Zasedání ZM 8.12.2016 - konec arogance moci

Moderátor: Honza

Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 8.12. - konec arogance moci

Příspěvek od Zírající Josef »

A další kousek (radši budu psát krátce)...

K tomu řešení krize zastupitelstva - já toto, podle mého jediné rozumné řešení, navrhoval už od chvíle (a tady Tě trochu opravím), kdy se ukázalo, že celá zbylá kandidátka p. starostky je jen formální (jasný podvod na voliče), že proto až do dalších voleb bude počet zastupitelů maximálně osm a při rozdělení sil 3+1 : 2+2 už se prakticky skoro na ničem nedohodnou. A že to trvalo, což...?
Ještě také dodám, že, jak jsem také již říkal na schůzích, teď brzy bude mít p. starostka možnost v klidu se doléčit a některé z příštích voleb možná i drtivě vyhrát. Má své stálé voliče, mnohým dalším z nejrůznějších důvodů vyhovuje a určitě se projeví i určitý faktor soucitu a asi i odporu proti její opozici. A jsme přece v Čechách a tady platí, že lidé mají takové vůdce, jaké si zaslouží...
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 8.12. - konec arogance moci

Příspěvek od Zírající Josef »

...tak ještě (dokud si to trochu pamatuju)...

Budu mluvit jen o Čachrovu, i když už za mých pobytů v Penzionu na Javorné místní také již mluvili o "úpadku".
Když jsme se sem před těmi 14-15-ti lety přistěhovali, byla zde občasná lékařská ordinace, pošta s určitými omezeními, skoro kompletní ZŠ s druhým stupněm, prodejna a něco jako bazar, dvě restaurace apod. Kde to vše je...
Že Č. skomírá jsem poznal brzo. Nelíbilo se mi to, ale časem jsem si zvykl. Navíc, co bych neudělal pro manželku. Ale synovi radím, ať se odtud v dospělosti rychle odstěhuje a chalupu si nechá maximálně na rekreaci. Tady, totiž, podle mého, brzy bude maximálně rekreační chalupářsko-chatařská oblast (možná i kolem přehrady...) nebo "městys duchů".
Dnešní doba takovým "městysům střediskovým" nepřeje a proti Č. se spiklo snad i všechno další.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 8.12. - konec arogance moci

Příspěvek od Honza »

Zírající Josef píše:Omlouvám se, ale tohle bude jen taková zkouška.
Ráno jsem sem sesmolil příspěvek. Bohužel "z voleje" a bez uložení konceptu. Popisoval jsem v něm, mimo jiné, jak po 15-i letech vidím Č. a jeho budoucnost a také to, proč odmítám více se zapojit do místního politického života. Nevím, kde jsem udělal chybu, ale můj příspěvek se zde neobjevil. Moc se mi nechce ho znovu psát, zvlášť, když se to zde může možná ještě objevit.
Tímto tedy zkouším, zda zde není nějaká "hygienická" prodleva nebo něco podobného. O něčem takovém se totiž zmínil Karel.

Dobrý den pane Josefe. Ztráta Vašeho příspěvku (či příspěvku p. Karla) je čistě technická záležitost. Pokud (po té co se přihlásíte) neučiníte žádnou akci (psaní příspěvku není akce - poslední akcí pro systém je ta, kdy otevřete okno pro psaní), systém Vás automaticky (po určité době ) z bezpečnostních důvodů odhlásí. Nejsnazší obranou je v průběhu psaní použít funkci "Uložit koncept", nebo alespoň "Náhled". Obojí naleznete hned pod oknem do nějž píšete text příspěvku. Záměrně píši "určité době", protože tato doba může být proměnlivá, ale vždy je to v řádech desítek minut.
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 8.12. - konec arogance moci

Příspěvek od Karel »

Dobře už jsme produkt pochopili, musíme reagovat rychle i za cenu kvality. Se Zírajícím se téměř shodneme (doufám, že to zase nebude můj agent), ale Honzík žádá příklady. Nevěří na štvanici, rád by viděl jen demokratický proces.
Tak tedy:
Na počátku bylo jen nerespektování výsledku voleb. Je přeci naprosto normální, že s jedním mandátem (nebo prostou menšinou) si nemohu dovolit žádné divy, měl bych pochopit, že můj program nenašel patřičnou odezvu u voličů, kteří očekávají kvalitní výsledky od někoho jiného. A byla zahájena činnost silně destrukční.
Celá legrace měla viditelnější začátek odstoupením paní Hanžlíkové. Reakce jejích spolukandidátů byla vcelku jednoduchá, na hádající voly se mohou podívat na video v klidu domova a stejně jich tam zůstává ještě dost! Nemyslím si, že by bylo málo témat ve prospěch obce na nichž by se nemohla většina normálně uvažujících zastupitelů shodnout. Jak vidno nešlo to, nastalo období klidného nicnedělání a a psychického teroru, až po delší době aktéři pochopili, že jsou to oni, kdo ví jak na to a jak si vedení obce po vyhraných volbách poradí - ostatně už se znemožnili dost a cíle (likvidace starostky) již bylo dosaženo. Teď to teprve začíná být zajímavé! Ze 17ti (sedmnácti) odstupujících zastupitelů a jejich náhradníků se nenašel jediný, kdo by upřednostnil prospěch obce. Je to docela pěkné, když mnozí z nich už jistou praxi v zastupitelstvu měli a dost dobře nechápu, proč vůbec kandidovali. Asi se nečekaně zalekli složení slibu zastupitele! Bude pro voliče v nových volbách docela vzrušující sledovat, zda opět najdou odvahu se nechat na nějakou kandidátku zapsat.
To je, Honzíku, vše. Teď by bylo dobré, založit nové vlákno a očekávat lepších zítřků.
Zírající Josef
Příspěvky: 288
Registrován: úte 13. pro 2016 19:29:34

Re: Zasedání ZM 8.12. - konec arogance moci

Příspěvek od Zírající Josef »

Třeba já toužebně očekávám, že se něco začne dělat s manganem ve vodě (kdekoliv naše voda delší dobu působí, jsou okem viditelné shluky nebo dokonce tmavý "nátěr"), který je sice velice prospěšný v mnohých směrech, ale ukazuje se, že má také velmi negativní účinky na nervovou soustavu (souvislost s děním na našich schůzích čistě náhodná...?). Také chodník asi tak od jedné zavřené restaurace, kolem zavřené prodejny, k druhé zavřené restauraci (na městys radost pohledět...) by snesl nějakou úpravu, i když už jsme si ho celkem udupali do průchozího stavu a pastím na něm jsme se naučili vyhýbat...
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 8.12. - konec arogance moci

Příspěvek od Honza »

Josefe, nechci Vám brát iluze, ale když se podíváte na volební program těch, o nichž se nesmí mluvit, naleznete tam něco o opravě silnic, aby se nám tu prý dobře žilo. O chodnících, restauracích a další vybavenosti obce ani písmeno. Tak to bude asi tím.... :lol:

Ten duchaplný Karlův příspěvek nechám ještě chvilku bez komentáře, neboť jsem na vážkách, zda to myslel vážně, nebo zda to byl jen vtip. Pokud platí první varianta, měl by se tím sám (u zdravě uvažujících voličů) poslat na politické pohřebiště. Tedy pokud se v naší obci za zdravě uvažující nepovažují machiavellisté. V opačném případě to je jasná volba, neb držet huby a krok bude in... :idea:
Honza Bejvl
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 8.12. - konec arogance moci

Příspěvek od Honza »

Na tomto zasedání jsem (mimo jiné) upozornil na to, že je potřeba zvolit pověřenou osobu. A co myslíte?? Karel oponoval pravým opakem a exstarostka prohlásila, že to dělat nebude. A hleďme na program příštího zasedání... To jsou zřejmě ty názorné příklady mé nezkušenosti. :)
ZM 29 12 16_000001.jpg
Možná je dobré doplnit, že jsem to navrhoval usnášeníschopnému zastupitelstvu. Nyní to bude schvalovat zastupitelstvo, které tuto schopnost pozbylo. Inu jak praví p. Karel.., sem tam se něco nepovede. Tak si říkám, koho z nás by si s takovou haldou nepovedených.., tedy zmetků, nechali v práci? Ne tak u nás v obci. Tady jsou největší výrobci zmetků široko daleko dotčeni, že nejsou uctíváni.
Honza Bejvl
Karel
Příspěvky: 225
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 8.12. - konec arogance moci

Příspěvek od Karel »

Honzíku, proces musí mít nějaký vývoj, usnášeníschopnost byla pouze iluzorní. Dobrou vůli bylo možné uplatnit už při volbě místostarosty, ale tehdy šlo stále ještě o dosažení cíle - otrávení starostky. Vyzdvihl bych jeden argument: Fandu mám rád, ale protože je tady Karel, hlas mu nedám. Je potřeba stále hledat nepřítele!
Tak nezbývá, než všechno přetrpět. Nedělám si žádné iluze, ani předčasné volby nic nevyřeší, stejně se budeme těšit až na ty následující. Vidíš co může způsobit jeden byt nabídnutý k odkoupení.
Honza
Administrátor
Příspěvky: 648
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 8.12. - konec arogance moci

Příspěvek od Honza »

Trochu to zas motáte Karle. Bez místostarosty obec fungovat může. Bez starosty, či pověřené osoby těžko. A vzhledem k tomu, že se na stavu a složení zastupitelů nic nezměnilo, patrně tím vývojem máte na mysli to, že si někdo pár dní postával na vedení. :idea:

Máte pravdu, prodej bytů lze řadit mezi první zpackaniny, jež předznamenaly další vývoj obce pod vaší taktovkou. Nasekali jste tolik kopanců, že jste je nebyli schopni vyžehlit ani s nadpoloviční většinou hlasů v zastupitelstvu. No a opozice by musela být stejně myšlenkově mdlá, aby toho nevyužila. Naštěstí nebyla a odkryla veřejnosti nehezké skutečnosti, které jste nebyli schopni ani v jediném případě vyvrátit, a proto jste dopadli jak sedláci u Chlumce. A teď tu opakovaně brečíte, jak vás ta opozice nepodržela. Jako že měla společně s vámi lhát lidem? Jako že měla společně s vámi porušovat zákony? Jako že se měla společně s vámi podílet na devastaci obce? Jako že měla zradit svoje voliče, kašlat na volební programy a společně s vámi se starat jen o to, jak se držet u koryta?

Naopak Karle. Já doufám, že volby to vyřeší a záleží jen na lidech. Pokud tu chtějí opět tuto vládu zvůle, tak nechť vám zvolí všech devět zastupitelů. Jestli chtějí opak, mají stejnou šanci. Odvážím se ale predikovat, že pokud tu šanci využijí, nebudou pociťovat žádnou potřebu se k současnému stavu vracet.

Mnoho lidí se mne ptá, proč to vůbec dělám, proč s vámi ztrácím čas, když už tu vlastně trávím jen víkendy, nemám tu žádné nemovitosti či další zájmy, které bych potřeboval hájit. A já jim odpovídám, že je to prosté. Nemám rád lidi, kteří lžou a pomocí těchto lží manipulují a zneužívají druhé za účelem vlastního prospěchu. A tak jsem se rozhodl dát lidem šanci tento stav změnit, neboť si myslím, že si ji zaslouží, neb právě díky tomu, že oni tu žijí, mají zde své nemovitosti, rodiny atd., by se do takové akce pustit zdráhali. Oni vědí, jak jste schopni jim toto žití (v případě nesouhlasu s praktikovaným „dobrodiním“)znepříjemnit. A o to více si vážím a děkuji všem, kteří se k této myšlence přidali a nesou tak mnohem těžší břímě nežli já právě proto, že zde ty zájmy mají.

Od samého začátku jsme poslouchali, že nemáme šanci cokoli změnit a vy jste využili každičkou příležitost, abyste nám to dali patřičně najevo. Jsme přece ty nezkušené nuly nerespektující výsledky voleb. Myslíte těch voleb, ve kterých exstarostka (naše rádoby morální autorita) tak trochu podváděla a dostala za to ty ty ty od krajského úřadu? Já myslím, že jsme toho změnili dost. A ať už bude vývoj po volbách jakýkoli, můžeme se komukoli a zpříma podívat do očí, protože jsme nelhali, nezradili voliče, ani si je nekupovali, neporušovali zákony, nazývali věci pravými jmény a neupřednostňovali své vlastní zájmy nad zájmy obce. Ukázali jsme, že existuje i jiná cesta. A nyní už je pouze na lidech, kterou se vydají.

Za administrátory i za sebe přeji všem klidné prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok plný štěstí a zdraví.
Honza Bejvl
Odpovědět