Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Moderátor: Honza

Mělo by být součástí zápisu VZ jmenné hlasování zastupitelů ?

ANO
5
100%
NE
0
Žádná hlasování
Je mit to putna.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 5

Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Kynčl »

Tak na posledním veřejném zastupitelstvu prý byli 2 lidé .... trochu mne z té pasivity mrazí v zádech ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Honza »

To není pasivita. Lidem už je z toho mírně řečeno nevolno a ti kteří mohou, berou nohy na ramena a stěhují se jinam. Další zas uvažují o změně trvalého pobytu, nebo se zde k němu vůbec nepřihlásí. A nelze se jim divit, protože kdo by chtěl přispívat ze svých daní do tohoto kocourova. Zkrátka jak říká pan Karel... Je to o skalních příznivcích městyse a já si dovolím dodat - a těch, kterým nic jiného nezbývá.
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Honza »

Na posledním ZM 29.8.2013 se toto téma opět dostalo do popředí zájmu některých zastupitelů. Konkrétně se jednalo o hlasování na téma výstavby ČOV na Čachrově. Vzhledem k tomu, že hlasování bylo 5/4 a poměrně emotivní, došlo i na požadavek zapsat k tomuto bodu krom tradičních počtů také jména. Zkrátka něco, co už zde mohlo být dávno a jak se zdá ne nadarmo jsme zde na tento problém poukazovali. Bohužel je vidět, že stále většina zastupitelů se chce schovávat v davu a není sto obhájit své názory.

Co si asi tito říkají, když se ráno dívají do zrcadla? Dobré ráno posero??
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Karel »

Sliboval jsem: pavlač už ne, ale tohle mě nenechává klidným.
Pominu získávání informací přes několik zprostředkovatelů a zůstanu na jednání zastupitelstva. O co vlastně šlo?
V prvé řadě o hlasování zda přijmout výstavbu dalšího monstra, tentokráte v Čachrově. Ke změně poměru hlasů došlo v bodu při hlasování zda má městys požádat o stavební povolení výstavby ČOV v Čachrově (proti hlasování o žádosti o dotace). Nevím jestli jde o úspěch, že pěti příznivců pochopil pouze jeden oč v té zhovadilosti jde. Zjevně si ještě dost lidí neuvědomuje co miliónový projekt vůbec řeší, kolik zaplatí účastníci za jednotlivé přípojky, kde bude nutné přečerpávání, jaké hodnoty dosáhnou reálně zkalkulované ceny stočného při předpokládaném skutečném počtu připojených a v neposlední řadě i hrozící nebezpečí, že to dopadne jako na Javorné a přibude další hrozba vracení dotace. Překvapila mě i "pádná argumentace PRO", že Čachrov má špatnou kanalizaci. Ten prostý zastupitel má pramálo tušení o tom, co je kanalizace pro odvod dešťových vod a co přivaděč splašků do čistírny!
Mě ale mnohem víc vadí pokusy o nátlak na rozhodování zastupitelů, pokus o zapisování do obecní kroniky je už skutečným vrcholem. Že by zase platilo, že pravda je jen jediná správná (všichni za jeden provaz i když táhneme do sebevětšího marastu) a "Kdo nejde s námi, jde proti nám"? Milí hoši, s vaším přičiněním brzy dosáhneme toho, že budou sklizeny zástěny z volebních místností a vy do toho budete zase moci jít manifestačně (věřím, že pak už se připojí i Honzík)- nebude už to na podzim? To z vás bude mít Vojta z Budějc velikou radost! A ještě musím zdůraznit, zatím tam ty plenty byly, tak se pokusme uvěřit tomu, že šlo o volby demokratické. I když - nějaký zastupitel už uštván byl!
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Honza »

Zde jsem očekával reakci dotčených zastupitelů, ale opět nic. No a že se nám pan Karel do diskuse vrátil je fajn neboť na to, že se mu dá věřit asi jako podomnímu prodejci jsme si už dávno zvykli a tedy to bude tradičně poučné. :mrgreen:
Když tedy pominu, že jeho příspěvek patří do vlákna "čistírny odpadních vod", nelze se nepousmát nad již nespočetným pokusem odvrátit pozornost od problému veřejné kontroly nad zlovůlí některých zastupitelů nesmyslnými bláboly o nátlaku a stahování zástěn ve volebních místnostech. Pricipiálně je přece jedno, zda se jednalo o zápis do kroniky, nebo jiné veřejné listiny. Důležité je, že zde (bez ohledu na téma čistírny) tento pokus byl. Snad některým zastupitelům dochází, že by se jim schovávání v davu nemuselo v konečném důsledku vyplatit, nebo dokonce (a to by byla výborná zpráva) nalézají odvahu vystoupit z té alibistické zóny a veřejně stát za svými názory, které pak promítají do jednotlivých hlasování v zastupitelstvu. Nutno také podotknout, že kdyby bylo vše tak "křišťálově čisté", jak je tu voličům medově patláno kolem pus, nebylo by zápisů, či záznamů potřeba. Bohužel, o tom si můžeme v současném volebním období nechat jen zdát. A že je toto téma velice úzce spjato s korupcí vyplývá nejen např. z výroční zprávy BIS, ale také z mnohých kauz a občanských aktivit. A tito všichni, jež poukazují na obdobné praktiky, jsou dle výkladu pana Karla komunisti pošlapávající principy demokracie. To by snad také stálo za zápis do kroniky zejména pro poučení na léta příští, abychom už takový materiál nikdy do veřejných funkcí nezvolili :!: :!: :!:
Honza Bejvl
Odpovědět