Zasedání ZM 17.3. 2016 - Mordor útočí

Moderátor: Honza

Honza
Administrátor
Příspěvky: 601
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Zasedání ZM 17.3. 2016 - Mordor útočí

Příspěvek od Honza »

Přišel jako chrabrý rytíř v plné zbroji a odešel jako spráskaný pes. I tak by se dalo shrnout vystoupení pana místostarosty na tomto zasedání ZM.
Vzhledem k tomu, že celé zasedání se táhlo více jak pět hodin, nemá cenu popisovat ono celé obstrukční divadlo, kde koaliční „herci“ nezvládli zadání scénáristy a režisérky, ale pozastavím se jen u věcí zásadních.
Hned v úvodu se na důkaz síly a moci rozhodl p. místostarosta nezařadit do programu jednání body řádně a včas podané opozičními zastupiteli a naopak v rozporu s jednacím řádem, potažmo tedy i se zákonem o obcích, vyhlásil jakýsi mimořádný bod jednání, aniž se zastupitelstva zeptal a následně nechal odsouhlasit změnu již platného programu.
Účelem tohoto bodu byl pokus o odvolání Ing. Zahrádky z pozice předsedy kontrolního výboru. Důvodem bylo jakési morální selhání, které vyplývá z vyšetřovacího spisu policie. Vedení městyse totiž podalo na Ing. Zahrádku trestní oznámení, ve kterém jej obvinilo z naplnění skutkové podstaty tr. činu zneužití pravomoci…. tím, že požádal jménem městyse oblastní archiv v Klatovech o nahlédnutí do historických matrik a kronik v souvislosti s přípravou a pořádáním oslav osvobození spojenci za II. sv. války. Tedy oslav, na jejichž pořádání se sám městys podílí. Za tímto účelem napsal žádost, opatřil razítkem a naprosto transparentně skrze poštu městyse odeslal.
Zajímavé je, že na účel žádosti se nikdo z angažovaných neptal. A když policie konstatovala, že nedošlo ke spáchání žádného protiprávního jednání, pokusili se tonoucí stébla chytit a vyvolat jakýsi pochybný dojem morálního selhání a dále jej transformovat do ještě pochybnějšího hlasování o odvolání.
V této fázi jsem neovládl svoji zvědavost a optal se, zda se také bude hlasovat o odvolání paní starostky a dalších členů zastupitelstva, kteří zcela zjevně morálně selhali, když bezostyšně hlasovali pro prodej obecního majetku svým příbuzným. A selhali o to více, že v těchto případech se zcela zjevně jednalo o nabytí majetku. V té chvíli zbroj pana místostarosty ztratila svůj původní lesk a do odpovědi se nikomu z „moralistů“ nechtělo.
Trapné dějství však bylo potřeba dokončit a tak se hlasovalo. Ti, jenž mají „máslo na hlavě“ nezklamali, ale naštěstí jich není většina. Tedy záměr zbavit se jednoho ze zastupitelů, kteří důsledným výkonem své funkce odhalují nesrovnalosti a pochybení vedení městyse, se nezdařil.
Aby skládanka byla celá a obraz kompletní je potřeba se ještě vrátit k požadovanému zdroji informací, tedy archivu, který (mimo jiné vydal) rádoby zapomenutou skutečnost z roku 1999. Cituji:
„Poslední veřejné zasedání OZ se konalo 25. 11.1999 v hostinci v Kunkovících. Hlavním bodem byla uvažovaná rekonstrukce domu Kunkovice čp. 1 - zpracování mléka, výroba sýrů. Zdroj financí by mohl být z programu SAPARD. Případným zájemcem o provozování výrobny je p. Jiří Siksta z Plzně. Ten seznámil přítomné se svým záměrem. Technologie se předpokládá z Itálie. Dodavateli mléka by byli soukromí zemědělci z nejbližšího okolí, příp. i ZD Běšiny. OZ schválilo pronájem objektu panu Sikstovi s tím, že rekonstrukce bude financována obcí (podle jejích možností).
Hostinec v Kunkovicích. Vedoucí je pí. Miluše Janečková, která zároveň vede i obchod. Obojí prosperuje ke spokojenosti místních obyvatel. V hostinci se konají plesy a zábavy. Vedle obchodu je místnost, místními zvaná bar. Tam je možno posedět a osvěžit se od úterý do soboty.“


Přesně tak. Ten samý p. Siksta, který vykonává funkci současného místostarosty a káže o morálce. Herdek, jak se to mohlo stát? Záměr je ten tam, z pronájmu se stal prodej a mléčné ani jiné výrobky zdejší produkce nikde. Prosperující hostinec a obchod vzali za své. S takovými vizionáři ve vedení obce nás čeká budoucnost opravdu skvělá. :roll: Zkusíte uhádnout, kdo v té době starostoval…???
Až moc hezky to do sebe zapadá…

Konec prvního dějství.
Honza Bejvl

Karel
Příspěvky: 221
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 17.3. 2016 - Mordor útočí

Příspěvek od Karel »

Máš, Honzíku, pravdu - všechno do sebe zapadá!
Ale od začátku:
Pro neskutečné prodlužování zasedání zastupitelstev mám své vysvětlení, ti osvícenější to jistě pochopí z intenzivního studia videozáznamu, mě to tolik netíží. Vám se zase naopak podařilo uštvat dalšího zastupitele a je vidět, že si vedete lépe než veřejnost očekávala. Je otázkou nakolik vám to bude platné, do voleb zbývají téměř tři roky a zub času, hlodající na našich schránkách o sobě dá určitě vědět!

Možná, že tomu nebudeš věřit, ale já bych vůbec nabazíroval na nějakém odvolávání, jen ať se v tom pan generální klidně plácá dál. O čem svědčí téměř dvouhodinové omílání obrovské touhy po získávání informací, když zúčastnění nedokážou pochopit ani základní rozdíl mezi informacemi o chodu obce a varovnými signály? Já nabývám dojmu, že jim vůbec o žádnou informovanost občanstva nejde, jde jen o snahu o destrukci, zviditelňování a zřejmě o co nejdelší pobyt ve světle reflektorů. Jistá zastupitelka, s opravdovým smyslem pro spravedlnost, ukázala své nadání pro přebírání stylu svého učitele a vůbec ji nevadí, že by mohl být rozdíl mezi vodou a ohněm a klidně své lži vykřikuje dokonce podložené tvrzením "mám to uložené!" Opravdu si myslíte, že nositelem pokroku je podávání trestních oznámení? Já ne!
Snažím se to pochopit, ale asi marně. Napadá mě jediné vysvětlení: Zlaté časy plavby na nomenklaturních vlnách zmizeli v nenávratnu a tak zbývá poslední naděje, přisát se ke strukům obecního rozpočtu alespoň formou příspěvku na stravování ve ŠJ , pro jistotu zahrneme i ženy na MD, vždyť nám v našem destrukčním úsilí také trošku pomohly. U Tebe samotného je podstatně důležitý ještě jeden aspekt - absolutní nezájem o historii (byť jen čtvrtstoletou) - vytrháváš jednotlivé věty ze souvislostí a nedokážeš (nebo odmítáš?) pochopit jakýkoliv historický vývoj. Nezajímá Tě, jak probíhala tehdejší jednání o podnikatelském záměru, kde je dnes produkce mléka, ani jakou roli sehráli "sousedské" vztahy. Znepokojuje Tě jen skutečnost, že zmíněný objekt je v soukromém vlastnictví a jeho majitel má veškerou péči o něj na vlastních bedrech, ale to jsme zase na začátku pochopení smyslu soukromého vlastnictví a diskusi o něm jsme už vzdali dávno .

Nakonec si nemohu odpustit kvízovou otázku: Za čí éry získala obec zpět většinu historického majetku a zdvojnásobiba počet obecních bytů?

Po zhlédnutí včerejšího vyhlášení nejlepšího fotbalisty propadám depresi, jaká individua cítí potřebu se u fotbalu přihřát, třeba nám ten Číňan opravdu pomůže.
Přeji všem hezké jarní dny.

Honza
Administrátor
Příspěvky: 601
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 17.3. 2016 - Mordor útočí

Příspěvek od Honza »

Pro nezasvěcené je potřeba říci, že p. místostarosta rezignoval na konci zasedání ZM na funkci zastupitele. A nyní k otevřeným tématům.

Zas vedle Karle. Jestli tu někdo (jak rádi mezi lidi šíříte) uštvává zastupitele, tak jste to především Vy a starostka. To, že jim diktujete, co a jak mají dělat je sice hezké, ale oni se s tím musejí také vnitřně srovnat a to na povel moc nejde. Jejich dílem viny samozřejmě je, že na to přistoupí, nepochybně povzbuzováni plácáním po zádech, jak to zvládnou. Jenže jak vidno, nezvládnou. Ne až tak proto, že by se dramaticky změnila jejich povaha, ale začne se ukazovat, že na to nemají odborně. Myslím, že mnoho lidí už chápe, proč byl takový poprask s pořizováním videozáznamů. Bez nich byly tyto věci naprosté většině občanů skryty a veřejné mínění se utvářelo pouze skrze účelově formulované „pravdy“ jako kdysi.
Nyní skutečnost odhaluje, že mnozí již nejsou tak dobří, jak se druhým zdáli a pan Siksta je jen jedním z mnoha důkazů, které to potvrzují. Jeho způsob vedení zasedání zastupitelstva a potažmo nyní i úřadu městyse je (velmi mírně řečeno) zcela nekompetentní, byť oproti starostce bezesporu lidsky přijatelnější. Projektové řízení podle mne neviděl ani z rozjetého vlaku, legislativním postupem rozumí něco jako … nějak to zašmoulím. Tedy ta Vaše polévka s produkcí mléka a sousedských vztazích, to rozhodně nezachrání. Zkrátka takový člověk nemá a nemohl mít (při své nejlepší vůli) šanci úspěšně realizovat jakýkoliv projekt. Věřím tomu, že má své kvality, ale ve zcela jiném oboru lidské činnosti.

Jak vidno, Vaše vsuvka o nejistotě, zda převzít úděl zastupitele za stranického kolegu neměla (dle očekávání) dlouhého trvání. Dokonce bych si tipnul, že dušička už se těšila. Tak alespoň dostane to neustálé vysedávání na úřadu městyse formální rámec a na zasedáních nebudete muset pokřikovat z davu... ;)

To "slavné" trestní oznámení přeci podali Vaši koně Karle, tak že nechápu, proč tu nad tím bulíte. :) A když p. místostarosta neopomněl zdůraznit (to ještě v naleštěné zbroji), že po poradě s právním zástupcem..., tak by možná veřejnost zajímalo, kolik si takový zástupce za jeho „platné“ rady od obce účtuje. To už se snad nyní učí i na střední škole, že škoda je jedním ze základních znaků skutkové podstaty. A když nevznikne škoda, není koho trestat. Pokud by to tak bylo, naše vrchnost už dávno bručí... :mrgreen: Konec konců kdyby byl p. Ing. Zahrádka takový plácal (jak říkáte), velmi pochybuji, že by byla vedením městyse vyvíjena mnohaměsíční urputná snaha o jeho diskreditaci.
No a co se týče onoho přisátí ke struku obecního rozpočtu, tak to hádám, myslíte asi sebe. Pokud vím, tak původní návrh byl příspěvek pro důchodce a ženy na mateřské dovolené, jenž odebírají obědy ze školní jídelny tak, aby platili stejnou cenu, jako zaměstnanci školy. Váš návrh byl tento příspěvek plošně poskytnout všem, aby si jej každý utratil, za co chce. Vzhledem k tomu, že Vy obědy ze ŠJ neodebíráte, chápu tu lítost (neb za ta léta jste si na přísun z obecního zvykl) a pod rouškou dobra pro všechny důchodce šlo o zacinkání do vlastní kapsy. Karle, pro páníčka, vždyť je to 31,- Kč/měsíc, tedy 62,- i s Vaší paní. Se nedivím, že si stěžujete na stav tělesné schránky. Vy už musíte mít ta kolena pro pár korun úplně rozvrtaná. :lol:
On ten původní návrh (a to vám zřejmě trochu uniklo) nesl také myšlenku podpory školy, což v tom Vašem se (krom jiného) poněkud vytratilo.

Otázka kvízová je malinko naivní, ale možná Vám na to někdo skočí. Zrovna tohle by snad zvládl i p. Siksta, neb z mého pohledu o zásadní přičinění starosty v tomto případě rozhodně nešlo.

A to víte, jak se dají na Čachrově v období mezi volbami udělat z jednoho mandátu dva?
Takhle...
Snímek obrazovky 2016-03-24 v 0.50.38.png
Snímek obrazovky 2016-03-24 v 0.31.27.png
Ono na těch májových nápisech KOCOUROV asi něco pravdy bylo...

Konec druhého dějství...
Honza Bejvl

Honza
Administrátor
Příspěvky: 601
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 17.3. 2016 - Mordor útočí

Příspěvek od Honza »

Nejsou informace jako informace.
Ve zdejší obci to platí dvojnásob. To, že běžným občanům (o těch II. kategorie ani nemluvím) se poskytují pouze informace „vhodné“ už jsme si zvykli. Novinkou posledních měsíců je doslova odepírání přístupu k údajům a informacím samotným zastupitelům a členům kontrolního a finančního výboru.
Aby tyto výbory mohly smysluplně vykonávat svoji činnost, přiřkl jim zákonodárce jisté pravomoci a přístup k informacím souvisejícím s výkonem činnosti obce a jeho orgánů. Cituji:

„V prvé řadě je třeba uvést, že kontrolní a finanční výbory plní zejména svoji poradní a iniciační úlohu, stejně jako ostatní výbory zastupitelstva. Navíc však mají „své“ zákonem stanovené úkoly. Základní vymezeni pravomoci těchto výborů se odvíjí od jejich zákonem stanoveného oprávnění, tj. u kontrolního výboru oprávnění kontrolovat plněni usneseni zastupitelstva obce a rady obce, je-li zřízena, kontrolovat dodržování právních předpisů ostatními výbory a obecním úřadem na úseku samostatné působnosti a plnit další kontrolní úkoly, jimiž jej pověřilo zastupitelstvo obce, a u finančního výboru oprávnění provádět kontrolu hospodařeni s majetkem a finančními prostředky obce a taktéž plnit další úkoly, jimiž jej pověří zastupitelstvo obce.“

„Působnost jak kontrolního, tak finančního výboru nezávisí pouze na uložení úkolů výboru zastupitelstvem, nýbrž vyplývá v určitém rozsahu přímo ze zákona; tyto výbory jsou proto např. v souvislosti s kontrolou dodržovaní právních předpisů obecním úřadem na úseku samostatné působnosti, resp. kontrolou hospodaření s majetkem a finančními prostředky obce oprávněny provádět kontrolní činnost nezávisle na pověření zastupitelstva.“

„V zájmu zajištění potřebných podkladů pro realizaci zákonem založené kontrolní působnosti těchto výborů jsou kontrolní a finanční výbory oprávněny požadovat např. předloženi potřebných dokladů (pokud se vztahuji k předmětu kontroly) od orgánů či zaměstnanců obce, resp. i od zaměstnanců právnických osob, které obec založila nebo zřídila. Právo členů kontrolního či finančního výboru seznamovat se s osobními údaji je pak vyváženo jejich povinnosti mlčenlivosti a dále povinnosti zajistit příslušnou ochranu osobním údajům, o nichž se v rámci své kontrolní činnosti dozví. Nakládání se získanými osobními údaji podléhá ochraně stanovené zvláštními předpisy (např. zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů).“


Starostce se to však nehodí do krámu a tak se tváří, že pro ni zákony neplatí a kromě již dříve zmíněného zákazu pro zaměstnance obce, poskytovat zastupitelům údaje, šla ještě dál. Rozhodla se povýšit nad zastupitelstvo obce, ignorovat jeho usnesení a dokonce tvrdit, že k takovému postupu má pravomoc. Pročpak se takhe chová, lze poměrně snadno dovodit. Je něco shnilého ve státě dánském...
Zastupitelstvo_zákaz_000001.jpg
Jsem celkem zvědav, co na to úředníci z kraje poví. A ještě zvědavější na to, jestli ti, jež volali po odvolání Ing. Zahrádky, budou stejně hodnotit počínání starostky. Ono totiž usnesení zastupitelstva není totéž co usnesení rady. Tady se na to ale nehraje, protože u nás je ...
jednicky.jpg
(8.67 KiB) Staženo 1353 x
... že Karle?

Konec třetího dějství...
Honza Bejvl

Kynčl
Příspěvky: 264
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání ZM 17.3. 2016 - Mordor útočí

Příspěvek od Kynčl »

V Rusku se takovému způsobu vládnutí říká samoděržaví, ale nejsme v carském Rusku. Jsem zvědav jak toto plivnutí do tváře všem zastupitelům starostka vysvětlí.

A pan Karel se už těší jak se mu zkrátí provázky.
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50

Honza
Administrátor
Příspěvky: 601
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 17.3. 2016 - Mordor útočí

Příspěvek od Honza »

Neopomenutelnou skutečností je, že se to vše odehrává v době, kdy je starostka v pracovní neschopnosti. Předpokládám ale, že o tom se v oné žádosti zaslané krajskému úřadu nezmínila. Ono to totiž zrovinka moc nekoresponduje s předpisy upravujícími stav, kdy jsme práce neschopni. O tom ale více v některém z dalších dějství.
Honza Bejvl

Karel
Příspěvky: 221
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 17.3. 2016 - Mordor útočí

Příspěvek od Karel »

kyncl píše: A pan Karel se už těší jak se mu zkrátí provázky.
Nepatřím, Jendo, do kategorie lidí, kteří potřebují za nějaké provázky tahat. Mohl bys to celkem snadno zjistit náhledem do alespoň 25tileté historie, ale k její studii máš asi stejný odpor jako Honzík. Vy spíše rozumíte období, kdy jsme vítězili ve druhé světové válce a vyháněli původní obyvatelstvo!
Větší radost mám ze Tvého rozhodnutí konečně pro milovaný Čachrov něco rozumného dělat, pořídit nemovitost a o ní se příkladně starat. Doufám, že to nedopadne jako modré stránky a Čachrovsko to nebude dále spíše zostuzovat. Osobně Ti přeji v nové roli více štěstí.

Kynčl
Příspěvky: 264
Registrován: sob 09. črc 2011 9:04:03
Bydliště: Praha/Čachrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání ZM 17.3. 2016 - Mordor útočí

Příspěvek od Kynčl »

add tvého tahání netahání provázky je veřejným tajemstvím, že jsi byl na obecním úřadu pečený vařený. Z mého pohledu jsi pana MVDr. Sikstu v tom nechal v poslední době dost vymáchat, myslím, že velmi lituje ,že nastoupil k tobě na kandidátku.

Ta nová nemovitost je již třetí ... a na rozdíl od tebe nekupuji nemovitosti v době kdy jsem zastupitel a neskupuji pozemky pod obecní movitým majetkem ...

Stran období kdy bylo vyháněno německé obyvytelstvo: I část mé rodiny byla odsunuta a jako co ? Co to má společného se zasedáním zastupitelů ?
Jan Kynčl aka Pošťák
Čachrov 50

Honza
Administrátor
Příspěvky: 601
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:27:05

Re: Zasedání ZM 17.3. 2016 - Mordor útočí

Příspěvek od Honza »

Obávám se, že společného tam nic není, pouze to potvrzuje zmíněné vysedávání na úřadu. ;)

Ono „máchání“ bylo zcela účelové, toho si snad nešlo nevšimnout.
Poté, co se p. Siksta stal skokanem Karlovi kandidátky a vyšoupl ho nečekaně z prvního místa, nešlo jej jen tak prohodit a usednout zpět na trůn. To by byl jasný podvod na voliče, který by jim dali (jak se říká) sežrat. Ale když se ukázalo, že v roli zastupujícího místostarosty má výrazné slabiny bylo jasné, že tohle je cesta, jak škatulaty zahýbat a ještě vypadat za kolegiálního samaritána. A tak v situacích, kdy p. Karel starostce vehementně házel záchranné lano, nechával svého „souputníka“ smažit ve vlastní šťávě a lapat po dechu dokud to sám nevzdal. Jakou roli tedy p. Siksta sehrál už asi dobře ví. Nechme se tedy nyní ještě překvapit, jaký dojem zanechal tento postup v samotných zastupitelích a s jakým pochopením se setká zejména u těch koaličních obzvláště, když lze očekávat návrh starostky na Karlovo místostarostování.

Nutno zde ještě podotknout, že funkce místostarosty je (z pohledu zákona o obcích) funkcí možnou, nikoli nutnou. Nedivil bych se však, kdyby vrchnost tvrdila přesný opak.

Jinak vidno, když nejsou argumenty na témata současná, zkusí se přehodit výhybka na historii, kde je větší naděje, že upadla v zapomnění. V náhledu ony provázky opravdu vidět nejsou. Pohlédneme-li však pečlivěji a zejména potkáme-li se s očitými pamětníky, nalezneme je i tam. Odpor tedy určitě mám především k tomu, nechat se „opájet rohlíkem“ Karle. Nejdůležitější však je umět se z té historie poučit a tady to platí dvojnásob. :idea:
Honza Bejvl

Karel
Příspěvky: 221
Registrován: stř 27. črc 2011 7:52:05

Re: Zasedání ZM 17.3. 2016 - Mordor útočí

Příspěvek od Karel »

Ale chlapci, proč pořád jen konfrontačně, začněte už konečně něco budovat, když ne pro obec, tak alespoň pro sebe! Určitě by z toho měli radost i mnozí jiní.
Jendo, opravdu Tě vlastněné nemovitosti nezávidím, jen bude třeba počkat, než Ti dojde, co všechno takové vlastnictví obnáší. U Honzíka je přeci jen soukromé vlastnictví to nejodpornější co může člověka potkat - divím se, že si na tomhle poli tak dobře rozumíte. Asi bude důležitější najít společného vnějšího nepřítele a to se vám celkem daří. Vyprdněte se na studování historie, soustřeďte se na důkladný rozbor videozáznamů z jednání zastupitelstva, tam to všechno je.
A ještě Jendo jedno doporučení:
Než zahnízdí čermáčci, obrať jednu ze svých kamer na prostor před úřadem městyse (zaregistroval jsem tvrzení, že už něco podobného máš, ale nemám to potvrzené z dalšího zdroje), abyste nebyli závislí, stran informací o vysedávání, jen na informátorovi jednom. Tomu se navíc podařilo vše kolem úřadu dokonale rozprášit. Zbyla jen Lenka a já doufám, že dokáže tomu tlaku teroru odolat.

Odpovědět