Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Moderátor: Honza

Mělo by být součástí zápisu VZ jmenné hlasování zastupitelů ?

ANO
5
100%
NE
0
Žádná hlasování
Je mit to putna.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 5

Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Kynčl »

Na posledním zastupitelstvu jsem už nestačil dát návrh na to aby v zápisu bylo uvedeno jak který zastupitel hlasoval a ne jen kolik bylo pro/proti/zdrženo, myslím , že je i v zájmu jednotlivých zastupitelů mít "krytá záda" pro případné trestní oznámení ... a dalším důvodem je údaj pro voliče jak se jejich zastupitel chová ...
Naposledy upravil(a) Kynčl dne sob 24. zář 2011 11:56:48, celkem upraveno 1 x.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Honza »

Chceš říci jak to dopadne?? :P
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Kynčl »

Vím jak to dopadne, ale vždyť mne znáte jsem naivní idealista :D ... takže aspoň z minulého mám svůj zápis :evil:
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Karel »

Drobná připomínka k registraci hlasujících zastupitelů: osobně s tím žádný problém nemám, ale je třeba počítat s tím, že mnozí členové zastupitelstva se cítí pouze jako představitelé lidu a zdaleka necítí potřebu se s problematikou blíže seznámit, stačí jim při hlasování, co velí stranická disciplina, tedy přidat se k davu s nadějnějšími vyhlídkami. Jsou v zastupitelstvu, protože svou účast nenabídl nikdo lepší a neměli bychom je vystavovat nebezpečí nějakého šikanování. Já bych dával přednost volbě tajné, ta se mě zdá mnohem demokratičtější!
Spark
Příspěvky: 12
Registrován: ned 03. črc 2011 18:59:54

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Spark »

Já s tímto také nemám žádný problém. A těmi členy zastupitelstva, kteří necítí potřebu se s problematikou seznámit předpokládám myslíte především ty z Vaší, případně Jany kandidátky. Ti z mojí by se naopak seznámit chtěli, ale často jsou jim fakta zkreslována, nebo úplně zatajována!
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Honza »

Tady bych rád viděl vyjádření každého ze zastupitelů, protože předpokládám, že ne všichni to vidí stejně jako p. místostarosta. To je ale v současnosti těžko dosažitelné a tak se to pokusím shrnout. Osobně bych nezaměňoval odpovědnost za šikanování. A demokratické na tom vidím zejména to, že stejně tak jako se dobrovolně ujali těchto funkcí, mohou je i dobrovolně opustit v případě, že se necítí dost silní na to, aby si uměli stát za svým rozhodnutím či názorem a nést za ně případnou odpovědnost. A když už ne odpovědnost vůči všem občanům Čachrovska, tak alespoň vůči těm, kteří jim dali při volbách svůj hlas. Konec konců za rok 2010 bylo na odměnách zastupitelů rozdáno z obecního rozpočtu bezmála 492 000,- Kč a nepředpokládám, že tomu bude v tomto roce jinak. To snad stačí na to, aby voliči po zastupitelích chtěli něco víc, než jen jednou za šest týdnů tajně a o to více bezodpovědně hlasovat o věcech, více či méně týkajících se nás všech...
Honza Bejvl
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Kynčl »

Měl jsem na mysli zápis z veřejného jednání zastupitelstva , které není tajné neb tam hlasují před našima očima, ale v celkovém zápisu je jen pocet pro/proti/zdržel
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Honza »

Přesně tak - veřejná zasednání obecního zastzupitelstva. Zpětně nelze dohledat, kdo a jak v konkrétní záležitosti hlasoval... :!:
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Karel »

Zájemci o způsob hlasování si jistě "své" zastupitele pohlídají a při příštích volbách se je pokusí třeba i nahradit. Chtěl bych jen zabránit nátlakům na proklamační hlasování ve stylu "Kdo nejde s námi jde proti nám!"
Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání obecní zastupitelsva - hlasování

Příspěvek od Kynčl »

Ach jo Karle Vaše argumenty nechápu... myslím , že je v pořádku, když volič potká svého zastupitele a může ho pochválit či vyčinit za to jak volil a nebudu tomu říkat nátlak ....

Zápis o tom jak kdo hlasoval na minulém OZ jsem pořídil a zveřejním na cachrov.cz ...
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Odpovědět