Zasedání ZM 9.2.2017 - Show must go on

Moderátor: Honza

Kynčl
Příspěvky: 267
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Zasedání ZM 9.2.2017 - Show must go on

Příspěvek od Kynčl »

Ahoj na YT jsem dal bohužel torzo záznamu.... došlo mi po půlhodině místa v paměti ... omlouvám se , ale byl jsem rád , že jsem vůbec dorazil. JK

https://www.youtube.com/watch?v=kNxDG5KgDJ0
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 9.2.2017 - Show must go on

Příspěvek od Karel »

Jendo, nebuď, smutnej, vždyť už jste přeci zvítězili a do voleb už o nic zajímavého nepůjde. Samozřejmě je i mě líto, žes musel vynaložit pro blaho obce tolik úsilí - snad se s tím nějak vypořádáš.
Teď byste se měli, v první řadě, soustředit na studium natočených materiálů (než vám je zase někdo vymaže) a poučit se z míst kde "udělali soudruzi z endéer nějakou chybu" a s plným nasazením se pustit do předvolební kampaně.
Už se na to moc těším, kdo z odstupovačů, po promarnění, možná životní šance, kdy se mohl stát zastupitelem městyse (bylo jich 17), se bude znovu hlásit do služby na některé z kandidátek.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 9.2.2017 - Show must go on

Příspěvek od Honza »

Jsem poněkud odlišného názoru. Pár zajímavých věcí nás ještě čeká. Např. kdo se bude hlásit do služby u obecních zlodějů. Tito lidé se totiž veřejně přihlásí k podpoře tunelování obecního majetku, což bude zajímavé zjištění. :idea:
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 9.2.2017 - Show must go on

Příspěvek od Honza »

Prví "zajímavost" je téměř hotova a ke konci týdne ji zveřejním. Sledujte informační vlákno "SNK Šumaváci" a držte si klobouky, neb v souladu se současným obecním trendem... pofrčíme z kopce. ;)
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 9.2.2017 - Show must go on

Příspěvek od Zírající Josef »

Tak Honzo, měsíc od :o Busíku :roll: už skoro uběhl a zatím nic dalšího. Uznávám, akce Busík je "skoro na tepláky"... :lol: , ale už se moc těším na slíbená další pokračování Tvého seriálu a podle ohlasu na místních "cross-chodnících", nejsem zdaleka sám...
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 9.2.2017 - Show must go on

Příspěvek od Honza »

Zdravím Josefe a omlouvám se. Nebylo mnoho času na psaní, ale nakousnutému tématu jsem se přesto věnoval a nyní již i doplnil do příslušného vlákna. No a s těmi tepláky nejste daleko od pravdy... ;)

P.S. Příběh ještě nekončí...
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 9.2.2017 - Show must go on

Příspěvek od Karel »

Dobře, s Honzíkem se diskutovat nedá, ten stále pokračuje v už vyhrané bitvě - patrně zmaten svým zbabělým úprkem.
Ale protože zájem o informace trvá ještě od jiného (patrně už posledního) zájemce, pokusím se svěřit se svým pohledem:
Autobus byl zakoupen pro potřeby školy a obce v rose 2002. Byla to jedna z posledních mých akcí v čele obce, období pro které má Honzík pracovní název "období zlodějen a tunelování", poté jsem byl z obce vymeten. Samozřejmě jsme počítali i s jeho využíváním dalším, třeba i komerčním. Byl zaměstnán šikovný řidič na 1/2 úvazku se školničením (mimochodem dnes jeden z nejlepších řidičů u firmy LORENZ) a skutečně se náš projekt o prázdninách rozjel. K zajímavým změnám došlo po komunálních volbách. Vítězové se vybavili patřičnými řidičskými průkazy, těšili se zřejmě na spanilé opilecké jízdy a na skutečnou obsluhu zbylo jen uklízení, vedoucí k jeho otrávení a následné výpovědi. Provoz autobusu stagnoval a po většinu dalšího období sloužil jen k dovozu ředitelky školy do zaměstnání, byť s nepatrnými vyjímkami. Až v poslední době, snad změnou zaměření naší školy, začal stoupat zájem o její navštěvování z řad dětí z vnitrozemí. Prosím, toto neberte jako obhajobu školy, jde jen o suché konstatování!
Nyní je autobus stár 15 let a nabíhají s tím spojené problémy:
1. absence vhodného řidiče
2. prošlá technická kontrola. Pokusil jsem se oslovit autorizovaný servis, pro který je udržení autobusu v provozu nereálné, nabízejí nový v ceně do 1000000,-Kč. Je zajímavé, že v databázi Renaultu jde o automobil bez historie, tudíž bez autorizovaného servisování. Autosalón "Mirek" nabídl za přípravu na STK 100000.-Kč .
3. Rýsuje se naděje, že kapacita autobusu nebude vyhovovat zájmu dětí, projeveného od příštího školního roku.
Vyřešení těchto záležitostí bude ležet na bedrech příštího zastupitelstva. Třeba budeme mile překvapeni, jak nám starosti nejen o školu, odpady a vodu odpadnou zcela a občané se budou moci věnovat jen svým radovánkám.
Ještě pár slov k připomínkám o nájemní smlouvě:
Šlo o dohodu ústní, jakou i já považuji mezi slušnými smluvními stranami za možnou. Když se ukázalo, že nájemce má o jejím naplňování jen velice naivní představy, byla ukončena. Místo střelby kolem najetých kilometrů by bylo jednodušší nahlédnout do knihy jízd, uložené na úřadě a neobšťastňovat své své okolí vymyšlenými bludy. A nebo v neposlední řadě se svěřit s nápadem, co si s autobusem počít. Když jsem byl u jeho narození, přál bych si i jeho důstojný odchod.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 9.2.2017 - Show must go on

Příspěvek od Honza »

Pokusím se co nejstručněji reagovat… Historický exkurz sice pěkný, ale jak si račte povšimnout, nezaobírám se historií dávnou, nýbrž nedávnou. Ta dávná už tu totiž byla ve stejném duchu Karlem několikrát opakována, stačilo by pouze použít Ctrl+C a Ctrl+V, či odkaz na příslušné vlákno. Chápu ale, že je potřeba s blížícími se volbami zásluhy připomínat a když už nejsou ty současné, tak pokus o ty minulé neuškodí.

Zajímavý je tedy pouze samotný závěr Karlova příspěvku, který pro jistotu raději vůbec nezmiňuje, proč autobus předávala osoba (legislativně) nekompetentní a proč tento "skvělý" nápad nebyl předložen zastupitelstvu k projednání. A když tedy dohoda ústní, tak proč předávací protokol?? To jako že si oni „slušní partneři“ trochu věřili a tak trochu nevěřili?? A pak se jako ukázalo, že ta slušnost byla jen naivní představou a tak se to vzhledem k dosaženému finančnímu průvaru a nežádoucímu zájmu veřejnosti raději ukončilo? :)

Taková písemná smlouva Karle, může (mimo jiné) obsahovat ujednání chránící obě strany pro případ, kdy jedna z těchto stran dohodnuté podmínky nedodrží a taková nedodržení odpovídajícím způsobem kompenzovat. Jenže tady zjevně (stejně jako v jiných případech) zájem vrchnosti chránit zájmy obce zcela absentuje a pochopitelně vzniká prostor pro úvahy proč tomu tak je a kdo z toho profituje. Nebo se tu snažíte nepřímo naznačit, jak moc jste v tom vašem spolku hloupí? Možná by to byla polehčující okolnost, ale z pohledu občana-voliče je pro mne volba obecního hlupáka, nebo obecního zloděje stejně nepřijatelná.

A kniha jízd?? Nenechte se vysmát Karle. Ještě nám tu napište, že není možné stočit tachometr a bude to apríl se vším všudy. :P
Honza Bejvl
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 9.2.2017 - Show must go on

Příspěvek od Zírající Josef »

K téhle rozpravě je nejdřív nutno dodat - Jeden (Honza) o voze, druhý (Karel) o koze...
A teď pár dalších poznámek...
S busíkem jsem "za Pepy" pár let jezdíval ráno dolů do práce. Býval plný, protože autobusové spojení v podobně vhodné době nebylo. To zařídila až p. exstarostka, takže naše děti mohly pohodlněji odjet do klatovských škol - díky jí za tuto možnost (současně dodávám, že pokud - vůbec - nastane Karlem zmiňovaný příliv dětí sem, za pokusy páně Jansy, bude o to lepší a přesnější možnost zdokumentovat úspěšnost těchto dětí později... :lol: Myslím, že by mi to, jako pedagogovi, za malou výzkumnou práci celkem stálo a výsledkem jsem si předem celkem jist... Už teď jsou první průkazné výsledky a... Kdo má jiný názor, diskutujte se mnou, rád doložím... :roll: ).
Tyto stránky jsou veřejné, takže jsem třeba jen akci Busík ukázal pár známým, co se podobnou problematikou zabývají a... Nevěří svým očím a také nevěří, že by i v našem Absurdistánu tohle mohlo komukoliv projít (i proto, že jsem "odjinud" jsem "Zírající... :roll: ") !!! To tankování obecního vozidlového parku je pak už jen taková roztomilá třešnička na dortíku... :D
Karel říká, že jsem asi poslední další zajímající se nebo tak něco... No, Karle, na poslední schůzi jsem už nebyl, ale na našich crosschodnících, kde celkem nepotkávám živáčka, jsem byl poté zastaven třemi různými občany (věk v rozsahu 3? - 7?) a dotazován, jestli vím, co se tam dělo a jestli je tohle vůbec možné... Musel jsem se smát a směji se doteď... Lidé se začali zajímat a to dokonce i ti, od kterých jsem to nečekal... Pokud jim to vydrží a tyhle informace se jim donesou, myslím , že "něco krásného končí nebo začíná" ? :?:
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 9.2.2017 - Show must go on

Příspěvek od Zírající Josef »

Ještě jsem k busíku zapomněl napsat, že "za Pepy" poté, co ráno plný dojel dolů do Klatov, čekaly na něj 2-3 učitelky a několik dětí...
A při tom mne k PROBLEMATICE "místní" školy napadá, že tady málo zaznívá jeden důležitý fakt - vždy když se začne mluvit o školách na hranici udržitelnosti, první argument na řadě je OBROVSKÝ VÝZNAM ŠKOLY PRO MÍSTNÍ KOMUNITU... Může mi někdo objasnit, jaký význam má "naše" škola (o "školce" nepolemizuji...) pro místní komunitu, když (a nemusíme se ani hádat o jednotlivé roky, stačí zprůměrovat, ale jsem připraven i na diskusi o jednotlivých letech...) od "převzetí moci" ve škole panem Jansou VĚTŠINA místních dětí odjíždí do škol do Klatov apod. a sem jsou dováženy děti odjinud, často, alespoň podle toho, co slyším a co mohu jako pedagog a speciální pedagog s 31-letou praxí posoudit, s "poněkud speciálními" potřebami...?
A ano, předem odpovídám, velmi mne zlobí adorace "místní" školy, protože vím, jak to její absolventům jde na dalších školách, kde se výuka těchto dětí opět vrací do "normálu", na což tyto děti, bohužel, absolutně nejsou připravené a výsledky tomu zatím odpovídají. Ale asi to tak "moderní" rodiče chtějí a "sluníčkáři" se radují, že zase bude více snadno ovladatelných...
Odpovědět