.cz. Ty by nejraději nechal zakázat, neb prý poškozují městys. Pravý důvod, jak víme, bude asi jinde, ale pojďme se na stránky podívat trochu jinak. Jsou to stránky amatérské, provozované jedním člověkem v jeho volném čase a za jeho prostředky. Podívejme se tedy pro srovnání na oficiální stránky městyse provozované profesionálně a z rozpočtu obce. http://www.mestyscachrov.sumava.net/mestyscachrov/
Panečku, to je terno… Ta podpora zdejší komunity z nich jen srší. A nepřehlédnutelná stopa obětujících se mocipánů neomylně vypovídá o jejich zápalu pro kvalitní prezentaci obce, obyvatel, živnostníků, turistiky atd.
To by mne zajímal důvod škodlivosti mého webu, neb ten musí být násobně škodlivěší... :lol:

Naštěstí pár zastupitelů je příčetných a zdá se, že by se jim mohlo podařit tragický vývoj zastavit a v následujícím období možná i obrátit. To bude však vyžadovat trochu víc než jen dobrou vůli, neb jak známo hrubé pytle vyžadují hrubé záplaty.
Honza Bejvl

Zírající Josef
Příspěvky: 259
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 27.7.2017

Příspěvek od Zírající Josef »

Mrknul jsem sem, jestli tady není video z poslední schůze, kterou jsem zmeškal a protože ještě není, pročetl jsem si pozorně Honzův referát z ní a zatím mám dvě poznámky...
1) Tomu, že někomu vadí tyhle stránky, se samozřejmě nelze divit. Zprávy o místních "neuvěřitelnostech" (a že jich tady za poslední roky bylo, co... :lol: ) :shock: :o :roll: se sice hezky šíří i ústním podáním, ale to je jen takové "jedna paní povídala"- nad tím se dá ještě celkem snadno mávnout rukou... Ale tady je to "černé na bílém", tvrzené, dokladované a vysvětlované někým identifikovatelným atd. atd. atd. A to už je pro někoho velký problém (a nejsem sám, kdo pevně doufá, že ještě bude...= že se neudělá obvyklá všezakrývající tlustá čára a to vše bude znovu zkoumáno a spravedlivě "ohodnoceno a odměněno"... :evil: ). A právě proto "bytostně demokraticky" by asi někdo potřeboval rychle zrušit tento zdroj informací a podkladů pro další "řízení" a také současně kolbiště, na kterém už chvíli zrovna nevyhrává, žžže...
2) Nevím, jestli jsem to úplně správně pochopil, ale vím určitě, že nové (nepřesně řekněme) "zásahové vozidlo" nemůže mít ani podobné využití jako "busík", natož mluvit o nějaké jeho výtečné náhradě...
Naposledy upravil(a) Zírající Josef dne čtv 10. srp 2017 7:14:27, celkem upraveno 1 x.

Zírající Josef
Příspěvky: 259
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 27.7.2017

Příspěvek od Zírající Josef »

A ještě jednu věc asi mohu říci rovnou, bez shlédnutí záznamu...
Vím že politika je vždy (a teď bych s chutí, mimo již obvyklého svinstva, použil mnohá další velmi ošklivá slova... :roll: ) prý umění možného, plná kompromisů doopravdy nevyhovujících žádné ze stran, komunální (navíc ?, ale ono je to stejné až po politiku "nejvyšší"... ) plná osobních animozit apod. ALE...!!!
Především Šumaváci, ale samozřejmě uznávám, že za nutné a vydatné pomoci "PepoBejvlovců", proti tomu, co se tady v posledních letech dělo, tvrdě bojovali a spolu jste opravdu mnohé dokázali (byť jen třeba mnohým dalším "neotřelým myšlenkám", "šméčkům" apod. zabránit...) a vybojovali. Nakonec jste, sice hodně pozdě, ale přece, městys dovedli k nutným předčasným volbám. Za to jsme Vám mnozí (= voliči - ve volbách jste, nezlobte se, ale i přes určité neobratnosti, stejně získali většinu...) vděční. A volili jsme Vás často i dohromady a předpokládali, že díky určitému (jak už napsal Honza...) "ideovému sepětí" vytvoříte koalici. Nestalo se tak a možná i "lidsky" dokážu pochopit, proč se tak nestalo (některé vzájemné osobní "antipatie" jsou pro mnohé prostě neřešitelné a nepřekročitelné...), ale čistě logicky se zase obávám (mimo jiné...!!! :? ), zda Vám to, že jste pro nás, Vaše voliče, logicky nevytvořili možnou pětičlenou koalici, neprohraje brzké volby příští.
Připomenu výrok zkušeného místního starousedlíka hned po volbách: "A co se tak moc změnilo? Je to vlastně jen na rok a K. R. tam stejně už zase má i s ním MINIMÁLNĚ 3 zastupitele a třeba přemluví apod. i další... Aby ještě i teď nebyl místostarosta nebo dokonce starosta... A i kdyby ne, stejně si to zase nějak ohlídá a nějak se domluvěj!" Já to v dřívějším příspěvku zcenzuroval na 2-3 atd., ale... Rád bych, aby se volič-zkušený místní senior tentokrát mýlil, ale už teď nevím, natož za rok+. Snad je/nás nové zastupitelstvo přesvědčí...
Abych nebyl jen pesimistický, lidé už velmi pochvalně kvitovali např. okamžité zajištění/"otevření" vody na hřbitově, pokácení (tentokrát velmi potřebné...!!! a ne jako ta nesmyslná holoseč předtím, co podobně potřebný strom/y stejně vynechala, žžže...) suchého stromu, co každé ráno ohrožoval děti na zastávce a mnohé další "drobnosti"... JEN VYDRŽET (alespoň s odstraňováním "zanedbání až kalamit" z minula...) AŽ DO PŘÍŠTÍCH VOLEB !!!

Karel
Příspěvky: 221
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 27.7.2017

Příspěvek od Karel »

Tak vidíš, už je tady první pecka, jakou musí řešit zastupitelstvo - pokácení stromu! Pro vás čachrovské patrioty je nutné připomenout, že stromů bylo víc, ale proč hledět dál než ke špičce vlastního nosu. Ostatně i schválení rozpočtu (opsáním loňské skutečnosti, snad nejhorší za dobu novodobé existence obce) svědčí o maximální snaze toho moc nedělat a tím nic nezkazit - důležité je předstírat jednání a hlasovat. Josífku vadí mě Tvé značně omezené zdroje informací, musí být uměním si z nich vytvořit vlastní názor!
S Honzíkem se moc polemizovat nedá. Osobně je mi ho docela líto, že mu není dopřáno zatlouci si hubou jako členovi zastupitelstva, ale svou životní šanci už zřejmě propásl. Teď mu nezbývá než jen svému lídrovi dál mydlit schody a přispívat k jeho mizení v propadlišti dějin v roli figurky spíše směšné - jak dlouho mohou přežít trumfy "malá domů a dlouhodobý pronájem"?

Kynčl
Příspěvky: 264
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání ZM 27.7.2017

Příspěvek od Kynčl »

Video záznam přidán

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=oac6xce_pNU

A je to opět výživné...

Karla už nehodlám komentovat ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50

Zírající Josef
Příspěvky: 259
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 27.7.2017

Příspěvek od Zírající Josef »

Neměl jsem čas Karlovi odpovědět, ani shlédnout nový záznam. Takže postupně...
Karle, směšuješ dvě základní věci - já, na rozdíl od Tebe, nejsem zastupitel "Čachrovska" (i když zrovna Ty jsi taky spíš za Javornou a rozhodně HLAVNĚ ZA SEBE !!!), ale "jen" čachrovský volič (a dokonce nejsem ani nijak zvláštní čachrovský patriot, jak píšeš = proč to neříci popravdě, jsem jen "15-ti letá náplava", co tu žije a to ještě možná - vidím to ještě tak maximálně na 20 let, ale může to být mnohem dřív z nejrůznějších důvodů... - třeba můj ;) odtud, ze ZŠ, předčasně vyhnaný :twisted: syn by si to moc přál..., zase jen dočasná...). Já si mohu dovolit myslet především "lokálně", od "globálních a globálnějších" věcí mám přece Vás - své demokraticky zvolené zastupitele (od EU, přes současnou vládu ČR, až po Tebe, Karle...- když se to takhle napíše, je to až děsivý, což ?!! :twisted: ). Zajímá mne tedy prvotně to, co se týká mne (a u mne, jako u pouhého voliče, je to dokonce správně, na rozdíl od Tebe, zastupitele...) = tedy pokácení suchého stromu, který každé ráno ohrožuje mého syna, je pro mne prvotní, tedy opravdu, jak píšeš, PECKA... :D
Pokud jde o mé zdroje ZÁSADNÍCH informací, prvotní jsou "moje oči" (a Karle, říká se obhrouble, ale pravdivě, že "voko není ..., voko vidí... :twisted: a podotýkám, že co tady moje oči posledních sedm let viděly, aby slepé byly, jak se říká... :shock: :roll: ), teprve pak jsou to informace od lidí, a to ještě jen od těch, kterým věřím (a věř mi, Karle, že pokud zjistím, že mi někdo opakovaně lže, má u mne "utrum" = s tím končím...). Takže o objektivitu (nějaká subjektivita tam samozřejmě vždycky a u každého bude...) apod. mého vlastního názoru se, Karle, neboj. Drze řeknu, že myslím, že v 53,5, s mými životními zkušenostmi a zážitky (žil jsem a, bohužel, žiju život, kdy skoro neustále VŠICHNI MI LHALI, žít ve lži mne nutí atd., takže jsem si vytvořil velmi silné obranné mechanismy až automatismy = říká se tomu "nevěřící Tomáš", skeptik, ale i mnohem hůř, protože lidi, jako jsem já a moji přátelé, naši "vládci - nadlidé" neradi i jen vidí...) díky vzdělání a neustálému "samovzdělávání se" i mimo můj obor, s IQ kolem 140 apod., patřím k menšině (bohužel...) velmi málo ovlivnitelné různými šmejdy a jejich "psychomasážemi", tak, Karle, neměj opravdu zbytečnou starost...
Pokud jde o tento "rok+ do voleb", myslím, že opravdu prvotní úkol nového zastupitelstva je vrhnout se na opravy Vašich chyb (ať už úmyslných :twisted: nebo i neúmyslných... :roll: :shock: ), "malých domů" apod. = zachránit, co se ještě dá..., aby se zamezilo největším škodám v "obci"... Teprve po volbách za rok+ bude potřeba to opravdu prudce rozjet a začít "zvelebovat"... Ale to se stále opakujeme...
A na závěr - pokud jde o Honzu, mě osobně (ale voliči ZATÍM rozhodli, bohužel, jinak - to je demokracie...) třeba zrovna v zastupitelstvu moc chybí už jen "typově", ale také třeba paní Augustínová... A je Ti doufám jasné, místo koho bych je tam rád viděl... Tak snad příště, žžže (ale jako cynický pesimista si spíš myslím, že ne... :evil: ).
Naposledy upravil(a) Zírající Josef dne čtv 17. srp 2017 15:27:17, celkem upraveno 4 x.

Zírající Josef
Příspěvky: 259
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 27.7.2017

Příspěvek od Zírající Josef »

Teď sleduji a poslouchám (což minimálně na začátku není nejen technicky úplně lehké, ale i tak jako vždy za "video" moc děkuji !!!) záznam, jsem v polovině a jsem, jak jsem ostatně očekával, "poněkud smutný až ...", takže si dovolím rovnou glosovat...
Myslím, že na "celkem funglnovém" starostovi se na teprve 2. zastupitelstvu (kde mu byl teprve zvolen místostarosta..., s "darovaným" stavem účetnictví, které zdědil po ... apod.) chtělo "poměrně dost až příliš" (když to řeknu velmi slušně...) na to, jak dlouho byl v době schůze ve funkci a také na to, CO VŠECHNO A V JAKÉM STAVU PŘEVZAL (myslím, že všichni víme, o čem mluvím... :roll: )...
Dále ihned a opět, jako minimálně "ideový oponent" p.Jansy a tedy i současného stavu zdejší školy, znovu a znovu upozorňuji na PRO MNE STÁLE NAPROSTO NEUVĚŘITELNÝ :roll: poměr místních (moc zajímavé by bylo každý rok asi dodat, kolik místních dětí "prvního stupně" odtud jezdí jinam...) a "ostatních" dětí... :roll: Opravdu přínosné pro místní komunitu ? "Tohle" má, alespoň podle mého, být např. v Klatovech a ne tady... A mimochodem, zajímal jsem se u dávných spolužáků a kolegů pedagogů vůbec :twisted: , jestlipak víte, proč to není v Klatovech...? :lol:
S tím také dále souvisí, že !!! ROZHODNĚ TVRDÍM !!!, že absolutně není možné nějak rozumně byť jen slůvkem porovnávat (řeknu to lidově) "referáty" NOVÉHO starosty (viz výše uvedená fakta + např. jen "šířku" jeho agendy...) a podle mne, !!! BOHUŽEL !!!, už dlouholetého ředitele místní ZŠ, který tři týdny před schůzí rutinně ukončil další školní rok u této "pidiškoly s pidiagendou" a samozřejmě toto "vše" měl velmi snadno nejen ještě v paměti, ale podobně lehce pořídil i požadovaný "výtah" (sám jsem 31 let pedagog a vím, že právě JEN A JEN na konci školního roku vlastně teprve "na chvíli VŠECHNO VÍME" :lol: )... :roll: Tohle mne MOC mrzí, obzvláště, když si stále myslím, že tento "přechodný rok+" nám "měla vládnout" koalice PepoBejvlovců a Šumaváků, ale takové holt už je minimálně současné pojetí politiky, kterou proto tak nemám rád...
A Karel a tyhle stránky...? :lol: Nejlépe asi NO COMMENT, ale co - ZATÍM se mu to prostě vyplácí, jeho voliči (nezapomínejme, že byl "absolutní skokan" posledních voleb... :twisted: ) to tak asi chtějí a mají rádi, tak co... Možná jde už jen o to, aby se tady UŽ KONEČNĚ "černé na bílém" objevilo už nějaké to "byť jen alespoň první opravdu nestranné konečné zhodnocení některé akce z minulého období orgány činnými v trestním řízení", poté je třeba tento "konečný výsledek" ještě dále zveřejnit (tady je nás jen pár...) = informovat voliče a bude konec keců o pomluvách, očerňování, škození městysu apod. Vím a chápu, že nikdo nejsme "svatej" (a každý máme nějaké nepříjemné kostlivce ve skříni, za které se stydíme...), ale tady šlo a snad stále jde o to, že tady naprosto poklidně existoval stav, kdy se NAPROSTO VEŘEJNĚ a to i přes varování, že to tak prostě není možné a nejde, přestupoval platný zákon apod., takže kde že jsme to byli...? :roll: TAK je třeba dívat se na tyto stránky - jsou prostě takové, jak byly potřeba (podle zde často zmiňovaného rčení "na hrubý pytel...")... Třeba bude líp (čemuž opět osobně samozřejmě nevěřím...) a tyhle stránky se také změní = zjemní a "zkultivují"...
A ještě k některým "vtipným poznámkám" ke slovům "knihovnice" p.Zahrádkové... :roll: Tak třeba právě proto mi v zastupitelstvu tak chybí např. kultivovaná dáma typu p. Augustínové (doufám, že jí nekomolím příjmení... :) ) a to nejsem žádnej feminista...
Naposledy upravil(a) Zírající Josef dne čtv 17. srp 2017 15:30:57, celkem upraveno 1 x.

Zírající Josef
Příspěvky: 259
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 27.7.2017

Příspěvek od Zírající Josef »

Boží muka - jako člověk se zájmem o historii jen poznamenám, že tady se možná trochu zaměňují "pravá" BM (ta měla původně asi zcela jiný úkol = řekněme hlavně překrývací, později pamětní a dokonce i jako ukazatel a orientační bod, teprve časem došlo i na prosebný a děkovný...) za často velmi podobné "SAKRÁLNÍ DĚKOVNÉ STAVBY", kdy je každý "děkující"(doufám, že snad i opravdu věřící...) stavěl (a ještě staví) jako poděkování Bohu (řekněme poněkud materialisticky a neomaleně...) za přízeň apod. ze svých prostředků a podle svých možností - od katedrál (kde to tak úplně ze svého nikdy nebylo, žžže...) až po malý křížek... V Čachrově byl, v nedávné minulosti, takový menší "objekt" = řekněme "kříž u cesty", myslím, také postaven...

:mrgreen: Ale zato :lol: BUSÍK :lol:... Naprosto souhlasím s Honzou a mnohými dalšími, že na podmínky apod. těsně před jeho "doježděním" by se měl rozhodně ještě někdo podívat... Díky člověku z mého zaměstnání o tom něco vím i řekněme z "druhé strany" a na tu se asi zlobit nemůžeme - naopak, musím dát za pravdu výroku HLOUPÝ, KDO DÁVÁ (městys... = tedy my všichni nebo to bylo ještě nějak jinak, výhodně i pro někoho jiného ? :twisted: ), HLOUPĚJŠÍ KDO NEBERE (a že to fakt prakticky určitý dárek obce soukromému podnikateli byl, to už zde celkem jasně ukázal Honza, ale to nemusí být všechno, žžže...)... Ale zase, to je, možná, jen maličkost... Byly i jiné a mnohem zajímavější "dárky, přihrávky a odměny" a o některých už tady zase Honza psal, žžže... :o :shock:
A Karel se pak ještě na videu vyjádří k problematice "řádného hospodaření"... :roll: :lol:
Já bych z toho opět "drze" vyvodil, jak moc potřebné a prospěšné jsou tyhle stránky a samotný Honza a spol. pro tenhle městys... S jídlem totiž roste chuť... = kde by to bylo jinak všechno skončilo...? :roll: Jako etoped jsem "nahlédl" i do penologie a příbuzných věd a tvrdí se, že včasné varování před nebo zastavení protiprávního jednání často pomůže i (možná nejvíc...) "pachateli" = minimálně ho ochrání od daleko vyššího trestu, kdyby ve své činnosti dál nerušeně pokračoval...
Jenže něco podobného je třeba udělat s celou republikou, EU, světem..., protože schody se nikdy pořádně nezametou zdola nahoru (ale pořádně za- a vymést už je asi třeba - :twisted: mimochodem, blíží se šestisté výročí 1.pražské defenestrace... :twisted: ) a to už asi bude podstatně těžší (a to rovnou připomínám, že ani tady zdaleka vyhráno není...). Když poněkud zaparafrázuji Shakespeara, je třeba pravdou (já vím, když ono je jich tolik různých..., ale snad ještě víc EVIDENTNÍCH LŽÍ !!!) pročišťovat tenhle zkažený svět...

Honza
Administrátor
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 27.7.2017

Příspěvek od Honza »

Dal jsem si chvilku pohov (dovolená se tomu tuším říká) a po návratu vidím, že je zde něco nového.
Vlastně ono to v podání Karla nic nového není. A protože první část "Karlo-mouder" velmi výstižně okomentoval Josef (za což mu děkuji), ztratím jen pár slov ohledně toho zbytku. Za víc to rozhodně nestojí. :roll:

S Karlem lze souhlasit v tom, že proti jasně položeným argumentům se opravdu špatně kličkuje a nelze se tedy divit jeho problémům s polemikou. O to více je zde ale prostoru k vysvětlení, do kterého se však Karlovi evidentně nikdy nechce. :)

Pojďme si to ukázat na dalším příkladu. No tak, Karle…, brali jste odměny, které jste si odhlasovali na začátku roku, nebo nebrali? A proč jste lhali krajskému úřadu a MV? Falšovali jste zpětně předávací protokoly k autobusu a proč? Bylo podmínkou onoho nevýhodného pronájmu tankování vaší nafty a proč? Kdo bude platit pokuty a náhrady škod za průšvihy, které jste s Janou nasekali? :idea:
To asi zatím stačí, i když by se dalo ptát dál a dál…. Např. komu a za kolik šlo dřevo vykácené kolem školy? Jak to, že se realizovaly investice bez vědomí zastupitelstva a v jaké celkové výši to bylo? Proč se nesepsala na pronájem autobusu řádná smlouva? Proč nebyl respektován audit krajského úřadu ve smyslu neplatnosti úkonu prodeje lyžařského vleku na Javorné? Atd. atd.

Jinak, Karle, co se týče mých ambicí na mandát zastupitele, tak ty jsou mizivé a skromně si dovolím odhadnout, že pokud bych o to opravdu stál, tak se mi i poštěstilo. Já ale nechci být zastupitelem na dálku. Nespokojil bych se s tím, že mi přijde do e-mailu nějaká mapka a já se od stolu rozhodnu, že budu hlasovat tak či onak. Takové věci je potřeba vidět na místě, v souvislostech a až pak lze mít platný názor na danou věc. A protože to jaksi v mém případě není možné, nehodlám se hrnout do něčeho, co pak bubu dělat (jak se říká) na půl, ale za plnou odměnu, což je mmj. případ mnohých minulých a i některých současných vykonavatelů tohoto mandátu.
Nicméně by mne velmi zajímalo, na čem bych si jako měl zatlouci hubu?? Já si spíše myslím, že je to vaše veliké štěstí, neb bych věci rozhodně nepřecházel mlčením, jako většina zastupitelů a zřejmě bych se hodně vyptával. Byly by to ale otázky zcela jiné, než má p. Zahrádka, na něhož patrně narážíte. Ještě kdyby se našel nějaký ten konkrétní příklad oněch namydlených schodů, to bych byl moc rád. 8-)
Já ne vždy s jeho názory souhlasím, nic méně pokud je mi známo, on za celou svoji éru zastupitele a občana nezpůsobil obci žádnou škodu. To se ale o té vaší partičce říci nedá. Tak mi tedy povězte, kdo je směšnější figurka. Člověk čestný, leč nad míru nám obvyklou pedantní, nebo křivák hrající si na mocipána?? :P
Honza Bejvl

Zírající Josef
Příspěvky: 259
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 27.7.2017

Příspěvek od Zírající Josef »

1) Jak jsem se osobně přesvědčil, málokdo z čachrovských občanů si uvědomuje, kolik těch stromů při "holoseči" doopravdy padlo, i když... :twisted:, když jsem počítal pařezy "jen" po stromech CHRÁNÍCÍCH ŠKOLU OD SILNICE* a po "VĚTROLAMECH*" kolem hřiště (*mimochodem, nejsem si jist, zda vůbec byla zvážena i tato jejich fce...), ukázalo se, že tam nepočítám sám a vůbec jsme prý nebyli první...

2) Honzovy otázky jsou velmi trefné, žžže (proto tak chybí v zastupitelstvu...)... A to je jen minimum... :) Ale možná by měly padnout "více veřejně", MINIMÁLNĚ při diskusi na schůzi (tam se může zeptat snad i "nezastupitel" :twisted: ) nebo jak (jsme v současné ČR a EU, tedy asi mylně... ?) předpokládám, alespoň část z nich zodpoví časem a snad nestranně, někdo jiný - viz http://klatovsky.denik.cz/zlociny-a-sou ... 70512.html

Odpovědět