Zasedání ZM 30.6.2016

Moderátor: Honza

Odpovědět
Honza
Administrátor
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasedání ZM 30.6.2016

Příspěvek od Honza »

Při pohledu na program tohoto zasedání jsem měl pocit, že konečně nastane chvíle, kdy budu moci svým rukám dopřát klid a nic nekomentovat. Ale kdepak…
Hned na úvod bylo jasné, že půlnoční království chystá léčku. Ten důraz, jaký starostka kladla na to, aby kamera zabírala hlavně p. Zahrádku, se nedal přehlédnout. Zanedlouho bylo jasno. Pokusit se vyprovokovat tolik nenáviděného zastupitele k nějakým nepředloženostem.
Pravda, klícka sklapla, ale chytil se jiný ptáček. Pan Chvojka sice na úvod své řeči prohlásil, že se dostavil na zasedání ze zcela jiného důvodu, než aby pokřikoval na p. Zahrádku, že by se měl léčit atp., ale až do samého konce zasedání jsme na ten „pravý“ důvod čekali marně. Vzhledem k tomu, že jej musela mírnit sama starostka je jasné, že ve své roli opět moc neobstál.

Hlavním trumfem však bylo ještě něco jiného (tedy když pominu tu posilu v publiku). Žádost p. Zahrádky o poskytnutí dotace na uspořádání procesí ke sv. Anně. V této žádosti totiž chybělo odůvodnění. Chápete?? Důůůůůvod nač to ten člověk chce. Jaký je to ten Zahrádka hlupák, že to tam nemá? Inu on zřejmě jen předpokládal, že i průměrně inteligentní úředník důvod pochopí. Jak vidno, nepochopila.
Ano, zákon si žádá důvod objasnit, tak proč mu nevyhovět. Kde ale bylo to volání po zákoně např. při schvalování žádosti o provozování gamblerského baru? Taková žádost by se podle posledního kázání starostky nesměla k jejímu stolu ani přiblížit a přesto se dostala až na stůl zastupitelstva, kde starostka urputně přesvědčovala zastupitele, aby ji posvětili. Holt, kdo není občanem první kategorie, musí počítat s jiným metrem.
Celkem běžná praxe na úřadech 21. století je taková, že přijde-li občan na podatelnu, překontroluje úředník správnost a úplnost předkládaných materiálů a v případě, že shledá nedostatky, vyzve dotyčného k doplnění či opravě. Až když je vše v pořádku, dokument postoupí k vyřízení. Zde naprostá science fiction.
Tady (jak již dříve zmínil p. Pavel) se čas zastavil ve století minulém. Prudkou inteligenci nepomáhá posunout ani jednací řád zastupitelstva, který praví, že za přípravu materiálů k jednání je odpovědný úřad městyse. Je to moc hezké pomyšlení, že je z mých daní placen materiál, který nejenže přehazuje svůj díl odpovědnosti na druhé, ale ještě se z nich snaží udělat voly.
Vlastně oni to nebudou voli, ale spíše šašci. Totiž podle p. Karla, je procesí ke Sv. Anně šaškárna stejně, jako oslavy výročí osvobození… KDU-ČSL se jistě dme pýchou, že člověk s takovými názory je lídrem jejich kandidátky. Tedy ti, kteří se těchto akcí účastnili nebo se hodlají účastnit, by měli mít na paměti, že podle některých našich zastupitelů jsou šašci.

Blahoslavení, chudí duchem, vaše jest království nebeské…
Honza Bejvl

Kynčl
Příspěvky: 264
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání ZM 30.6.2016

Příspěvek od Kynčl »

Právě jsem dal na stránky Čachrov.cz , videozáznam takže se všichni můžete přesvědčit jak se věci mají.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50

Odpovědět